tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?

  • 7 Odpowiedzi
  • 957 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« dnia: Czerwiec 12, 2006, 17:47:16 »
Witam ponownie jestem początkujący wiec z tad moje pytania wgrałem tomtom navigator na 2 karty sd po 1gb sprzedawca doradzil ze tak bedzie lepiej (tylko pytanie dla kogo ) a moim zdaniem lepiej by było miec wszystkie mapy na 1 karcie 2gb . Czy ma to znaczenie na ilu kartach jest wgrana mapa ?
  i jak sie skapowac kiedy zmienic karte np jestem w polsce a mape anglji mam na 1 sd a mape polski i niemiec na 2sd jak to dopasowac aby było ok. wpisywac nazwe jakiegos miasta na granicy na której kończy sie jedna mapa i dopiero zmienic na 2 i dopiero wprowadzic miejsce docelowe?  
 :cry:  :cry:  :cry:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2006, 18:28:38 »
A cóż to był za wybitny "sprzedawca"?

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
Re: tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2006, 20:27:53 »
Cytat: "zzz4x4zzz@wp.pl"
Witam ponownie jestem początkujący wiec z tad moje pytania wgrałem tomtom navigator na 2 karty sd po 1gb sprzedawca doradzil ze tak bedzie lepiej (tylko pytanie dla kogo ) a moim zdaniem lepiej by było miec wszystkie mapy na 1 karcie 2gb . Czy ma to znaczenie na ilu kartach jest wgrana mapa ?
  i jak sie skapowac kiedy zmienic karte np jestem w polsce a mape anglji mam na 1 sd a mape polski i niemiec na 2sd jak to dopasowac aby było ok. wpisywac nazwe jakiegos miasta na granicy na której kończy sie jedna mapa i dopiero zmienic na 2 i dopiero wprowadzic miejsce docelowe?  
 :cry:  :cry:  :cry:


Przepraszam, ale o co chodzi?
Czy to taki wielki problem wgrać sobie na kartę tylko te mapy, które są potrzebne w czasie konkretnego wyjazdu?
 Czy zamierzasz się udać w objazd całej europy?  Od Gibraltaru po Norwegię i od Wielkiej Brytanii po Bug? :shock:

tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2006, 21:22:13 »
oczywiście otwieram firme transportową która bedzie w holandji i stamtąd bedziemy wozic towary po europie a dostępu do kompa nie bedzie wiec potrzebna mi cała mapa i jest to własnie problem bo nie wiem jak to sie sprawdzi na 2 sd

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2006, 21:34:53 »
Cytat: "zzz4x4zzz@wp.pl"
oczywiście otwieram firme transportową która bedzie w holandji i stamtąd bedziemy wozic towary po europie a dostępu do kompa nie bedzie wiec potrzebna mi cała mapa i jest to własnie problem bo nie wiem jak to sie sprawdzi na 2 sd

I ta cała firma transportowa będzie funkcjonować na jednym PDA? Z tymi dwoma kartami... Współczuję.
A jeśli nie jesteś w stanie zapamiętać, jakie mapy są na poszczególnych kartach, to rzeczywiście sugeruję większą kartę.
I jeszcze jedno, czy wiesz, że w TomTomie mapy nie przełączają się automatycznie nawet jeśli są na jednej karcie?
I jeszcze drugie, czy wiesz, że mapy plus zawierają oprócz określonego obszaru opracowanego szczegółowo (nie piszę tu o Polsce) także główne drogi całej Europy?

tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2006, 22:00:44 »
jak bym wiedział to bym nie pytał jesli jestes taki opryskliwy to nie odpowiadaj za takie porady dziękuje pisze ze dopiero sie tego ucze i mam jak narazie jedno PDA na próbe  nie będe inwestował w 4 PDA jak dotąd korzystalismy z map

tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 22:17:51 »
ok faktycznie po wpisaniu w której kolwiek z map danego miasta w danym kraju tomtom prowadzi na miejsce ale nie ma szczegółowej mapy ulic wtedy odpalam mape danego kraju i pokazują sie nazwy ulic i jak jest ok. tak trudno było to napisać  :?

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
tomtom navigator 1gb czy 2 gb sd jak to ogarnąc?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 22:21:07 »
Napisałem Ci to w innym wątku. Nie zauważyłeś?