Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator

  • 17 Odpowiedzi
  • 3315 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« dnia: Grudzień 06, 2004, 23:16:30 »
potzebuje nawigacjii satelitarnej + komunikacje poprzez komuniator z komputeraz z domu . Wydaje mi sie ze najlepsze rozwiazanie to oferta o2 ( 100 GBP ) na tel na kontrakt Xda II + mapa z Gps Tom Tom  + i tu jest problem .Jaki komunikator moze dzialc na tym sprzecie , moze GG?? jakie sa koszta , ile mozna przeslac wiadomosci za posrednictwem np GG , majac do dyspozycjii np 1MB ( kosztuje 1,5GBP ) jestem zielony a jest to dl amnie bardzo wazne , w przyszlosci wspolpracowaloby na tym  kilkanasci samoch i ulatwialoby to kounikacje z baza !!Dzieki za wszelkie porady

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2004, 00:08:30 »
GG bedzie dzialac na XDA II bo on ma po prostu system Pocket PC, na ktorych ruszy Pocket Gadu. 1MB powinien wystarczyc na kilkaset (jesli nie wiecej) komunikatow.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2004, 11:46:26 »
ok wielkie dzieki , ale wracajac do gg , to to ze kilkaset komuniatow bedzie za 1 Mb to sie domyslam , ale co z reklamami ktore sie tam pojawiaja , zmiany statusow itp , ponoc to caly czas pracuje czyli wysyla i sciaga dane i to wcale nie male , jak to jest naprawde ??

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2004, 13:48:20 »
W Pocket Gadu nie ma reklam :) To nie jest oficjalna wersja komunikatora. Zmiany statusow itd to nie da sie tak latwo policzyc. Zalezy ile masz kontaktow i jak czesto ktos zmienia status.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2004, 11:53:53 »
Bogdan - jadac wozem z wlaczonym GG na PDA polaczenie jest zrywane co jakis czas w zwiazku ze zmiana BTSow (a raczej nie da sie nawiazac polaczenia,trzeba rozpoczynac nowa sesjeGPRS).Dlatego warto sie dowiedziec co ile KB bedzie liczony pakiet danych. Moze sie okazac, ze masz co 50KB i kazde zalogowanie do GG wtedy bedzie Cie kosztowalo 100KB (wysylka i odbior). Policz sobie ile stracisz jak za kazdym razem chcesz wyslac maly text z GG do dystrybutora.A tego 50 KB nie wykorzystasz za kazdym razem (trzeba by wyslac ok. kilkudziesieciu dlugich komunikatow txt).A logujac sie do GG 3 razy dziennie to 1 MB wykorzystasz w ciagu 3 dni...Warto sie zastanowic czy taniej Ci nie wyjdzie SMS (w jakims pakiecie za kilka GBP)...

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2004, 12:34:16 »
Cytat: labon
Bogdan - jadac wozem z wlaczonym GG na PDA polaczenie jest zrywane co jakis czas w zwiazku ze zmiana BTSow (a raczej nie da sie nawiazac polaczenia,trzeba rozpoczynac nowa sesjeGPRS)...

Nie jest to prawdą. Sesja GPRS jest przekazywana.

Co innego przy wyjściu poza zasięg sieci, wtedy na ogół telefon zrywa połaczenie, natomiast w przypadku gdy jedynie logujemy się do kolejnego BTSa nie ma żadnego przerwania.

Wielokrotnie udało mi się przejechać wszerz całe Niemcy na jednej sesji GPRS.
Czasami oczywiście zdarzają się problemy ale wynikają one raczej z zakłóceń/złej propagacji/przeciążenia/problemów wewnętrznych sieci.

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2004, 14:16:06 »
Cytat: jacol
(...) Co innego przy wyjściu poza zasięg sieci, wtedy na ogół telefon zrywa połaczenie (...)
Też nie do końca prawda. Nie raz jechałem pociągiem z odpalonym netem przez GPRSa i zarówno w Plusie jak i w Idei - mimo chwilowego braku zasięgu sieci (nawet kilka minut) - połączenie nie było zrywane! Co do Ery - nie wiem bo nie sprawdzałem. Być może zależy to od telefonu - moje doświadczenia dotyczą Nokii 6310 i 6600.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2004, 15:05:42 »
Widac, ze kolega JACOL nie korzysta z GG w aucie (pociagu) i nie wie o czym mowi. Jadac, sesja GPRS podczas korzystania z GG jest zrywana srednio co 2 godz. Natomiast nie ma tego podczas korzystania z www - sesja jest wznawiana bez wiekszych problemow.
Kolego JACOL: wyraznie napisalem CO JAKIS CZAS. Poza tym Bogdan pyta o GG a specyfika GG polega na tym, ze caly czas jest ruch w sieci. Byc moze przejechales na sesji GPRS cale Niemcy ale nie wykorzystujac ruchu na kazdym mijanym BTSie (a tak wlasne bedzie jak jest GG uruchomione). Druga sprawa - GPRS to pakietowa transmisja i w przeciwienstwie do CSD, nic nie jest przekazywane !!! Gdy zglaszasz zadanie wysylki i odbioru, wtedy jest m.in. analizowane czy masz sesje otwarta czy nie i zostaje przydzielony kanal odbioru tylko na ten czas. Za 2 min mozesz miec inny kanal na tym samym BTSie. Jadac wozem NIGDY sasja GPRS nie jest przekazywana. Dopiero na tym BTSie, na ktorym korzystasz ze wznowienia sesji jest odczyt, ze to kontynuacja sesji.
Jeszcze raz zaznacze - GG to nie www. Tutaj jest analiza co kilka sec.A wznawianie sesji jest czestsze niz korzystanie z sesji w normlanym trybie czy WAP czy wwww.
Mozna to obejsc - wylaczac GG ale nie konczyc sesji GPRS.Tylko po co wtedy GG ??Nie lepiej z maila korzystac ??
Poza tym watek postu dotyczy GG na PDA...

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 13, 2004, 17:55:07 »
No cóż, rzeczywiście rzadko korzystam z gg w czasie jazdy z tej prostej przyczyny że na ogół siedzę za kierownicą. ;)
Nie znaczy to jednak że nie korzystam z niego wcale, bo dosyć często mam je włączone niejako w tle.

Głównym powodem utrzymywania połączenia GPRS w trakcie jazdy jest transmisja aktualnej sytuacji drogowej do software nawigacyjnego (TomTom Traffic).
Mam ustawiony update automatyczny co 10 min więc pobieram dane praktycznie poprzez prawie każdy BTS do którego po drodze jestem zalogowany. Nie różni się to wbrew pozorom zbytnio od transmisji gg, gdzie podtrzymanie łączności z serwerem (przy braku zmian statusów i braku rozmów) nastepuje co 240 sekund przy oryginalnym pecetowym gg lub 180 sekund dla mobilnych wersji (chyba że ktoś sobie ustawi inaczej).
Zapewniam więc że sesja GPRS jest utrzymywana niezależnie od tego że zmieniamy BTS i użytkownik nie musi się martwić że zostanie w jakiś szczególny sposób podliczony.
Z punktu widzenia użytkownika przy prawidłowo działającej sieci połączenie GPRS w jadącym aucie (no chyba że się jedzie grubo powyżej 200 km/h bo wtedy już zaczynają się pojawiać efekty dopplerowskie i wychodzenie telefonu ze szczelin czasowych) w niczym nie różni się od połączenia z leżaka na plaży.
Reguła sprawdzona empirycznie nie tylko w Niemczech ale również w paru innych krajach w tym również w Polsce.
Samo gg używam np na Litwie, i tam trasę Budzisko/Kowno/Kłajpeda dobre 10 razy przejechałem utrzymując jedną sesję GPRS.
Tak jak pisałem - oczywiście zdarzają się "trudne dni" ;) gdzie sesja rwie się co parę minut ale nie jest tak dlatego że "tak to jest skonstruowane".
Tyle o empirii. ;)
A z teorii proponuję poczytać o definiowaniu kanałów GPRS na BTSach i o takich funkcjach sieci GSM jak GMM/SM (GPRS Mobility Management and Session Management).

Pozdrawiam

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2004, 04:03:26 »
Panowie spokojnie . Wyjasnie o co mi dokladnie chodzi , bynajmniej w gre nie wchodzi tylko GG !!!Chcemy otworzyc biuro radio taxi oparte o najnowesze technologie . Kazdy samochod wyposazymy w GPS Tom Tom za pomoca Xda II z sieci 02 . Powstaje problem komuniakcjii bazy z samochodami ( radio i kom nie wchodzi w gre - radi chalasliwe i dyskonfort dla klienta , kom uciazliwa i jest dobra do odbioru info od bazy ale gorzej nadac , zwlaszcza polozenie samochodu ) GG to jeden z pomyslow ale jak widac  chyba nie najlepszy . Dla nas najwazniejsze jest mozliwosc przekazywania info np o zleceniu mozliwie jak  najszybciej z bazy , jak i podwanie pozycjii samochodu . Generalnie najlepszy jest system taki jak ma firma karnell dzialajaca w polsce , ale w londynie to sporo kosztuje dlatego chcemy znalesc tansza alternatywe .Interesuje nas by kierowca w szybki i latwy sposob mogl przekazac do  bazy ze jedzie z klientem np na dana dzielnice i jak bediz epusty by tez to zasygnalizowal , mozemy sobie na poczatek odpuscic konfort widzienia tego na mapie w bazie . Jesli cos mozecie pomoc to zapraszam do wspolpracy  , moze  ktos moze cos zrobic na zasadzie gg ?? jak cos to prosze walic na gg 3426328 Bogdan . Z gory dzieki !!!

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2004, 13:53:14 »
Proponuję przejrzeć posty z grupy pl.rec.gps

Parokrotnie pojawiały się tam wątki na temat sierci korporacyjnych oraz kontaktu i śledzenia pojazdów. Były też linki do producentów takich systemów, rozbudowanych i drogich jak również tych tańszych.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2004, 16:15:32 »
sorki ale jak sie dostac do tych postow z grupy pl.rec.gps   ????

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 17, 2004, 04:53:01 »
Jacol - dzieki :)
teraz powaznie , sprawa jest dla mnie bardzo wazna , ponizej podam co mnie interesuje  i nurtuje . Zachecam do wspolpracy , konkretnej osobie ktora pomoze zrealizowac nasz projekt oferujemy godziwie wynagrodze . Jesli czujecie sie na silach prosze o info na gg 3426328 ( jak nie odpowiem to prosze o pozostawienie wiadomosci odezwe sie najszybciej jak sie da )
Oto moje plany i pytania
1 temat dotyczy Londynu , ktory jest w ( mam nadzieje 100 % )rozpracowany przez Tom Tom . Nasza flote zamierzam oprzec na Xda II  z firmy o2 ( 100 GBP ) , oraz Tom Tom ze wszystkim za ok 100 GBP
2 Jak to dziala w praktyce ? interesuje nas   zarowno GPS jak i TT Traffic , jak to dziala ??
3 Jednak najwazniejsze to zarzadzanie flota z biura . Jest wile firm kore to moga zrobic w 100 % , ale sa dosc drogie zarowno w instalacjii , jak i eksploatacjii , pomimo ze oferuja dobry serwis to jednak za drodzy  i wiele opcjii jest niepotrzebnych . To co nas interesuje to cos ala komunikator GG , albo cos innego , co umozliwi wysylanie komunikatu baza/samochod/baza ( TANIO!!!) ze jest w drodze np do kodu w Londynie NW2 ( to nam wystarczy ) , nast  pokazuje info ze za 10 min bedize tam "wolny"  itp
4 potrzebuje pomocy ( moj informatyk ktory tworzy strone wymiekl ) w zakresie wprowadzenia do system ulic Londynu i wyliczania ceny przejazdu na zasadzie ustalonych przez nas wspolczynnikow
5 w planach pare innych rozwiazań ...

Jesli na tym forum znajduje sie kompetentna osoba , ktora sprosta powyzszym wyzwaniom , oraz innym ktore chcemy zrealizowac prosze o kontakt na  podany nr GG . W zamian za oferowana pomoc oferujemy wynagodzenie . Dziekuje - Bogdan




*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2004, 06:13:27 »
Mysle ze jednym z programistow ktory moglby tutaj pomoc jest JGUI. On zna sie zarowno na urzadzeniach Phone Edition (XDA II) oraz na programowaniu dla nich, a takze na programowaniu aplikacji GPS. Moglby Wam spokojnie napisac prosty komunikator z obsluga wysylania np. co 5 minut polozenia samochodu i obrazowania tego na mapie na PC.

http://www.jgui.net

Od razu mowie ze to Polak. :)

*

Offline JGUI

  • 27
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2004, 10:00:12 »
zrobilem kiedys taki programik GPS W.A.I.T. ktory wymienia dane lokalizacyjne GPS przez wiadomosci SMS miedzy urzadzeniami XDA i pokazuje lokalizacje na mapkach. http://www.jgui.net/gps/

a swoja droga: juz widze tych kierowcow ktorzy nie maja co robic w drodze tylko szukac XDA i wciskac ekranik XDA w odpowiednim miejscu zeby wysylac jakies komunikaty. jedynym rozwiazanie ktore sie sprawdza to calkowicie bezobslugowe urzadzenie GPS+GSM w jednym, ktore wysyla SMS samodzielnie z lokalizacjami i danymi np. o predkosci. jest kilka takich na swiecie (wcale nie drozsze od XDA+GPS a nawet wiele tansze), do kilku z nich dostosowalem ten programik tak ze odbiera on poprawnie ich SMS i pokazuje na mapce miejsce nadawcy i inne dane. spokojnnie mozna takie informacje odebrac przez jakis interfejst GSM-PC na ekran desktopu i wizualizowac na mapach na duzych ekranach. niektore z tych urzadzen maja dodatkowe przyciski na obudowie do ktorych mozna przypisac dodatkowe funkcje np.: wyslanie oprocz pozycji takze komunikatu "help" jesli kierowca wcisnie ten guzik, itp.

Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2004, 14:35:12 »
 Jakubie lub  JGUI , prosze o kontakt na gg , lub na meila b.zyla@interia.pl , jesli podacie nr tel oddzwonie to pogadamy konkretnie . Prosze nie pisac -Moglby Wam spokojnie napisac ....- potrzebyujemy kogos kto to zrobi :)

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Xda II + tom Tom w Londynie + komunikator
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2004, 14:57:33 »
Ja tego nie napisze :) Jesli ktos to moze zrobic to wlasnie JGUI.