TTN5 i POI

  • 37 Odpowiedzi
  • 7786 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TTN5 i POI
« dnia: Lipiec 10, 2005, 14:58:38 »
Mam pytanie odnośnie tego jak radzicie sobie z POI w TTN5. Przed wyjazdem do Niemiec ściągnąłem sobie z POIPlace wszystkie mozliwe punkty z radarami (wszystkie pliki z kategorii Traffic camera). Było tego 37 plików. Okazało się, że po wgraniu tego do katalogu z mapą TTN5 nie widzi wszystkich plików. Widzi tylko część. Czy mozna z tym sobie jakoś poradzić, albo ewentualnie które kategorie można pominąć (może distance camera ?) .
Druga sprawa to jak zmusić TTN5 aby po przełączeniu się w widok mapy pokazywał od razu ostatnią pozycję GPS, a nie jakiś punkt który on sobie wybrał (środek mapy ?). W TTN3 była taka fajna pozycja "Keep GPS position on screen" a tutaj w ustawieniach nie mogę tego jakoś znaleźć.

TTN5 i POI
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2005, 17:38:40 »
Ad. 1
Zasadniczo dwie możliwości:
jeżeli nie korzystasz z POI "systemowych" TomToma, to możesz zmienić nazwę pliku POI.dat np. na POI.da_ przez co TT5 nie będzie już widział swoich POI i pokaże Ci do 40 Twoich.

Druga możliwość to wyrzucenie plików, które nic albo prawie nic nie zawierają.
W Niemczech radary są podzielone w zależności od prędkość, na którą działają.
Radary na 10 km/h (2 sztuki) i na 20 km/h (1 sztuka) możesz wyrzucić albo jeszcze lepiej wstawić przy pomocy POIEdit np. do radarów na 30 km/h. Radarów na 30 km/h i czerwone światła jest sztuk 4. Itp. itd.
W sumie zostanie Ci dużo mniej plików i TT5 wszystkie Ci pokaże.

Ad 2.
Masz na myśli: Menu / Przeglądaj mapę ?
Wystarczy po wyświetleniu mapy wybrać lupę i wybrać "Pozycja GPS"

saksończyk

TTN5 i POI
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2005, 23:17:25 »
Czyli rozumiem, że TTN5 potrafi pokazać do 40 kategorii POI. Nie mam już zainstalowanego TTN3, ale czy tam przez przypadek nie wyświetlały się wszystkie radary wrzucone za pomocą CheckPointa ? Czyżby w TTN5 nałożono ograniczenie ?
Co do drugirj kwestii to rzeczywiście, trzeba myśleć i umieć korzystać z pomocy w programie. Moje niedopatrzenie :(

TTN5 i POI
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2005, 13:26:13 »
Tak, TTN5 ma ograniczenie co do liczby kategorii POI. U mnie pokazuje poza własnymi (z POI.dat) jeszcze 33 moje kategorie, jak przemianuję POI.dat, to pokazuje 40 moich kategorii. Jeżeli chodzi o CheckPointa, to nie wiem, bo mam Palma i żadne CheckPointy u mnie nie chodzą (korzystam z możliwości samego TomToma).

Saksończyk

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TTN5 i POI
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2005, 14:13:40 »
W TTN3 też był limit plików POI, jakkolwiek o ile pamiętam był znacznie wyższy (coś koło 100).

Nie dawało się przez to zainstalować np wszystkich radarów jednocześnie dla Niemiec i dla Austrii...

TTN5 i POI
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2005, 14:18:09 »
Ja ze względów na kierunek moich wyjazdów pakowałem zawsze tylko Niemcy i to mi wystarczało :( Ale już tak jak Saksończyk mi doradził pogrupowałem za pomocą POIEdita i mam teraz tylko 17 kategorii :) Będzie dobrze :D

TTN5 i POI
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2005, 21:55:01 »
Witam.

Mam Mape Niemiec na TTN 5 i mam prosbe czy ktos mi moze dokladnie wytlumaczyc, co musze zrobic, zeby mi dzialala informacjia o budkach i o radarach.

Z gory dzieki

A moze jest ktos z okolic Katowic.

*

Offline MaDuch

  • *****
  • 1518
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD2, SGS, HTC TouchPro, Asus 636
TTN5 i POI
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 11, 2005, 22:37:39 »
Cytat: Dara
Witam.

Mam Mape Niemiec na TTN 5 i mam prosbe czy ktos mi moze dokladnie wytlumaczyc, co musze zrobic, zeby mi dzialala informacjia o budkach i o radarach.

Z gory dzieki

A moze jest ktos z okolic Katowic.

Wejdź na stronę http://checkpoint.oabsoftware.nl/ zarejestruj się, zaloguj po otrzymaniu maila z hasłem i tu sa dwie metody:
- wybierz kraj jaki cię interesuje i POI które cię interesują i ściągnij je na zasadzie download na swój dysk, a następnie przerzuć do katalogu z nazwą odpowiedniego kraju w TT
lub
- zainstaluj na PDA program CheckPOInt (odpowiednik AMPOISync) i zsynchronizuj POI które cię interesują z poziomu PDA
Polecam Regulamin forum !!

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2005, 12:02:33 »
Witam.
Pojawila sie nowa wersja CheckPOInt 5.0. Dziala podobno z TTN5.
Sprawdzalem rowniez na stronie www i mozna dodawac punktyu zlokalizowane w Polsce.
Czy ktos juz sprawdzal jak to dziala z TT5?

TTN5 i POI
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2005, 23:17:30 »
Cytat: MaDuch
Wejdź na stronę http://checkpoint.oabsoftware.nl/ zarejestruj się, zaloguj po otrzymaniu maila z hasłem i tu sa dwie metody:
Może jestem slepy,ale nie widzę gdzie na stronie można się zalogować :(

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
TTN5 i POI
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2005, 00:10:39 »
http://poiplace.oabsoftware.nl/index.php - rejestracja :)
Jest juz Polska :) , wiec Panowie do roboty, teraz bedzie mozna wklepac radary z rozdzialem na predkosci
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2005, 00:20:02 »

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2005, 14:51:27 »
Witam.
Spedzilem troche czasu nad uruchomieniem tego programu i niestety nie udalo mi sie tego zrobic z TTN5
1, Nie moge zsynchronizowac sie z serwerem. Podaje login i haslo (na www dziala bez zarzutu) a na PDA podaje ze nie moze sie polaczyc z Explorerem. Dla przykladu sprawdzalem czy TT sie laczy z aktualizacyjnym i tam jest wszystko OK.
2. Przypisalem sobie ze klawisz sprzetowy nr 4 bedzie zapisywal nowy punkt. Wiec jade z TT wciskam 4 i on mi otwiera program kontakty - czyli to co jest w oryginale. a moglo byc tak pieknie

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2005, 18:45:43 »
Cytat: may
Witam,

gdzie w TT5 mam umieścić dźwięki ?? jeśli wogóle jest to możliwe tak jak w AM

mozna ustawiac dzieki za pomoca programu checkpoint

Cytat: iwi
Witam,

Witam.
Spedzilem troche czasu nad uruchomieniem tego programu i niestety nie udalo mi sie tego zrobic z TTN5
1, Nie moge zsynchronizowac sie z serwerem. Podaje login i haslo (na www dziala bez zarzutu) a na PDA podaje ze nie moze sie polaczyc z Explorerem

przestaw sobie w /settings, internet settings/ na directly i powinno ruszyc
u mnie dziala, oczywiscie najpierw musisz okrslic z ktorego kraju chcesz miec punkty i jakie

a tekie pytanie mam: do ktorej kategorii dopisujemy suszarki ???

pozdrawiam

----------------------------
the born to be wild

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:38:26 »
Cytat: marcus
przestaw sobie w /settings, internet settings/ na directly i powinno ruszyc
ok to dziala. Juz nie ma ze nie moze sie polaczyc tylko ze bledny login lub haslo.
Sprawdzalem 20 razy i za kazdym razie na stronie checkpoina loguje sie z tymi danymi, a poprzez PDA wywala teraz ze bledny login lub haslo. Macie jakies pomysly?
Cytat: marcus
oczywiscie najpierw musisz okrslic z ktorego kraju chcesz miec punkty
gdzie to sie okresla? nie moge znalezc tego - chyba ze dopiero po zalogowaniu.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
TTN5 i POI
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2005, 22:52:00 »
CheckPOInt->Settings->Internet settings->Directly
Powinno chodzic
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline orte

  • ***
  • 252
TTN5 i POI
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2005, 00:44:52 »
Cytat: iwi
Sprawdzalem 20 razy i za kazdym razie na stronie checkpoina loguje sie z tymi danymi, a poprzez PDA wywala teraz ze bledny login lub haslo.
program nie prosi o hasło, tylko o string aktywacyjny który dostałes w mailu ;)

Cytat: iwi
gdzie to sie okresla? nie moge znalezc tego - chyba ze dopiero po zalogowaniu.
po zalogowaniu sobie zaznaczysz i zsynchronizujesz

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2005, 10:00:30 »
witam
mam takie 2 pytania
1. czy jak sie uzywa checkpoint, czy w dalszym ciagu sa ograniczenia odnosnie poi w TT5, czyli okolo 40
2. jak jest traktowana ta sama kategoria dla kilku krajow, jako osobna kategoria czy ta sama ???
----------------------------
the born to be wild

*

Offline orte

  • ***
  • 252
TTN5 i POI
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2005, 22:05:09 »
ad 1.  tak
ad 2. korzystam tylko z niemieckich, ale wydaje mi się że jak
        zaznaczysz inny kraj to pobiera tylko dla danego kraju
        i podmienia pliki w mapie, kiedys pobrałem polske to
        nie widziałem tych z Niemiec

TTN5 i POI
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2005, 13:08:35 »
Cytat: marcus
witam
mam takie 2 pytania
2. jak jest traktowana ta sama kategoria dla kilku krajow, jako osobna kategoria czy ta sama ???

Kategorie odpowiadają nazwom plików ov2 w folderze danej mapy. Nie możesz mieć w danym folderze dwóch plików o tej samej nazwie (dla dwóch krajów z tej samej mapy). Albo będą one mieć różne nazwy (np. PL-radary.ov2 i D-Blitzer.ov2), wtedy będziesz miał dwie kategorie w TT5, albo jeden plik zostanie nadpisany przez drugi, wtedy będziesz miał jedną kategorię dla jednego kraju (nowszy plik).

Saksończyk

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 07, 2005, 15:21:48 »
Dzieki orte - synchronizacja dziala.
mam pytania
1. Czy nie da sie zainstalowac Checkpointa na SD?
2. DO ktorego katalogu zapisuje pliki ov2? Bo bmp wrzuca do RAM do Moje Dokumenty/Checkpoint Files
3. Jesli zsynchronizowalem sobie przez pomylke caly katalog z restauracjami (troche tego duzo) to jak to usunac


*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2005, 15:39:25 »
Cytat: iwi
1. Czy nie da sie zainstalowac Checkpointa na SD?
ja probowalem, ale i tak sie zainstalowalo w pamieci palma, choc z tego co widze, mozna przezucic ten katalog na SD i wskazac w ustawieniach, gdzie znajduje sie checkpoint

Cytat: iwi
2. DO ktorego katalogu zapisuje pliki ov2? Bo bmp wrzuca do RAM do Moje Dokumenty/Checkpoint Files
plisk zapisuje sie do katalogu, gdzie znajduja sie dane mapy

Cytat: iwi
3. Jesli zsynchronizowalem sobie przez pomylke caly katalog z restauracjami (troche tego duzo) to jak to usunac
z tego co zauwazylem da sie usunac na stronce, ale trzeba kazdy punkt osobno

moje pytanie jest nastepujace, czy komus udalo sie sciagnac jakas polska kategorie,
bo ja jak przeprowadzam synchronizacje moich punktow, to checkpoint usuwa mi moje kategorie, a pliku z pelna baze nie sciaga

pozdrawiam
----------------------------
the born to be wild

*

Offline iwi

  • **
  • 240
    • http://www.inmo.com.pl/gps
TTN5 i POI
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 08, 2005, 09:13:02 »
Jeszcze jedna uwagta. Jak wszystko skonfigurowalem to ustawilem sobie opcje uruchom TT razem ze startem Checkpointa.
Checkpoint sie uruchamia, nastepnie uruchamia TT i potem pojawia sie komunikat ze nie znaleziono map.
Recznie jak odpalam TT to wszystko gra (mowa o wersji Checkpointa 3.2)
Checkpoint 5.0 dostepny na stronie na trwale niszczy TT i potem tylko Hard Reset przywraca ta aplikacje. Zaden backup nie naprawi tego co zepsula wersja Checkpointa 5.0

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 08, 2005, 09:29:38 »
z tego co pisalo na stronce checkpointa, to wersja 3 nie wspolgra z TT5
iwi, jaka masz wersje TT5, bo jak mialem wersje 5.0 i zainstalowalem checkpointa, to po uruchomieniu TT5 zawieszal sie na stale, pomogl upgrade TT5 do wersji 5.1, teraz wszytko pieknie hula, oprocz sciagniecia polskich poi, a szkoda
----------------------------
the born to be wild

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 09, 2005, 13:54:54 »
aktualne pliki fotoradarow, suszarek i fotoradarow przenosnych z serwisu poi.mobilne.net przekonwertowane do TT5
http://marcus02.fm.interia.pl/pdaclub/Fotoradary.ov2
http://marcus02.fm.interia.pl/pdaclub/Suszarki.ov2
http://marcus02.fm.interia.pl/pdaclub/Fotoradar_przenosny.ov2

mam nadzieje, ze wkrotce odpale stronke, ktore bedzie przeprowadzala konwersje automatycznie z pliku csv z AM do TT5 oraz Destinator-a
pozdrawiam

----------------------------
the born to be wild

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
TTN5 i POI
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 09, 2005, 19:05:22 »
Czy da się wybrac POI z checkpointa jako cel podróży? Czy tylko wyświetla POI sciągniete z netu znajdujące się na trasie?
TT5.1 i CHP 5

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 09, 2005, 19:50:47 »
Cytat: VIKELF
Czy da się wybrac POI z checkpointa jako cel podróży?
oczywiscie, ze sie da,
wybierasz w menu, przejdz do.../uzyteczne miejsca, wybierasz kategorie i punkt
----------------------------
the born to be wild

*

Offline vikelf

  • ***
  • 392
TTN5 i POI
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2005, 20:44:22 »
Cytat: marcus
Cytat: VIKELF
Czy da się wybrac POI z checkpointa jako cel podróży?
oczywiscie, ze sie da,
wybierasz w menu, przejdz do.../uzyteczne miejsca, wybierasz kategorie i punkt

Mialem za dużo kategorii. Wywalilem oryginalne i teraz dziala 58 kategorii

[Dodano: 2005-08-09 21:42:36]
Nic z tego tomtom obsluguje mniej niz 58. Przy 58 pojawily się w "miejscach użytecznych" ale nie wszystkie. Niby wszystko cudownie check point sciaga z netu i zapisuje tam gdzie trzeba punkty tylko dlaczego jest taki dokladny podział np kamer skoro tomtom nie potrafi tego obslużyć. Prawdopodobnie podobna sytuacja jest jeśli wybieramy punkty polskie to nadpisują one niemieckie. Powinno być na liście do wyboru kraju "Germany, Austria, Switzerland" jeszcze Polska i Czechy. PO co to zrobili osobno skoro mapa jest jedna?
Co powinienem zrobić jeśli chcę mieć wszystkie kamery? Sklejac wszystko (czyli wszystkie typy, predkości i kraje) w jeden plik?

Może jest jakiś crack likwidujący ograniczenie liczby POI w tt5?

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TTN5 i POI
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2005, 08:39:11 »
TT5 obsluguje do 40 kategorii POI, co bylo juz wielokrotnie poruszane na forum
co do podzialu na taka ilosc kamer w checkpoint, moim zdaniem nie jest to zle rozwiazanie, chyba bardziej bezpieczne, wystarczy rzut oka na palma i wiesz do jakiej predkosci trzeba zwolnic /trzeba zaznaczyc, ze TT3 obslugiwal do 100 kategorii/, jedyne co mogli by poprawic, to rodzielic punkty na kraje, tak aby sie nie nadpisywaly, wg zasady DE-..., PL-... itd
a jezeli chcesz skleic wszystkie kamery bez podzialu na predkosci, to mozesz to bezproblemowo zrobic za pomoca programu poiedit /www.poiedit.com/
----------------------------
the born to be wild

TTN5 i POI
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 10, 2005, 09:26:17 »
Cytat: marcus
mozesz to bezproblemowo zrobic za pomoca programu poiedit /www.poiedit.com/

Jest jeszcze
http://www.tomtom.com/support/ce/support/ov2/ov2tools.zip
a w nim dwa programiki do konwersji asc > ov2 (makeov2.exe)  i ov2 > asc (dumpov2.exe).

Podobno ov2 przekonwertowane nim z asc chodzą szybciej niż te z POIEdit, ponieważ makeov2.exe generuje na początku jakiś skipper record, dzięki któremu TT szybciej przegląda duże pliki ov2.
Sam jeszcze tego nie sprawdziłem, ale ponieważ można te programiki sterować z batcha, więc są wygodniejsze w automatyzacji powtarzających się funkcji.
Połączenie dwóch ov2 też nie powinno być problemem: przekonwertować oba oddzielnie na asc, połączyć oba asc w jeden i przekonwertować go na ov2.
Pisząc sobie odpowiedniego batcha można całą procedurę zautomatyzować.

Saksończyk