TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?

  • 4 Odpowiedzi
  • 1586 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?
« dnia: Kwiecień 24, 2005, 16:56:37 »
Trapi mnie kilka pytań co do nowej wersji TTN.

1. Ciągle się mówi o "new core navigation engine", ale czy są wyraźne różnice w stosunku do starego silnika, tego nie wiem. Wiem tylko, że to opóźnia premierę dla PocketPC (bo Go, Smartphone i Palm już sie ukazały). A dlaczego akurat PPC ma największe trudności w implementacji new core?

2. Brak mi jednoznacznej informacji o tym, czy TTN5 będzie dystrybuowany tylko na kartach SD (a co z CF?), czy będą również wersje CD? Czy i jakie mapy będą downloadowalne (w ramach dokupowania kolejnych licencji na regiony)?

3. Z niektórych doniesień (raczej z preorders) wynika, że TTN5 PPC będzie dostępny tylko z dedykowanym TT GPS BT. Nikt tego urządzenia jeszcze chyba w wersji komercyjnej nie przetestował (choć coś chyba było na PocketGPS). Dopiero dwa tygodnie temu pojawiły się informacje o podpisaniu umowy między TomTomem a firmą Sarantel (www.sarantel.com) o zainstalowaniu w tym odbiorniku dookólnej anteny Sarantela. (Link do info jest na głównej stronie Sarantela).
Być może to też opóźnia produkcję GPS i, w konsekwencji, premierę TTN5 PPC?
Pocieszające byłoby tylko to, że jednobrzmiące są proroctwa co do czułości tego ustrojstwa.

4. Nie wiadomo czy poprawiono znane problemy z wersji 3.x i wcześniejszych. Np. blokada portu BT, po wypadnięciu z trasy najkrótszej re-routing ale na najszybszą.

5. Co z komunikatami głosowymi - mają być w formacie (no, właśnie nie pamiętam w jakim). Czy da się dogrywać/wymieniać na własne?

6. Jak wygląda aktualnie sprawa kompatybilności z POI-warnerami? Doniesienia wcześniejsze świadczyły o braku możliwości ich współpracy z wersją 5.

7. Czy integracja z Kontaktami/Outlookiem będzie faktycznie działała, czy też zostanie ograniczona do kodów pocztowych dla UK?

8. Last, but not least - kiedy wreszcie ta premiera, jak i za ile będzie można i w jakiej postaci fizycznej upgrejdnąć swojego TTN? Wersja SD nie podoba mi się wcale...

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2005, 11:31:00 »
Nie wiem czy maja opoznienie, od poczatku zapowiadano, ze TTN5 bedzie dostepny w maju - maja wiec czas.
Co do sprzedazy TTN5 z dedykowanym gps-em - tutaj odpowiedz jest na stronie tomtoma "...What do I need to do to work TomTom Navigator 5? -> When you buy TomTom Navigator 5 + Bluetooth GPS or TomTom Navigator 5 + wired GPS...".Mysle wiec ,ze to rowniez jest wyjasnione.
Jesli chodzi o soft na cd - "...can I buy TomTom Navigator 5 as a software only package? -> TomTom Navigator 5 will also be available as a CD-based software only product..."
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2005, 12:44:36 »
Cytat: claude_szz
Nie wiem czy maja opoznienie, od poczatku zapowiadano, ze TTN5 bedzie dostepny w maju - maja wiec czas.

Powtarzam tylko to, co jest na innych forach, wypływające myślę z faktu, że nowy core navi engine miał już premiery na wszystkich platformach, prócz PPC. Stąd wyznaczenie odleglejszej w czasie premiery na pockety ("zaplanowane" opóźnienie).

Choć w FAQ jest:
When will TomTom Navigator 5 be in stores?
TomTom Navigator 5 will be available in the summer of this year.

Cytat: claude_szz
Co do sprzedazy TTN5 z dedykowanym gps-em - tutaj odpowiedz jest na stronie tomtoma "...What do I need to do to work TomTom Navigator 5? -> When you buy TomTom Navigator 5 + Bluetooth GPS or TomTom Navigator 5 + wired GPS...".Mysle wiec ,ze to rowniez jest wyjasnione.

Mnie raczej chodziło o zmuszanie nabywcy do kupna GPS od TomToma.
Ale poniższy, zacytowany przez Ciebie fragment FAQ to rozwiewa:

Cytat: claude_szz
Jesli chodzi o soft na cd - "...can I buy TomTom Navigator 5 as a software only package? -> TomTom Navigator 5 will also be available as a CD-based software only product..."

Tak w ogóle, to przywołane FAQ chyba nie tak dawno się ukazało?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2005, 12:53:26 »
Szczerze mowiac, piszac, nie wiem, wlasciwie Twoje pytania "zmusily" mnie :) do zajrzenia na strone TT i poczytania.Poniewaz mam wakacyjny wyjazd zaplanowany na polowe sierpnia wiec narazie jestem spokojny i moge czekac na update :)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline korrek

  • ***
  • 346
TomTom Navigator 5 - kiedy i jaki?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2005, 14:40:55 »
Link do informacji o TT GO, ale soft bedzie w TT5 chyba ten sam.
http://www.gpspassion.com/pics/TomTom2005/go/html/whatsnew.htm

Wyglada to fajnie!!

[Dodano: 2005-05-06 14:46:27]
http://www.gpspassion.com/fr/articles.asp?id=130&page=2