szwedzki topaz pl ??

  • 2 Odpowiedzi
  • 1241 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline waspinator

  • 46
  • Sprzęt: HTC HD2 -> HTC Sensation XE  :)
szwedzki topaz pl ??
« dnia: Listopad 04, 2010, 14:10:44 »
Witam
Dostałem w łapki Topaz-a, problem w tym że ów maszynka pochodzi ze Szwecji (domniemania po próbie ściągnięcia rom-u ze strony htc).Ściągnięcie i wgranie rom-u Topaz_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3 Windows Mobile 6.5 ze strony http://www.sunnysoft.cz/htc/  przechodzi bezproblemowo, (Mimo innego nr. P/N "- telefonik który dostałem ma nr 99HHH018-00 a nie jak napisano na w/w stronie PN: 99HHH009-00) Wszystko śmiga aż miło tyle że w "Engliszu". Przy robieniu "hard resetu" po wgraniu "spolszczenia" telefon łapie errora (spolszczenie przechodzi,telefon się uruchamia z językiem angielskim nie dając możliwości wyboru innego, pokazuje że update został zainstalowany pomyślnie). Zgodnie z instrukcją z w/w strony "klepę 1234" tel się restartuje i dostaję piękne pomarańczowe tło z wszystkim znanym logiem i napisem... pasek postępu ładuję się kilkadziesiąt razy od 0 do 100% aż w pewnym momencie (po ok 20 minutach od hardresetu) telefon wstaje a w okienku (którego ni jak nie da się zamknąć...) widnieje informacja:
"Install
\\Windows\HTC_Topaz_WM65_5in1_EEU_2_53_V04_1.cab
, timeout, code=0x99999"

Poza dodatkowym "okienkiem" telefon (z menu w języku angielskim) wydaje się działać "normalnie" (jakoś nie miałem ochoty tego testować i "przepychać się z errorem"...)
 Restart urządzenia / hard reset itp powodują ponowne wejście w stan "pomarańczowy" i kolejne 20 minut oczekiwania na "okienko z errorem".
Problem rozwiązuje wgranie softu od 0.

Ktoś wie jak uzyskać na telefonie z w/w nr P/N język polski ?? (podejrzewam niezgodność nr jest tutaj problemem...). A może ktoś ma inny pomysł na przyczynę awarii  oraz jej usunięcie dające w efekcie końcowym nasz rodzimy (tj polski :D) język ??
Z góry dzięki za pomoc

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: szwedzki topaz pl ??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2010, 14:46:12 »
wgraj najnowszy hardspl i jakiś polski rom np. billyj powinno działać bez problemów
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: szwedzki topaz pl ??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2010, 21:41:50 »
No chyba że chcesz używać uryginalnego ROMu, to zerknij tutaj -> http://pdaclub.pl/forum/topaz/oficjalna-manilka-2-5-na-htcpedia/90/
Przerabiałem ten problem, wynika on z niezgodności sn Topaza z tym podawanym na stronie Sunnysoftu. W temacie, który podałem zamieściłem dość szczegółowy opis, jak można sobie z tym problemem poradzić  :wink:
Powodzonka  :)