tomtom7 na PDA i POI

  • 16 Odpowiedzi
  • 3958 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
tomtom7 na PDA i POI
« dnia: Kwiecień 10, 2009, 23:56:00 »
wgralem do PDA punkty POI i podczas nawigacji (czy prezentacji) obraz fatalnie sie przesuwa, pokazuje pozycje co jakis czas a nie nabierzaco
co ciekawsze dzwiek idzie na bierzaco

co moge z tym zrobic, mam tomtoma7.915.9196

dodam ze automapa radzi sobie z tym doskonale

*

Dżeju

Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 09:08:08 »
Uzupełnij jeszcze na jakim sprzęcie i ile tych POI wgrałeś, bo tak, to można tylko zgadywać.

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2009, 09:55:38 »
Przyczyn może być kilka, ale sądząc z opisu to najprawdopodobniej POI które wgrałeś są źle skonwertowane na format OV2, ściągnij sobie ze strony TT programy do konwersji
http://www.tomtom.com/support/ce/support/ov2/ov2tools.zip
Potem swoje POI w formacie OV2 skonwertuj do ASCII i z powrotem, będzie chodziło ok.
Tutaj jest opis jak używać ov2 tools
http://www.tomtom.com/support/ce/support/nav_poi.php

Jak masz więcej plików z OV2 do konwersji to skorzystaj z bata w załączniku - zmień jego rozszerzenie z txt na bat, umieść w jednym katalogu z rozpakowanymi ov2tools i plikami ov2 do konwersji i uruchom "ov2rel.bat" bez żadnych parametrów. Jeśli chcesz zrobić konwersję pojedynczego pliku to uruchom "ov2rel xxxx" gdzie xxxx to sama nazwa pliku do konwersji bez rozszerzenia (najłatwiej to zrobić w okienku DOS)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2009, 10:01:09 wysłana przez sbi »

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 13, 2009, 20:52:11 »
chodzi lepiej ale dalej tnie
teraz zauwazylem im wiecej punktow tym bardziej tnie - dalej kombinuje

ps.
punkty pobralem z PDAClub
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 22:31:52 wysłana przez gruniu »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2009, 23:44:27 »
Jakie to urządzenie? Ile plików z POI wgrałeś?
Sprawdź kartę pamięci czy nie ma na niej błędów - miałem kiedyś podobne objawy gdy uszkodzony był jeden z sektorów na karcie, obraz odświeżał się co 2 sekundy.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:35:35 »
urzadzonko to SPV M650 (artemis)
wrywam dosc duzo punktow
ustawiam tak ze podczas jazdy o jednych POI ma mnie informowac glosem, a drugie ma tylko wyswietlac ikony

*

Dżeju

Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2009, 07:45:02 »
Jak wgrywasz wszystkie fotoradary i suszarki na PL oraz coś tam jeszcze, to będzie cieło u Ciebie - cudów nie ma  :wink:  Musisz zmniejszć ilość ładowanych POI.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2009, 09:38:08 »
Jak wgrywasz wszystkie fotoradary i suszarki na PL oraz coś tam jeszcze, to będzie cieło u Ciebie - cudów nie ma  :wink:  Musisz zmniejszć ilość ładowanych POI.

tomtomem zajolem sie jak automapa w Niemczech mnie mocno zawiodla i po przelaczeniu na Tomtoma dojechalem wszedzie jak po sznurku
w automapie mam wgrane tyle samo POI i wszystko chodzi plynnie

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:25:53 »
Czy w AM i TT masz podobną mapę - tzn. chodzi mi o wielkość obszaru który program obsługuje?

*

Dżeju

Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2009, 17:20:34 »
...w automapie mam wgrane tyle samo POI i wszystko chodzi plynnie

No tak, bo AM jest akurat do tego przystosowana, zaś TT niestety nie, zwalnia wyraźnie jak wgrywa się duże ilości dodatkowych POI, zaś tylko z własnymi to chodzi elegancko.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 16, 2009, 10:15:12 »
Czy w AM i TT masz podobną mapę - tzn. chodzi mi o wielkość obszaru który program obsługuje?

na starszej wersji AM mapa Polski i Niemiec, na TomTom tez
pobieram wlasnie nowsza wersje AM i sie odezwe

...w automapie mam wgrane tyle samo POI i wszystko chodzi plynnie

No tak, bo AM jest akurat do tego przystosowana, zaś TT niestety nie, zwalnia wyraźnie jak wgrywa się duże ilości dodatkowych POI, zaś tylko z własnymi to chodzi elegancko.
to lipa, wiec nasunela mi sie mysl: dlaczego na stronie TT mozna pobrac pliki do konwertowania ov2?

*

Offline MaXyM

  • ***
  • 469
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:00:11 »
A nie jest to tak, ze plynnosc wyswietlania obrazu zalezy od ilosci wlaczonych do wyswietlania POI a nie do ilosci ich zainstalowanych?
IMO, jak sie oryginalne POI wlaczy aby sie pokazywaly na mapie to tez FPSy spadaja, podobnie jak w przypadku tych dogranych jako ov2
HTC HD | radio: 1.17.25.09 | OS: Energy 23569 Titanium 14.Jul1010 | spb MobileShell

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:19:21 »
No tak, bo AM jest akurat do tego przystosowana, zaś TT niestety nie, zwalnia wyraźnie jak wgrywa się duże ilości dodatkowych POI, zaś tylko z własnymi to chodzi elegancko.
to lipa, wiec nasunela mi sie mysl: dlaczego na stronie TT mozna pobrac pliki do konwertowania ov2?

Generalnie jeśli chodzi o wpływ na szybkość pracy systemu to:
  • najbardziej spowalniają POI o których się ostrzega
  • w dużo mniejszym stopniu zauważalny jest wpływ POI które są wyświetlane na mapie (ale bez ostrzegania)
  • praktycznie w ogóle nie mają wpływu na szybkość pracy POI, które są wykorzystywane tylko przy wytyczaniu trasy ale nie wyświetla się ich na mapie

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o TT na WM, ale na starym TT5 i TT6 na symbianie i na PalmOS używałem ostrzeżeń o fotoradarach - miałem wgrane polskie, czeskie, niemieckie, austriackie, włoskie i francuskie - sporo tego było ale nie zauważyłem żeby jakoś mocno spowalniało to system. W sumie mogło być więc używane do ostrzeżeń kilka tysięcy POI, dodatkowo miałem swoich POI w kilkadziesiąt tysięcy ale już nie wyświetlanych na mapie. W Go930 jest to praktycznie nie odczuwalne. Piszę tu oczywiście o odczuciach podczas używania systemu w nawigacji, a nie o pomiarach fps.
Tak jak pisałem w poprzednich postach, największy wpływ na szybkość pracy miały źle skonwertowane POI ale to łatwo jest wyeliminować, oraz uszkodzenia plików na karcie SD, lecz to też łatwo sprawdzić. Najprościej spróbować przekopiować zawartość karty na PC (całą łącznie z mapami) jeśli się uda to nie jest to przyczyną.
Ponadto pytałem się jak dużą mapę używasz - procesor w twoim PDA nie jest demonem szybkości, w AM możesz mapę "przyciąć" do interesujących cię krajów, w TT pewnie masz mapę obejmującą dużo większy obszar niż AM, stąd pewnie też trochę wolniejsza praca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2009, 11:24:17 wysłana przez sbi »

*

Dżeju

Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2009, 14:38:21 »
A nie jest to tak, ze plynnosc wyswietlania obrazu zalezy od ilosci wlaczonych do wyswietlania POI ...

To miałem na myśli  :wink:  Za duży skrót myślowy.

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 18, 2009, 10:14:55 »
AM nowsza wersja jeszcze sie pobiera a ja zaczolem bawic sie TT
jezeli dorzuce 1 POI to jeszce chodzi plyynie, ale przy 2 zaczyna ciac
niewazne czy tylko wyswietla czy tez ma informowac o punktach, animacja nie jest plynna i nic nie moge z tym zrobic - dalej walcze

*

Offline gruniu

  • ***
  • 250
  • Sprzęt: artemis, mysle o rhodium
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2009, 19:52:35 »
wrzucilem najnowsze AM, obejmuje cala europe i tam nie ma problemow z POI
ale wada AM jest lekko opoznione pokazywanie aktualnej pozycji

w TT jak zaznacze zeby tylko informowal mnie o POI to chodzi ladnie, aczkolwiek przy wywolaniu jakiegos POI zaczyna delikatnie przycinac

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: tomtom7 na PDA i POI
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2009, 21:57:14 »
ale wada AM jest lekko opoznione pokazywanie aktualnej pozycji

Możesz sobie ustawić Menu>Ustawienia>GPS>2 zakładka>Kompensuj opóźnienie sygnału - zwiększyć doświadczalnie podaną wartość, mając zaptaszone "uwzględniaj pokazując pozycję". Sorry za offtop.