TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)

  • 9 Odpowiedzi
  • 1951 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Zbój Madej

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« dnia: Listopad 12, 2006, 12:15:07 »
Witam wszystkich,

chciałbym kupić Navigatora 6 Western Europe (DVD), ale zanim to uczynię najpierw chciałem rozwiać kilka wątpliwości:

1. Czy Navigator będzie działał poprawnie na kwadratowym ekranie (IPAQ hw6915)? Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu?

2. Ostatni mój kontakt z TomTom Navigatorem dotyczył wersji 3 - i tam pewnym problemem była konieczność ręcznego przełączania się pomiędzy poszczególnymi krajami przy przekraczaniu granicy w sytuacji, gdy korzystało się z map szczegółowych. Gdzieś na stronach WWW wyczytałem, że w tej chwili tego problemu już nie ma, bo mapy szczegółowe Europy Zachodzniej można można wgrać jako "jedną całość". Czy to prawda i jak to wygląda w praktyce?

3. Czy oprócz map krajów Europy Zachodniej w komplecie jest coś w rodzaju   Major Roads Of Europe, obejmująca również obszar na wschód od Niemiec? Tutaj od dwóch różnych sprzedawców otrzymałem sprzeczne ze sobą informacje...

4. Czy jeśli dokupię np. coś takiego: http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=888428, to nie będzie problemu z dograniem uzyskanych w ten sposób map Polski, Węgier, Czech i Słowacji? A może jest jakiś rozsądniejszy sposób uzyskania takiego samego efektu końcowego? Zależy mi na w miarę dokładnych mapach DACH, BeNeLuxu, Czech i Polski - tzn. do podróży po Polsce i tak używam AutoMapy, ale generalnie chodzi mi o jakieś wsparcie w sytuacji, gdy podróż zaczyna się lub kończy w Polsce - zmiana aplikacji "w locie" jest mało wygodna.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam  :)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Re: TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2006, 13:17:50 »
Cytat: "Zbój Madej"

1. Czy Navigator będzie działał poprawnie na kwadratowym ekranie (IPAQ hw6915)? Wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu?


Nie wiem. Na Palm OS nie ma z tym problemu, rowniez obslugiwane przez TomToma Treo 700w ma kwadratowy ekran, wiec powinno dzialac.

Cytat: "Zbój Madej"

2. Ostatni mój kontakt z TomTom Navigatorem dotyczył wersji 3 - i tam pewnym problemem była konieczność ręcznego przełączania się pomiędzy poszczególnymi krajami przy przekraczaniu granicy w sytuacji, gdy korzystało się z map szczegółowych. Gdzieś na stronach WWW wyczytałem, że w tej chwili tego problemu już nie ma, bo mapy szczegółowe Europy Zachodzniej można można wgrać jako "jedną całość". Czy to prawda i jak to wygląda w praktyce?


Tak, mapy Western Europe sprzedawane sa jako jeden region (mapa). Plus jest taki ze nie przelaczasz map, minus - ze calosc potrafi dzialac dosc wolno (chocby przez wieksze bazy adresowe itd., itp.)
Im wieksza mapa, tym wolniej dziala wyszukiwanie, przewijanie, itd.

Cytat: "Zbój Madej"

3. Czy oprócz map krajów Europy Zachodniej w komplecie jest coś w rodzaju   Major Roads Of Europe, obejmująca również obszar na wschód od Niemiec? Tutaj od dwóch różnych sprzedawców otrzymałem sprzeczne ze sobą informacje...


Nie znam wersji WE, wersja Eastern Europe (linkowana przez Ciebie w P. 4) ma zarowno glowne drogi Europy zachodniej, jak tez i sporo wschodu - miedzy innymi Rumunie, Serbie, Macedonie, Albanie, Chorwacje...
Przypuszczam ze w wersji WE jest podobnie, ale pewny nie jestem - nie mam tego produktu.

Cytat: "Zbój Madej"

4. Czy jeśli dokupię np. coś takiego: http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=888428, to nie będzie problemu z dograniem uzyskanych w ten sposób map Polski, Węgier, Czech i Słowacji? A może jest jakiś rozsądniejszy sposób uzyskania takiego samego efektu końcowego? Zależy mi na w miarę dokładnych mapach DACH, BeNeLuxu, Czech i Polski - tzn. do podróży po Polsce i tak używam AutoMapy, ale generalnie chodzi mi o jakieś wsparcie w sytuacji, gdy podróż zaczyna się lub kończy w Polsce - zmiana aplikacji "w locie" jest mało wygodna.


Nie bedzie problemu - mozesz TomToma z zakupionego pakietu (a wlasciwie sama mape) przegrac na wieksza karte SD, gdzie bedziesz mial rowniez mapy Zachodniej Europy. W ustawieniach programu jest opcja "zarzadzanie mapami" dzieki ktorej bedziesz mogl sie przelaczac miedzy tymi dwoma regionami.
Od biedy mozesz uzyskac podobny efekt nieco taniej - kupujac "Maps of Western Europe" dla TomToma 5 i uzywajac ich z TTN 6 (mapy w wersjach v6xx dzialaja bez problemu, wersja o ktorej mowie, wydana na DVD, ma mapy w wersjach v63x). Plyta ta kosztowala pare miesiecy temu na e-bayu nieco ponizej 100 Euro, teraz pewnie jest jeszcze tansza.
Minusem tego rozwiazania jest to, ze mapy dla roznych panstw sa osobno , trzeba sie wiec miedzy nimi przelaczac. Zwykle jednak kazda z nich ma rowniez wersje "plus" zawierajaca glowne drogi Europy - no i jak napisalem, mniejsze mapy beda dzialac szybciej.
Drogi na zachodzie nie zmieniaja sie tak szybko jak na wschodzie Europy, wiec napy v63x beda przez jakis czas aktualne - a sporo tansze w stosunku do prawie dwa razy drozszej wersji TTN 6.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Dżeju

TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2006, 13:29:22 »
Na kwadratowym ekranie działa bez żadnych problemów i z pełną funkcjonalnością - używam TTN 6 od jakiegoś czasu.

pozdrowionka

*

Offline Zbój Madej

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Re: TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2006, 21:48:03 »
Cytat: "kwieto"
Nie znam wersji WE, wersja Eastern Europe (linkowana przez Ciebie w P. 4) ma zarowno glowne drogi Europy zachodniej, jak tez i sporo wschodu - miedzy innymi Rumunie, Serbie, Macedonie, Albanie, Chorwacje...
Przypuszczam ze w wersji WE jest podobnie, ale pewny nie jestem - nie mam tego produktu.


Jako że już mam tego TomTom-a, to mogę się podzielić informacją, że jest mapa głównych dróg Europy - ale kończy się na wschodniej granicy Niemiec, Polski już nie obejmuje. Trochę to dziwne, bo np. w TomTom 3 używając Major Roads of Europe dało się np. dojechać do Wrocławia, a teraz by mieć taką możliwość, trzeba dokupić Europę Wschodnią  :mysli:

I tak przy okazji jeszcze jedno pytanie - zainstalowałem aplikację i mapę używając TomTom HOME - wszystko zainstalowało w "domyślnych" miejscach i ...

.. teraz TomTom Navigator startuje automatycznie po każdym soft-resecie  :surprised: Czy jest na to jakaś rada?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Re: TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2006, 22:19:26 »
Cytat: "Zbój Madej"

.. teraz TomTom Navigator startuje automatycznie po każdym soft-resecie  :surprised: Czy jest na to jakaś rada?


wejdź przez eksploratora plików do folderu windows\startup i usuń pliczek odpowiedzialny za TT
może w opcjach TT też jest coś na autostart - nie wiem nie używam TT

*

Offline Zbój Madej

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
Re: TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2006, 22:57:02 »
Cytat: "marcinl"
wejdź przez eksploratora plików do folderu windows\startup i usuń pliczek odpowiedzialny za TT


Nie znalazłem tam niczego, co kojarzyłbym z TomTom-em:



Ale za to na karcie jest dziwny katalog:



:mysli:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2006, 01:00:02 »
Na 75% znalazłeś winowajcę,
zdaje się, że katalog 2577 działa podobnie jak startup.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline piotr.sto

  • **
  • 103
  • Sprzęt: TT GO 720
TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2006, 12:25:34 »
I jak? Usunąłeś ten katalog? Wszystko ok?

*

Offline Zbój Madej

  • 40
  • Płeć: Mężczyzna
TomTom Navigator 6 Western Europe (DVD)
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2006, 08:24:33 »
Cytat: "piotr.sto"
I jak? Usunąłeś ten katalog? Wszystko ok?


Tak - najpierw zmieniłem nazwę (te pięciomegowe pliki *.cab mogły sugerować, że ten katalog jest potrzebny jeszcze do czegoś), ale po kilku testach usunąłem. Doinstalowywanie komponentów z poziomu TomTom HOME też działa poprawnie  ;)

Spokojnie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2006, 00:24:20 »
Wystarczy usunąć (lub zmienić nazwę) pliku autorun (9 bajtów) z katalogu 2577.

pozdro
Emil