TomTom Traffic - ktoś próbował?

  • 10 Odpowiedzi
  • 3801 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« dnia: Czerwiec 20, 2004, 19:00:51 »
Działa (podobno?) już ze dwa tygodnie... Może ktoś z naszych niemieckich listowiczów zdążył przećwiczyć? Może są znane opinie zachodnich userów(jakiś link)?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2004, 20:26:33 »
I co?
Ani autopsji, ani linków...?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2004, 08:23:42 »
Wrażeń na razie jeszcze nie ma, dopiero co zarejestrowałem się na trzymiesięczny trial i zainstalowałem plug-in'a (upgraduje TTN3 do wersji 3.04t). Wygląda to nieźle, jeden update sytuacji to około 1 KB sent, 12 - 18 KB received, pokazuje rejony zwolnienia ruchu, miejsca wypadków itp.

W preferencjach TTN3 pokazuje się nowa zakładka Traffic, można ustawić automatykę i częstotliwość update, a więc w pewien sposób regulować koszty.

O realnym zastosowaniu będę mógł jednak coś więcej powiedzieć dopiero za parę dni ...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2004, 09:08:02 »
Ale jeśli przerwiesz sesję GPRS, to może to oznaczać 100kB.

Jest taki świeży wątek na forum usenetowym pl.internet.polip:
"[OT] Wysyłanie maili poprzez GPRS i walka z Erą... (długie)"

Nie znam się na zasadach korzystania z GPRS, ale trochę mnie to martwi...

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2004, 09:33:10 »
Różnie to bywa z podtrzymaniem sesji GPRS, mam już trochę doświadczeń z parunastu krajów i w sumie trudno się doszukać jakichś ogólnych wniosków - wszystko zależy od miejsca i chwili...
Czasami potrafię przejechać całe Niemcy na jednej sesji, a czasem potrafi rozłączać co 3 minuty :(

W tym drugim przypadku zabawa robi się nieco kosztowna... :(

Wydaje się że najlepsza pod kątem stabilności jest sieć D1, na stałe używam Vodafone D2 (troszkę taniej), ale ostatnio wybierając się w trasę specjalnie zmieniam zalogowanie na D1 i jest ok. Nie mogę jednak powiedzieć że wszędzie i zawsze to będzie działać..


TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2004, 14:59:23 »
Cytat: Korrek
Są nowe wersje TT Navigator
Szybki jesteś, wczoraj chyba jeszcze nie było :)

Jest update do TT Navigator 3.03 - tylko dla TT Navigator 3 dla Pocket PC

www.tomtom.com/updates/gpsupg303.zip
albo
www.tomtom.com/updates/ttnupd303.exe

Zmiany:
- szybsze wyszukiwanie ulic poprzez funkcję "Find Address"
Nowość - kiedy jest ustalona pozycja GPS i wprowadziłeś punkt docelowy, ale jesteś poza drogą (oczywiście poza droga znaną TomTom'owi), trasa do celu jest planowana od najbliższej dostępnej drogi


Ale jest również update do TT GPS 3.03 do programów:
TomTom Navigator 2, TomTom Navigator 3, TomTom CityMaps, TomTom Routeplanner lub Maps-on-Line for Pocket PC

Zmiany
a) umożliwia współpracę iPAQ 1940 ROM v.1.10 z TomTom BT GPS
b) po raz kolejny (bo to już miała zrobić poprawka 3.01) poprawią współpracę różnych Bluetooth GPS z iPAQ 2210

Do ściągnięcia
www.tomtom.com/updates/gpsupg303.zip
albo
www.tomtom.com/updates/gpsupg303.exe

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2004, 21:55:19 »
Poniżej parę ekranów z TTN3 z włączonym Traffic.

W momencie instalacji plugina TTN3 aktualizuje się do wersji 3.04T.
Ogólnie program chodzi w miarę stabilnie (IPAQ5550), jakkolwiek zdarzyło się że w momencie rozpoczęcia transmisji GPRS program "znikł z ekranu" bez śladu...
Na całe szczęście sesja GPRS się utrzymuje.

Połączenie z GPS jak i z GPRS (z Nokią 6310) idzie po BT, w tle pracuje jeszcze Mobile Gadu ;)

Główny ekran Nawigatora uzupełniony został o pasek (chowany) obrazujący sytuację na drodze, oraz o okno komunikatów tekstowych na dole.

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic7.jpg]

W menu głównym jak i w ustawieniach pojawia się zakładka Traffic

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic2.jpg]  [pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic6.jpg]

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic3.jpg]

Ilość komunikatów jest zadziwiająco różnorodna, program całkiem dokładnie infromuje o utrudnieniach ruchu, przy czym klikając na poszczególną ikonę można otrzymać poszerzoną informację o każdym zdarzeniu drogowym.

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic4.jpg]

Niestety, program ma parę ewidentnych niedoróbek - np zamiast strzałki (More...) na drugiej stronie menu ekranowego znalazła się ikona aktualizacji sytuacji na drodze. Skutecznie blokuje to dostęp do następnych stron menu :S

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/traffic5.jpg]

Ogólnie - po usunięciu bugów i poprawieniu stabilności może to być interesujące rozszerzenie funkcjonalności systemu nawigacyjnego. Opcja ta prawdopodobnie zainteresuje jednak głównie te osoby, które dużo podróżują na długich i nieznanych trasach.
Jeżdżąc ciągle tymi samymi drogami każdy kierowca zna na pamięć rejony remontów i godziny wzmożonego ruchu i nie musi się posiłkować wyrafinowaną informatyką...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2004, 23:34:54 »
Cytat: jacol
Niestety, program ma parę ewidentnych niedoróbek - np zamiast strzałki (More...) na drugiej stronie menu ekranowego znalazła się ikona aktualizacji sytuacji na drodze. Skutecznie blokuje to dostęp do następnych stron menu
A nie można konfigurować zestawu ikon na każdej stronie menu?
Może wyrzuć z drugiej strony np. "Szukanie"...?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2004, 07:18:53 »
Cytat: Moi
A nie można konfigurować zestawu ikon na każdej stronie menu?
Może wyrzuć z drugiej strony np. "Szukanie"...?

No można...
Tyle że tylko 5 ikon... ;)


[DODANO 28.06.04]
UPDATE: Wykasowałem stary plik konfiguracyjny TTN2 i problem zniknął - TTN3 stworzył default konfigurację i na dole po prawej pojawiła się strzała (More...)

Czyli zwracam honor...
Niestety, od dwóch dni Traffic leży i kwiczy - program prawidłowo łączy się z serwerem ale serwer nie przesyła żadnych danych - nawet long term roadworks zniknęły... :S

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
TomTom Traffic - ktoś próbował?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2004, 10:23:52 »
Czytając uwagi na zagranicznych forum odnoszę wrażenie, że TT Traffic będzie niewypałem. Powodem są koszty. Nie dość, że będzie trzeba płacić za samą usługę po okresie próbnym, to dochodzą do tego koszty GPRS. Mimo że sam TTN3 bardzo mi się podoba ze względu na przejrzystość nawigacji szczególnie w funkcji 3D, nie widzę sensu płacenia za coś, co inni oferują za darmo. Inne firmy idą inną drogą – korzystają z bezpłatnego TMC (Destinator 3.1,
http://www.pocketnavigation.de/board/tid28659-sid.htm , oraz Navigon 4)