Birthday2Calendar - problemy z instalacją

  • 6 Odpowiedzi
  • 1059 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline easy-rider

  • 30
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 (topaz)
Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« dnia: Lipiec 23, 2009, 22:24:11 »
witam,

Zależy mi na automatycznym kopiowaniu dat urodzin wpisanych w kontakty do kalendarza, więc zainstalowałam cab-a stąd: http://rapidshare.com/files/259212935/Birthday2Calendar.cab.html


Niestety pojawił się komunikat:
"B2C.exe MissingMethodException Ta aplikacja wymaga nowszej wersji systemu Microsoft .NET Compact Framework od wersji zainstalowanej na tym urządzeniu".

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w jaki sposób dowiedzieć się której wersji wymaga ta aplikacja?
Nie mówiąc już o tym , że nie wiem jak sprawdzić którą wersję mam aktualnie zainstalowaną na WM6.1? Komunikaty HTC powinny być bardziej dokładne.... :S

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2009, 22:29:13 »
Szukasz tego

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1897&.NET+Framework+3.5

A w szukajce wpisz framework to pewnie więcej się dowiesz.

Poczytaj to:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=92077.0

Komunikat jest dobry - następnym razem pogoogluj i nie bój się wyszukiwarki  :-|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2009, 22:31:45 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline easy-rider

  • 30
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 (topaz)
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2009, 11:03:54 »
dzięki!

A tak na przyszłość  - gdzie można sprawdzić wszystkie zainstalowane programy wraz z numerem wersji?

 W instrukcji nie znalazłam odpowiedzi. nigdzie też nie mogę namierzyć Frameworka w topazie, a komunikat podawał, że program wymaga nowszej wersji tego programu, czyli stara wersja jest już w telefonie. ROM jest z 04/07/2009 więc całkiem świeży....

Staram się korzystać z wyszukiwarki, ale co bym nie wpisała do tego okienka to wraca mi z informacją, że nic nie znalazł.....
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 11:05:48 wysłana przez easy-rider »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2009, 11:08:44 »
framework możesz sprawdzić (link podałem)

Cytuj
Otwórz edytor rejestru (można do tego użyć np. Total Commandera lub Reso Regsitry Editor)
3. Przejdź do HKLM\Software\Microsoft\.NETCompactFramework (z reguły pierwszy wpis)
4. Po otworzeniu zobaczysz wszystkie zainstalowane wersje .NETCF.


Wejdź w start->ustawienia->system->usuń programy  to zobaczysz co masz zainstalowane. W samym programie powinna być informacja jaka to wersja (tak samo jak na PC - o programie, about ...)
Napisane: Lipiec 24, 2009, 11:07:37
Do szukania możesz użyć googli:

site: pdaclub.pl/forum szukana fraza
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline easy-rider

  • 30
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 (topaz)
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2009, 18:17:45 »
hmmm....  jakoś mi nie idzie ten WM6.1  :mysli:    

Ściągnęłam total commandera 2.51 (aby sprawdzić jaką mam wersję frameworka i zmienić wartość DWORD po instalacji jego nowszej wersji) wgrałam na kartę mSD i kliknęłam w celu instalacji...
pojawił się komunikat: "tcmdpocketarm.exe" nie jest prawidłową aplikacją urządzenia Pocket PC  Co tym razem robię nie tak  :-|
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 18:19:42 wysłana przez easy-rider »

*

Offline rymi

  • ****
  • 636
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2 [WM6.1 Polish]
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2009, 18:59:58 »
Tego EXEca odpalasz na komputerze z podlaczonym kabelkiem pocketem. Na samym pockecie to sie uruchamia pliki instalacyjne CAB
HTC Touch Diamond 2 - WM6.1 Polish [ehh znowu tyle gram :/ - 120g] MicroSDHC 16GB SanDisk + Compaq iPAQ H3970 MMC 512MB Transcend

*

Offline easy-rider

  • 30
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: HTC Diamond 2 (topaz)
Odp: Birthday2Calendar - problemy z instalacją
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2009, 19:08:59 »
OK ! Dzięki TC działa (chociaż coś  :ok: )

Sprawdziłam i mam jedynie wersję 2.0 frameworka



Odpaliłam Frameworka na kompie, zaczęła się instalacja, ale niestety zakończyła się komunikatem: Błąd instalacji.

Droga przez mękę.... może zanim zainstaluję wersję 3.5 trzeba zainstalować wersję 3.0 ?


OK. Zainstalowałam frameworka 3.5 via komp, ale ściągnęłam ją z tej strony: http://www.mediafire.com/download.php?hzesgm4ybjm
Ta podana do ściągnięcia z dobreprogramy nie działa na moim kompie.


H U R R A !:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Odpaliłam B2C i automatycznie skopiował daty urodzin z kontaktów do kalendarza!  I to działa! Jutro urodziny mamy i już dziś widzę je na ekranie Today!!!         :ok: :D :ok:  

Jak ja się cieszę!

DZiękuję Wam, a zwłaszcza tobie Globalny Moderatorze!




pytanie:jeśli B2C zadziałał bez zmiany DWORD (z 1 na 0 w ver2, oraz z 0 na 1 w ver3.5 frameworka) to czy to oznacza, że nie trzeba tego robić?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2009, 20:43:52 wysłana przez easy-rider »