Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.

  • 11 Odpowiedzi
  • 2991 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tak wiem że są już podobne wątki ale dla mnie "zielonego" napisane nie jasno.
Czy Moglibyście mi pomóc w tym działaniu? Jak to zrobić krok po kroku.
Telefon musze oddać na gwarancje gdyż dzisiaj nie wiadomo z jakiej przyczyny przestał mi działać głośnik rozmowy - więc jak gdzieś dzwonie to pozostaje mi tylko tryb głośnomówiący.

Właśnie w tym celu proszę o Waszą nieocenioną pomoc.

*

Offline podolx

  • 16
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 WM 6.5
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2010, 07:05:06 »
Ja na swojego zainstalowałem TopazSPLRelocker_SPL133 http://www6.zippyshare.com/v/85110251/file.html , następnie orginalny ROM i wysłałem (to było tak dawno, że nie pamiętam dokładnie czy najpierw ROM czy Relocker, może kto inny się wypowie)

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2010, 19:23:18 »
najpierw oryginalny rom potem spl, jak zrobisz odwrotnie to może byc problem

*

Offline asca

  • 13
  • Sprzęt: Diamond 2
Odp: Powrót do oryg. ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje PROBLEM!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2010, 02:28:43 »
Jako ze pojawiły sie plamy na wyswietlaczu i czas na serwis....
Przy próbie przywracania oryginalnego ROMu pojawił mi się błąd.
Mając ostatni ROM Biliego 6.5 przeinstalowałem na wersje z Sunnysoftu, wszystko działało świetnie, do momentu uruchomienia TopazSPLRelocker_SPL133 po tym zabiegu SPL wrócił do oryginalnego, ale pojawił się problem, nie chce sie uruchomić HTC sense, wszystko wisi... komunikat: Wskazanie uruchamia HTC sense... Po próbie HR w połowie instalacji (po pierwszym pomaranczowym ekranie) instalacji pojawia sie Error: Install\\Windows\Patch+touchDLL.CAB failed, code=0x80042009
po kolejnym soft resecie niby instalacja idzie dalej, ale znów error, tym razem copilot.wm6ppc.cab i tak ciagle cos...
Co robić? nie mam pomysłu... Relocker był ten dostarczony razem z HARD_SPLem (Topaz-HardSPL_V5_00R5_183HSPL)... sa tam jeszcze jakies upgrady, ale chyba nie w tym problem?

*

tomwil

Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:12:45 »
wgraj jeszcze raz rom stockowy

*

Offline asca

  • 13
  • Sprzęt: Diamond 2
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:53:03 »
No wlasnie to pomogło, dzieki :) Robilem HR z telefonu, ale to nie pomogło, dopiero HR przez bootloader i wgranie ROMu z kompa.

*

Offline Hausner

  • 2
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Topaz
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2010, 23:03:06 »
Miałam podobny problem. Kupiłam używanego Topaza z już wgranym HardSPLem, a że chciałam wysłać telefon do serwisu (pojawiła się plama na wyświetlaczu), to postanowiłam przywrócić oryginalny SPL. W tym celu ściągnęłam oryginalny ROM. Zainstalowałam go. Użyłam Relockera. I wszystko było OK, ale do czasu.
Ręczne wyłączenie telefonu -> włączenie - wszystko włączyło się OK
Ręczne wyłączenie telefonu -> włączenie - wszystko włączyło się OK
Ręczne wyłączenie telefonu -> wejście do bootloadera (celem sprawdzenia czy HardSPL jeszcze jest) -> wyłączenie - wisi na ekranie z informacjami  R G D
W Bootloaderze pojawiła się informacja
SPL-1.33.0000

Za radą tomwil oraz asca, podłączyłam telefon do komputera, weszłam do Bootloadera i wgrałam jeszcze raz oryginalnego ROMa (z komputera) i teraz wszystko śmiga jak tamta lala :-)
W Bootloaderze mam teraz
SPL-2.51.0000

Dzięki :-)

*

Offline fala77

  • ****
  • 717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One V
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2010, 12:31:52 »
...taka na szybko mnie sugestia naszła że całe to wgrywanie Oryginalnego SPL to jest teraz zbędne.instalując najnowszy rom 6.5 z manilą 2.5 odrazu ładuje nam się oryginalny SPL-2.51 i po sprawie bez kombinowania,proszę mnie poprawić jeśli się mylę...
HTC One V

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2010, 18:47:43 »
Cytuj
...taka na szybko mnie sugestia naszła że całe to wgrywanie Oryginalnego SPL to jest teraz zbędne.instalując najnowszy rom 6.5 z manilą 2.5 odrazu ładuje nam się oryginalny SPL-2.51 i po sprawie bez kombinowania,proszę mnie poprawić jeśli się mylę...
Nowszy SPL nadpisze starszy SPL ale żaden SPL nie nadpisze HSPL :P a przynajmniej jeszcze mi sie nie udało :P

Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2010, 13:42:00 »
Jeżeli chce wysłac na gwarancje, to najpierw mam zainstalowac nowy ROM oryginalny z windowsa czy SPL, czy ten relocker - co to w ogole ejst? :) I skąd moge pościagać najnowsze wersje windowsa oryginalnego - jestem totalnie w tym zielony, wiec prosilbym o opis całkowicie łopatologiczny :)

Dodam że mam rom od Biliego z przed jakis 4/5 msc :)

*

Offline Rybson

  • **
  • 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC LEO, HTC ONE m8
Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:24:25 »
to masz  Rom  do Topaza:

http://www.sunnysoft.cz/htc/
Rybson

Odp: Powrót do oryginalnego ROMU i SPL - przed wysłaniem na gwarancje.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:30:35 »
Dziękuje :) A co z wgraniem SPL? Skąd sćiagnąc takie aby pasowało do oryginalnego Windowsa? Musze SPL zainstalo9wac przed Windowsem czy po instalacji WIndowsa? Stary SPL mam jakoś skasowac? Z góry dziekuje za pomoc :)