TomTom GO PREMIUM X - czy warto?

  • 2 Odpowiedzi
  • 5876 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomTom GO PREMIUM X - czy warto?
« dnia: Wrzesień 24, 2019, 15:02:30 »
W ofercie lojalnościowej mam okazję kupić TomTom GO PREMIUM X - w cenie 1255PLN. Mniejsza wersja za 1199...

Do tej pory używałem GO6000, trochę muli już jednak przy wytyczaniu trasy, potem jednak już działa w porządku.

Jednocześnie używam beta wersji na Androida - od kilku lat - działa wyśmienicie, w dodatku nic nie kosztuje.

Zastanawiam się czy warto jeszcze raz wejść w opcję pod tytułem urządzenie TT...

Ktoś doradzi?

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: TomTom GO PREMIUM X - czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2019, 17:13:15 »
Od 10-lat używam TT Go 940 Live a od 3-lat dodatkowo aplikacji TT Go Mobile w płatnej wersji na smartfonie HTC U PLay.
Mój stary Go 940 ma tylko jedną programową funkcjonalność więcej, której niezmiennie brakuje mi w każdym nowym urządzeniu TT (oprócz serii dla driverów) i aplikacji na smartfona. Chodzi o możliwość ustawienia ograniczonej prędkości przy planowaniu trasy. 
Gdyby nie ten brak, aplikacja Go Mobile byłaby idealna.

Jeżeli nie jesteś kierowcą zawodowym i nie masz potrzeby ustawiania ograniczonej prędkości, to taniej wyjdzie zakup smartfona (mój kosztował 700 zł) + aplikacja TT Go Mobile za 85 zł na rok. Większość smartfonów klasy średniej, radzi sobie dużo lepiej z obsługą aplikacji niż wszystkie urządzenia TT do kupy.

Byłem niedawno w Media Markt zerknąć na TomTom GO Professional 6250 EU Lifetime Traffic i po przetestowaniu jego różnych ustawień i możliwości, stwierdziłem że to bardzo powolny "muł" w porównaniu do TT Go Mobile na moim smartfonie.

Dopóki żyje mój Go 940, nie interesuje mnie zakup nowego urządzenia a jak zakończy swój długi żywot, to może odkupię od kogoś używkę wersji dla aut ciężarowych.
Nowe urządzenie TT Professional za prawie 2 tyś. to kompletna pomyłka, tak samo jak Go Premium w porównaniu do TT Go Mobile na smartfonie.

Tyle ode mnie  :wink:
 
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

Odp: TomTom GO PREMIUM X - czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2019, 22:43:16 »
Mój stary Go 940 ma tylko jedną programową funkcjonalność więcej, której niezmiennie brakuje mi w każdym nowym urządzeniu TT (oprócz serii dla driverów) i aplikacji na smartfona. Chodzi o możliwość ustawienia ograniczonej prędkości przy planowaniu trasy. 
Gdyby nie ten brak, aplikacja Go Mobile byłaby idealna.

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia. Ze swojej strony podpowiem, iż w opcjach aplikacji "TomTom My Drive" można sobie zaplanować trasę z ograniczoną prędkością oraz wybrać rodzaj pojazdu. Wiem, że to półśrodek, ale dzięki temu nie trzeba wydawać pieniędzy na wersję PRO;). Sprawdza się przy planowaniu trasy busem 3.5 tony, czasem mi się zdarza czymś takim jeździć po EU.

Go Mobile używałem, ale odkąd jestem uczestnikiem beta testów, moja aplikacja TT na smartfona nazywa się TomTom Navigation (beta) i nieco różni się od Go Mobile. I różni się na tyle i działa na tyle dobrze, iż mam rozterki czy w ogóle warto inwestować w normalnego TT, mimo fajnej ceny i dużej ilości dodatków, które dają przy zakupie...

Swoją drogą ciekawe, testy trwają już kilka lat, aplikacja działa wyśmienicie, a oni nie chcą za nią kasy;).