TomTom GO 700

  • 13 Odpowiedzi
  • 2031 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomTom GO 700
« dnia: Grudzień 09, 2005, 08:20:12 »
Jaki jest najlepszy zestaw do nawigacji po Polsce i Europie zach.,  mam obecnie TomTom GO 700 nie testowałem go jeszcze w Eur. Zach. ale jazda z nim po Polsce to porażka, czy podobnie będzie w Eur. Zach. bo jeśli tak to nie będzie właściwie przydatny,
jaki alternatywny zestaw proponujecie

*

Offline pnHD

  • **
  • 182
TomTom GO 700
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2005, 09:05:12 »
to moze pojedz do europy zachodniej i zobacz. mysle,ze zostawisz go w tym celu. a po polsce jezdzi sie z automapa.

TomTom GO 700
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2005, 10:28:24 »
TomTom jest bardzo dobry w Europie Zachodniej.
Jesli bedziesz tam korzystal to bedziesz zadowolony.

TomTom GO 700
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2005, 10:37:31 »
Tak zapewne by było ale sęk w tym że mam TomToma GO 700 na testy kilka dni i muszę podjąć decyzję teraz tzn. bez testowania za granicą stąd moje pytanie. Czy proponowalibyście jakiś alternatywny zestaw na palmtopa ?

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom GO 700
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2005, 10:55:54 »
A po jakich terenach w Polsce testowałeś TT?

TomTom GO 700
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:25:49 »
Warszawa cały czas komunikaty jak możesz to zawróć, jadąc w stronę Gdańska jeszcze w samej stolicy skierował mnie do Siedlec, mapy potrzebne są do zawodowego poruszania się po całej Europie przejazdy od Skandynawii po Hiszpanię, konieczne jest wyszukiwanie dokładnie adresów a nie tylko przejazd z miejscowości do miejscowości. W Polsce na razie TT jestem rozczarowany choć jak czytam nie jest jeszcze w pełni dopracowany po naszym kraju, jednocześnie czytając wypowiedzi na forum są one często sprzeczne dlatego trudno mi jest podjąć decyzję i nie chodzi mi o zwiększone zużycie baterii czy ilość pamięci bo używam tylko w samochodzie i w 700 jest 2,5 GB dysk twardy, zależy mi tylko na dokłądności i poprawności działania i to w całej Europie.

*

Offline pnHD

  • **
  • 182
TomTom GO 700
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2005, 11:52:34 »
wydaje mi sie, ze kupujac taka zabawke trzeba tez realizmem sie kierowac. osobiscie w polsce zakupilbym pda, gps i automape (co tez uczynilem). zaleta jest taka, ze jest dobry soft na polske. dodatkowo mozna sobie sprawic soft tomtom do pda i jest nawigacja w europie zachodniej.
a kupic tomtom go i czekac w nadzieji, ze sie cos poprawi nie ma sensu.
Cytat: autor
zależy mi tylko na dokłądności i poprawności działania i to w całej Europie
do calej europy niestety nie ma jednego softu.

TomTom GO 700
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:54:51 »
Korzystam z TT5 w Belgii i w sumie jestem zadowolony z tego wynalazku.
Mam ten program na Aximie i dziala bezproblemowo.
Chyba dobrym rozwiazaniem bedzie dla ciebie tak jak napisal pnHD.
Czyli zakup PDA i osobno softu do nawigacji.

TomTom GO 700
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2005, 13:31:25 »
A jak to jest w innych krajach czy ktoś ma doświadczenie ? Jeśli miałbym już iść na kompromis to zrezygnowałbym z dokładnych map Polski na rzecz dobrej navi w Europie. Cy moglibyście polecić jakiegoś PDA, który byłby wystarczajcy do wspomnianych przeze mnie zadań. Czy lepszym rozwiązaniem również cenowym jest PDA + TTN czy GO 700, czytałem posty ale one nic tak naprawdę nie wyjaśniają bo wypowiedzi użytkowników są sprzeczne.  

TomTom GO 700
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 09, 2005, 14:55:38 »
najkrótsza trasa - taką miałem preferencję i niestety prowadził mnie na manowce, ale to mniej istotne bo najbardziej zależy mi na Eur. Zach. i mam obawy że nie będzie tak naprawdę przydatna tam, bo jeśli ma być coś takiego jak u nas to zrezygnuję, mam niewiele czasu na podjęcie decyzji i nie mam możliwości przetestowania tego poza Polską dlatego byłbym wdzięczny za wszelkie uwagi najelepiej od osób użytkujących TTN poza Polską.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom GO 700
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2005, 16:23:16 »
Zouara:
Jeśli nie chcesz czekać na przyzwoite mapy Polski w TomTomie, Destinatorze, czy Navigonie i nie chcesz również poczekać na to co przyniesie AutoMapa Europa, to jedyną opcją jest Garmin - odbiornik samochodowy + CitySelect/City Navigator + GPMapa (Polska) + ew. Czechy/Słowacja  + Węgry + Chorwacja + inne.
I nie musisz przełączać map ani aplikacji. Jedziesz na jednej mapie z Suwałk do Sagres w Portugalii, lub z Nordkapp do Reggio di Calabria.
Musisz mieć tylko dużą kartę lub wybrać odbiornik z HDD.

*

Offline gps-y

  • **
  • 125
    • GPS-y
TomTom GO 700
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2005, 01:40:32 »
Cytat: zouara
Jaki jest najlepszy zestaw do nawigacji po Polsce i Europie zach.,
Odbiorniki Garmina z serii 26xx. http://www.gps-y.pl/streetpilot_2610.html
-  doskonały wyświetlacz (porównanie z GO 700 http://tinyurl.com/86qs8 )
-  rozbudowane funkcje nawigacyjne
- CitySelect poza szczegółowymi mapami Europy zachodniej zawiera mapę bazową Eropy wschodniej (GO 700 białą plamę)
- bogaty katalog map innych producentów http://tinyurl.com/aakb2
- mapa Polski (GPMapa) zdecydowanie bardziej dokładna (nawet w wersji 3.0 )
- oprogramowanie mapowe na PC w zestawie (w modelach z kartami pamięci)
Albo c3xx lub NUVI (ale nie będzie to już "najlepszy..."). Oczywiście odbiorniki Garmina nie posiadają wbudowanego zestawu głośnomówiącego (BT). Osobiście bardziej poleca słuchawkę (dyskretniejsze rozwiązanie – szczególnie przy jeździe z pasażerem).


*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
TomTom GO 700
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2005, 02:10:16 »
gps-y z całym szacunkiem dla Garmina, Gpmapy (ciągle 3.0 która nie wspołpracuje poprawnie z nuvi, a 4.0 jeszcze nia ma) Garmin w samochodzie to POMYLKA w przypadku Polski!! O europie zachodniej nie wypowiadam sie bo nie jezdziłem. Garmin to wypas dla turystyki ale nie do samochodu.
Jezdziłem "chwilke" z garminem i chociaz GP mapa bije nawet AM na głowę szególowością map   to autoroutingiem  i routingiem wykazuje sie mizernym !

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom GO 700
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 10, 2005, 10:31:34 »
A tu muszę stanąć w obronie i Tomasza, i Garmina.

Nie widzę przewagi w routingu/re-routingu/autoroutingu AM czy TTTN/TT GO nad Garminem. Zdarza się Garminom gorszy, ale może częściej (w Polsce, bo za granicą trudno mi było oceniać) lepszy.
Wykorzystuję GPMapę tam, gdzie AM ma gorsze pokrycie i nie zauważam różnic w nawigacji na niekorzyść Garmina.

Jedynym problemem może być angielskojęzyczny interfejs dla Que dla PPC/WM (bo dla większości odbiorników garminowskich są polonizacje), sama nietypowość i (jak dla mnie) nieintuicyjność tego interfejsu (ale to może przyzwyczajenie z innych aplikacji).
Można się także czepiać komunikatów słownych, szczególnie w polskiej wersji.
Upadła także przewaga automatycznych POI-loaderów, jaką miały do niedawna inne aplikacje (ale dla Que nadal ich brak).