Dorzuce swoje trzy grosze o TT2.
Mam TT2 Benelux i duzo jezdze (wykorzystujac ten program) po Brukseli. I prawde mowiac ma ten program wiele roznych wad, z czego czesc jest naprawde denerwujaca w codziennym uzytkowaniu (zwlaszcza dla osoby, ktora dopiero poznaje miasto i odwiedza wiele roznorakich miejsc).
a) beznadziejne POI - wylacznie nazwa i lokalizacja oraz BARDZO nieaktualne/zle/przklamane dane.
b) swirowanie nawigacji przy kiepskim sygnale GPS (o co w tym miescie nietrudno - duzo waskich uliczek bardzo gesta zabudowa choc niewysoka, mnostwo tuneli)
Przyklad: Staje na swiatlach, gps traci/gubi sygnal, TT pokazuje predkosc zero i ... 7 razy zostala od nowa policzona trasa z bardzo roznymi punktami startu oddalonymi od mojej prawdziwej pozycji o kilkadziesia/kilkaset metrow. Jak dla mnie jest to niedopuszczalne - kompletnie sie wtedy gubie, zwlaszcza gdy stoje na swiatlach/korku w miejscu, ktorego nie znam i wtedy kompletnie nie wiem jak mam dalej jechac. Najczesciej konczy sie to tym, ze albo jade prosto liczac, ze jakos mnie TT pozniej wyprowadzi albo zjezdzam na bok i czekam.
Tragedia. W AutoMapie (z ktorej tez korzystam bedac w Polsce) takie cos nie wystepuje - jak system widzi predkosc 0 to nie zaczyna siworowac z trasa, tylko nic po prostu nie robi.
c) kompletnie dla mnie jest zrozumiala niemozliwosc ustalenia Destination w trybie Nawigator po zrobieniu Find (u was to dziala?!).
d) Nie zgodze sie tez z uwagami dot. szybkosci. Na moim iPAQ 2210 AutoMapa dziala DUZO szybciej - i rysowanie mapy, a juz zwlaszcza wyznaczanie trasy (glownie tej najkrotszej - w TT dy np. jade z Montgomerego do Krainem najkrotsza trasa (ktora ma ok. 5km) potrafi sie liczyc 30s i wiecej!).
Fakt, ze juz nastepne wyliczenia, dy np. zgubie trase sa duzo szybsze niz pierwsze.
e) czasami system glupije przy bardziej skomplikowanych maewrach (patrz np. start spod hotelu Tulip Inn i trasa wyznaczona np. na Tervuren) - jest takie niby rondko, ale prostokatne i tutaj TT glupieje calkowicei (mowi: keep left, turn right then left, keep right - a tak naprawde tam sie po prostu zawraca omijajac taki maly placyk (20 na 5m).
f) jak dla mnie logika interfejsu uzytkownika jest o conajmniej rzad wielkosci gorsza od tego co oferuje AutoMapa (pomijajac duze ikony - to jest naprawde wysmienity pomysl!)
g) 3D - mnie osobiscie wylacznie denerwuje. Nie moge sie polapac co jest co poniewaz i tak budynki zaslaniaja perspektywe. Zawsze przelaczam na widok zwykly.
A z pozytywow:
a) fakt, ze mapa (jako dane mapy) jest naprawde dobrej jakosci (mapom Polski w AutoMapie daleko jeszcze do tego poziomu)
b) fakt, ze nawigacja (pod warunkiem stabilnego sygnalu GPS) jest na naprawde wysokim poziomie
To chyba na razie wystarczy
Maly