TomTom GO LIVE 10XX

  • 401 Odpowiedzi
  • 138931 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 09, 2012, 19:17:48 »
Mam Tomtom Go 1005 EU z wejściem na kartę SD (mini), a w urządzeniu jest wbudowana pamięć 8 Gb - wydaje się, że powinno to wystarczyć na długie lata korzystania z nawigacji. Warto kupić teraz bo dzięki rejestracji urządzenia na stronie tomtom otrzymuje się 3 letnią aktualizacje map w cenie nawigacji. Warto jednak wcześniej sprawdzić w sklepie czy dany model jest serii, która jest zarejestrowana w tej promocji (starsze modele nie są).

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 10, 2012, 12:20:34 »
Myślę, że sama ilość pamięci może i wystarczy na długie lata lecz i tak nie gwarantuje długiego okresu użytkowania. Pewnie w nowych modelach pojawią się nowe możliwości, które nie będą dostępne dla starszych urządzeń. Ja również mam model z 3 letnią aktualizacją map w cenie. Raczej nie zakładam dłuższego użytkowania.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 03, 2012, 09:14:56 »
prosze o pomoc kupilem tt 1005 i po przejechaniu kilku kilometrow pojawil sie komunikat error code 10 cos zwiazane z jakas karta sim i zniknely mi uslugi live nie moge sobie z tym poradzic resetowalem go ale nic nie pomoglo co zrobic w takiej sytuacji przecierz przy zakupie te uslugi byly darmowe na okres 1 roku a tu nawet jednej godziny sie nie nacieszylem prosze o odpowiedz jesli ktos mial podobny problem :(

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #363 dnia: Grudzień 03, 2012, 11:02:24 »
Witam. Próbowałeś dzwonić do pomocy technicznej? Jeśli błąd dotyczy karty SIM to to by nawet tłumaczyło dlaczego nie masz usług live. Ja bym zaczął jednak od pomocy technicznej. Pzdr

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 19, 2013, 17:55:05 »
Cześć,

Mam nawi jak w temacie już ze 3 lata.
Jechałem ostatnio do Chorwacji, gdzieś w Austrii Live się przestał łączyć.
Na miejscu okazało się, że bateria też jest padnięta - nie trzyma nawet 3 sekund i nie chce się doładować.

Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
Przegrzało się urządzenie?

Niby zaraz nowe modele wchodzą, ale raptem kilka m-cy temu wykupywałem i mapy i live'a i wolałbym to jakoś usprawnić.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 20, 2013, 09:21:32 »
MOzna kupic baterie na allegro razem z wymiana, albo sama baterie i wlasnorecznie wymienic. Tez tak mialem.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 07, 2013, 19:57:41 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam GO1015 europa i doprowadza mnie już do szału 'Porada TomTom'( Czy wiesz, że możesz zaakceptować poprawki map zgłaszane przez innych członków społecznosci Map Schare itd ...) aktywowana przy praktycznie  każdym wyszukiwaniu adresu. Bez względu na wybraną opcję w menu ' Korekty Map' "Porada TomTom' jest powtarzana . Czy można to wyłączyć ??? Błagam o pomoc, to strasznie irytujące!
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 08, 2013, 00:05:42 »
Ustawienia-ustawienia zaawansowane-2 strona po następny-odznacz wskazówki  :ok:

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:20:25 »
Waszko to działa! ślicznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 08, 2013, 23:12:33 »
Waszko to działa! ślicznie dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Spoko, miłego użytkowania!

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 17, 2014, 16:20:08 »
Witam,
proszę Was o pomoc. Jestem posiadaczem nawigacji TomTom Go 1005, jednak mapy były aktualizowane ostatnio 51 miesięcy temu... Co za tym idzie jest ona aktualnie bezużyteczna.  Na stronie TomToma koszt aktualizacji to prawie 300zł na rok a od 350 zaczynają się ceny nawigacji z dożywotnimi mapami. Jest jakaś szansa na zaktualizowanie jej w inny sposób?
Pozdrawiam.

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #371 dnia: Grudzień 17, 2014, 17:59:27 »
Czasami przysyłają na maila atrakcyjniejszą ofertą na aktualizację, sprawdź skrzynkę do której przypisane jest konto urządzenia. Albo... jeżeli masz trochę czasu to na facebooku tomtom polska są różne konkursy, czasami można wygrać aktualizację - ale to trzeba śledzić na bieżąco. Inne legalne sposoby nie przychodzą mi do glowy.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #372 dnia: Grudzień 17, 2014, 18:20:55 »
A są jakieś nielegalne? :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 17, 2014, 19:07:27 »
Oczywiście że są, podaj dokładny adres, to dwóch panów ubranych na niebiesko przyniesie ci do domu ...
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 18, 2014, 18:02:26 »
Podpowiecie mi czy jest sens kupić nowe mapy? Wymieniałem już w tej baterie i nie wiem jak długo będzie ten sprzęt działał. To dobra nawigacja? Jest sens dalej w nią inwestować czy lepiej kupić na allegro nową z dożywotnimi mapami?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #375 dnia: Grudzień 19, 2014, 02:58:37 »
Na stronie TomToma koszt aktualizacji to prawie 300zł na rok a od 350 zaczynają się ceny nawigacji z dożywotnimi mapami. Jest jakaś szansa na zaktualizowanie jej w inny sposób?

Możesz kupić zdrapkę np. tutaj

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #376 dnia: Grudzień 19, 2014, 08:50:06 »
Na stronie TomToma koszt aktualizacji to prawie 300zł na rok a od 350 zaczynają się ceny nawigacji z dożywotnimi mapami. Jest jakaś szansa na zaktualizowanie jej w inny sposób?

Możesz kupić zdrapkę np. tutaj
"Rocznej aktualizacji podlega mapa fabrycznie zainstalowana w urządzeniu TomTom."
To chyba nie dla niego jest...

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #377 dnia: Grudzień 19, 2014, 11:53:42 »
Żeby zaktualizować Go1005 to trzeba się najpierw zalogować do urządzenia przez MyDrive.
Pytanie, czy kolega ma te dane?  :wink:

*

Offline rpzem

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPhone TT GO Mobile
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #378 dnia: Grudzień 19, 2014, 12:26:02 »
Jeżeli urządzenie było już przypisane do innego konta, to chyba jest problem. Ale nie jestem pewien w 100%

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #379 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:40:38 »
Na stronie TomToma koszt aktualizacji to prawie 300zł na rok a od 350 zaczynają się ceny nawigacji z dożywotnimi mapami. Jest jakaś szansa na zaktualizowanie jej w inny sposób?

Możesz kupić zdrapkę np. tutaj
"Rocznej aktualizacji podlega mapa fabrycznie zainstalowana w urządzeniu TomTom."
To chyba nie dla niego jest...

W urządzeniu jest mapa fabrycznie zainstalowana. Zakupiłem już zdrapkę i wszystko gra. Nie chciałem płacić prawie 300zł za aktualizację na 1 rok i szukałem tańszego wyjścia (na stronie tomtoma nie znalazłem tańszej opcji). Konto oczywiście założone i można jedną nawigację przypisać do kilku kont (moja przynajmniej jest przypisana do dwóch).

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #380 dnia: Październik 14, 2015, 16:15:05 »
Witam !
TOMTOM GO 1000 z usterką czerwonego krzyżyka po włączeniu.
Próbowałem naprawić według instrukcji z supportu Tomtoma, niestety po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników Tomtom MYDRIVE pokazuje komunikat "błąd komunikacji". Urządzenie komputer widzi.
Co można jeszcze spróbować z nim zrobić ??

*

Offline toton

  • 44
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 Live, TomTom GO 930, TomTom GO 510
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #381 dnia: Październik 14, 2015, 19:38:08 »
TomTom GO 510, soft 17.3 Europa v995, TomTom GO 1005 Live WORLD, soft 12.074, Europe v980, TomTom GO 930 T, soft 9.510, Europe v975, Samsung Galaxy S2, Nokia E52, Samsung Galaxy A5, Huawei P9 Lite

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #382 dnia: Maj 29, 2016, 19:24:35 »
Kupiłem dość dawno nawigację tomtom 1005. Kosztowała dość sporo. Cały czas, mimo aktualizacji map są z nią problemy. Nie jest może najgorszą nawigacją ale jeśli chodzi o prowadzenie to totalna porażka

Załóżmy trasę Hannover - Niemcy do Szubin, koło Bydgoszczy.
Trasa szybka - Ok kieruje do poznania cały czas płatną autostradą, później kieruje już na Szubin. Tu bym się zgodził. Nie mniej jednak problemy pojawiają się, kiedy chcę już zjechać w Nowym Tomyślu, bo nie chce płacić za autostradę. A broń Boże ustawić, żeby nie kierował drogą płatną... wtedy jakieś zawijasy po całej mapie, że trzeba bardzo dużo nadrobić.

Ale mówię tak, okey skoro nie jest tak intuicyjna to zrobię w takim razie tak :
Hannover - Szubin przez PNIEWY i OBORNIKI, dodałem te dwa punkty. Wbrew moim oczekiwaniom hahaha. Nawigacja znów robi poważny błąd. Ok plusem już jest, że zjeżdża jak chciałem w Nowym Tomyślu, kieruje na Pniewy i TUTAJ UWAGA zamiast kierować bezpośrednio na Szamotuły przez Koninek to kieruje przez Wilczyna i Sękowo. Co już dodaje kilka dobrych kilometrów.
Oczywiście trasy krótkie na TOMTOM nie działają w ogóle. Mapy ładują się bardzo długo, po czym i tak nic z tego nie wychodzi.

Druga opcja
Hannover - Szubin ustawiam przez Pniewy, Oborniki  ale wyłączam drogi płatne, bo nie chcę np jechać A2, wiem, że jest inna droga wcale nie  taka wolna. No ale TOMTOM hmm..,ma już poważny problem z ustaleniem innej drogi niż ta płatna. Od granicy czyli Rzepin, Torzym prowadzi UWAGA na Świebodzin czyli w dół, w ogóle nie po drodze. później leci w góre Nowy Tomyśl, Lwówek i UWAGA, znów leci na dół aż do POZNANIA !!! , Kostrzyn, Gniezno itd. hhaha. Porażka totalna. Nie wiem jak u was, ale nawigacja masakra.

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #383 dnia: Maj 29, 2016, 22:47:38 »
Kupiłem dość dawno nawigację tomtom 1005. Kosztowała dość sporo. Cały czas, mimo aktualizacji map są z nią problemy. Nie jest może najgorszą nawigacją ale jeśli chodzi o prowadzenie to totalna porażka

Nie wiem jak u was, ale nawigacja masakra.
Nie za bardzo wiem o co ci chodzi, ale przez 10 lat użytkowania rożnych modeli TomTom, wiem że każda nawigacja (nieważny  producent) jest tak dobra jak jej aktualne mapy i obsługujący ja operator.... Jeżdżę jak kierowca zawodowy po Polsce i całej europie i nie miewam problemów z prowadzeniem przez navi TT, czasami są problemy z satelitą lub jakimś chwilowym zawieszeniem ale jeśli chodzi o wybór tras i inteligentne prowadzenie, to program TomTom jest z całą pewnością na szczycie wszystkich dostępnych nawigacji.
Naucz się ufać TomTom-owi a zaoszczędzisz wiele nerwów i frustracji na drodze.

Dodałbym do tego znane hasło z popularnego marketu, ale nie mam zamiaru nikogo obrażać :ohreally:
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #384 dnia: Maj 30, 2016, 07:50:53 »
Kupiłem dość dawno nawigację tomtom 1005. Kosztowała dość sporo. Cały czas, mimo aktualizacji map są z nią problemy. Nie jest może najgorszą nawigacją ale jeśli chodzi o prowadzenie to totalna porażka

Porażka totalna. Nie wiem jak u was, ale nawigacja masakra.

Czyżbyś był użytkownikiem Automapy?
Ze słyszenia (od jej uzyszkodników) wiem, że "prowadzi świetnie" tylko "nie można tak po prostu podać start -cel bo wymyśli jakieś bezsensowne skróty, trzeba najpierw dokładne zaplanować na komputerze"  :)

Zachowujesz się jak taksówkarz, który wsiada pierwszy raz do samochodu z automatyczną skrzynią - jeśli nie zmienia biegów tak jak on sobie wyobraża to "jest głupia"  :D

Może po prostu używaj map papierowych skoro jesteś pewny, że trasa o "kilka kilometrów" dłuższa jest na pewno gorsza.

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #385 dnia: Maj 30, 2016, 19:41:10 »
Zaraz zrobię zdjęcie z nawigacji jak to wygląda.
Sam zobaczysz czy to taka faktycznie fajna droga. Wiadomym jest, że nawigacja nie musi pchać aż do poznania bo to jest bezsensowne. Można jechać elegancko na Szamotuły bo tam też nie są złe drogi.

A już o krótkiej trasie nie mówie, bo byś się przestraszył
Ok : zrobiłem już fotkę.

Trasa Hannover - Szubin bez dróg płatnych. http://fotserv.pl/?topic=load&image=1464630800-IMG_20160530_194547.jpg Masz tu link, bo coś wstawianie obrazków nie działa
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 19:55:53 wysłana przez pectore »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #386 dnia: Maj 30, 2016, 21:46:44 »
Cytat: pectore
kieruje na Pniewy i TUTAJ UWAGA zamiast kierować bezpośrednio na Szamotuły przez Koninek to kieruje przez Wilczyna i Sękowo. Co już dodaje kilka dobrych kilometrów.
Tu wcale się nie dziwię, twoje 'kilka dobrych  kilometrów' to raptem 3 km, a czasowo wychodzi
bardzo podobnie. AM na trasie szybkiej w zależności od dnia i godziny prowadzi raz jedną,
raz drugą trasą, a różnice w czasach przejazdu na korzyść szybszej wersji to 1-2 minuty.

Cytat: pectore
Druga opcja
Hannover - Szubin ustawiam przez Pniewy, Oborniki  ale wyłączam drogi płatne, bo nie chcę np jechać A2, wiem, że jest inna droga wcale nie  taka wolna. No ale TOMTOM hmm..,ma już poważny problem z ustaleniem innej drogi niż ta płatna. Od granicy czyli Rzepin, Torzym prowadzi UWAGA na Świebodzin czyli w dół, w ogóle nie po drodze. później leci w góre...
Pomijam ten ciąg dalszy, ale Świebodzin to jedyna rozsądna alternatywa, prowadzi niemal równolegle do A2.
A co proponujesz w zamian? Sulęcin, Międzyrzec i drogi powiatowe??

Cytat: pectore
Masz tu link, bo coś wstawianie obrazków nie działa
Działa - dla obrazków, a nie dla zjęć w kosmicznej wadze i rozmiarach (3.5MB 4200x2300)
Jak je zmniejszysz do rozsądnych rozmiarów i wagi (<0.5MB) to wstawisz obrazek bez problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 21:54:10 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #387 dnia: Maj 30, 2016, 23:14:41 »
A nie dziwi Cię fakt, że prowadzi dalej na poznań ? Jak dla mnie troche głupota. Może i to są kwestie związane z traffic. Ja nie umniejszam tutaj roli tomtoma jako dobrej nawigacji, bo wszystko mam w cenie tj. Traffic Live itd. Przeważnie kiedyś jak miałem jeszcze automapę to zawsze prowadziła z Nowego Tomyśla na Pniewy, Oborniki i dalej cały czas prosto w góre. I nie powiedziałbym, że była zła droga. Nawet dojeżdżałem w czasie dość przyzwoitym nie dłuższym niż 7 godzin.

Właśnie dziwi mnie też fakt, że przy ustawieniu w TOMTOM trasy np Hannover - Szubin przez Pniewy i Oborniki to on nadal kieruje przez Poznań. Nie wiem czy to jakiś błąd, ale z Obornik z powrotem na Poznań nie za fajna sytuacja. Dlatego no niestety to tylko nawigacja, może kiedyś to zmienią. Przymierzałem się do kupna GO 5100 ale w sumie pewnie to ten sam sprzęt i mapy, co mam teraz, więc sensu nie ma.
Od razu może zapytam, orientuje się ktoś czy tomtom 1005 miał tylko mapy bezterminowe czy usługę LIVE też ? Bo z tego co widze to za radary trzeba zapłacić ponownie a za LIVE nie wiem, czy to jest uwzględnione w radarach ?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 23:17:10 wysłana przez pectore »

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #388 dnia: Maj 30, 2016, 23:39:42 »
A nie dziwi Cię fakt, że prowadzi dalej na poznań ?
Że z Pniew może prowadzić na Tarnowo Podgórne i wraca na A2 specjalnie mnie nie dziwi.
Ale że wraca z Obornik to dziwi już tak bardzo, że nie uwierzę póki nie zobaczę screena  B)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Pretor

  • **
  • 241
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Club Polska
  • Sprzęt: HTC U12+/23pro
Odp: TomTom GO LIVE 10XX
« Odpowiedź #389 dnia: Maj 31, 2016, 20:41:29 »
Nie ma potrzeby zmniejszać zdjęcia jeżeli chce wrzucić link pomiędzy znaczniki [img]link[/img], wystarczy tylko wstawić odpowiedni link:

A samo forum załatwi resztę...
Nav: HP hx4700 / TT GO 940 Live / TT GO Navigation
Tel: Siemens S10D ->Siemens C35i ->Nokia 6300/6500 Slider/515 ->HTC Desire 610 ->HTC U Play ->HTC U12+/ HTC U23 Pro
[permit:OleYek] VW Club Polska