TTN 5 - czyżby tylko na kartach?

  • 4 Odpowiedzi
  • 1124 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN 5 - czyżby tylko na kartach?
« dnia: Marzec 12, 2005, 23:20:19 »
We wszystkich doniesieniach o nowej wersji TomToma jest zajawka, że jeden region będzie dostarczany na kartach pamięci (jakich? - nie wiadomo). Nie ma nigdzie mowy o CD.

Trochę to bez sensu. Co z instalacją programu, instalacją softu obsługującego GPS, co z aktywacją map (a może pre-aktywowane?), co z posiadaniem na jednej karcie pamięci wybranych, tylko tych, które MNIE interesują krajów? Co z niezawodnością nośnika, z kopiami bezpieczeństwa, etc., etc.?

*

Offline cichy

  • **
  • 119
TTN 5 - czyżby tylko na kartach?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2005, 23:41:10 »
Nie bój żaby! Wszystko da się zrobić! ;)

TTN 5 - czyżby tylko na kartach?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2005, 23:46:24 »
1. Karty - na 99% SD
- bo na takich jest już od jakiegoś czasu dostarczany w wersji TT 4 z niektórymi iPAQ-ami - w specjalnym bundlu z HP
- bo na kartach SD są od dawna mapy regionów do  TomTom GO, choć mapy całej Europy są dostępne na CD z koniecznością wgrywania wybranych map na SD

2. Ze strony TT
"TomTom Navigator software and maps of your region on SD card"

3. Kopie możesz sobie przecież zrobić, program też działa z kart - tak mam zainstalowanego TT i AM, a aktywacja - przecież to nie ma znaczenia czy sa na karcie SD czy w pamięci?
 

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN 5 - czyżby tylko na kartach?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2005, 00:47:02 »
Cytat: jacek_wo
1. Karty - na 99% SD

A jak ktoś ma tylko CF-a?

Cytat: jacek_wo
- bo na takich jest już od jakiegoś czasu dostarczany w wersji TT 4 z niektórymi iPAQ-ami - w specjalnym bundlu z HP

A cóż to za wersja, ten TTN 4?
Jeżeli region jest sprzedawany w bundlu z iPAQ-iem, to na PDA może już być zainstalowany soft, zarówno program główny, jak i program obsługujący GPS.

Cytat: jacek_wo
- bo na kartach SD są od dawna mapy regionów do  TomTom GO, choć mapy całej Europy są dostępne na CD z koniecznością wgrywania wybranych map na SD

Ciekawe, czy działałyby z TTN (np. te z GO 700 z TTN5)?

Cytat: jacek_wo
3. Kopie możesz sobie przecież zrobić, program też działa z kart - tak mam zainstalowanego TT i AM, a aktywacja - przecież to nie ma znaczenia czy sa na karcie SD czy w pamięci?

Ja też mam zainstalowane wszystkie programy nawigacyjne + mapy na karcie (kartach), ale przecież w czasie instalacji są dokonywane także zapisy w systemie operacyjnym, więc nie może być tego typu program preinstalowany na karcie i gotowy do użycia (IMHO).
Chyba, że na karcie jest jakiś .cab, który tę sprawę załatwia...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TTN 5 - czyżby tylko na kartach?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2005, 19:32:55 »
Cytat: Moi
Cytat: jacek_wo
3. Kopie możesz sobie przecież zrobić, program też działa z kart - tak mam zainstalowanego TT i AM, a aktywacja - przecież to nie ma znaczenia czy sa na karcie SD czy w pamięci?
Ja też mam zainstalowane wszystkie programy nawigacyjne + mapy na karcie (kartach), ale przecież w czasie instalacji są dokonywane także zapisy w systemie operacyjnym, więc nie może być tego typu program preinstalowany na karcie i gotowy do użycia (IMHO).
Chyba, że na karcie jest jakiś .cab, który tę sprawę załatwia...
No, więc jest program instalacyjny na karcie, który uruchamia się automatycznie w chwili umieszczenia karty SD w slocie. Cała procedura instalacji trwa poniżej minuty. Nie ma potrzeby synchronizacji z PC-tem.