TomTom HD Traffic

  • 512 Odpowiedzi
  • 193871 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 11, 2011, 16:16:21 »
taaa... może w końcu TT pomyśli na poważnie o swoich użytkownikach  :wink:  i konkurencji ..   :P

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 20, 2011, 16:49:51 »
Podgrzewanie atmosfery nadal trwa  :mrgreen:

a tak bardziej poważniej to coś na te korki by się przydało... ;-)
TomTom Polska ‎@Janusz: już niedługo i nie mamy tu na myśli zwiększających się cen paliw jako remedium na korki:)

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 21, 2011, 17:15:09 »
jestem ciekaw jak te Live się spisze w naszym kraju .... podobno najlepiej to w Niemcownii ale to podobno bo szczegółów jest mało... skąd ten sygnał oni biorą i na jakiej zasadzie działa ten LIVE - to że ma modem gprs to już prawie każde małe dziecko wie...  :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2011, 17:20:42 wysłana przez jansol »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 21, 2011, 18:42:58 »
Może do wakacji coś wprowadzą. Dobrze by było.
Oczywiście rozumiem że przystosowane do tej funkcji są tylko urządzenia Go Live?

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2011, 10:42:21 »
Może do wakacji coś wprowadzą. Dobrze by było.
Oczywiście rozumiem że przystosowane do tej funkcji są tylko urządzenia Go Live?

Ja zaczekam na tą usługę i sprzedaż w PL TT z LIVE. I ew. dopiero wtedy zmienię TT.
Jak znam TT to na starych (940 LIVE) nie będzie coś działać, albo działać nie będzie wcale.

HD Traffic jest super, ale pewnie będzie działał na .... autostradach, ew. głównych drogach tranzytowych :)
Moim zdaniem dużą zaletą jest wyszukiwanie i nawigowanie do punktów google, bo TT ma mało/nieaktualne POI. To jest świetne.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 22, 2011, 13:31:18 »
Wydaje mi się, że nie zostawią na lodzie starszych urządzeń z Live ;)
Bo niby co mogło by się zmienić.
Niech tylko spróbują to ja im pokaże  :evil:

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 26, 2011, 16:16:41 »
Wydaje mi się, że nie zostawią na lodzie starszych urządzeń z Live ;)
Bo niby co mogło by się zmienić.

Zob. sobie 1000/5 i 950 - roaming na 950 nie działa we wszystkich krajach.

*

karoalex

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:19:22 »
Od ponad 2 tygodni jeżdżąc po Dolnym i Górnym Śląsku a także po Opolszczyźnie , działa mi cały czas usługa LIVE oprócz HD Traffic (czyli pogoda , google , wyszukiwanie znajomych) jeszcze na początku kwietnia było to sporadyczne , połączenia z serwerem były przerywane i mocno szarpane ale teraz mam non stop połączenie...

czy któryś z kolegów mógłby podać mi na priva swój login z TT Home (trzeba podać całą nazwę pod którą się logujemy) , chciałbym sprawdzić jak działa wyszukiwarka znajomych , wysyłanie wiadomości i w ogóle jestem ciekaw jak to chodzi w realu...

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 07, 2011, 11:45:40 »
Kolejny przeciek :)

#
Janusz: no i dodatkowo w modelach sprzedawanych na zachodnim rynku 1005 jest wyposażona w moduł GPRS do usług HD Traffic ... na co w Polsce tak czekamy ;-)
4 godz. temu
#
Janusz Sołowiej: LIVE ma się rozumieć ... ;-)
4 godz. temu
#
TomTom Polska: Janusz.....oj czekamy czekamy,a kto czeka ten się .... do.... itd :)

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 16, 2011, 11:35:14 »
witam
Posiadam urządzenie Go 750 live z roczną usługa TomTom HD Traffic ale posiadam też odbiornik TMC.
Czy jest możliwość ustawienia żeby na urządzeniu działało samo TMC lub odwrotnie.Cały czas w trasie jeśli złapie zasięg GPRS to odłącza się TMC i po pewnym czasie znów przełącza się na TMC.

pozdrawiam

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 16, 2011, 11:59:28 »
a po Ci odłączać Live HD skoro ono ma zdecydowanie lepsze dane o sytuacji na drodze ...

co do pytania to nie znam odpowiedzi....

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 16, 2011, 13:04:54 »
no właśnie miałem sytuacje jadąc pokazał się komunikat że za ileś km jest zamknięta droga i wtedy pokazał się komunikat że znaleziono inna trasę itd i to było na odbiorniku TMC.Za chwile przełączyło się na HD traffic i przejechałem kilkanaście km i nadal żadnej informacji nie było ,a droga był zamknięta na pewno.Sytuacja miała miejsce w Norwegii i HD traffic tutaj działa

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 20, 2011, 10:31:56 »
HD Traffic jest super, ale pewnie będzie działał na .... autostradach, ew. głównych drogach tranzytowych :)
Moim zdaniem dużą zaletą jest wyszukiwanie i nawigowanie do punktów google, bo TT ma mało/nieaktualne POI. To jest świetne.

Czesc Bankier, cze chopaki.
dawno mnienie bylo, a tu takie niespodzianki.. hdtraffic live w PL...
HD traffic live dziala oczywiscie wszedzie tam, gdzie jest najwiecej urzadzen z hdtraffic live..
najwieksza zaleta jest to, ze jak sie korkuje glowna droga i ludzie biora obiazd ktory tez sie zazwyczaj korkuje to w HD to widac, a w TMC juz nie.

konczy mi sie powoli abo na tt 750go live i poniewaz i tak maszeruje z iphonem postanowilem kupic wersje tomka na ip4.
czy ktos sie juz przesiadl? jakie wrazenia w porownaniu z dedykowanymi urzadzeniami?
da to rade bez dedykowanego uchwytu?

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 10:49:24 wysłana przez Grzes TT »
--
pozdrawiam :-)

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 20, 2011, 14:50:43 »
i coś z FB , dzisiaj na temat Live HD :

TomTom Polska : w Polsce TomTom nie zdecydował się na wykorzystywanie usługi TMC. Ale wkrótce będziemy mogli zaproponować technologię dużo bardziej zaawansowaną technologicznie i co ważne niezawodną.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 21, 2011, 14:39:09 »
Czyli jednak miałem dobre przemyślenia, że do Euro 2012 MUSI coś być ;)
Oby to ruszyło jeszcze w tym roku. Przetestować trzeba...

PS. z tym wkrótce to tak jak to mówi mój szef - już schodzę ( znaczy 30 minut ), zaraz idę ( około 1h czekania ) itp.  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 14:40:48 wysłana przez Waszko »

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 21, 2011, 14:58:25 »
w Polsce TomTom nie zdecydował się na wykorzystywanie usługi TMC. Ale wkrótce będziemy mogli zaproponować technologię dużo bardziej zaawansowaną technologicznie i co ważne niezawodną.
Ciekawe, czy to znaczy, że:
- TMC jest przestarzałą technologią i nie ma sensu w nią inwestować,
- TMC w Polsce nigdy nie będzie działać wiarygodnie (np. z powodu bałaganu kompetencyjnego służb i urzędów),
- TT spodziewa się tylu użytkowników HD Traffic w Polsce, że pokryje całą siatkę dróg,
- TT ma dla HD dodatkowe wsparcie informacyjne o zdarzeniach, z własnych źródeł,
- TT dogadał się z którymś z operatorów GSM w Polsce,
- jeszcze coś innego?
Oczywiście, odpowiedź może być twierdzącą w każdym z wariantów.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2011, 19:14:35 wysłana przez Moi (Adam Kubicki) »

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 21, 2011, 15:45:36 »
ja obstawiam że jeszcze na wakacje ruszą z Live... to się po testuje  :wink:

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 23, 2011, 22:47:43 »
Z ostatnich wpisów na FB można wnioskowac iż rzeczywiście niedługo powinno ruszyć coś w Polsce.
Czyżby rok live był gratis?

TomTom Polska możemy dodać jeszcze uhm uhm :) i to za darmo przez 8760 godzin.
JS ‎@Artur - to mi bardziej wygląda na 1 rok free... ;-)

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 23, 2011, 23:14:06 »
nie zdziwię się jak na wakacje będzie start .... swoją drogą ciekawe jak to będzie w Polsce działało ... miejmy nadzieje że lepiej niż te mapy ...  :D

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 30, 2011, 11:11:20 »
Zob. sobie 1000/5 i 950 - roaming na 950 nie działa we wszystkich krajach.

Witam po raz pierwszy na forum,

prosze o wyjasnienie pewnej rzeczy. Widze, ze piszecie o mozliwym starcie HD Traffic w Polsce. W zwiazku z tym zaczalem sie zastanawiac nad kupnem nowego TT. Teraz jezdze z TT XL z TMC, ktore jak wiadomo w Polsce nie dziala (a przynajmniej mi nie dzialalo nigdy). Zastanawiam sie nad TT XL Live z IQ Routes albo VIA125 z Live. Ale wolalbym ten pierwszy, poniewaz naczytalem sie ze MyTomTom i ogolnie nowe urzadzenia sprawiaja klopoty. Z drugiej strony piszecie, ze niekoniecznie "stare" urzadenia beda wspierac "nowy" HD Traffic. I teraz pytanie:
 czy jesli teraz kupie TT XL Live z IQ Routes, bedzie on obslugiwal HD Traffic w Polsce, czy lepiej poczekaj az go wprowadza HD Traffic w Polsce i dopiero kupic jakies urzadzenie (VIA Live 120/5, Go Live 1000/5 czy GO Live 820/5, ktore obecnie sa mocno w Niemczech promowane?)?

Pozdrawiam,
Pawel

PS: jesli to nie ten dzial, to prosze o przeniesienie, tylko nie wiem do ktorego 

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 30, 2011, 12:21:13 »
creed81 dzięki - ale ja i tak nic w ząb po angielsku ... :-|

pws31 dla pewności lepiej dzwonić na infolinię TT ...... na moje oko każdy Live powinien działać w polsce po uruchomieniu (ale to moje zdanie) ...

co do sprzętu to sam widzisz co tu się piszę na ten czy inny sprzęt - wybór jest Twój....  niemniej ja - poczekam na GO 825 ...  :)

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 30, 2011, 14:49:01 »
pws31 Live na urządzeniach wydanych przed GO Live 1000 działa tylko w 8 państwach. Informacje z  angielskiej strony TT http://www.tomtom.com/services/service.php?id=14&tab=49

Myślę że HD Traffic nie jednego użytkownika w Polsce przyprawi o nerwy. A to wszystko ze względu na kiepską sieć dróg. Kto jeździł na zachodzie z TT Live to wie że czasami potrafi poprowadzić naprawdę bocznymi drogami które są w stanie o wiele lepszym niż niektóre nasze drogi krajowe.
Co do terminu to będzie kiedy będzie. A wiadomo marketing podgrzewa atmosferę żeby nowe urządzenia schodziły.

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 30, 2011, 21:05:41 »
Dzięki. No to szkoda, bo się na tego XL Live napaliłem. Bez HD traffic będzie taki sam jak mój XL. A o tych nowych tomtomach nie za dobre rzeczy czytałem, więc sobie na razie daruję.

Ciekawa rzecz, bo konkurencja ;) też ma system omijania korków. I ostatnio czytałem, że niemiecki TüV go sprawdził i ten system wykrył prawidłowo 95% korków (HD traffic "tylko" 87% czy coś koło tego). Ale też nic nie piszą o Polsce ;(

Pożyjemy, zobaczymy.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 31, 2011, 14:22:36 »
Za FB:

Nie jest prawdą co zostało przekazane na infolinii bo aktualizacja map oraz oprogramowania ruszyła w pełni. Najnowsze będą w lipcu.

Być może wiąże się to z uruchomieniem nowej usługi ?  :mysli:

*

karoalex

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 31, 2011, 21:28:05 »
Nie wiem jak u was , ale u mnie właśnie zaczął działać HD Trafic   :O

- wyświetla brak utrudnień na trasach wybranych w PL , po kliknięciu na pasek Traffica z prawej strony ekranu...

wcześniej był komunikat ze usługa nie dostępna w PL...........

coś zaczyna się dziać  , sprawdzajcie u siebie....  :)

i dzielcie się spostrzeżeniami  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 21:57:04 wysłana przez karoalex »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 31, 2011, 23:13:47 »
Obyś miał rację, w końcu na FB pisali że wkrótce :)
Dodam tylko że jakoś tak w zimie 2009/2010 jak jeszcze miałem aktywne live na drodze Tarnowskie Góry-Częstochowa pokazał mi że droga oblodzona. Ale był szok  :mrgreen:
Już nigdy więcej tego nie wyświetliło...
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 23:43:08 wysłana przez Waszko »

*

ratajczyk

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 31, 2011, 23:26:14 »
jak na razie zalaczone jest caly czas i "mieli". w maju zalaczalo sie tylko czasami - glownie pokazywalo problemy na gierkowce.

*

karoalex

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:18:57 »
I znowu to samo wyświetla , co zawsze :

Usługa jest niedostępna w kraju lub regionie , po którym obecnie podróżujesz.

Zawiało optymizmem , ale tylko zawiało.... :wink:

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 01, 2011, 09:01:24 »
zapewne intensywnie testują  :mrgreen:

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 01, 2011, 13:36:14 »
Nie wiem jak u was , ale u mnie właśnie zaczął działać HD Trafic   :O

Moglibyscie podac na jakich urzadzeniach Wam zlapalo HD Traffic? Czy macie nowe GO Live 1000/5, 820/5, Via 120/5, czy na przyklad stare XL Live?