Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.

  • 25 Odpowiedzi
  • 4986 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline arek1

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2
Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« dnia: Czerwiec 05, 2009, 20:11:47 »
Witajcie,

To mój pierwszy post po długiej przerwie  :)
Od dwóch godzin jestem posiadaczem HTC Diamond 2. To mój drugi w życiu smartphone z WM (kiedyś było Mio A701) a tak to zawsze Symbian.

Na dzień dobry mam parę problemów:

1. Nie działa G-sensor. Tzn w ustawieniach jest włączony, kalibrowałem go kilkakrotnie. Restartowałem telefon i nic, mogę przekręcać telefonem jak tylko chcę i ekran się nie obraca. Podczas kalibracji, gdy każe położyć na czymś prostym to widać jak bąbelki w poziomicy reagują prawidłowo, ale nic poza tym. Jakieś rady?

2. Jak skonfigurować telefon żeby po skorzystaniu z 3G (np. odebraniu poczty czy też zamknięciu Google Maps) samoczynnie wyłączał połączenie z interenetem?

3. Jako główny OS na moim komputerze używam Win7 RC, jaki program powinienem zainstalować na PC do obsługi Topaz'a oraz synchronizacji Outlook'a. Active Sync czy Mobile Device Center?

4. W domu używam routera w którym mam ukryty SSID. Jak podłączyć się Topazem do takiej sieci WiFi?

To na razie tyle, ale na pewno coś więcej się pojawi :)

Pozdrawiam
ArekS

Pozdrawiam
ArekS
Sony Xperia S | Xperia Arc

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2009, 23:08:45 »
1. Pytanie gdzie nie działa tzn. w jakiej aplikacji nie działa G-sensor? Pytam ponieważ nie wiem czy wiesz że ekran nie rotuje w Diamond2 w każdej sytuacji. Rotuje w przeglądarce Opera, w albumie zdjęć i filmów i w wiadomościach, jeżeli jeszcze gdzieś to niech inni koledzy dopowiedzą. Więc reasumując jeżeli chcesz aby ekran obrócił Tobie się w innych sytuacjach to jest to niemozliwe ponieważ Diamond2 tego nie oferuje w innych zakładkach TF3D i aplikacjach.

2. Standardowo w Windows Mobile nie ma możliwości skonfigurowania urządzenia tak aby sam rozłączał połączenie po zamknięciu np. przeglądarki, Google Maps itp. (to nie Nokia i Symbian :) ) z tego co gdzieś zasłychnąłem kiedyś są jakieś dodatkowe aplikacje które przerywają transmisje danych po określonym czasie, nie podpowiem ponieważ nigdy nie używałem i nie mam pojęcia jak się nazywają.

3. Mobile Device Center

4. Tu nie pomogę ponieważ nie mam wiedzy na ten temat.


Pozdrawiam

Ps. Ja jak przesiadłem się kiedyś z Symbiana to też mi nie pasowało kilka kwestii, myślę że to kwestia przyzwyczajenia, tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

*

Offline arek1

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2009, 23:47:07 »
1. Pytanie gdzie nie działa tzn. w jakiej aplikacji nie działa G-sensor? Pytam ponieważ nie wiem czy wiesz że ekran nie rotuje w Diamond2 w każdej sytuacji. Rotuje w przeglądarce Opera, w albumie zdjęć i filmów i w wiadomościach, jeżeli jeszcze gdzieś to niech inni koledzy dopowiedzą. Więc reasumując jeżeli chcesz aby ekran obrócił Tobie się w innych sytuacjach to jest to niemozliwe ponieważ Diamond2 tego nie oferuje w innych zakładkach TF3D i aplikacjach.

Dzięki, spróbowałem i jest tak jak piszesz. Działa, ale tylko w niektórych aplikacjach. Hmm... Zastanawiam się tylko jak przełączyć ekran w tryb poziomy w Garmin Mobile XT. W tej aplikacji Sesnor nie działa, trzeba by to jakoś ręcznie. A może przełączyć ekran przed uruchomieniem - tylko jak?

Cytat: Scottti
2. Standardowo w Windows Mobile nie ma możliwości skonfigurowania urządzenia tak aby sam rozłączał połączenie po zamknięciu np. przeglądarki, Google Maps itp. (to nie Nokia i Symbian :) ) z tego co gdzieś zasłychnąłem kiedyś są jakieś dodatkowe aplikacje które przerywają transmisje danych po określonym czasie, nie podpowiem ponieważ nigdy nie używałem i nie mam pojęcia jak się nazywają.

W między czasie pogooglowałem i znalazłem wiele miejsc w których piszą żeby zmienić zapis w Rejestrze. Zrobiłem tak, ale to nic nie daje nadal połączenie nie rozłącza się po wpisanym tam czasie.

Pozdr ArekS
Pozdrawiam
ArekS
Sony Xperia S | Xperia Arc

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2009, 00:10:13 »
Jeżeli w Garminie masz opcję obrócenia ekranu to wiadomo musisz w nim to ustawić (np. ja używam Automapy i w jej opcjach jest obrócenie ekranu) jeżeli garmin nie posiada tej opcji to nie obrócisz.

*

Offline AdamCichy

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 3
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2009, 09:46:25 »
arek1 -

obraca sie jeszcze kalkulator (wtedy mamy widok z sin,cos itd)
popatrz ten watek - http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=134502.0
RaveN

*

Offline mikiecik

  • 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2009, 15:47:01 »
1. Nie działa G-sensor. Tzn w ustawieniach jest włączony, kalibrowałem go kilkakrotnie. Restartowałem telefon i nic, mogę przekręcać telefonem jak tylko chcę i ekran się nie obraca. Podczas kalibracji, gdy każe położyć na czymś prostym to widać jak bąbelki w poziomicy reagują prawidłowo, ale nic poza tym. Jakieś rady?


zainstaluj ChangeScreen: http://www.4shared.com/get/95151206/4d6afc12/ChangeScreen_v277.html
wszystko sie obraca po skonfigurowaniu programu

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2009, 17:27:17 »

zainstaluj ChangeScreen:

jesli masz automape to NIE INSTALUJ

kwasi sie w taki sposob ze po zainstalowaniu tego programu nie mozna zminmalizowac automapy i powrocic potem do niej
po usunieciu changescreena wszystko jest OK

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 06, 2009, 20:41:39 »
1. Pytanie gdzie nie działa tzn. w jakiej aplikacji nie działa G-sensor? Pytam ponieważ nie wiem czy wiesz że ekran nie rotuje w Diamond2 w każdej sytuacji. Rotuje w przeglądarce Opera, w albumie zdjęć i filmów i w wiadomościach, jeżeli jeszcze gdzieś to niech inni koledzy dopowiedzą. Więc reasumując jeżeli chcesz aby ekran obrócił Tobie się w innych sytuacjach to jest to niemozliwe ponieważ Diamond2 tego nie oferuje w innych zakładkach TF3D i aplikacjach.

2. Standardowo w Windows Mobile nie ma możliwości skonfigurowania urządzenia tak aby sam rozłączał połączenie po zamknięciu np. przeglądarki, Google Maps itp. (to nie Nokia i Symbian :) ) z tego co gdzieś zasłychnąłem kiedyś są jakieś dodatkowe aplikacje które przerywają transmisje danych po określonym czasie, nie podpowiem ponieważ nigdy nie używałem i nie mam pojęcia jak się nazywają.

3. Mobile Device Center

4. Tu nie pomogę ponieważ nie mam wiedzy na ten temat.


Pozdrawiam

Ps. Ja jak przesiadłem się kiedyś z Symbiana to też mi nie pasowało kilka kwestii, myślę że to kwestia przyzwyczajenia, tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

mozna ustawic zeby wylanczal pobieranie danych po nacisnieciu power
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2009, 20:43:37 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2009, 03:29:06 »
Gdzie można to ustawić? Bo nie mam pojęcia gdzie tego szukać?

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2009, 07:14:40 »
ustawienia / telefon  zakladka dane :)
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2009, 09:00:50 »
ustawienia / telefon  zakladka dane :)

nie mam takiej zakładki, mógłbyś precyzyjniej napisać ?

*

Offline arek1

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2009, 10:20:15 »
Witajcie przepraszam za małą nieobecnośc na forum :)

ustawienia / telefon  zakladka dane :)

Również proszę o to gdzie dokładnie, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć takiej zakładki.

Jeżeli chodzi o automatyczne wyłączanie połączeń 3G to problem rozwiązał program "Diamond Tweak 0.5.3_Polish" co prawda jest do Diamona 1 ale tak jak piszą na foum większość ustawień działa na dwójce.
Problem obracania ekranu rozwiązał kolejny program/pakieciek chociaż w wersji wzcesnej beta: "At0mAng & Danny_and_2 TF3D2 Tweak"
Na razie jest super. Ekran obaraca się w większości programów, ale niestety w Garminie nie. Połaczenie 3G elegancko rozłącza sie po każdym skorzystaniu z internetu po 30 sekundach nie aktywności.

P.S. Poztywnie jestem zaskoczony trzymaniem baterii. Mimo zabawy GPS'em, kilkudziesięciu minut romzowy po pierwszym dzniu jest nadal 50% baterii.

Pozdr
ArekS
Pozdrawiam
ArekS
Sony Xperia S | Xperia Arc

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2009, 14:30:02 »
ustawienia / telefon  zakladka dane :)

nie mam takiej zakładki, mógłbyś precyzyjniej napisać ?

Jest tylko widocznie u was jest ukryta ... trzeba zrobic CABa albo wpis w rejstr :)



« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2009, 21:32:05 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2009, 21:34:07 »
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\OEM\PhoneSetting]

"ShowPDPPage"=dword:00000001

CAB   http://rapidshare.com/files/242063768/HTC_DATA_POWER_OFF.cab.html

................
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 02:17:49 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2009, 23:38:20 »
Bysio: wiesz, że jakiś 1000 userów HD jest już pewnie przerażonych Twoim zainteresowaniem Diamodem2? ;-)

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2009, 00:34:23 »
Właśnie przetestowałem na swoim Touch Pro 2 program wymieniony powyżej jako min. narzędzie do rozłączania transmisji danych "Diamond Tweak 0.5.3_Polish" i nie do końca jest tak kolorowo z tym rozłączaniem transmisji  :-? Program rzeczywiście rozłącza po zdefiniowanym okresie czasu ale tylko wtedy kiedy urządzenie jest włączone tzn. "świeci się ekran" i nie pobierane są żadne dane jest ok i rozłącza. Kiedy wyłącze urządzenie w stan czuwaniu niestety już nie wyłącza transmisji danych po określonym czasie, więc dla mnie to jest mało użyteczne. Napiszcie czy u was tak samo się zachowuje ten program.

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2009, 02:10:50 »
Bysio: wiesz, że jakiś 1000 userów HD jest już pewnie przerażonych Twoim zainteresowaniem Diamodem2? ;-)


Wiem :)
Napisane: Czerwiec 08, 2009, 02:09:24
Właśnie przetestowałem na swoim Touch Pro 2 program wymieniony powyżej jako min. narzędzie do rozłączania transmisji danych "Diamond Tweak 0.5.3_Polish" i nie do końca jest tak kolorowo z tym rozłączaniem transmisji  :-? Program rzeczywiście rozłącza po zdefiniowanym okresie czasu ale tylko wtedy kiedy urządzenie jest włączone tzn. "świeci się ekran" i nie pobierane są żadne dane jest ok i rozłącza. Kiedy wyłącze urządzenie w stan czuwaniu niestety już nie wyłącza transmisji danych po określonym czasie, więc dla mnie to jest mało użyteczne. Napiszcie czy u was tak samo się zachowuje ten program.

Dlatego proponuje mały wpisik w rejestr i sprawa załatwiona ..wylaczy sie ekran to powinno rozlaczyc trnasmisje .

CAB http://rapidshare.com/files/242063768/HTC_DATA_POWER_OFF.cab.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 02:17:07 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline artkom

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem jaki jestem... inny nie będę:)
  • Sprzęt: ONE X, ONE S,iPhone 4s, TITAN, SENSATION XE, iPad2
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:12:44 »
Witam
Niestety po zaistalowaniu caba u mnie w Topazie dalej transmisja danych jest aktywna po wyłaczeniu urzadzenia "uspienia go", SR też nie pomógł:(
jestem jaki jestem... inny nie będę

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:14:58 »
czy to oba caby trzeba zainstalowac czy tylko ten ostatni ?

bo z tym ostatnim nie działa.............


generalnie rozlaczanie po czasie to nie problem, np HDTWEEK'iem albo advanced configiem, tyle ze działają one bardzo ładnie prócz transmisji inicjowanej speedalarmem (popularnym ostatnio)

nie wiem jak oni to zrobili ale tak jest, opere, poczte rozlacza a speedalarmowe nie

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:21:04 »
Witam
Niestety po zaistalowaniu caba u mnie w Topazie dalej transmisja danych jest aktywna po wyłaczeniu urzadzenia "uspienia go", SR też nie pomógł:(

Trzeba wejsc w ustwienia telefon / zakladka dane / i postawic ptaszka zeby rozlanczal . I co działa czy nie tzn czy jest zakaldka "DANE" ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 08:23:30 wysłana przez Bysio »
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline artkom

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem jaki jestem... inny nie będę:)
  • Sprzęt: ONE X, ONE S,iPhone 4s, TITAN, SENSATION XE, iPad2
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:40:27 »
Zakładka "dane" jest, ptaszek postawiony, ale i tak nie działa:(
jestem jaki jestem... inny nie będę

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:00:23 »
Zakładka "dane" jest, ptaszek postawiony, ale i tak nie działa:(

potwierdzam

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2009, 09:21:38 »
No to nie wiem co jest grane ... soft reset zrobiony oczywiscie ?

Jesli tak i nie dziala to musicie poczekac az kupie Topaza :)
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2009, 11:21:54 »
Czy ktoś wie jak w klawiaturze Full QWERTY ustawić XT9 na język polski - system jest w polskiej dystrybucji, pokazuje mi angielski, francuski, niemiecki a polskiego nie ma. Po włączeniu Inter Write Keyboard nie ma podpowiedzi. Czy ktoś próbował zainstalować T9 Bysia z HD?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2009, 11:38:37 wysłana przez Johan007 »

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2009, 13:25:00 »
Czy ktoś wie jak w klawiaturze Full QWERTY ustawić XT9 na język polski - system jest w polskiej dystrybucji, pokazuje mi angielski, francuski, niemiecki a polskiego nie ma. Po włączeniu Inter Write Keyboard nie ma podpowiedzi. Czy ktoś próbował zainstalować T9 Bysia z HD?

Powinna dzialac .. ten cab to tylko kilka wpisow w rejest na klawiaturke z topaza. Wszystkie skaldniki masz w romie tylko bez tych wpisow ich nie wlaczysz.
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

Odp: Nowy Topaz i Nie działa G-sensor oraz parę innych problemów.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2009, 08:05:35 »
Tak zrobiłem i działa  :ok: Dzięki Bysio.