TomTom Traffic just released - kicha!?

  • 11 Odpowiedzi
  • 2745 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic just released - kicha!?
« dnia: Czerwiec 02, 2004, 23:44:56 »
http://www.tomtom.com/products/products.php?ID=245&Language=1

SportBuddy - miałeś rację... Nie wygląda to zbyt dobrze...
Ale poczekajmy na wrażenia z pierwszej ręki, a nie ze screenów i opisu na www.
Ponadto, nadal nie wiem jak w praktyce działa TMC w Navigo.

[Dodano: 2004-06-02 23:49:57]
Przy okazji, off-topiczny news z tego samego źródła:
http://www.pocketgps.co.uk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=42184

Koszmar - speedtrap camera działająca na odległość 1 mili. No, to już po nas...

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2004, 00:26:50 »
E, 8 tys funciaków za sztukę zabawki! to poza zasięgiem naszych policjantów :)
Inna sprawa, że zabawka fajowa jest :)
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2004, 09:03:19 »
Mysle, ze za kilka lat technologia dojrzeje i stale polaczenie do Internetu za pomoca UMTS bedzie wliczone do oplaty podstawowej za komorke, a nie naliczane po cenie 1 cent za 1 Byte ( troche przesadzam, ale nie za bardzo! ).

Wtedy takie polaczenia systemow nawigacyjnych ONBOARD + OFFBOARD beda  mialy sens. Wyobrazmy sobie, ze mapa pokazuje nam pogode, temperature, ostrzega przed zlodowaceniem jezdni dokladnie tam, gdzie sieznajdziemy za 3 minuty, ostrzega przed korkiem, ktory sie wlasnie tworzy, a takze przed ustawionym 15 minut temu radarem policji. Wszystko to stanie sie realne.

Tak wiec technologia ma przyszlosc!

Na dzisiaj jestem zadowolony, ze mam TMC i POI warner. TMC przysyla dos szybko informacje o korkach, POI warner musze aktualizowac recznie, ale ostrzega mnie przynajmniej przed stalymi radarami.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2004, 09:34:55 »
SportBuddy, tak jak sobie to wymarzyles to chyba nigdy nie bedzie. Problem nie polega na polaczeniu z internetem ale ze zbieraniem danych ktore mialyby byc przez ten internet przekazywane.
Inna sprawa, ze ja nie chcialbym zeby tak bylo. Urok podrozowania polega na tym, ze od czasu do czasu dzieje sie cos nieprzewidywalnego. Poza tym nie wiem po co Wam wszystkim to ostrzeganie przed radarem, wystarczy sie trzymac przepisow.

Pozdrowienia

Cytat: SportBuddy
Mysle, ze za kilka lat technologia dojrzeje i stale polaczenie do Internetu za pomoca UMTS bedzie wliczone do oplaty podstawowej za komorke, a nie naliczane po cenie 1 cent za 1 Byte ( troche przesadzam, ale nie za bardzo! ).

Wtedy takie polaczenia systemow nawigacyjnych ONBOARD + OFFBOARD beda  mialy sens. Wyobrazmy sobie, ze mapa pokazuje nam pogode, temperature, ostrzega przed zlodowaceniem jezdni dokladnie tam, gdzie sieznajdziemy za 3 minuty, ostrzega przed korkiem, ktory sie wlasnie tworzy, a takze przed ustawionym 15 minut temu radarem policji. Wszystko to stanie sie realne.

Tak wiec technologia ma przyszlosc!

Na dzisiaj jestem zadowolony, ze mam TMC i POI warner. TMC przysyla dos szybko informacje o korkach, POI warner musze aktualizowac recznie, ale ostrzega mnie przynajmniej przed stalymi radarami.

*

Offline prozor

  • *****
  • 1089
  • Płeć: Mężczyzna
  • Człowieku, nie irytuj siebie i mnie. Zgoda?
  • Sprzęt: ZTE Blade
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2004, 22:05:58 »
...albo dobry detektor ;) hihi... :))
Jeśli chcesz się o coś zapytać, zadaj jasne i konkretnie pytanie. Ale pamiętaj żeby sprawdzić, czy wcześniej już nikt o to się nie zapytał i nie udzielił odpowiedzi... Przed zadaniem pytania, najpierw przeczytaj to: http://rtfm.killfile.pl/

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2004, 22:13:39 »
Cytat: mago
Poza tym nie wiem po co Wam wszystkim to ostrzeganie przed radarem, wystarczy sie trzymac przepisow.
A ja się dziwię po co ludziom samochody. Wystarczą dobre buty...

TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2004, 23:38:04 »
No taki drobny głos rozsądku jak dał MAGO to może trochę się przyda :) Nie chodzi o to żeby być na 100% w zgodzie z prawem ale żeby naprawdę jeździć rozsądnie.

Mnie osobiście najbardziej wkurzają na drogach Ci - którzy jadą równo. (z regułu Polonezy, Seicento no i dostawcze do 3500).

Co to znaczy równo ? Otóz na szosie 100 km/h i przez wiochę 100 km/h. Ledwo takiego wyprzedzisz na szosie, a tu już wiocha - no to noga z gazu, a tu cymbał Ciebie wyprzedza, na szosie ja znów jego, za chwilę znów wiocha i on mnie ..... cholera mnie bierze.

Nie powiem nie jeżdżę wolno, czasem jak warunki pozwalają to nawet na jednojezdniówce zdarzy mi się widzieć 150 lub deczko więcej (raz nawet zapłaciłem przy 165  - zamyśliłem się i przez pomyłkę wyprzedziłem Passata z video).
Co innego jednak miejsca niebezpieczne. Sam byłem świadkiem w wiosce jak niespodziewanie z zagrody na szosę najpierw wypadła piłka, potem pies a w końcu dzieciak :(
Właśnie dlatego zdrowy rozsądek - dla bezpieczeństwa innych - nakazuje w takich wiochach zwolnić - może nie od razu do tych obowiązujących 50, ale na pewno grubo poniżej stówy), zresztą tak naprawdę zwolnienie do powiedzmy 80-85 przy ograniczeniy do 70km przed skrzyżowaniem też ma sens, a zapewniam, że rzadko który gliniarz przy tej prędkości wyskoczy z lizakiem. Oni polują na tych co całkowicie ignorują zagrożenia na drodze.

TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2004, 04:58:48 »
Wlasnie dlatego nie kupie antyradaru za 2,5 tys.

Misie stoja tylko w miejscach gdzie mozna zarobic, czyli generalnie
ograniczenia do 40/50/60/70  powyzej tego ograniczenia trudno
jest ich spotkac, no chyba ze na wylotowkach.

Ale wystarczy sie pilnowac i nie zamyslac (ja wyprzedzilem Vectre na bardzo lokalnej drodze i chlopcy z nudow mnie pewnie skasowali)


*

Offline korrek

  • ***
  • 346
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2004, 08:11:05 »
Jakie 2,5 za antyradar? Podziel tą sumę parę razy. Polecam też przeróbkę ( aby go gdziś schować)
http://republika.pl/wykrywacze_serwis/rad/ofertab.htm


[Dodano: 2004-06-04 08:16:42]
Albo na Allegro
http://onet.allegro.pl/search.php?string=antyradar&encoding=iso

*

Offline lechupe

  • ****
  • 781
  • Sprzęt: MDA C3, MDA III, Mio p550, jakies gpsy...
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2004, 08:43:09 »
jeszcze taniej CB zainstalowac, wykrywanie radarow 99% plus darmowe traffiki + najbardziej aktualna navigacja w miastach ;)

*

Offline mago

  • ***
  • 325
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2004, 09:38:46 »
Moim zdaniem ten kto jedzie 80 kmh w terenie zabudowanym to potencjalny morderca i powinien zostac dotkliwie ukarany. Nie rozumiem dlaczego wzorem bardziej rozwinietej czesci Europy nasz piekny kraj nie jest jeszcze naszpikowany automatycznymi radarami. Poprawily by sie wyniki budzetu a na dodatek mozna by spokojnie poslac dziecko do szkoly bez obawy, ze jakis wariat je rozjedzie.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Traffic just released - kicha!?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2004, 15:08:15 »
Cytat: mago
Moim zdaniem ten kto jedzie 80 kmh w terenie zabudowanym to potencjalny morderca i powinien zostac dotkliwie ukarany.
Każdy radykał to potencjalny terrorysta i powinien natychmiast zostać uśpiony (po co go męczyć dotkliwą karą).
Na wszelki wypadek, nim zdąży zrobić większe szkody....