TomTom GO 6000

  • 72 Odpowiedzi
  • 39831 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 26, 2015, 22:42:55 »
Cytuj
To wynika z tego, że urządzenie wyprodukowano w Chinach - a ja myślałem, że jest europejskie :(

nie wiem czy to koledze pomoże w trudach życia - TT sa produkowane w fabrykach Samsunga. Zatem top quality.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2015, 22:44:37 wysłana przez annodomini »

*

Offline marchelmza

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 04, 2015, 20:09:49 »
Niedawno mnie zdenerwował co widac na filmie

https://www.youtube.com/watch?v=GjU4_k9JD3k
"Ten film jest prywatny"
:(


Poprawione na publiczny sorry

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2015, 11:24:14 »
No tam - mój TomTom jeszcze nigdy się nie zaciął i za to mogę mu wystawić dużego plusika :)

*

Offline marchelmza

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 6000
go 6000
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 12, 2015, 15:15:58 »
Używam go 6000 już rok czasu. Ogólnie idzie na tym jeździć pomysł oprogramowania jest ok mi się podoba.
Minus to to że już z 3 miesiące nie było aktualizacji silnika, miały być ustawienia poi, nadal  jak niema tak niema.
Soft jest mocno niedopracowany na forum tomtom aż wrze od propozycji usprawnień a firma milczy....
Brakuje mi wielu opcji, brak informacji na bieżąco o kolejnym zjeździe z jakiego numeru drogi w jaki będzie zjazd.
Wymieniać by długo w podglądzie 2d też wielu rzeczy niema,numer zjazdu widać tylko jak się mocno powiększy skrzyżowanie.
Stacje parkingi w 2d jedynie widać po wyszukaniu poi wzdłuż trasy...
Niech zaczną coś działać bo chyba opitole to go6000 jak tak dalej będzie cisza.
Zrobili sobie z ludzi beta testerów

A jeszcze wspomnę o tym że jak wytyczę na europie trasę z 700-1000 km to wolno to działa w 2d godzinami ładuje mapę. Porażka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2015, 15:19:34 wysłana przez marchelmza »

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 24, 2015, 23:10:04 »
No aktualizacja aplikacji MyDrive Connect zainstalowała się bez problemu.

Również z aktualizowałem mapę do wersji 9,46.  Myślałem, że nowsza wersja mapy wgra się obok poprzedniej 9,45 na zewnętrznej karcie pamięci ale instalator nadpisał (lub też wykasował) wersję poprzednią tak, że karta zewnętrzna nadal cała wolna ( 30 GB).

Zobaczymy jutro jak nowa wersja mapy działa :)

*

Offline marchelmza

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 25, 2015, 07:31:27 »
 :ok: Po roku używania chyba doczekamy się nareszcie POI

odpowiedź z TomTom

Nawiązując do przekazanej korespondencji, chciałbym uprzejmie poinformować, iż prace nad nową wersja oprogramowania zostaną wkrótce zakończone.
Niestety, na dzień dzisiejszy nasi technicy nie są jeszcze w stanie podać przybliżonego terminu publikacji.
 
Jak tylko będziemy posiadać bardziej szczegółową informację, przekażemy dalsze powiadomienie.

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 30, 2015, 08:28:18 »
No wgrywam nowa wersję urządzenia  15.202

Dużo zmian - oto dane ze strony przy aktualizacji:

Version 15.202
Rozmiar:
337 MB
Wersja: v15.202
Zależnie od szybkości łącza internetowego pobranie i zainstalowanie tego pliku może zająć więcej czasu.
Nowości:
Wersja 15.200
GO 40, GO 50, GO 60, GO 400, GO 500, GO 510, GO 600, GO 610, GO 5000, GO 5100, GO 6000, GO 6100, START 40, START 50, START 60
Nowe funkcje usługi MyDrive
Od teraz możesz używać smartfonu, tabletu lub komputera do przeglądania informacji drogowych w czasie rzeczywistym, planowania tras i przesyłania miejsc docelowych do urządzenia TomTom GO. Odwiedź mydrive.tomtom.com, aby uzyskać więcej informacji i wypróbować nowe funkcje.
Wszelkie zmiany miejsc docelowych lub ulubionych dokonane w serwisie MyDrive są od razu przesyłane do urządzenia TomTom. Warunkiem jest zalogowanie się na urządzeniu i w usłudze MyDrive na to samo konto.*
Importowanie plików użytecznych miejsc (UM-ów) przesłanych przez członków społeczności do urządzenia TomTom
Użytkownicy wielokrotnie prosili nas o tę funkcję. Od teraz za pomocą aplikacji MyDrive na komputerze można zaimportować pliki UM-ów w formacie .ov2 do urządzenia TomTom. Na stronie usługi MyDrive przejdź do karty Moje miejsca, przełącz się z widokuUlubione na widok Pliki UM-ów, a potem wybierz Importuj plik UM-ów. Zaimportowane pliki będą dostępne w menu Moje miejsca na urządzeniu TomTom*.
Błyskawiczna nawigacja do domu i pracy z poziomu menu
Lokalizacje Dom i Praca od teraz są zawsze dostępne w menu głównym, co pozwala szybciej rozpocząć jazdę do tych najczęściej wybieranych miejsc docelowych. Lokalizacje Dom i Praca można skonfigurować na karcie Moje miejsca.
Możliwość zmiany kolejności elementów w menu
Aby móc zmienić kolejność, dotknij ikony i przytrzymaj ją przez 2 sekundy. Użyj następnie strzałek, aby przenieść zaznaczoną ikonę w lewo lub w prawo w obrębie menu.
Speak & Go: ustawianie własnej frazy aktywacji
Możesz wybrać własną frazę aktywacji funkcji Speak & Go, aby korzystać z funkcji sterowania głosowego. Aby wybrać frazę aktywacji, w menu głównym wybierz opcję Ustawienia, a następnie Sterowanie głosowe.
Inne poprawki i udoskonalenia
Wprowadzono różne usprawnienia wydajności i poprawki.
=================================================

Zobaczymy czy instalacja przebiegnie poprawnie :)

=================================================

No instalacja przebiegła sprawnie i szybko.

Plik instalacyjny waży 377 MB - w czasie instalacji nadpisał więc starą wersję oraz zajął ze 100 MB dodatkowego miejsca w pamięci. Tak więc na oryginalnej wewnętrznej pamięci TomTom-a zostało mi jedynie 33 MB - czyli prawie nic.

Czyli zaraz braknie mi miejsca na poprawki społecznościowe. Musze się więc zastanowić jak zrobić aby całą instalację lub przynajmniej mapę przenieść na zewnętrzną kartę pamięci ( 30 GB) którą w urządzeniu umieściłem i jest widoczna ale jakoś instalator ani przy wgrywaniu nowej mapy ani teraz nie dawał wyboru i możliwości wgrania zewnętrznej karcie. Trzeba to jakoś rozpracować bo miejsca brakuje.


No teraz pozostało jedynie testować nową wersję udostępnionego nam softu wersja 15.202

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 08:59:20 wysłana przez czp01 »

*

Offline marchelmza

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 30, 2015, 18:32:19 »
Niestety ja się męczę na wszelkie sposoby i aktualizowanie nie działa

W kulki lecą sobie normalnie jeszcze trochę i stracę cierpliwość


*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 30, 2015, 21:56:33 »
Niestety ja się męczę na wszelkie sposoby i aktualizowanie nie działa

W kulki lecą sobie normalnie jeszcze trochę i stracę cierpliwość

U mnie to samo. 2% i lipa. Czekamy  :-|

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:18:01 »
po instalacji najnowszego NavKitu kolejna cala mapa EU v. 9.50 na urządzenia z 8GB już tylko na kartę SD. Albo tylko strefy na pamięć wewnętrzną.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 01, 2015, 14:00:45 »
Twardy reset plus odinstalowanie MyDrive i ponowna instalacja. Działa!  :ok:

*

Offline marchelmza

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 01, 2015, 19:22:08 »
Nie zapomnijcie w navi zalogowac sie do mydrive bo inaczej nic nie wyslecie z komputera

Wszystko działa pliki ov2 import i na lapku moge dodawac poi ktore zaraz sie pojawiaja w navi

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 02, 2015, 20:13:49 »
po instalacji najnowszego NavKitu kolejna cala mapa EU v. 9.50 na urządzenia z 8GB już tylko na kartę SD. Albo tylko strefy na pamięć wewnętrzną.

Też tak mam. Zamówiłem sobie kartę. Jak przenieść mapę na kartę? Resztę bym sobie zostawił w pamięci urządzenia.

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 02, 2015, 21:58:02 »
Też tak mam. Zamówiłem sobie kartę. Jak przenieść mapę na kartę? Resztę bym sobie zostawił w pamięci urządzenia.
Nie ma takiej możliwości by mapę zainstalować tu czy tu. Na kartę SD wrzucisz to dopiero gdy pamięć wewnętrzną urządzenia będzie zbyt mala. Problem ten maja juz go 50/60, 500/600, Mapa Eu + Navkit nie wchodzą. Teoretycznie na go 5000/6000 dało by się to zrobić jedynie sztucznie zapychając urządzenie np. innymi mapami, glosami  etc. tylko po co co toiowo Tobie na karcie SD?


poprawione cytowanie
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2015, 22:40:16 wysłana przez nocnyMarek »

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 03, 2015, 10:23:17 »
W tej chwili mam 0 Mb wolnego miejsca w pamięci urządzenia. Ostatnie update mapshare już nie moglem zainstalować bo nie mam wolnego miejsca. Za tydzień może dwa wyjdzie nowa mapa. Pewnie będzie większa niż ta ostatnia.

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 03, 2015, 21:05:08 »
będzie pewnie nowy korygując navkit

edit:
rozwiązanie z 0MB ponoc jest takie, iz należy urządzenie zresetować (Opcje, System, zresetuj) potem aktualizacja.

http://download.tomtom.com/open/manuals/new_GO/html/pl-pl/index.htm#System-MASTER.htm
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2015, 22:05:29 wysłana przez annodomini »

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 28, 2015, 11:44:52 »
Go 6000 instalując nową mapę 9,50 zrobiło tak.

Z pamięci wewnętrznej usunęło poprzednią mapę bo zwolniło miejsce pozostawiając jedynie 891 MB czyli pliki systemowe głosy itp.

Na nowej karcie zewnętrznej zainstalowało nową mapę co zajęło 6338 MB no to jeszcze mam tam wolnego 23371 MB.

Wszystko zrobiło się automatycznie i użytkownik nie ma możliwości wyboru czy usunąć starą mapę czy pozostawić i na której karcie zainstalować nową - a szkoda  :)
======================================

Po ostatniej podróży mam pytanie co do wyświetlania w trybie 3D - czy jest możliwość takiego ustawienia aby oprócz ulicy TomTom wyświetlał również miasto/miejscowość gdzie się aktualnie znajdujemy ??????

Szukałem w ustawieniach i nie znalazłem.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 28, 2015, 14:58:00 »
nie ma takiej opcji.

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 29, 2015, 18:47:22 »
No pojawiła się kolejna nowa wersja urządzenia dla GO ( wersja 15.301 )- waga 371 MB

Nowości:

Ostatnie miejsca docelowe i zapisane miejsca są teraz uwzględniane w wynikach wyszukiwania.
Rozszerzenie zasięgu usługi TomTom Traffic (tylko seria GO)

Teraz z informacji drogowych w czasie rzeczywistym można korzystać również w Grecji i na Węgrzech. Posiadane urządzenie musi być połączone z usługami TomTom.
Zgłoszenia korekt mapy można przesyłać bezprzewodowo (tylko seria GO)

Nie trzeba już podłączać urządzenia do komputera, żeby przesłać korekty mapy. Zgłoszenia są przesyłane bezprzewodowo, gdy urządzenie jest połączone z usługami firmy TomTom. To pozwala firmie TomTom szybko nanosić korekty w celu ulepszenia map i usług z korzyścią dla wszystkich użytkowników.
Automatyczne czyszczenie trasy

Ukończona aktualna trasa jest automatycznie czyszczona w momencie przejścia urządzenia w tryb uśpienia lub jego wyłączenia. Jeśli masz zaplanowaną, ale jeszcze nieukończoną trasę, zostanie ona wyczyszczona dopiero po tygodniu, w momencie przejścia urządzenia w tryb uśpienia lub jego wyłączenia.
Inne poprawki i udoskonalenia.

Zaraz zainstaluje i zobaczymy jak pójdzie :)

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2015, 22:03:27 »

Teraz z informacji drogowych w czasie rzeczywistym można korzystać również w Grecji i na Węgrzech. Posiadane urządzenie musi być połączone z usługami TomTom.
Zgłoszenia korekt mapy można przesyłać bezprzewodowo (tylko seria GO)

Co to dokładnie znaczy? Info drogowe do tej pory też były w czasie rzeczywistym nie?

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 18, 2015, 22:51:25 »
Czy ktoś może wie jak dodać na mapie https://mydrive.tomtom.com/pl_pl/  punkt lub punkty pośrednie przed przesłaniem wytyczonej trasy do nawigacji.?

Czy jest w ogóle taka możliwość ?

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 08, 2015, 17:21:22 »
Witam,
Co się dzieje z mapshare update ostatnio na nowe urządzenia Go? Już nie pamiętam kiedy ostatnio ściągnął mi mapshare z mydrive.


*

temp888

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 08, 2015, 23:33:26 »
Witam,
Co się dzieje z mapshare update ostatnio na nowe urządzenia Go? Już nie pamiętam kiedy ostatnio ściągnął mi mapshare z mydrive.
https://en.discussions.tomtom.com/map-installation-43/go-500-mydrive-will-not-instal-daily-map-changes-to-my-sdhc-card-988936?postid=1024522
Cytuj
That's "normal". There is an ongoing bug with TT devices (I would say at least for over a year now) and the devices don't install map corrections when the map is on a memory card. Install a smaller map without the 3D buildings to the internal memory and that shall do the trick.

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2015, 19:40:10 »
Wyjeżdżam dzisiaj z garażu - włączam nawigację a ta pyta się mnie głosem Agatki czy chcę jechać do pracy i jeszcze wyświetla taki komunikat. Powiedziałem, że tak i włączyła mi trasę do pracy.

Ciekawe , ciekawe  tylko skąd nawigacja wiedziała, że akurat dzisiaj chciałem jechać do pracy :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 16, 2015, 20:22:14 »
...  tylko skąd nawigacja wiedziała, że akurat dzisiaj chciałem jechać do pracy :)
Bo w zeszłą środę, 2 i 3 tygodnie temu też o tej porze z włączoną jechałeś do pracy?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

temp888

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 16, 2015, 00:36:02 »
Witam,
Co się dzieje z mapshare update ostatnio na nowe urządzenia Go? Już nie pamiętam kiedy ostatnio ściągnął mi mapshare z mydrive.
W końcu naprawili i również użytkownicy, którzy zainstalowali mapę na karcie pamięci, mogą pobrać poprawki MapShare:
https://en.discussions.tomtom.com/mydrive-connect-474/mydrive-connect-desktop-app-update-991178

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 27, 2015, 18:05:26 »
POMOCY.

Ostatnio w moim GO 6000 nie było możliwości instalowania poprawek MapShare (nie były widoczne) a to od momentu jak  nowa mapa (uaktualnienie ) zainstalowało mi się na zewnętrznej karcie pamięci.

Dzisiaj uaktualniłem MyDrive do wersji  4.0.6.2383  i poprawki MapShare pokazały się jednak przy próbie zainstalowania w części 2  (tzn. przesyłaniu pliku do urządzenia) instalacja zacina się na 2 min i 10 sekundach i tak wisi.

Katastrofa nie można już odhaczyć tej poprawki i zawsze chce ją instalować jak tylko podłączy się urządzenie do komputera.


Pomocy !!!


 

*

temp888

Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 27, 2015, 18:36:22 »
poprawki MapShare pokazały się jednak przy próbie zainstalowania w części 2  (tzn. przesyłaniu pliku do urządzenia) instalacja zacina się na 2 min i 10 sekundach i tak wisi.
Miałem to samo w GO 5000 z mapą na karcie pamięci. Pomógł tylko "factory reset" czyli przywrócenie ustawień fabrycznych [masz stosowną opcję w menu navi].

*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 27, 2015, 21:52:27 »
No na razie obszedłem to bez resetu:

1. odinstalowałem w komputerze aplikacje Mydrive,
2. zrestartowałem komputer,
3. usunąłem pliki Mydrive  w komuterze   z konta użytkownika o tu "C:\Users\Jan\AppData\Local\TomTom"
4. zainstalowałem ponownie najnowszy program MyDrive,
5. uruchomiłem MyDrive i po zalogowaniu podłączyłem do komputera nawigację,
6. jak pokazały się tylko w MyDrive aktualizacje to odhaczyłem tą nieszczęsną poprawkę MapShare
7. i szybko zaznaczyłem do aktualizacji tylko radary,
8. aktualizacja trwała dłużej ale przebiegła pomyślnie i po aktualizacji radarów automatycznie zainstalowała się ta poprawka MapShare.

Tak więc na razie wszystko hula a jak historia się powtórzy to zrobię jednak ten reset :)



*

Offline czp01

  • 39
    • czp
  • Sprzęt: TomTom GO 6000
Odp: TomTom GO 6000
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 01, 2015, 08:55:05 »
AWARIA

No tak kiedy najbardziej potrzebne to pada. Przyjechałem wieczorem i nawigacja działała. Dzisiaj rano włączam a tu klapa "czarna dziura".

TomTom nie chce się włączyć ani poprzez podłączenie do zasilania ani przyciskiem ani do komputera - koniec kropka.

Ma ktoś jakieś pomysły ???:(

==============================

Pomógł twardy reset czyli przytrzymanie przycisku ON/OFF prawie 1 minutę i się załączył - zobaczymy jak będzie dalej :)



« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 09:34:33 wysłana przez czp01 »