Brak ikony windows update oraz polskiego języka -czyli newbie pyta[wm 6.5 po HR]

  • 13 Odpowiedzi
  • 14432 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam Was ponownie :)

Na wstepie chcialbym zaznaczyc iz niniejszy post nie jest wynikiem mojego lenistwa :) szukalem informacji na forum no i pytalem rowniez google.com ...niestety albo nie doszedlem do siebie jeszcze po nocy sylwestrowej albo nie ma konkretnych informacji na ten temat :)

Jak czesc z Was juz pewnie wie :) dzis w nocy udalo mi sie zrobic HR. Wszystko dziala jak nalezy z wyjatkiem polskiego jezyka ktory byl wgrany przy zakupie telefonu. Pod koniec HR mam wybor jezyka i niestety klikajac na Polski nic sie nie dzieje (powtarzalem HR 4x bo myslalem ze nie dokladnie trafilem - czas na wybor jezyka to ok 1.5 - 2 sekund...dramat)

Dziala tylko angielski. W pierwszej kolejnosci udalem sie do ustawien regionalnych gdzie mialem mozliwosc ustawienia Polski. Po wyborze byl komunikat, ze nalezy zrestartowac urzadzenie by zostaly zastosowane ustawienia. (restartowalem i guzikiem power no i probowalem soft restartu) - dalej siedze z jezykiem angielskim w topazie.

Do glowy mi przyszlo, ze moze zrobie aktualizacje systemu i pobierze mi jakas late jezykowa jezeli taka potrzebna (w instrukcji do urzadzenia jest info ze w zakladce system powinna byc ikona od windows update) - niestety ku mojemu zaskoczeniu, nie mam takiej ikony. Wchodzilem w zakladke system w nastepujacy sposob :

- start->settings->all settings-> system

- guzik start ->settings->all settings-> system

- settings->all settings-> system

W zadnym z tych sposobow nie udalo mi sie znalesc tej ikony

Co ciekawe, zainstalowany mam wm 6.5 i ogladalem wczesniej filmik z pda.pl w ktorym gatti przeglada ustawienia systemowe i ma inny wyglad ode mnie (u mnie wszystko jest juz w nowym wygladzie, nie tak jak u niego)

Czy ktos ma pomysl jak sobie z tym poradzic ?

*

Offline pejotl4

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • pejotl - fotoblog
  • Sprzęt: HTC D2 (Topaz)
Jeżeli masz oryginalny system to może ściągnij lokalizację PL z http://www.sunnysoft.com/htc/ i zainstaluj.

wszystko ladnie i pieknie tylko z tego co widze to language localization to paczki trialowe/platne. A w dokumentacji jaka mam do telefonu nie widze zadnego seriala do sunnysoftu

*

Offline Adams.72

  • **
  • 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P350 , SGS, ARCHOS HT 7", SGH i600.
Po pierwsze czy masz oficjalny ROM ze strony HTC. Jeśli tak ,to też masz oficjalne spolszczenie z sunysoftu- a ono niekasuje się po hardresecie.
Żeby mieć więcej czasu na wybór wersji językowej wyjmij kartę sim ( klawiatura do wpisania pinu zakrywa bardzo szybko tamto okno). W najgorszym razie wgrasz jeszcze raz oficjalny ROM i sobie go spolszczysz. Aha i nierobi się tego na pewno przez windows update :mysli:. Procedura zmiany ROMu jest dokładnie opisana na forum.
Mio P350, Toshiba G900-->Topaz-->Toshiba TG01-->SGH i780-->SGS

sprawdzalem jaki mam rom i jest to rom z pazdziernika (przed ostatni) - 2.16.479.1

Sprobuje w takim ukladzie zrobic HR bez sim, moze faktycznie w ten sposob sie uda

EDIT : Adams bardzo Tobie dziekuje, dziala jak talala :) [HR bez sim i wybor jezyka]

EDIT2 : Powiedzcie mi jak to jest z tymi romami, czy faktycznie oplacalnym jest wgrywanie oficjalnych romow ? czy maja one jakis wplyw na wydajnosc urzadzenia ? Bo jezeli to tylko usprawnienia dot. aplikacji to chyba narazie sie wstrzymam :) za mala wiedza i sami widzicie....proste czynnosci a czlowieka przerastaja :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 11:52:21 wysłana przez Pinni3 »

*

Offline Tytan

  • ****
  • 565
  • HTC Touch Diamond2 + 8GB + Krusell Orbit
    • Topaz ROM
Użytkownicy Topaza dzielą się na tych którzy używają go tydzień i na tych co używają romu gotowanego  :E
to pa z to je s to

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Użytkownicy Topaza dzielą się na tych którzy używają go tydzień i na tych co używają romu gotowanego  :E
poprawka, mniej niż 24h :D bynajmniej w moim przypadku :P
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline Booz

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
ja uzywam miesiac, ale to co czytam i widze sprawia ze mocno sie zastanawiam ;)
jeszcze coś wymyślę :)

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
ja uzywam miesiac, ale to co czytam i widze sprawia ze mocno sie zastanawiam ;)
tu sie nie ma co zastanawiac tylko zmieniac. same korzysci z tego sa :)
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline Booz

  • *
  • 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
z pewnością :)

ile czasu zajmuje taka operacja? Nigdy wcześniej tego nie robiłem i nie chciałbym musieć przerywać w połowie ;)
jeszcze coś wymyślę :)

*

Offline bobec

  • 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung B7610
To ja ponowię pytanie autora wątku. Chodzi mi o to czy jest ikona windows update czy jej nie ma. Przeszukałem telefon i nie znalazłem ikony windows update :(

*

Offline billyj80

  • Expert HTC Topaz
  • *****
  • 1939
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2 Topaz
to ja ci powiem ze ona i tak ci sie na duzo nie zda, nawet jak ja znajdziesz, od 5 lat nic tam nie widze zeby MS dodal
TD1ROM TD2ROM  Nie masz zgody na paypal!

Odp: Brak ikony windows update oraz polskiego języka -czyli newbie pyta[wm 6.5 po HR]
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2014, 16:15:29 »
Witam serdecznie wiem że dawno tu nikt nie pisał mam problem.....ik z tele robiłem nawet HR mianowicie nie działa u mnie marketplace czy jakos da sie zrobic zeby dzialalo albo jakis programik zastepczy zna ktos jestem od niedawna uzytkownikiem 2 tygodnie dopiero co do update tez nie posiadam i chyba wszystkie nie maja z nowym WM 6,5 w góre :)

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Brak ikony windows update oraz polskiego języka -czyli newbie pyta[wm 6.5 po HR]
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2014, 17:58:12 »
mianowicie nie działa u mnie marketplace
Marketplace dla WinMo został wyłączony jakiś czas temu. Na poziomie urządzenia nic się nie da zrobić, aby działało.


Pozdrawiam,
Ł.O.