Instrukcja wgrywania romu do Topaza

  • 99 Odpowiedzi
  • 64199 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grisiek

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE K810i > HTC TyTN II Kaiser > HTC HD2 Leo
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:38:06 »
Witam wszystkich ;)
Panowie mam kilka pytań odnośnie wgrania nowego romu na Topaza. Sam posiadam Leona i jestem z niego super zadowolony a w kwestii wgrywania jest równie prosty nastomiast dziś w moje rączki wpadł Topaz mojej siostry. Wcześniej nie miałem z nim do czynienia nic w ogóle dlatego pierwsze kroki skierowałem na ten dział i przeczytałem cały ten wątek odnośnie wgrywania Romu. Na stronie sunnysoft odnalazłem nowy rom stockowy od HTC który identyfikuje się numerem Topaz_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3
Windows Mobile 6.5 a obecnie zainstalowany na telefonie jest 2.16.479.1 WWE i mam własnie plan przeinstalowania na ten nowszy ze strony sunnysoftu. Pytanie tylko, czy do jego wgrania potrzebuję jeszcze jakiś dodatkowy program jak HSPL? Normalnie ze stockowym romem bynajmniej u mnie na LEO było tak że pobrałem sobie go ze stronki oraz nakładkę językową i wystarczyło podłączyć telefon do Activesync lub WMDC jak kto woli a następnie odpalić instalacje na kompie i ROM bez żadnych kłopotów się zaaktualizował. Później dwa Hard resety i dogranie nakładki językowej. Później znów dwa resety i wybór języka no i wszystko śmiga. Czy tutaj też się to wszystko tak odbywa? Czy Rom stockowy ze strony Sunnysoft moge wgrać sobie bez żadnego HSPL lub innego dodatkowego programu czy moze muszę najpierw je instalować?
dzięki wszystkim za odpowiedzi no i przepraszam że może trochę przydługi post ;P

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 07, 2010, 11:55:12 »
Czy Rom stockowy ze strony Sunnysoft moge wgrać sobie bez żadnego HSPL lub innego dodatkowego programu czy moze muszę najpierw je instalować?
dzięki wszystkim za odpowiedzi no i przepraszam że może trochę przydługi post ;P

HSPL jest tylko potrzebny jak wgrywasz rom (przerabiany) a jeśli wgrywasz rom ze strony producenta (oryginalny) robisz tak samo jak HD2
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline fala77

  • ****
  • 717
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC One V
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 15, 2010, 11:16:01 »
Zacznę od tego że się przywitam bo to mój pierwszy post na tym dziale.Jako że wcześniej miałem Diamonda to jakieś tam podstawy mam jeśli chodzi o te sprzęty.mam jednak problem z wgrywaniem romów z pamięci zewnętrznej.Hard-Spl oczywiście wgrany.zmieniam plik na topaimg.nbh ale system go nie widzi podczas włączania Bootloader.wyskakuje napis "no file found" i nic więcej.wgrałem ostatecznie ten rom zwykłą metodą ale ta druga jest bezpieczniejsza i szybsza moim zdaniem.czy może chodzić o jakieś zły format karty?działać raczej działa poprawnie bo mam na niej nawigację,muzykę i inne pierdoły.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 11:18:16 wysłana przez fala77 »
HTC One V

*

Offline lobster71

  • 6
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Diamond2+,Galaxy S3
Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 10, 2010, 01:59:49 »
Witam Serdecznie,
od dawna korzystam z Waszych podpowiedzi i doświadczeń. Do tej pory wszystko szło jak z płatka hrdspl, nowe romy itd. Teraz jednak zdarzył mi się przypadek z którym nie mogę sobie poradzić. Używałem na D2 po hrdspl angielski rom na wm6.1. było ok i postanowiłem zmienić na oryginał holenderski na wm.6.5 przez RUU. Niestety lipa, wszystko "siada po 16-18%. Po wyjęciu bakterii na szczęście dało się wrzucić stary, oryginalny holenderski ROM "RUU_Topaz_HTC_NLD_1.39.404.4_Radio_Signed_Topaz_61.20t.25.10_3.43.25.19_Ship". Poradźcie, jak wrzucić rom "RUU_Topaz_S2_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship" i czy wogóle się da. Oryginalny "RUU_Topaz_S_HTC_NLD_2.16.404.1_Radio_Sign_Topaz_61.44tc.25.32_4.49.25.17_Ship" holenderski też nie włazi. Poradźcie coś proszę, bo ta baba z holenderskiego serwisu HTC doprowadza mnie do rozpaczy, bo twierdzi, że musi działać. Zgłupiałem kompletnie.
Pozdrawiam

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 10, 2010, 11:03:54 »
jak nie idzie klikając na plik ruu........exe to go wypakuj np. winrarem albo 7zip-em i w folderze będziesz miał kilka plików,ciebie interesuje RUU_signed.nbh zmień jego nazwę na topaimg.nbh i wrzuć na kartę pamięci potem reset urządzenia i wciśnięty przycisk od głośności do dołu i powinno załapać.

*

Offline lobster71

  • 6
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Diamond2+,Galaxy S3
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 11, 2010, 21:46:39 »
Dzięki za pomoc MRK26. Spróbowałem tak jak napisałeś i znowu przywieszka. Radio V2 - OK, bootloader też ok, a splash1 i os - nic. Stanęło mniej  więcej tak jak przez RUU na jakichś 18% i wisi na 'update in progress'. HELP :(

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 12, 2010, 19:28:00 »
Cytuj
Stanęło mniej  więcej tak jak przez RUU na jakichś 18% i wisi na 'update in progress'. HELP
po pierwsze z tego co widze to masz hspl ale którą wersje? bo jeżeli jedną z tych pierwszych to spróbuj najpierw zrobić update hspl do wersji 2.51 a potem jeszcze raz z karty tak jak pisałem wcześniej

Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 31, 2011, 14:59:44 »
Witam napotkalem na blad walcze juz z tym troche i mam problem nie moge uzyskac boot screna czyli tego trojkolorowego kiedy robie hardspl to niestety wyskakuje error a przy manualnych error conection 260 anty wir wylaczony do tego dzialam na xpku pozdrawiam

PS JUZ NIE WAZNE TO CHINSKA PODROPKA NAWET NIE WIEDZIALEM MA DWIE KARTY SIM!!!!:D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2011, 15:02:05 wysłana przez wojtex1988 »

Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 24, 2012, 16:33:28 »
W chwili rozpoczęcia wgrywania czegokolwiek wyłącza sie tel.Nie wiem co dalej robić.

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Instrukcja wgrywania romu do Topaza
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 24, 2012, 16:40:28 »
A wiesz że telefon aby przejść do instalacji musi się zresetować? Czy ew trakcie instalacji juź?
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E