TomTom VIA

  • 48 Odpowiedzi
  • 46246 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
TomTom VIA
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:14:31 »
zaczna od modelu 120:
http://www.meintomtom.de/475/tomtom-die-ifa-news.html

wybieram sie w weekend na IFA, moze foty porobie...
--
pozdrawiam :-)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2010, 21:32:35 »
no ciekawa sprawa ten via... uchwyt ma na stale (sic!)
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2010, 08:50:20 »
TomTom Via 110 & 120 et Via Live 120 & 125

Połączone: [time]Wrzesień 06, 2010, 08:51:35[/time]
zaczna od modelu 120:

To chyba taki odpowiednik XL:

VIA LIVE 120 - 4,3"
VIA LIVE 125 - 5"
- uchwyt zintegrowany... dziwne.

VIA 110 - 4,3" - regional
VIA 120 - 4,3" - Europe

http://www.gpsandco.com/img/Actus/2010/TomTom_Via_110_120_02.jpg
http://www.gpsandco.com/img/Actus/2010/TomTom_Via_Live_120_125_01.jpg
http://www.gpsandco.com/img/Actus/2010/TomTom_Via_Live_120_125_02.jpg
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2010, 09:09:15 wysłana przez Bankier »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2010, 23:09:13 »
Połączenie uchwytu na stałe z funkcją wykrywania położenia urządzenia i automatycznego obracania obrazu to kapitalny pomysł moim zdaniem.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2011, 08:19:05 »
czy ktoś ma problemy z aktualizacją najnowszej mapy ? u mnie pobiera poczym wyskakuje błąd podczas instalacji.... w starszych modelach nie było problemu można było pobraną mapę rozpakować i metodą kopiuj wklej wszystko nadrobić , w Via nie widzę takiej możliwości - komuter nadzwyczajniej nie widzi tomka  :-|

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2011, 08:30:18 »
Gdy pobierałem do GO 1000 najnowszą mapę 8.65 to podczas tego procesu zdarzały się różne dziwne problemy, a w tym również (z niewiadomych mi powodów) dwa razy w ogóle wyłączyło mi urządzenie nawigacyjne, jednak nie wpłynęło to negatywnie na cały proces pobierania i instalacji mapy.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2011, 08:39:13 »
ale zainstalowało się w końcu czy nie ?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 19, 2011, 08:42:53 »
No właśnie, podstawowy problem nowych urządzeń to brak widoczności przez komputer :/
Ja jeszcze przeczekam rok i jak mi się skończy update map wtedy pomyślę nad zakupem nowego. Może wszystko już będzie działać ok.

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 19, 2011, 08:54:26 »
ale zainstalowało się w końcu czy nie ?

Tak zainstalowało się przez MyTomTom, choć tak jak pisałem zdarzały się różne dziwne przerwy, a w tym dwa samoistne wyłączenia urządzenia, które musiałem potem włączyć ręcznie przyciskiem na obudowie.

Natomiast "błąd podczas instalacji" lub "brak połączenia z serwerem" zdarza mi się stosunkowo często podczas aktualizacji mojego starszego urządzenia tj. XXL, ale to oczywiście w programie TomTom HOME, a nie w MyTomTom i wtedy danego dnia jest lipa z pobieraniem czegokolwiek.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2011, 08:54:49 »
Akwafan
ok ..dzięki.. :)

u mnie właśnie takie przedziwne hopki występują... już któryś raz z rzędu instaluje  :-|... zobaczy się co z tego wyniknie  ..

no niestety błąd  :S

coraz mniej mi się to podoba... dziwne trochę te nowe urządzenie... nic sam nie zrobisz , człowiek jest skazany na siły wyższe jak na górze nic nie idzie to sam też nic nie zrobisz... :-|

Połączone: Marzec 19, 2011, 11:52:55
Waszko mam podobne odczucia ... mój poczciwy XL przydałoby się w najbliższym czasie wymienić , choćby ze względu IQ Router i asystenta,usługi LIVE - ale jak zobaczyłem ten nowy sprzęt(u znajomego) - to się zdecydowanie wstrzymuje przynajmnie na najbliższy czas ..
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2011, 11:52:55 wysłana przez jansol »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2011, 19:17:44 »
No właśnie, podstawowy problem nowych urządzeń to brak widoczności przez komputer :/
Ja jeszcze przeczekam rok i jak mi się skończy update map wtedy pomyślę nad zakupem nowego. Może wszystko już będzie działać ok.

Jak dla mnie to ta nowa seria jest średnio przemyślana. Pomijam już problemy z oprogramowaniem, aktualizacjami...

Mnie nie podoba się: brak uchwytu TMC - znowu powrót do kabelków; brak normalnego aktywnego uchwytu - ten patent rodem z Mio średnio mi się podoba. Póki nie ma HD traffic w PL, to moim zdaniem nie ma sensu zmieniać...

Na jesień pewnie pokażą odświeżoną serię GO - 1010, 1015 ... do tego czasu może się uporają z oprogramowaniem :)

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2011, 20:43:58 »
cały ten program mytomtom śmiesznie wygląda .. takie niewiadom co   :-|

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2011, 09:16:39 »
nawet nie wiadomo jak zrobić kopię błędu pobieranej mapy... śmiech na sali przyznam , wydajesz nie małą kasę a nawigacja leży bezużyteczna... odpowiedź suportu (między wierszami radź se sam)... :-|

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2011, 10:15:26 »
"jansol" - masz rację, że to jakaś kpina z tym MyTomTom... Przez długi okras zastanawiałem się, czy kupić GO 1000, czy też Navigona 70 Premium i ostatecznie o moim wyborze zadecydowało moje przywiązanie do marki, niezawodność i dotychczasowe zadowolenie z urządzenia TT XXL. Ale równocześnie bardzo istotną kwestią przy wyborze GO 1000 było również to, że marka TT jest znacznie bardziej popularna w Polsce niż Navigon, a co za tym idzie ma lepszą stronę internetową (w całości w języku polskim), jest pełna dostępność akcesoriów w sklepie internetowym, a przede wszystkim bardzo odpowiadał mi dotychczasowy program TomTom HOME, który jest bardzo czytelny i prosty w obsłudze oraz daje wiele możliwości ingerowania w urządzenie i konfigurowania jego wnętrza.
Niestety po zakupie GO 1000 jestem niezwykle rozczarowany, gdyż za pomocą programu MyTomTom praktycznie nic nie daje się zrobić z moim nowym urządzeniem - no może poza tym, że w końcu udało się przynajmniej zaktualizować zainstalowaną mapę, ale co z tego skoro nie można nawet sprawdzić ile zajmuje ona miejsca i ile pozostało jeszcze wolnego... Nie można też usunąć zbędnych rzeczy z urządzenia, jak choćby niepotrzebnych mi obcojęzycznych głosów itp. Jednak najbardziej denerwuje mnie to, że wciąż nie mogę wykupić subskrypcji na fotoradary, aby uzyskać pełną funkcjonalność tej najistotniejszej dla mnie usługi!

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2011, 10:44:21 »
emocje sięgają zenitu ... nie mogę pojąć dlaczego coś sprawdzonego (tthome) - zastąpić czymś czego tak naprawdę nie wiadomo gdzie jest (czy komp. czy w sieci mytomtom) ... fajnie ktoś to opisał , nowi urzytkownicy zwłaszcza serii Via i Go są beta testerami....

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2011, 10:52:50 »
Nie mogę pojąć dlaczego coś sprawdzonego (tthome) - zastąpić czymś czego tak naprawdę nie wiadomo gdzie jest (czy komp. czy w sieci mytomtom)...

Dokładnie. Nie pojmuję po co była ta zmiana na MyTomTom...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2011, 11:03:27 »
chyba żeby pobudzić to forum bo na AM na okrągło coś się dzieje... :wink:

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2011, 14:13:58 »
TomTom zmienił przecież w nowych urządzeniach rodzaj połączenia z komputerem. Urządzenie nie jest już widoczne jako dysk zewnętrzny, ale jako karta sieciowa.
Wszystko przez to, że bardzo łatwo było patch'ować navcore i wgrywać pirackie mapy (dostępne zawsze w sieci parę dni po premierze).


Czy to oznacza, że teraz nie będę mógł wyrzucić sobie z urządzenia zbędnych rzeczy (np. głosów), lub wgrywać ze strony TT oryginalnych, ale dowolnie wybranych map lub innych dodatków, jak głosy itp.?

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 23, 2011, 16:35:32 »
Czy to oznacza, że teraz nie będę mógł wyrzucić sobie z urządzenia zbędnych rzeczy (np. głosów), lub wgrywać ze strony TT oryginalnych, ale dowolnie wybranych map lub innych dodatków, jak głosy itp.?
z tego co widzę plus moja skromna wiedza( którą posiadam) - to nic tam się niezainstaluje ...  :mysli:

nawet nie widzę możliwości zrobienia kopii zapasowej ?  :O

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 23, 2011, 18:30:17 »
emocje sięgają zenitu ... nie mogę pojąć dlaczego coś sprawdzonego (tthome) - zastąpić czymś czego tak naprawdę nie wiadomo gdzie jest (czy komp. czy w sieci mytomtom) ... fajnie ktoś to opisał , nowi urzytkownicy zwłaszcza serii Via i Go są beta testerami....

Myślę, że zacytowana odpowiedź na pytanie do suportu daje pełny obraz "wsparcia technicznego" na jakie mogą liczyć posiadacze serii VIA i GO 1000. Ręce opadają.  :evil: :evil:

Szanowny Panie,

dziekujemy za kontakt z firma TomTom.

Uprzejmie informuje, iz najnowsze urzadzenia, czyli miedzy innymi TomTom GO 1000 sa obslugiwane przez aplikacje My TomTom, czyli jedyne oprogramowanie, które pozwoli Panu w przyszlosci na obslugiwanie urzadzenia po podlaczeniu do komputera. Niestety na dzien dzisiejszy nie zostala udostepniona pelna funkcjonalnosc tego programu w zwiazku z czym nie jest mozliwe skorzystanie z niektórych funkcji programu. Niedlugo pojawi sie nakladka na program My TomTom rozwiazujaca owe zagadnienie. Centrum Obslugi Klienta TomTom nie dysponuje dokladna data udostepnienia pelnej funkcjonalnosci panelu My TomTom
Wiecej informacji na temat aplikacji 'MyToTom' pod ponizszym linkiem:
http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/12503

Ewentualna rekompensata za problemy zwiazane z aplikacją My TomTom zostanie przyznana przez producenta po udostępnieniu pelnej funkcjonalności tego panelu.
Mam nadzieje, iz przekazane powyzej informacje beda pomocne.
W razie dodatkowych pytan prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny pod numerem: ( 22) 349 15 98. Infolinia czynna jest od poniedzialku do piatku w godzinach 9.00 - 16.00.

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2011, 22:56:27 »
Jak tu ktos slusznie zauwazyl - chodzi w duzej mierze o utrudnienie piractwa. Oprogramowanie nawigacyjne dla smartfonowto jest przyszlosc. Wieksza elastycznosc i ceny tez bardziej przystepne.

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2011, 21:45:03 »
Fajny design. Prosty w obsłudze. Nie opłaca sie teraz kupować xl i xxl ze wzgledu na brak 2 letniej aktualizacji map. Ponadto sa sporo wolniejsze Test Tomtom Via 110 / 120 / 120 Live / 125 / 125 Live Bajery z seri go czyli bluetooh i zarzadzanie głosem. Bluetooh jest super, łączy sie automatycznie z komórka. Funkcja auto-odbierania po np 5 sek. Powinna być funkcja czytania automatyczego smsów ale u mnie nie dzała - mojej kom nie ma liscie kompatybilności może dlatego, jak jest u was ? Polecenia głosowe też sa super ale wiadomo, nie zawsze chodzi to tak jak trzeba. Czasem mam wrazenie ze po kilku nierozpoznanch komendach zawiesza się, ( kilkukrotne : " Wporządku ? " potrafi mocno wkur...)  jak mówie miasto to czasem nie pyta się mnie czy "wporządku" tylko musze recznie potwierdzać. Ulice trzeba wymawiać od imienia którego nigdy się nie pamieta albo generała itp. Mimo to oceniam tą funkcje pozytwynie, najbardziej do gustu przypadły mi komendy jedz do domu, dzwoń do domu. Nawigowanie  OK ale nie mam porównania więc trudno mi powiedzieć jak wygląda na tle konkurencji.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2011, 19:13:49 »
kończąc swój pierwszy post, dodam że aktualizacja poszła sprawnie ale co ciekawe na W- XP .... na W 7 64 bit  był problem z instalacją... czyli coś systemem na to wychodzi (problem)..

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2011, 00:55:53 »
Witam Wszystkich.
Jeśli macie pliki: głosów, kolory map czy inne można bez problemu zainstalować je do VIA 125:
 http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/7173
Powodzenia :ok:

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2011, 13:07:05 »
A ja mialem tylko problem na poczatku po zakupie urzadzenia. Najpierw zainstalowalem MyTomTom a potem podlaczylem VIA120Live. Niby sterowniki sie zainstalowaly, ale komputer nie widzial urzadzenia. Odinstalowalem MyTomTom, wyrzucilem z Menagera urzadzen sterownik TT i najpierw podlaczylem Via do kompa. Zainstalowalo sterowniki, a potem zainstalowalem MyTomtom. Odtad nie mam zadnych problemow z urzadzeniem i programem.

Poza tym MyTomtom informuje mnie co jakis czas, ze pojawilo sie cos nowego. Nie podlaczajac urzadzenia sciagam sobie nowosci na dysk, a po kompletnym sciagnieciu podlaczam urzadzenie. Wtedy dopiero nastepuje instalacja, juz bezposrednio z kompa na urzadzenie i nie rowniez jak dotad wszystko gladko szlo.

Wiec ogolnie, nie takie toto straszne jak go maluja ;)

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 19, 2012, 11:19:53 »
Witam,
mam problem z bezpłatną dwu letnią aktywacją map w swoim Via 125  :S Po wpisaniu kodu z pudełka wyskakuje komunikat "Nie można użyć wprowadzonego kodu aktywacyjnego, ponieważ jest on niezgodny z zainstalowaną wersją aplikacji." hmm wszystko mam nowe, jeszcze nieśmigane i taka buba. Co z tym zrobić?
Będe wdzięczna za pomoc.

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2012, 11:47:34 »
Możesz do nich zadzwonić. Ja miałem problem z pobraniem mapy na tt xxl iq niedawno. W biurze obsługi dokładnie i sprawnie powiedzieli co przesłać w e-mail i za chwilę odblokowali. Pobrałem mapę i wsio ok. Proponuję zacząć od telefonu do nich. Na stronie masz do nich telefon, oczywiście biuro u nas w kraju. Pzdr

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2012, 22:52:15 »
Witam
Zakupiłem Tomtoma Via 125 w niemczech. Jak przerobic głos z niemieckiego na polski?
W ustawieniach jest 5 głosów tzn. scieżek  dzwiękowych: :-|
-niemieckie Lisa, yannick i werner.
-polskie Katarzyna i Zosia ale są zablokowane jak to mozna zmienic??
Proszę o pomoc

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2012, 13:01:07 »
Jak przerobic głos z niemieckiego na polski?
-polskie Katarzyna i Zosia ale są zablokowane jak to mozna zmienic??

Jeśli masz starszy model, to wystarczy skopiować z niego odpowiednie pliki na peceta i dodać w mytomtom jako community coś tam (nie pamiętam jak toto się zwie). Działa wtedy bez problemu.

Odp: TomTom VIA
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 08, 2013, 07:42:05 »
Na wstepie chcialbym sie przywitac z szanownym gronem.

Mam pytanie do Was.

Od piatku jestem posiadaczem TT Via 125 ( wczesniej niezawodny Go920 ), i jak wiadomo TTH został zamieniony na MyDrive.

Pytanie z serii " ale to juz było " :

W jaki sposob mam dodac symbole samochodu, lub kolory map i inne bajery w " dodaj zawartosc spolecznosciowa " ? - nie moge tego rozgrysc poniewaz jest odpowiednia strona i jest tam tylko "przegladaj " i instaluj ", przy " przegladaj " otwiera sie folder na kompie ( tak jak te symbole czy kolory map ) mialy by byc juz na komputerze, a w TTH wiadomo jak bylo pobieralem sobie z sieci to co chcialem.

Z gory dziekuje za odpowiedz.