TTN3 trasa na 2 mapach

  • 11 Odpowiedzi
  • 2090 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
TTN3 trasa na 2 mapach
« dnia: Październik 29, 2004, 10:34:35 »
z ciekawosci, bo nie jezdzilem jeszcze po obszarze wiecej niz jednej mapy - jak wytyczacie trase np z Paryza (mapa francji) do Amsterdamu ?

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2004, 12:02:46 »
To jedna z poważniejszych moim zdaniem wad TTN3. Mapy automatycznie przełączane są "w ramach jednego regionu" - w innych przypadkach trzeba mapy przełączać ręcznie. Ja rozwiązuję ten problem na dwa sposoby:
1. Wytyczam trasę "na poziomie ogólnym" na mapie Major roads - w celu ogólnej orientacji np. długości trasy.
2. Wytyczam trasy "na poziomie szczegółowym" posługując się punktami przelotowymi "do granicy jednego państwa" i "od granicy drugiego". Innych pomysłów nie mam...

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2004, 14:12:47 »
niestety przy zaladowanych kilku malutkich 64mb mapach (benelux, paris, polnocne niemcy) Major road juz sie nie miesci na mojej sd256.

przenioslem punkty graniczne z AutoRoute na PC...
Ale generalnie kucha u TomTomka...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2004, 21:12:05 »
Dodam jeszcze, ze podoba mi sie w AM pomysl mozliwosci wybrania przejscia granicznego jako punktu docelowego, wprost z listy miejscowosci.

Obawiam sie, ze w TTN, jak nie znasz adresu (ulicy, nr domu), to trudno wyznaczyc taki punkt (np. przejscie).

To samo mialem z lotniskiem Tegel.

Chyba, ze czegos nie umiem w TomTomie...?

TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2004, 00:38:47 »
Z przejściami granicznymi rzeczywiście jest kłopot ale z Teglem to trochę przesadziłeś :) Wybierasz Berlin - anywhere i wybierasz POI Airport. W wykazie jest Tegel i doprowadzi cię na miejsce (chyba że nie o to Ci chodziło)

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2004, 08:42:15 »
Czlowiek sie uczy cale zycie... :))
Nie wpadlem na taki dwuetapowy system wyznaczania punktu docelowego (najpierw miejscowosc+anywhere, potem POI).
A moze trzebaby wreszcie zaczac RTFM...

Co do Tegel, to mam takze zastrzezenie do routingu, bo w godzinach szczytu TTN prowadzi mnie przez srodek Berlina, zamiast zaproponowac dojazd do Ringu, a potem zjazd na Kostrzyn, gdzie zwykle przekraczam granice. Chodzi zawsze o trase najszybsza, zas przez Berlin nigdy nie jest szybko.
Poza tym pojechalem kiedys przez miasto, ale sugerowalem sie takze znakami i trafilem na autostrade (odcinek), ktorej w TTN nie ma - jazda przez pole. Po zjechaniu z niej program sie tak pogubil, ze dopiero softreset dal rade (a ja znalazlem sie w miedzyczasie na jakichs ogrodkach dzialkowych - jechalem 'na azymut', gdy TTN myslal co tu ze mna zrobic). Sadze, ze w nieznanym, duzym miescie, jesli soft mysli dluzej niz minute, to optymalnym wyjsciem jest zatrzymac sie i 'softresetnac', po to by nie pogarszac swego polozenia. Bez wzgledu na to co to za program.

Wracajac do wyznaczania mety - moze w POI TTN sa tez przejscia graniczne?

TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2004, 09:05:26 »
Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że jeżeli producenci TTN uważają, że mamy wspólną Europę ;) to po co nanosić przejścia graniczne - jeżeli jest droga (MRoE) to znaczy, że można tamtędy przejechać :) Można ew. odczytać z Automapy współrzędne przejść granicznych i nanieść je jako POI w TTN3, ale to dosyć okrężna droga.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2004, 09:20:39 »
Jak wydadza mape PL, niech sobie uwazaja co chca. Switch'nie sie mape i po bolu.
No, chyba ze w MRoE pojawi sie wiecej drog krajowych (PL).

A tak BTW, sa jakies wiesci o upgradzie map dla TTN3? Mnie zaczyna troche doskwierac brak aktualizacji w Niemczech...

TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2004, 09:41:54 »
Ja za kilka godzin właśnie wyjeżdżam i jak pomyślę sobie, że na początku będę w większości "w polu" to już mi się odechciewa. Tak a propo to właśnie robię POI dla TTN3 który się nazywa "Granica" Naniosłem już trochę z lubuskiego. Jak będzie ktoś chętny to udostępnię. Mam kłopot z Zasieki-Forst bo nie ma go ani na Automapie ani na TTN3 :P
Myślę, że niedługo nastąpi upgrade TTN bo są pierwsze jaskółki. Jest nowy TTN na USA. Pewnie teraz kolej na Europę :)

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2004, 09:58:12 »
Nie byłbym takim optymistą, poprzednie updaty map TomToma nie były zbyt częste.

Pojawiła się natomiast nowa wersja programu głównego - 3.07 - dostępna na serwerze.

TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2004, 10:20:00 »
Gdzie ty to znalazłeś. Wersję 3.07 znalazłem tylko TTGps natomiast TTN3 nie znalazłem

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TTN3 trasa na 2 mapach
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2004, 11:06:51 »
Są dostępne zarówno GPS jak i aplikacja główna

http://www.tomtom.com/support/support.php?ID=3&Language=1&M=1

Nie instalowałem jeszcze, podobno ta wersja została wypuszczona głównie dla systemu SE, jakkolwiek działa również na zwykłym 2003.
Poprawia szybkość wyszukiwania adresów itd.