Wszystko o TT GO 750

  • 108 Odpowiedzi
  • 44176 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 04, 2016, 12:58:28 »
Mam wgrany poland.dat (jako mctx.dat, w miejsce oryginału)
Można to gdzieś jeszcze pobrać, bo chętnie protestuję to na moim GO 940 LIVE  :wink:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 07, 2016, 12:53:54 »
@sbi, dziękuję za linka, postaram się poczytać z pomocą wuja gógla  :wink:

Pobrałem sobie plik mctx.dot na PL i podmieniłem, dzisiaj sprawdzałem czy wyszuka jakieś informacje, niestety w ciągu 2-godzin tylko mielił i mielił nic nie znajdując. Jestem w Polsce i na dobrą sprawę nawet nie wiem tak 100%, czy coś powinien znaleźć czy nie.
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #93 dnia: Październik 09, 2016, 15:57:56 »
Pobrałem sobie plik mctx.dot na PL i podmieniłem, dzisiaj sprawdzałem czy wyszuka jakieś informacje, niestety w ciągu 2-godzin tylko mielił i mielił nic nie znajdując. Jestem w Polsce i na dobrą sprawę nawet nie wiem tak 100%, czy coś powinien znaleźć czy nie.
Jeśli "mieli" czyli kręci młynka w prawym górnym rogu to nie działa. Znaczy - nie złapał sygnału radiowego z wiadomościami RDS o ruchu.
Normalnie jest tak, że chwilę mieli i potem wyświetla pasek symbolizujący trasę. Pasek albo jest czysty, albo ma jakieś przeszkody wyświetlone.
A zaplanowałeś trasę? Bo on szuka przeszkód na trasie...

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 09, 2016, 16:07:39 »
... Jestem w Polsce i na dobrą sprawę nawet nie wiem tak 100%, czy coś powinien znaleźć czy nie.

U mnie w Łodzi było ok - do minuty po włączeniu były informacje. Ale po wyjechaniu poza miasto  odbierał sygnał gdzieś tak do 20 km od nadajnika (chyba RMF nadaje te informacje).

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 10, 2016, 16:20:25 »
Jeśli "mieli" czyli kręci młynka w prawym górnym rogu to nie działa. Znaczy - nie złapał sygnału radiowego z wiadomościami RDS o ruchu.
Normalnie jest tak, że chwilę mieli i potem wyświetla pasek symbolizujący trasę. Pasek albo jest czysty, albo ma jakieś przeszkody wyświetlone.
Wiem jak to działa, używam TomToma z TMC i Live, od co najmniej 6-7 lat  :wink:
Ale dzięki za pełne info, będzie dla innych jak znalazł  :ok:

A zaplanowałeś trasę? Bo on szuka przeszkód na trasie...
Z tym się nie zgodzę, po włączeniu TT i złapania sygnału GPS i TMC, zaczyna pokazywać wszystkie utrudnienia drogowe.
Przynajmniej mam tak w tej chwili, odpalam TT w domu i łapie sygnał z CZ po kliknięciu w mapę mam wszystkie zdarzenia drogowe (roboty drogowe i wypadki) jak na dłoni. Co widać na poniższych fotach  :wink:

1.Widok na zdarzenia drogowe w CZ.


2.Widok na CZ i PL.


Na fotce nr 2 widać, że trasa nie jest wytyczona a zdarzenia drogowe widać tylko na terenie CZ.
Wiem, wiem chodziło ci pasek z info po prawej stronie ekranu. Ten rzeczywiście jest widoczny tylko po wybraniu trasy  :wink:

« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2016, 16:27:54 wysłana przez pretor1610 »
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 15, 2016, 22:57:06 »
Pobrałem sobie plik mctx.dot na PL i podmieniłem, dzisiaj sprawdzałem czy wyszuka jakieś informacje, niestety w ciągu 2-godzin tylko mielił i mielił nic nie znajdując.
Próbuje w domu i mam dokładnie to samo. Mieli, mieli i nic :(
Może dlatego, że - jak napisał deadbeef - mam koncentryczne wejście anteny RDS-TMC?
Ale gdy kiedyś byłem w Niemczech, to mój TT Go930 wyświetlał mi ostrzeżenia o sytuacji na drogach!
Podobnie, jadąc przez Czechy i Austrię też kilkakrotnie udało mi się złapać jakieś ostrzeżenia.

@ pretor1610: Co uczyniłeś że nagle zaczęła Ci się wyświetlać sytuacja na drogach Czech?

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 15, 2016, 23:46:34 »
@ pretor1610: Co uczyniłeś że nagle zaczęła Ci się wyświetlać sytuacja na drogach Czech?
Odkąd mam TT Go 940 Live zawsze mi wyświetlało zdarzenia drogowe, wcześniej miałem to przez Live a jak skończył się abonament kupiłem uchwyt z anteną TMC i cały czas działa dobrze. Wyjątkiem była Polska od wejścia nowej serii GO 1000, TomTom przestał "nadawać" komunikaty przez RDS. W Czechach nigdy nie było problemu z TMC, więc nie jestem zdziwiony tym że działa.

Jutro lecę w trasę i sprawdzę czy "głębiej" w PL coś odbierze :wink:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 16, 2016, 21:55:52 »
U mnie, tak jak pisałem wcześniej, odbiera informacje z TMC tylko w Łodzi. Po wyjechaniu poza miasto traci zasięg. Mam odbiornik podłączany przez wejście koncentryczne i podgrzewane szyby - podobno wtedy odbiór jest gorszy.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 16, 2016, 22:54:51 »
Panowie.
Ja rozumiem kwestię finansową ale tmc to przeszłość.
Uwierzcie mi że live to naprawdę wygodny i dokładny dodatek do nawigacji.
Czasem korek pokazuję z dokładnością do kilku metrów. Do tego odświeża chyba co 2 minuty.
Obecnie działa to w Polsce na przyzwoitym poziomie.
Szkoda że nie wiedziałem że są tu jeszcze fanatycy x50 bo wyrzuciłem ze dwie anteny rds tmc na śmieci  :mrgreen:

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 17, 2016, 00:35:07 »
Ja rozumiem kwestię finansową ale tmc to przeszłość.
Uwierzcie mi że live to naprawdę wygodny i dokładny dodatek do nawigacji.
Tylko, że (o ile wiem) Live na moim Go 930 nie da się uruchomić, a szkoda niezłe urządzenie wyrzucić!

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 17, 2016, 10:52:38 »
Poza granicami PL (te kraje które wymienialiście) korzystanie z TMC nie sprawia kłopotów ponieważ tan TMC jest darmowe, ogólnodostępne i nie jest kodowane. U nas nie ma darmowego TMC tylko licencjonowane i oferują je dawaj operatorzy Destia Traffic i Media Mobile.
A wiec aby odbierać TMC w PL odbiornik powinien posiadać aktywna licencję przynajmniej jednego z tych operatorów. A jest z tym róznie w różnych modelach urządzeń. Wiele zależy od miejsca zakupu, a nawet od serii urządzeń. Podobnie jest w nawigacjach wbudowanych na stałe w auto.
Ja po interwencji w serwisie Seata mam już obie licencje i odbieram TMC. Ale niestety też nie jest w PL z tym odbiorem najlepiej czego powodem są już sami nadawcy. Kiedy radio zmieni nadajnik RMF-u na inny (zadziała RDS) to sygnał TMC zostaje 'zgubiony' a tak naprawdę odbiornik nie rozpoznaje licencji i de aktywuje odbiór TMC. Czasami pomaga ponowne (ręczne lub automatyczne) wyszukanie stacji, albo zaprogramowanie na stałe w pamięci każdego nadajnika RMF z osobna i ręczne przełączanie.
Dlaczego się tak dzieje? Z tego co wiem od speców z Seata to wynik kodowania jakie zastosowały Destia Traffic i Media Mobile, które to kodowanie zostało przez nich 'poprawione'. Tak to ulepszyli że więcej spieprzyli niż unowocześnili. Na interwencje koncernu WV i Toyota od lat pozostają głusi.
Dodam, że z tego co się dowiedziałem wynika że w wielu krajach zrezygnowano z kodowania TMC własnie dlatego że powodowało ono problemy przy zadziałaniu RDS.

Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 05, 2017, 11:29:24 »
Po ponownej podróży na południe potwierdzam swoje obserwacje z 2016 roku
Go 750T, poland.dat wgrane jako mctx.dat
Mimo, że to tylko "poland" to bez zmiany pliku:
- wytyczył mi objazd korka pod Częstochową
- pokazuje roboty drogowe na trasie w Słowacji (jeszcze gdy jestem koło Budapesztu)
- loguje się do usługi na Węgrzech.
Czy na Węgrzech jest z tego jakiś pożytek to nie wiem, bo jechałem w porach gdy nie ma utrudnień - nic nie pokazywało

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 06, 2017, 16:10:35 »
Też mam wgrany ten plik i jeżdżąc A4 od granicy z Niemcami do samego Krakowa, nigdzie nie pokazuje mi trafica z TMC.
Wjeżdżając do Czech lub na Słowację trafic z TMC działa bez żadnego problemu w TT Go 930 Live.
Nie wiem w czym jest problem ale szczerze, to mam już to gdzieś bo na smartfonie korzystam z TT Go Mobile i w nim bez problemowo działa trafic z neta.... 
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

tomtom go 750 live
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 21, 2018, 12:05:25 »
witam , dostałem do zaktualizowania tomtoma go 750 live lecz z tego co widzę nie posiada on już chyba aktualizacji przez oficjalna apkę i stronę tom toma . Czy można wgrać na urządzenie jakaś nowsza wersje map ??? , jeśli tak to proszę o pomoc w tym :) z góry dziękuje .


tu daje link do zdjeć https://imgur.com/a/U2RxLS9

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: Wszystko o TT GO 750
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 22, 2018, 08:25:18 »
Zainstaluj aplikację tomtoma na pc, podłącz nawigacje i zobaczysz czy są aktualizacje czy też możliwość zakupu map, fotoradarów itp. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Pzdr

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: tomtom go 750 live
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 22, 2018, 13:38:31 »
Cytat: zubek1990
z tego co widzę nie posiada on już chyba aktualizacji przez oficjalna apkę i stronę tom toma .
Chyba już sprawdzał, przynajmniej tak to odczytuję :wink:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

problem z uruchomieniem mapy .
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 02, 2018, 09:31:29 »
witam posiadam tom tom go 750 live . i po przywróceniu backupu navi chce ponownie aktywować mapę , wiec kieruje mnie na stronę -   www.ttcode.com . Na stronie wpisuje kod który mam na ekranie urządzenia i strona stwierdza ze błędny kod . Może ktoś pomoże bo już nie wiem co z tym zrobić ?

*

Offline rrudas

  • **
  • 210
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi6, Modecom SX 7.1
Odp: problem z uruchomieniem mapy .
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 02, 2018, 18:18:32 »
... Może ktoś pomoże bo już nie wiem co z tym zrobić ?
Zadzwoń do pomocy technicznej TomTom.
"Nie wystarczy mieć sprawny umysł, trzeba go jeszcze dobrze używać." - Kartezjusz (1596-1650)

Uczcie się języków - curva dei pedali