TomTom VIA

  • 48 Odpowiedzi
  • 46242 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 22, 2014, 10:12:24 »


Mam Via 125 i mam wrażenie że od czasu zakupu to banan który nigdy nie dojrzeje...

Na starym tomku pod tt home aktualizacje i zarządzanie treścią to miodzio w porównaniu z my tomtom.

Dzisiaj aktualizowałem pewnie tt share i aktualizacja plików 0,7 MB trwała wieczność. Urządenize staje na 99% i nie wiadomo czy to zwis czy tomtom "mysli"....

Fotoradary do dzisiaj nie ma subskrypcji...

Nic nie wiadomo co i gdzie się zapisuje na kompie....

Urządzenie dostaje jakies lagi i zwalnia...

Może w TomTom wzieliby się za optymalizację rdzenia ( linux), programów do aktualizacji , bo teraz te urządzenia sa dla emerytów którzy mogą postać cały dzień i poczekać na złota monetę NBP.



 


*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 22, 2014, 20:28:04 »

...  Urządenize staje na 99% i nie wiadomo czy to zwis czy tomtom "mysli"...

Taka specyfika navcore.
Kazda zmiana, nawet kilkubitowa wymusza defragmentacje i tyle to trwa  :-|

Cytuj
Fotoradary do dzisiaj nie ma subskrypcji...

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi flitsami  :worried:
Subskrypcje wykupujesz na rok i aktualizujesz. TT nazywa to radary premium.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2016, 14:22:48 »
Witam. Chcę się dowiedzieć coś o tej nawigacji.
1. czy się nie zawiesza.
2. czy ma możliwość wyboru rodzaju trasy (np. trasa najszybsza, trasa najkrótsza itp.)
3. czy w mapach ma naniesione drogi leśne, gruntowe i czy jest możliwość aby nimi prowadziła.
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Janek

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2016, 17:19:46 »
1. jeśli urządzenie jest sprawne to nie powinno
2. oczywiście
3. te drogi są na mapie ale czy ich kompletność jest satysfakcjonująca to już inna sprawa, można sobie sprawdzić na mapie online https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/
można wyłączyć w ustwieniach omijanie dróg gruntowych

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2016, 21:14:24 »
teleatlas, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:39:43 »

*

Offline bulbacz

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII 16Gb black
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 09, 2016, 14:34:59 »
 :)Witam. Jakiś miesiąc temu zakupiłem sobie nawigacje TomTom Via 135 z mapą EU. Z tego co się zorientowałem obsługuje ona sterowanie głosem. Lecz u mnie nie działa (bądź nie wiem jak je aktywować). Jeśli ktoś mógłby mi pomóc był bym wdzięczny. A ta funkcja bardzo by mi się przydała bo nie musiał bym się zatrzymywać by zmienić miejsce docelowe :) Jeśli chodzi o info jakie wersje map itp dodam później bo teraz navi jest w aucie :P

Mapa:'Europe' , wer.970.7554, data wydania: 5/2016
App 122.072.1849742 (0) (2100, 2015-2-27), OS 1820223
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 15:24:05 wysłana przez bulbacz »
Siemens S11 > Siemens C35i  > Sagem My 401x > Sony Ericsson k750i > Nokia N73ME > LG KU990 Viewty > HTC HERO > Samsung Galaxy SII 16Gb black + 8Gb class10

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 09, 2016, 19:09:28 »
menu glowne -> ustawienia -> sterowanie glosowe -> wlacz sterowanie glosowe
w podmenu 'sterowanie glosowe' masz rodzaje polecen ktore sa realizowane w jezyku polskim

Wytaptane

Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline bulbacz

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy SII 16Gb black
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 09, 2016, 20:53:31 »
U mnie jest ta opcja nie aktywna nie da sie jej kliknąć dlatego pytam. Gdyby się dało to bym nie pytał ;D Więc czekam na dalsze rozwiązanie. Głos mam wybrany komputerowy i nic.
Siemens S11 > Siemens C35i  > Sagem My 401x > Sony Ericsson k750i > Nokia N73ME > LG KU990 Viewty > HTC HERO > Samsung Galaxy SII 16Gb black + 8Gb class10

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2017, 12:06:46 »
Cześć!
Mam oryginalnego TomToma Via 135 z wykupionymi Lifetime Maps. Około poltoramiesiaca temu gdy aktualizowalowałem go wyskoczył bład aktualizacji. Myślałem że puszcze drugi raz i bedzie ok, ale od tego czasu ciagle jest to samo pobieram nową mapę prze MyDrive Connect wgrywa się i jest bład... próbowąłem usuwac mapy i wgrywac inne wycinki lecz zawsze to samo.
Miał ktoś cos podobnego?
Jak to naprawić?

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 01, 2017, 12:33:12 »
Napisz do supportu, miałem podobny problem kiedyś w Go 1005 live.
Poprawili coś na moim koncie i wszystko ruszyło  :ok:

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 08, 2017, 19:21:54 »
Witam Wszystkich
Mam pytanie odnośnie planowania trasy w TomTom VIA 52. Chodzi mi o ustalanie punktow pośrednich/przelotowych. W starszych Via była opcja "podróżuj przez" ustalało sie Punkt Startowy i Cel a opcja ta umożliwiała dodanie punktu do trasy przez który TomTom ma nas prowadzić (pobliskie miejsce ale  dalej ma nas prowadzić do celu). W Via 52 jest opcja dodania postoju czyli niby tego pośredniego punktu ale nawka prowadzi mnie bezpośrednio w ten cel a nie tak, że ma to być tylko wyznaczony kierunek na trasie. I jadac sobie trase A-B-C ona kieruje mnie bezpośrednio w punkt  B nie wiadomo czemu,  przy czym można sporo zboczyć z tej normalnej trasy.  Macie jakieś pomysły jak ustalać trase żeby punkt pośredni/przelotowy kierował mnie w pobliże wyznaczonego punktu ale kierowal dalej w Cel (punkt C)? Czy poprostu w nowszym TomTomie niema opcji samodzielnego ustawiania trasy ? Musimy jechać tak jak kieruje nas Nawka?.. Sporo zapłaciłem za wymiane TomToma na nowszy model i jestem zawiedziony...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2017, 19:26:54 wysłana przez Dave91 »

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 01, 2017, 01:02:09 »
Witam jak powyzej podpowie ktos kto się bardziej na tym zna co sie dzieje ze nagle moja navigacja przestala lapac sygnal GPS i nie wiem jak to naprawić, czy wogole da sie ? już zauktalizowalem jak i tez  zresetowalem do ustawien fabrycznych i nic nie pomoglo. z gory dzieki za pomoc pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 01, 2017, 19:05:57 »
Zazwyczaj pomaga pobranie "łatki" GPS, widocznej po podłączeniu nawigacji do komputera i włączeniu Mydrive Connect. Jeśli pobrałeś i nie pomogło, to może być poważniejsza sprawa.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 01, 2017, 20:36:15 »
w tym watku https://pdaclub.pl/forum/tomtom/ile-lat-'zyje'-nawigacja/ pisalem o podobnych problemach
niestety nie udalo sie reanimowac navi, mam nadzieje ze u ciebie jeszcze popracuje

tapatalked
verstuurd vanaf mijn iphone
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline garf78

  • 40
  • Sprzęt: Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 08, 2018, 10:29:53 »
 Wpadla mi w rece Nawigacja TomTom VIA 120. Chcialem ja zaktualizowac dla znajomego poza Mydrive, ale komp nie widzi jej jako dysku. Zauwazylem ze w MyDrive pozwala zaktualizowac ale tylko wiadomo platnie. Czy jak wrzuce gotowa mape na karte pamieci to TT bedzie ja widzial? (oczywiscie w ustawieniach zimenie mape). Czy jednak na nawigacje TT przez MyDrive juz sie nie da wrzucic gotowca. Poza tym mialem dziwny problem z MyDrive, po zainstalowaniu na Win, po 1 uruchomieniu pojwila sie informacja o koniecznosci aktualizacji. Kliknalem z zaktualizuje i wyskoczylo okno jak bym mial wskazac plik aktualizacji, ale skad mam go wziac? :), na MacOS po kliknieciu zaaktualizauj poszlo bez problemu automatycznie. Ktos wie  czym problem na Win? THX .

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 08, 2018, 12:06:05 »
na nawigacje tomtom via nie da sie wrzucic kradzionych map
jak szukasz takich porad to raczej zmien forum

tapatalked
verstuurd vanaf mijn iphone
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline garf78

  • 40
  • Sprzęt: Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 800
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 08, 2018, 14:47:13 »
na nawigacje tomtom via nie da sie wrzucic kradzionych map
jak szukasz takich porad to raczej zmien forum

tapatalked
verstuurd vanaf mijn iphone
Dzieki za info  ale juz zdazylem to doczytac, ze nowe TT tylko przez MyDrive. A osady pozostaw dla siebie jak nie znasz wszytskich szczegolow.

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 16, 2019, 11:27:39 »
Odświeżę trochę temat dot, nawigacji Tomtom Via52.
Mam dwie sprawy, z którymi nie mogę sobie poradzić:
Pierwsza - jasność wyświetlacza i jego ustawienia. Nawigacja generalnie ustawiona jest na największy zakres jasności co widać w przypadku gdy nie jest podłączona do źródła zasilania (na prawdę ekran jest jasny i czytelny). W momencie podłączenia zasilania ekran przygasa mimo, że opcja w ustawieniach wybrana jest na 100%. Gdy ponownie odłączony zostaje kabel zasilający wyświetlacz rozjaśnia się. Wydaje mi się, że jest to pewien rodzaj oszczędzania energii ale działa odwrotnie tj. gdy nie ma zasilania wyświetlacz świeci jaśniej niż z zasilaniem. Czy Wsze nawigacje także zachowują się w ten sposób? Ewentualnie co przestawić w opcjach by działało "normalnie"?
Druga kwestia to algorytm wyznaczania trasy. Generalnie nawigacja ustawiona jest na trasy szybkie jednak już wiele razy zdarzyło się, że  do celu prowadziła jakimiś "opłotkami" i drogami trzeciej kategorii (a tym samym czasami bardzo złej jakości) zamiast głównymi i jednocześnie dobrej jakości. Mam ta nawigację juz parę lat i nie mogę jej do końca rozgryźć, gdyż nieraz sugerowała zjazd z głównej drogi i przejazd np. przez jakieś osiedle by następnie ponownie skierować mnie na drogę główną po której dotychczas jechałem tylko kilka km dalej (rozumiem gdyby na tym odcinku był korek, ale nie było żadnej przeszkody uniemożliwiającej normalny przejazd. Jakie więc opcje nastawiać by nawigacja nie robiła takich "zmyłek".
Za wszelkie rady i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.