TomTom HD Traffic

  • 512 Odpowiedzi
  • 193881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #480 dnia: Listopad 17, 2014, 22:48:18 »
TomTom Traffic 8.0 dostępny !

http://discussions.tomtom.com/t5/News-and-announcements/TomTom-Traffic-8-0-released/m-p/949765#M5954

Na razie na liście nie ma Polski, czekamy  :O~
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2014, 22:49:52 wysłana przez Waszko »

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 18, 2015, 19:28:52 »
Usługa TMC zadziałała na S8 około 80km przed Wrocławiem jak i w samym mieście - sprawdzone 15 lutego.


*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 21, 2015, 19:43:25 »
Co wy na to...

Pozbywają się białych plam  :ok:
Pewnie kolejny krok przed uruchomieniem NavCloud http://automotive.tomtom.com/en/navigation-software/cloud-solutions
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

temp888

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #484 dnia: Czerwiec 17, 2015, 09:51:14 »
Live Traffic http://livetraffic.tomtom.com/?Lid=9
Route Planner http://routes.tomtom.com/

zaktualizowane i odpowiadają mapom 9.50 w urządzeniach.

*

Offline reneyvan

  • **
  • 108
  • Sprzęt: LG G 3 z Lollipop 5.0
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #485 dnia: Lipiec 21, 2015, 10:22:07 »
Czytam, czytam i trochę się pogubiłem.
Tomtom ma dwa, czy trzy rodzaje trafficu?
Z tego, co się zorientowałem to jest:
- TMC, który w Polsce nie działa,
- Live, który w Polsce działa, ale wymaga zapłaty po 199 PLN rocznie.
Czy dobrze rozumiem, że jest też niejako zwykły Traffic dostępny z urządzeniami z dożywotnią aktualizacją map, który nie wymaga dopłat?


Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #486 dnia: Lipiec 21, 2015, 21:00:55 »
TMC nie jest własnością żadnej firmy nawigacyjnej.
To usługa świadczona przez stacje radiowe i wspierana przez różne instytucje...Policję, rządy państw, czy same firmy zajmujące się danymi GPS (mapy, urządzenia)
dlatego korzystać mogą z tej usługi rożni producenci nawigacji.
zresztą TT od zawsze ostrzegał przed niedokładnym działaniem tej funkcji.
 miałem okazję się przekonać w zesZłym roku, kiedy to utknąłem na 4 godziny w korku we Francji, gdyż TT twierdził że tam korka nie ma!!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel

Usługa LIVE lub HD jak nazywa ją TT to inna bajka. Każdy producent robi to po swojemu.
chociaż np. Sygic, korzysta z dobrodziejstwa TT.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2015, 21:20:20 wysłana przez dukosz »

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 24, 2015, 09:24:22 »
TMC nie jest własnością żadnej firmy nawigacyjnej.
To usługa świadczona przez stacje radiowe i wspierana przez różne instytucje...Policję, rządy państw, czy same firmy zajmujące się danymi GPS (mapy, urządzenia)
dlatego korzystać mogą z tej usługi rożni producenci nawigacji.
Mogą, ale nie za darmo.
W efekcie TT nie nabył praw do Polski a nabył np. do Czech.
U nich działa a u nas nie (na TT).
A sama usługa w Polsce działa, np. na Garminie.

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Skąd TomTom i Google biorą informacje u ruchu na drogach?
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 10, 2015, 00:02:22 »
Intryguje mnie pewna kwestia, a mianowicie taka, skąd TomTom i Google biorą informacje u aktualnym ruchu na drogach?
Ja wiem, że TT przy połączeniu urządzenia z internetem wysyła informacje o prędkości z jaką pojazd pokonywał daną trasę, ale to są dane historyczne, a nie aktualne!
A tymczasem mapy Googla przedstawiają aktualną sytuacje na drogach, w czasie rzeczywistym i to z dużą dokładnością!
Czy jest możliwe, że smartfony kierowców wysyłają na bieżąco do Googla informacje o swoim położeniu oraz prędkości, a wtedy Google umieszcza te informacje na swoich mapach "traffic"?

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Skąd TomTom i Google biorą informacje u ruchu na drogach?
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 10, 2015, 09:10:36 »
Dane z urządzeń też ale dostawcami danych do traffic są też operatorzy sieci komórkowych.

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: Skąd TomTom i Google biorą informacje u ruchu na drogach?
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 10, 2015, 10:51:32 »
A czy TT też bierze dane od operatorów komórkowych?
Bo nie da się ukryć, że dane z map Googla odnośnie ruchu, są znacznie dokładniejsze i bardziej szczegółowe niż te wyświetlane na stronie http://livetraffic.tomtom.com.
Dość długo broniłem się przed kupnem smartfona, ale właśnie ze względu na mapy "traffic", powoli dojrzewam do tej decyzji.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 10, 2015, 13:48:25 »
Tak, właśnie TT mam na myśli. Nie wiem czy są dokładniejsze, są na pewno inaczej przetwarzane i wizualizowane.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 10, 2015, 15:01:02 »
TT korzysta z wielu źródeł informacji. Szczegóły znajdziecie np. tutaj: http://annualreport2014.tomtom.com/overview/tomtom-traffic
Informacja o korkach w usłudze Traffic aktualizowana jest co 2 minuty na podstawie odpowiednich algorytmów więc nie są to dane historyczne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2015, 15:06:17 wysłana przez andrewife »
Sprzęt:
TT GO 6000, TT Go Mobile (Android), Xiaomi Mi4c

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 13, 2015, 13:58:40 »
TT korzysta z wielu źródeł informacji. Szczegóły znajdziecie np. tutaj: http://annualreport2014.tomtom.com/overview/tomtom-traffic
Dzięki za linka, sporo wyjaśnia :)
Obawiam się jednak, że jeśli TT nie zaoferuje dobrze działającej i niezbyt drogiej usługi "traffic" także dla starszych urządzeń i dla większej ilości krajów (w tym Polski), to zostanie wypchnięty z rynku.
Mój syn korzystał  z TomToma przez wiele lat, ale ze względu na brak "traffica" już jakiś czas temu przesiadł się na Sygica, a nie ukrywam, że i ja także rozglądam się za rozwiązaniem, które będzie mi wyświetlało aktualną sytuację na drogach.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 13, 2015, 15:04:28 »
  ja także rozglądam się za rozwiązaniem, które będzie mi wyświetlało aktualną sytuację na drogach.

Moze tt go mobile bedzie pomyslem?
Po padzie mojego 1005 przesiadlem sie na smartfona i po kilku tygodniach przekonalem sie do tego rozwiazania.
Masz bezplatne kilometry wiec mozesz sprawdzic trafic zanim kupisz licencje.
btw w Holandii i Niemczech dziala bardzo poprawnie.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Cypisek

  • **
  • 107
  • Sprzęt: TT GO 930
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #495 dnia: Grudzień 13, 2015, 15:14:41 »
Moze tt go mobile bedzie pomyslem?
Na pewno wypróbuję, ale syn twierdzi, że wersja TomToma na Androida nie umywa się do normalnego TomToma, i że Sygic jest bardziej podobny do normalnego TomToma niż TT-mobile :)

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd TomTom i Google biorą informacje u ruchu na drogach?
« Odpowiedź #496 dnia: Grudzień 14, 2015, 11:51:39 »
Czy jest możliwe, że smartfony kierowców wysyłają na bieżąco do Googla informacje o swoim położeniu oraz prędkości, a wtedy Google umieszcza te informacje na swoich mapach "traffic"?
Wszystkie smartfony z Androidem (o ile nie mają zablokowanej geolokalizacji) co parę minut Googlowi wysyłają informację o swojej pozycji. Robią to w tle bez względu na to jaka aplikacja jest na nich użytkowana w danym momencie.

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #497 dnia: Grudzień 14, 2015, 13:10:59 »
Cytuj
Na pewno wypróbuję, ale syn twierdzi, że wersja TomToma na Androida nie umywa się do normalnego TomToma, i że Sygic jest bardziej podobny do normalnego TomToma niż TT-mobile :)

Z tego co się orientuję to nowa aplikacja TT Go na Androida oferuje dokładnie to samo co jest w nowej serii Go w oddzielnych urządzeniach PND. Nawet interfejs i grafika jest dokładnie taka sama. Przynajmniej docelowo powinny oferować to samo.
Posiadałem Go 1005 live i traffic działał bardzo dobrze. Obecnie mam GO 6000 i jest równie dobrze.
Jak znam życie "stare" urządzenia sprzed ery nowych Go (50, 60, 510,610, 5000, 6000 itd) będą powoli eliminowane w celu przejścia wszystkiego na nowy Navkit (software) który da dużo lepsze możliwości aktualizacji map - dużo szybsze aktualizacje, mniejsze pakiety danych do ściągnięcia itd.
Sprzęt:
TT GO 6000, TT Go Mobile (Android), Xiaomi Mi4c

*

Offline andgoldi

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia Z3 Compact
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #498 dnia: Grudzień 14, 2015, 13:13:37 »
Moze tt go mobile bedzie pomyslem?
Na pewno wypróbuję, ale syn twierdzi, że wersja TomToma na Androida nie umywa się do normalnego TomToma, i że Sygic jest bardziej podobny do normalnego TomToma niż TT-mobile :)

Uważam, że nowa aplikacja TomTom GPS Navigation Traffic na androida bardzo się umywa do "normalnego TomToma". Posiada wszystkie usługi Live i Fotoradarów oraz dowolność w wyborze map za niewielką opłatę. Dzięki możliwości działania na smartfonach jest najbardziej mobilną aplikacją nawigacyjną z całej gamy TomTom-ów choć przyznam, że wymaga nieco czasu aby nauczyć się jej intuicyjnego obsługiwania. Powiedziałbym nawet, że TomTom wprowadzając nową aplikację spowodował mniejsze zainteresowanie urządzeniami dedykowanymi.
Sony Xperia Z3 Compact + TomTom GPS Navigation Traffic

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #499 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:20:22 »
"TomTom GPS Navigation Traffic na androida bardzo się umywa do "normalnego TomToma"

Zgadzam się z przedmówcą w 100% i potwierdzam na więcej niż bardzo.
->>>----TomTom-Go-Mobile---->

*

Offline tczuba

  • **
  • 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS5 + TT Go mobile ;)
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #500 dnia: Grudzień 15, 2015, 11:56:07 »
"TomTom GPS Navigation Traffic na androida bardzo się umywa do "normalnego TomToma"

Zgadzam się z przedmówcą w 100% i potwierdzam na więcej niż bardzo.

Sam posiadałem GO 1005, później GO 500 ale pozbyłem się sprzętu po znajomych, a sam używam apki na Androida (na SGS5) działa szybciej niż na GO 500 :P a ma dokładnie te same funkcjonalności. Teraz subskrypcja na 3 lata w cenie 153,99 :)
TT Go mobile build 1.17.1 (2121), mapa 1005.8757 (Europe)

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #501 dnia: Grudzień 15, 2015, 14:08:56 »
Używam zamiennie Go1005Live z aplikacją w iPhone 6.
Na iPhone działa to bardzo dobrze, dużo lepiej pozycjonuje samochód (mam szybę przednią ogrzewaną i metalizowaną, co powoduje problemu z sygnałem GSM). Aktualizacja map dożywotnia, nawet po zmianie telefonu. Przerabiałem to ze trzy razy.  :ok:
Niestety mapa dla telefonu jest zwykle opóźniona o jedną wersję w stosunku do ich dedykowanych urządzeń, ale da się z tym żyć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2015, 14:10:57 wysłana przez rpzem »

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #502 dnia: Grudzień 15, 2015, 15:06:36 »
Moge sie zgodzic ze TT Mobile jest prawie OK.
Prawie bo oryginalna tomtomowska samochodowa ladowarka 2.4 A nie jest w stanie doladowac ani xperii Z5 ani galaxy s6 przy uruchomionej navi  :(
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #503 dnia: Grudzień 21, 2015, 13:29:34 »
Moge sie zgodzic ze TT Mobile jest prawie OK.
Prawie bo oryginalna tomtomowska samochodowa ladowarka 2.4 A nie jest w stanie doladowac ani xperii Z5 ani galaxy s6 przy uruchomionej navi  :(
To może być faktycznie problem bo w nowej wersji software'u beta dodali opcję battery saving przez wyłączenie budynków 3D i minimalne zmniejszenie płynności wyświetlania w nawigacji,
Sprzęt:
TT GO 6000, TT Go Mobile (Android), Xiaomi Mi4c

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom HD Traffic
« Odpowiedź #504 dnia: Luty 10, 2016, 16:43:09 »

Problemy z funkcją Live/Traffic po za granicami kraju.
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:59:15 »
Witam.
Od ok 2 tygodni w navi TomTom występuje problem z funkcją Live po za granicami kraju.Na terenie Polski wszystko działa pięknie a wraz z przekroczeniem granicy Niemiec funkcja przestaje działać.W Holandii również nie działa.Usługa aktywuje się wraz z powrotem do kraju i przekroczeniem granicy.Myślałem że to tylko u mnie coś się dzieje ale koledzy z innych firm przewozowych mają to samo więc problem jest szerszy i znany TomTomowi ponieważ na swojej stronie umieścił stosowny komunikat że "pracuje nad problemem"
https://pl.support.tomtom.com/app/contact

Ja rozumiem że każdą firmę może dopaść problem techniczny ale to się już ciągnie 2 tygodnie.Nasze samochody wyposażone w navi z Live dość drogie w zakupie tracą teraz masę czasu w korkach Niemiec czy Holandii a TomTom najwyrazniej ma nas w d...
Wygląda że problem leży w dostępie do internetu po przekroczeniu granicy jakby problem był na linni TomTom a operatorzy komórkowi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 11:02:48 wysłana przez raver74 »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Problemy z funkcją Live/Traffic po za granicami kraju.
« Odpowiedź #506 dnia: Sierpień 23, 2016, 14:35:20 »
jaki model?
byłem trzy tygodnie temu w Szwajcarii. Niemcy działało raz zerwało na kilkanaście minut, później ok, w Szwajcarii ok.

Odp: Problemy z funkcją Live/Traffic po za granicami kraju.
« Odpowiedź #507 dnia: Sierpień 23, 2016, 15:49:51 »
TomTom GO 5000.Faktycznie 3 tygodnie temu było wszystko ok.Problem występuje od max 2 tygodni.Byłem w tym czasie kilka razy w Niemczech i Holandii i lipa.Symbol samochodu na wyświetlaczu jest przekreślony pomimo że w menu usługi TomTom widnieje status "połączono".Czasami pokazuje szczątkowe informacje o jakimś utrudnieniu i tyle.Dzisiaj jadę przez Niemcy-Holandię i Belgię to zobaczę czy coś ruszyło ale wątpie skoro jest komunikat na stronie TomToma.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Problemy z funkcją Live/Traffic po za granicami kraju.
« Odpowiedź #508 dnia: Sierpień 23, 2016, 16:02:20 »
TomTom GO 5000.Faktycznie 3 tygodnie temu było wszystko ok.Problem występuje od max 2 tygodni.Byłem w tym czasie kilka razy w Niemczech i Holandii i lipa.Symbol samochodu na wyświetlaczu jest przekreślony pomimo że w menu usługi TomTom widnieje status "połączono".Czasami pokazuje szczątkowe informacje o jakimś utrudnieniu i tyle.Dzisiaj jadę przez Niemcy-Holandię i Belgię to zobaczę czy coś ruszyło ale wątpie skoro jest komunikat na stronie TomToma.

Jak jest komunikat to rzeczywiście jest coś na rzeczy. Zobaczymy jak szybko sobie poradzą z problemem  :-|

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Problemy z funkcją Live/Traffic po za granicami kraju.
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpień 23, 2016, 19:24:31 »
traffic w nl dziala w kratke
pisze na podstawie tt mobile, kierowcy ktorzy maja trucker 5000 tez potwierdzja ze jest klapa

Wytaptane
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!