Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz

  • 12 Odpowiedzi
  • 5183 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kawapower

  • 10
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC LEO
Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« dnia: Grudzień 08, 2009, 12:37:25 »
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post na tym forum lecz czytam was już bardzo długo.
Mamy problem z Topazem mojego kolegi. Zainstalowaliśmy oryginalny Rom WM 6.5 ze strony sunnysoft'u i chcieliśmy zainstalować do niego polską nakładkę również z tej strony.
Upgrade Romu przebiegł pomyślnie ale niestety podczas instalacji interwrite wystąpił błąd (podgl w załączniku).

P/N urządzenia jest identyczny z tym na stronie sunnysoft'u

Macie może jakieś pomysły jak to rozwiązać

Spolszczyliśmy narazie manile poprzez rejestr, ale kolega chciałby żeby było "po bożemu"   :wink:


*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 13:26:41 »
a może cos więcej napisz ... np jaki system masz w PC generalnie część uzytkowników miała problemy z zainstalowaniem nakładki np na Viście czy też systemach 64 bit. U mnie poszło wszystko bez problemu na XP-ku. W paru wątkach na Forum była opisana część problemów i jak zaradzić .Proponuje poczytać
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 13:31:54 wysłana przez Rybson »
Rybson

*

Offline semri

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Topaz WM6.5                      AM aktualna
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 17:07:27 »
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=144009.150

Tu masz trochę o tym. Ja ze swojej strony dodam że na dwóch XP SP3 nie poszło, a zadziałało na XP SP2

*

Offline kawapower

  • 10
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC LEO
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2009, 09:18:51 »
Próbowaliśmy na różnych kompach. xp sp3, xp sp2, Vista home. Na Viście instalka zatrybiła bez wyświetlania błędów, ale interwrite nie zaintalował się.
Kończą nam się pomysły, może wam uda się coś jeszcze doradzić.
Ktoś z was podczas instalacji miał taki błąd jak my?

*

Offline RudeBoy

  • *
  • 70
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN II, HTC Topaz, HTC Wildfire, HTC Desire
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2009, 10:07:57 »
Ja miałem i opisywałem to na forum. Zresztą nie tylko ja...
Próbuj na innych kompach na jakimś musi pójść. Tak wiem, że to absurd :)

Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2009, 21:26:44 »
No absurd ale prawda... Niestety mi poszło na kompie koleżanki a na moim nie chciało....
PS: Masz pytanie... masz MSN ;)

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:23:08 »
Moja teoria, to: Na kompie, na którym robisz zmianę romu, nie zrobisz polskiej lokalizacji.
Robiłem u siebie i u kumpla. Wyszło identycznie. Polska lokalizacja z innego kompa idzie bez kaszlu  :E

Nie wieżę w takie dyrdymały, ale wieżę swoim oczom, a moje oczy ujrzały to co napisałem wcześniej  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 
Life's good ...

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2009, 08:52:14 »
Moja teoria, to: Na kompie, na którym robisz zmianę romu, nie zrobisz polskiej lokalizacji.
Robiłem u siebie i u kumpla. Wyszło identycznie. Polska lokalizacja z innego kompa idzie bez kaszlu  :E

Nie wieżę w takie dyrdymały, ale wieżę swoim oczom, a moje oczy ujrzały to co napisałem wcześniej  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 

U mnie wszystko poszło na tym samym komputerze i WM 6.5  i nakładka ( XP SP 3)

 były problemy tylko na innym kompie z Vista 64 bit
Rybson

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2009, 00:01:13 »
Witam
A nie ma znaczenia czy Topaz ma wgrany HardSPL czy nie?
Mi się nie udało wgrać spolszczenia ani na notebooku z Vistą ani na stacjonarnym z XP.

pozdrawiam
Mario

*

Offline kawapower

  • 10
  • Sprzęt: Qtek 8310, HTC LEO
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2009, 13:24:43 »
Niestety kompy do wgrywania nam się skończyły :/ Kolega chce postawić nowy system XP SP1 na jakimś starociu i w tedy jeszcze sprubujemy. Próbowaliśmy z wgranym hard spl'em i z oryginalnym.
Jak coś się ruszy to damy znać.

*

konio25

Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2009, 19:09:44 »
Normalnie to nie mogę patrzec ile to ludzie maja bolcowania z tym IW a tak naprawdę to nawet jak komuś sie zainstalowało przez kompa to po resecie Topaza dalej awaria i dalej nie idzie, ale jest na to sposób tylko nie wiem czy to nie nadaje sie pod piractwo(bo instaluje sie w pełni legalna wersja) dlatego wolałbym na sam pierw :P skontaktować się z adminem czy cuś :P

*

Offline binek1977

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo & HTC Topaz
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 03, 2010, 19:38:43 »
Wiem że odświeżam dawno zapomniany temat, ale mimo wszystko komuś może się przydać polska nakładka do romu stockowego, gdyż nadal występują problemy z występowaniem komunikatu z pierwszego postu.
Taką nakładkę może każdy sam wyłuskać dla siebie.
Co trzeba zrobić?
Uruchomić oryginalny instalator "Extpkg_Setup" pobrany ze strony sunnysoftu. W momencie zatrzymania się na komunikacie o niezgodności - nie wyłączać go. Uruchamiamy wyszukiwanie z w windowsie i zadajemy wyszukiwarce znalezienie pliku o nazwie "extendedpkg", przy włączonym wyszukiwaniu w plikach ukrytych i systemowych. Po kilku chwilach plik zostanie znaleziony (np u mnie w c:\documents and settings\admin\ustawienia lokalne\temp\{6C4A3...} . Klikamy prawym klawiszem myszy na znaleziony plik i wybieramy otwórz folder zawierający. Plik "ExtendedPKG.cab.pkg" o wadze około 12mb kopiujemy na pulpit. Następnie usuwamy z nazwy ".pkg" . Teraz wystarczy już tylko kliknąć dwa razy w powstały "ExtendedPKG.cab". Otworzy się on jak zwykły folder. Wewnątrz znajdziemy dwa pliki "htc_topaz_wm65_5in1_eeu_2_53_v04_1" i "htc_topaz_wm65_5in1_eeu_2_53_v04_2". Te dwa pliki kopiujemy na pulpit lub do jakiegoś folderu i ....
gotowe ;)
Teraz można wykorzystać je przy gotowaniu romu lub zainstalować w telefonie - w kolejności pierwszy - mniejszy, drugi - większy. Ponowne uruchomienie telefonu i cieszymy się legalnym językiem polskim - bez czekania na poprawki i reakcje od sunnysoftu,

*

Offline scisly

  • 1
  • Sprzęt: HTC Topaz
Odp: Problem z Interwrite dla org. romu WM 6.5 Topaz
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2010, 09:42:12 »
Dzialajace spolszczenie. wystarczy zainstalowac i zrestartowac telefon. http://www.megaupload.com/?d=ZXQC98GO
http://www.filesonic.com/file/46760523
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2010, 09:46:44 wysłana przez scisly »