Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?

  • 9 Odpowiedzi
  • 7426 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« dnia: Czerwiec 25, 2020, 20:51:12 »
Witam.
Niedawno kupiłem nawigację TomTom Go Essential 6. Mam dożywotnie aktualizacje map. Oprócz tego funkcjonuję u niej ostrzeganie przed radarami i zmienianie trasy jak jest korek.
Wszystko bardzo mi pasuje ale nie wiem jak sprawdzić kiedy skończy się opcja radarów i korków. Bo tego na pewno nie ma dożywotnie. Czy może mi ktoś polecić jakiś sposób jak to sprawdzić? Gdzieś wpisać nr seryjny i sprawdzić. Korzystam na komputerze z programu TomTom MyDrive Connect oraz w telefonie MyDrive. Ten drugi nic ciekawego nie pokazuje a ten na komputer nie chce nic zrobić twierdząc że nawigacja ma Wi-Fi i w ten sposób mam aktualizować. Z góry dzięki za jakąś pomoc. B

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2020, 23:45:58 »
TomTom GO Essential

Dożywotnia* usługa TomTom Traffic
Dożywotnie* mapy Europy
6-miesięczna subskrypcja usługi Fotoradary** - kupisz je w sklepie TomTom zakładając konto na ich stronie.

Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2020, 23:51:57 »
Dzięki. A jeszcze pytanie mam. W jaki sposób nawigacja aktualizuje bazę radarów? Czy jest do tego potrzebny sparowany telefon? Czy też ciągnie na tej samej zasadzie co informację o korkach?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2020, 00:20:22 »
Twoje urządzenie TomTom jest wyposażone w zwyczajne oprogramowanie, aktualizacje fotoradarów stacjonarnych i sezonowe aktualizacje map (4 razy w roku). Aby pobrać te aktualizacje, potrzebujesz aktywnego łącza internetowego przez Wi-Fi® lub komputera z dostępem do internetu. Do urządzenia TomTom dołączone są również zwykłe usługi ruchu ulicznego i fotoradarów przenośnych. Aby korzystać z tych usług, potrzebujesz urządzenia połączonego ze smartfonem.

W skrócie podłączasz do wifi lub smartfona z internetem i sprawdzasz wchodząc do MENU -> USTAWIENIA -> AKTUALIZACJE I NOWE ELEMENTY.
Później pobierasz.

Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2020, 14:13:54 »
Mam połączony telefon przez bluetooth ale aktualizacji nie chce robić. pewnie cos tam trzeba w telefonie poustawiać, tylko co? Mam Android 10.
Wcześniej miałem Navigona i on miał TMC, korzystał z tej funkcji aktualizując sie przy pomocy kabla-ładowarki. Nie było potrzeba żadnego internetu. W TomTom działa to inaczej? Mam na myśli tylko TMC.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 15:08:32 wysłana przez Pawel Fraczkiewicz »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2020, 23:52:57 »
TMC to przestarzała technologia. TomTom bodajże co 2 minuty uaktualnia najświeższe dane o korkach.
Musisz skonfigurować telefon z nawigacją.
W telefonie musisz pobrać aplikacje MyDrive. I tam w niej już dalej skonfigurować połączenie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2020, 23:54:44 wysłana przez Waszko »

Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2020, 21:46:15 »
Pobrałem ta aplikacje MyDrive. Sparowałem telefon z nawigacją, ale w programie MyDrive nie bardzo jest co konfigurować, A jak wchodzę w ustawienia nawigacji, w sparowany telefon, to pod pozycja "dane dla usługi Traffic i innych usług" mam "nie można połączyć". Jednocześnie mam ikonę Traffic aktywną.Te dwa samochodziki. To jak jest w końcu, nawi pobiera te dane przez telefon czy nie? Mam Androida 10.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2020, 22:59:36 »
Od zawsze mam navi z kartą SIM stad nie pomogę za wiele.
Napisz do TomTom bo infolinia chyba nie działa chwilowo.

Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2020, 23:12:32 »
Rozwiązanie było banalne. Sam do tego doszedłem. Jak jestem w domu to nawigacja łączy się z routerem za pomocą WiFi. I dlatego jest ikonka autek, że Traffic jest aktywny. I w tym momencie nawigacja sprawdza info o korkach i radarach przy pomocy WiFi. I dlatego mam ikonę Traffic aktywną mimo że jest "nie można połączyć". Wystarczyło rozłączyć nawi z routerem a połączenie z telefonem staje się aktywne, nawi ciągnie dane przez telefon. Przecież tak samo jest ze zwykłym połączeniem z internetem przez WiFi, a jak wyjdę z domu i telefon traci połączenie z internetem to przełącza się na dane komórkowe.
Może ktoś wykorzysta mój przypadek dla siebie...

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: Tomtom - jak sprawdzić co jest w abonamencie?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2020, 11:19:26 »
@Pawel Fraczkiewicz - duży plus za chęć pomocy innym :ok: (szkoda, że nie można dać Ci pomagasa :( ).

Większość forumowiczów, wpada na fora, prosi o pomoc a po uzyskaniu jej nawet nie podziękuje innym za zainteresowanie się ich problemem, nie wspominając o tym aby opisać ewentualne rozwiązanie problemu
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska