Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?

  • 9 Odpowiedzi
  • 13337 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline begus

  • *
  • 63
Czy jest możliwe w ramach uaktualnienia mapy Europy 850 w GO 730 zainstalowanie całej mapy na dodatkowej karcie 4GB? Bo póki co zainstalowało mi kawałek Europy na pamięci wewnętrznej (mimo, że miałem wybraną pamięć zewnętrzną). Albo coś źle robię albo to uaktualnienie to jest jakiś bubel.  Na razie to mam uczucie, że zamienił stryjek siekierkę na kijek.  :-|

Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:35:10 »
U mnie jest to samo(też próbowałem na 4GB kartę). Próbowałem tego : Tytuł: Wycinki mapy - Jak zainstalować pełną mapę na nowej karcie pamięci?
Łącze: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/12311
ale nie udało mi się.Taka procedura to makabra! Napisałem do supportu TT - może pomogą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2010, 13:37:44 wysłana przez rawemon »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:30:56 »
TT sam sobie jest winien .. oszczędzając na pamięci urządzeń teraz wychodzą hopki z dzieleniem   na mniejsze mapy ..  czyżby tt odchodził od prostoty obsługi?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2010, 15:42:24 »
Taka procedura to makabra!

Rozpakuj CAB-y z mapą i aktywacją na kartę (bez TTH - winrarem lub TC) i po 10 minutach będziesz miał mapę na karcie.

Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2010, 20:05:20 »
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam wskazówki odnośnie instalacji mapy na dowolnej karcie SDHC o pojemności do 8GB.
Wystarczy w tym celu:
- podłączyć urządzenie do komputera wraz z kartą SDHC i uruchomić nawigację
- otworzyć program TTHOME i kliknąć na opcję 'Zarządzaj moim urządzeniem', a następnie wybrać 'Pozycje w pamięci urządzenia'
- kliknąć znak plus obok opcji Mapy, a następnie po prawej stronie zaznaczyć 'kwadracik' obok mapy
- kliknąć opcję 'Usuń pozycję z urządzenia'
- kliknąć przycisk 'OK', aby usunąć mapę
- zapisać kopię mapy w komputerze, czyli kliknąć przycisk Kontynuuj - w tym momencie program TTHOME zapisze zapisze kopię mapy w komputerze, a następnie usunie mapę z urządzenia, czyli na koniec należy kliknąć na opcję Gotowe.
- wejść w lewym górnym rogu programu TTHOME na zakładkę 'Urządzenie' -> Zmień urządzenie' i wybrać jako lokalizację instalacji kartę pamięci
- kliknąć w programie HOME na opcję 'Dodaj Ruch drogowy, Głosy, Fotoradary itd...', a następnie kliknąć opcję 'Pozycje na dysku komputera'
- wybrać mapę, która była skopiowana do komputera i kliknąć opcję 'Dodaj'
- po zakończeniu kopiowania mapy na kartę pamięci, kliknąć opcję 'Aktualizuj urządzenie GO'
- wybrać mapę, a następnie kliknąć opcję 'Aktualizuj i zainstaluj'

To u mnie zadziałało.Musiałem tylko najpierw skopiować mapę do komputera, a potem usunąć ją z urządzenia.Reszta procedury jak wyżej w instrukcji.

*

Offline begus

  • *
  • 63
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2010, 08:07:56 »
Też mi się wczoraj udało uaktualnić pełną mapę Europy (>2GB) w jednym kawałku w TT Go 730 na karcie pamięci 4GB zgodnie z tą procedurą. Dzięki za pomoc. :ok:

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:20:04 »
U mnie prawie wszystki odbylo sie zgodnie z opisem poza faktem ze na koniec TomTom wyswietla komunikat ze nie wykryl zadnej mapy. Czy ma to jakies znaczenie ze karta jest nie sdhc i moj tomtom to 720 ?
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 13, 2010, 11:48:17 »
Na stronie TomToma są ładnie pokazane wycinki: http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/12196/?locale=po_PO

Sprawdzał ktoś może czy pozostałe części mapy to kompletna biała plama czy też jest chociaż siatka głównych dróg?

pozdrawiam

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2010, 12:37:33 »
Wycinki mapy - Jak zainstalować pełną mapę na nowej karcie pamięci?

Jeżeli instalujesz większą mapę, program HOME zaoferuje skorzystanie z wycinków mapy. Jednak, jeżeli w pamięci wewnętrznej znajduje się wystarczająca ilość wolnego miejsca, możesz wybrać opcję zainstalowania kompletnej mapy. Aby pomóc w instalacji całej mapy, program HOME obliczy dostępne miejsce, po czym możliwe, że zasugeruje usunięcie, na przykład, niektórych nieużywanych elementów*.

*Uwaga: jeżeli program HOME zasugeruje usunięcie mapy, zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Aby zainstalować pełną mapę na nowej karcie pamięci, używana obecnie mapa musi znajdować się na tej samej karcie. Aby przesunąć aktualną mapę na kartę pamięci, wykonaj następujące czynności:

   1. W programie HOME kliknij opcję Zarządzaj moim urządzeniem, a następnie wybierz kartę Pozycje w pamięci urządzenia.
   2. Kliknij znak plus obok opcji Mapy, a następnie wybierz mapę, którą chcesz przesunąć.
   3. Kliknij opcję Usuń pozycję z urządzenia.
   4. Kliknij przycisk OK, aby usunąć mapę.
   5. Aby zapisać kopię mapy w komputerze, kliknij przycisk Kontynuuj.
      Program HOME zapisze kopię mapy w komputerze, a następnie usunie mapę z urządzenia. Kliknij opcję Gotowe.
   6. Z menu Urządzenie wybierz opcję Zmień urządzenie.
      Wyświetlone zostaną dostępne lokalizacje instalacji.
   7. Wybierz kartę pamięci.
   8. Aby skopiować mapę na kartę pamięci, kliknij opcję Dodaj Ruch drogowy, Głosy, Fotoradary itd., a następnie kliknij opcję Pozycje na dysku komputera.
   9. Wybierz mapę, którą skopiowałeś do komputera i kliknij opcję Dodaj.
  10. Po zakończeniu kopiowania mapy na kartę pamięci, kliknij opcję Aktualizuj urządzenie.
  11. Wybierz mapę, a następnie kliknij opcję Aktualizuj i zainstaluj. Kliknij opcję Gotowe.

Na karcie pamięci została zainstalowana nowa mapa.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Uaktualnienie mapy 850 w GO 730 - kawałek Europy zamiast całej?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2010, 13:00:02 »
Sprawdzał ktoś może czy pozostałe części mapy to kompletna biała plama czy też jest chociaż siatka głównych dróg?

Biała plama  :S