Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.

  • 7 Odpowiedzi
  • 3535 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jakjajaknieja

  • 8
  • Sprzęt: Lexus CT MoveON Navi
Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« dnia: Sierpień 17, 2016, 15:02:28 »
Cześć, posiadam nawigację Tomtoma zabudowaną w samochodzie. Jest to Lexus CT MoveOn Navi. Mam założone konto w Tomtom Home i kupowałem sobie aktualizacje map Europy Centralnej. Szkoda, że na przykład w Home nie widzę do kupienia mapy na całą Europę. Mogę kupić osobno wschodnią, zachodnią, czyli zapłacić podwójnie. Zauważyłem jednak, że na stronie Tomtoma jest korzystniejsza oferta- na przykład 1,5 roku aktualizacji w cenie 1 roku, w dodatku można kupić całą Europę.
W związku z tym mam pytania.
Czy jestem skazany na Tomtom Home i ofertę którą wyświetla mi ten program? Nie dotyczą mnie te rzeczy na stronie Tomtoma?

Nie pamiętam teraz czy ja sobie zakładałem konto na Mydrive, czy miałem je jakby z automatu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 15:04:14 wysłana przez jakjajaknieja »

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2016, 18:06:16 »
Na 99% możesz kupić na stronie - ja tak do Renault kupuję. Jednak, żeby się upewnić w 100% wystarczy napisać do TT, bardzo rzeczowo odpowiadają.

*

Offline jakjajaknieja

  • 8
  • Sprzęt: Lexus CT MoveON Navi
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2016, 22:48:39 »
W takim razie napisałem do TomToma przez formularz na stronie. Po rozwiązaniu sprawy zaraportuję w tym temacie co z tego wyszło :)

Edit.

Dostałem odpowiedź, że owszem mogę kupować przez stronę z promocjami tam zawartymi, tylko musze uważać na kompatybilność map. Po podłączeniu urządzenia do TomTom Home mapa będzie dostępna do pobrania. Do mojego TomToma pasuje tylko Europa wschodnia/zachodnia/środkowa kupowane oddzielnie. Z roztargnienia nie zrozumiałem, że w to okienko przy sprawdzaniu kompatybilności wpisuje się pierwsze dwa znaki numeru seryjnego, bo myślałem, że to miejsce na nazwę urządzenia :/ Więc jednym słowem zawracałem gitarę Supportowi banalnymi pytaniami które mogłem uzyskać samemu po dokładniejszym wczytaniu się w stronę. Ale może dla potomnych na tym forum przyda się :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 12:16:54 wysłana przez jakjajaknieja »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2016, 15:11:48 »
Sprawdź czy nie jest to związane ze zbyt małą pamięcią na mapy w urządzeniu. Jeśli tak jest to w niektórych mapach całej Europy można było korzystać z wycinków mapy - jest to tańsze niż kupowanie kilku oddzielnych map.

*

Offline jakjajaknieja

  • 8
  • Sprzęt: Lexus CT MoveON Navi
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2016, 18:06:24 »
Można by założyć, że to może być wina miejsca na karcie, bo mam tylko 4 Giga. Jak odbywa się kupowanie mapy kiedy ma się za małe urządzenie? Bo w teorii powinienem kupić sobie mapę całej Europy która wyświetla mi się jako niekompatybilna i co wtedy się dzieje? Pojawi mi się w TomTom Home opcja zapisywania po kawałku,m czy jak to wygląda?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2016, 11:03:17 »
Pojawi mi się w TomTom Home opcja zapisywania po kawałku,m czy jak to wygląda?

U mnie tak mniej więcej to wyglądało - tzn. po zakupie mapy całej Europy można było również pobierać wycinki mapy odpowiadające np. Europie zachodniej, wschodniej itd. A nie próbowałeś zmienić karty na wiekszą?

*

Offline jakjajaknieja

  • 8
  • Sprzęt: Lexus CT MoveON Navi
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2016, 13:01:57 »
@sbi

Ale na stronie normalnie wyświetlało Ci się, że mapa jest niekompatybilna z Twoim urządzeniem a i tak się udało? Czy na przykład po zmianie karty moje konto zauważy tą zmianę a mapy na stronie wyświetlą się jako kompatybilne? Bo kartę zmienić to chyba żaden problem i spróbuję to zrobić ale to dopiero mogę za jakiś czas. Sorry, że tak drążę ale na razie robię rekonesans i chciał bym dokładnie wiedzieć czy ktoś coś takiego robił, bo jednak ryzykuję wyrzucenie 220 złotych w błoto w razie niepowodzenia.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Zakup mapy na stronie TomTom a Tomtom Home.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2016, 17:35:28 »
Ale na stronie normalnie wyświetlało Ci się, że mapa jest niekompatybilna z Twoim urządzeniem a i tak się udało?

Miałem informację, że nie mieści się w pamięci.