TomTom 6

  • 168 Odpowiedzi
  • 37001 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
TomTom 6
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:36:22 »
zwiedziles cale Balkany? nono
ps. tak na marginesie - na sieci juz jest nowy TT  :]
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
TomTom 6
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:39:38 »
Cytat: "fokstrot"
zwiedziles cale Balkany? nono
ps. tak na marginesie - na sieci juz jest nowy TT  :]

Jestem wystarczająco wiekowy, żeby na własne oczy oglądać marszałka Tito na pochodzie pierwszomajowym.
A programy kupuję. :bored:

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
TomTom 6
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:44:52 »
yayco
hmm ja jeszcze tak wiekowy nie jestem i zwiedzanie, mam nadzieje, przede mna.
ps. chodzilo mi tylko o szybkosc dziala grup - program mial wczoraj premiere a juz sie pojawil w sieci  :surprised:
Dell X50v/Bt-359 --> BB

TomTom 6
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:48:46 »
Na razie dołączona jest mapa 650 Western_and_Central_Europe (1,4 GB).
Muszę kupić karte 2GB  :))

   fokstrot
   jest w sieci ale witaminka kaszani dzwięk w pokecie.  ]:>

TomTom 6
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2006, 00:52:21 »
Na tym forum jest info o nowym TT
http://www.[PIRACTWO]/read.php?tid=19628 - nie zwracać uwagi na pierwszy post. W innych jest dyskusja na temat map.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
TomTom 6
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 02, 2006, 06:23:05 »
Cytat: "fokstrot"
yayco
ps. chodzilo mi tylko o szybkosc dziala grup - program mial wczoraj premiere a juz sie pojawil w sieci  :surprised:


"Na sieci" to ten program pojawil sie dobre poltora tygodnia temu, przynajmniej tak wynika z nazw plikow ktore wtedy przegladalem (nie sciagalem ich wiec nie wypowiem sie czy byl to fake czy prawdziwy soft)
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
TomTom 6
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 02, 2006, 09:30:42 »
kwieto
na 99% byl to fake.
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TomTom 6
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 02, 2006, 10:16:41 »
TTN6 moża określić jako małą ewolucje w porównaniu do 5, niż rewolucje
doszedł wreszcie wybór adresów z kontaktów, niestety osoby używające polskich znaków diakrytycznych /a chyba to zdecydowana większość/ będą zawiedziony, gdyż TT widzie w systemie owe znaki jako krzaczki  :( , czyli nie działa  :wkurzony: , to samo dotyczy jak ulica w TT jest określona z imienia i nazwiska, a my mamy wpisane same nazwisko, tez tej ulicy TT nie znajdzie  :(
dodano również parę usług z serii PLUS, szkoda, że opcja o ostrzeganiu o fotoradarach jest w tej opcji, bo chyba nie będzie można podpiąć własnych radarów np. z poi.Mobilne.net

reasumując przejscie z wersji 5 do 6 ma sens, tylko pod warunkiem wydania nowych map, które mają sie pojawić w bliżej nieokreślonej przyszlości, niestety
----------------------------
the born to be wild

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
TomTom 6
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:20:38 »
Cytat: "yayco"
De gustibus non disputandum esse.


Sorki, za oftopa, ale nie mogłem się powstrzymać, ale - o ile pamiętam - poprawnie to powiedzenie powinno brzmieć:
De gustibus non est disputandum bądź ewentualnie De gustibus noli disputare

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
TomTom 6
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:30:21 »
Łacina jest (sic!) bardzo elastyczna. Forma może nie jest najczęściej spotykana ( http://www.google.pl/search?num=50&hl=pl&q=%22De+gustibus+non+disputandum+esse%22&lr= ), ale poprawna.

TomTom 6
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 02, 2006, 13:19:16 »
Panowie czy mozna uruchomic tomtoma 6 na PNA? jestem w posiadaniu softu oraz mape (1,5gb) mam archiwum *.*cab ttn6 i udalo mi sie smienic procesor na arm i nawet sie zainstalowal (rozpakowal) nawet sie uruchamia ale pojawia sie tylko logo z rączką tomto ai nie uruchamia sie dalej, zapewne to tylko jakis szkopuk i brak jakiegos dllda albo jaki trzeba podmienic, orientuje sie juz ktos?? jak temu zaradzic?

TomTom 6
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 02, 2006, 13:47:47 »
ok, uruchomione :) troszeczke zabawy w cab manager i wsio piknie hula ;)

*

Offline dylek

  • **
  • 192
TomTom 6
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 02, 2006, 14:11:16 »
Cytat: "marcus"
TTN6 moża określić jako małą ewolucje w porównaniu do 5, niż rewolucje
doszedł wreszcie wybór adresów z kontaktów


a o co w tym chodzi ze "doszedł"? ja w TTN v5.21 moge z kontaktów wybierac adres od razu jako cel do nawigowania. czy piszesz o jakies innej funkcji?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
TomTom 6
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:09:35 »
Cytat: "marcus"
TTN6 moża określić jako małą ewolucje w porównaniu do 5, niż rewolucje
doszedł wreszcie wybór adresów z kontaktów, niestety osoby używające polskich znaków diakrytycznych /a chyba to zdecydowana większość/ będą zawiedziony, gdyż TT widzie w systemie owe znaki jako krzaczki  :( , czyli nie działa  :wkurzony:


To dzialalo juz w wersji 5 (tyle ze za pomoca aplikacji Contact Navigator, instalujacej sie z TomTom'em) - polskie znaki nie są problemem (przynajmniej u mnie)
Jest tez bodaj mozliwosc nawigacji bezposrednio z ksiazki tel., jednak nie bawilem sie w to jak to ustawic (poki co nie ukazuje TT jako aplikacje kompatybilna z ta opcja)


Cytat: "marcus"
to samo dotyczy jak ulica w TT jest określona z imienia i nazwiska, a my mamy wpisane same nazwisko, tez tej ulicy TT nie znajdzie  :(


Dziwne, bo TTN5 na Palm OS znajdowal bezblednie (oczywiscie, jesli bylo  np piec ulic "Mikołaja ....." to znajduje pierwsza z brzegu.)

Cytat: "marcus"

dodano również parę usług z serii PLUS, szkoda, że opcja o ostrzeganiu o fotoradarach jest w tej opcji, bo chyba nie będzie można podpiąć własnych radarów np. z poi.Mobilne.net


Ale rozumiem ze dalej mozesz sobie ustawic ostrzeganie dla wybranej kategori POI?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TomTom 6
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:26:59 »
Cytat: "kwieto"
Ale rozumiem ze dalej mozesz sobie ustawic ostrzeganie dla wybranej kategori POI?

oczywiśćie, że można

odnośnie kontaktów, to ta funkcja jest teraz w samym nawigatorze i moim zdaniem nie działa do końca poprawnie, zresztą poprzenia do ideałów się nie zaliczała  ;)
----------------------------
the born to be wild

TomTom 6
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 02, 2006, 19:09:43 »
Witam.
Jestem w posiadaniu TomToma w wersji 6.Wszystko jest ok.Aplikacja normalnie sie u mnie instaluje.Tylko jest jeden problem.Mam karte 1Gb a mapa jest scalona i zajmuje 1,55gb:/.I teraz pytanie czy moge wgrac mapy od jakiejs innej wersji a jezeli tak to jakiej?I jak to zrobic?Oraz czy Mio 168 rozpozna mi karta 2Gb jakbym byl zmuszony takowa kupic:/
Jeszcze nieraz wywala mi blad ze TomTom w tyej wersji jest niekompatybilny z moim urzadzeniem:/

*

Offline dylek

  • **
  • 192
TomTom 6
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 02, 2006, 19:19:12 »
Cytat: "suprnowa"
Witam.
Jestem w posiadaniu TomToma w wersji 6.Wszystko jest ok.Aplikacja normalnie sie u mnie instaluje.Tylko jest jeden problem.Mam karte 1Gb a mapa jest scalona i zajmuje 1,55gb:/.I teraz pytanie czy moge wgrac mapy od jakiejs innej wersji a jezeli tak to jakiej?I jak to zrobic?Oraz czy Mio 168 rozpozna mi karta 2Gb jakbym byl zmuszony takowa kupic:/


mapy z innej wersji ci nie wystartuja.
Mio ( i nie tylko) rozpozna karte o kazdej pojemnosci.

TomTom 6
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 02, 2006, 19:29:31 »
Czyli jestem zmuszony kupic wieksz karte:/Dobrze ze chociaz juz stanialy bo za 130zl mozna juz kupic 2Gb tylko czy warto dla jeden mapy?Moze wyjda jakies poszczegolne mapy?

*

Offline Widmo

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch I / II
TomTom 6
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 02, 2006, 19:42:57 »
suprnowa 130 za 2 GB ?? Szukalem wczoraj na allegro - minimum 170...
(...)
[ osoba nie popierająca piractwa, nie pisałaby takich rzeczy ]
(...)
Uwaga: NIE popieram piractwa - mam oryginalna AM :)


a TomToma :?:
Regulamin: "Zabrania się reklamowania swoich lub cudzych (prywatnych lub nie) serwisów internetowych w tematach, treści wypowiedzi, avatarach, podpisach itd; bez zgody Administracji Portalu"

TomTom 6
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 02, 2006, 22:00:43 »
http://allegro.pl/item122921676_goodram_sd_2gb_high_speed_slc_x_100_sklep_poznan.html
Na forum pisza o nich b.dobrze.Chyba ze bede musial kupic MMC.Ale chyba jest to bez roznicy czy SD czy MMC?

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
TomTom 6
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:26:08 »
Cytat: "suprnowa"
http://allegro.pl/item122921676_goodram_sd_2gb_high_speed_slc_x_100_sklep_poznan.html
Na forum pisza o nich b.dobrze.Chyba ze bede musial kupic MMC.Ale chyba jest to bez roznicy czy SD czy MMC?


MMC zdaje sie nie obsluguje FAT 32.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
TomTom 6
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:34:14 »
a mnie jeszcze dziwią róznice dodatkowych funkcji pomiędzy nawigstorem 6 a seria GO z firmware  6.xx
w GO jest np. możliwość usunięcia trasy po jej zakończeniu, to jak ma to miejsce w AM, czego brakujje w TTN6
róznic jest kilka
w wersji 5 nie było róznic pomiędzy platformami, oprócz możliwości wykorzystania GO jako systemu głośnomówiącego, ale to normalne

odnośnie samych map dla polski, to wydaje mi się ze nowe mapy pojawią się dopiero w roku 2007, ponieważ TT podpisał umowę z teleatlasem, że w roku 2007, ten drugi, ma mu dostarczyć mapę z pełnym pokryciem PL

jak zwykle czas to zweryfikuje  ;)
----------------------------
the born to be wild

TomTom 6
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 04, 2006, 14:23:16 »
Cytat: "suprnowa"
Jestem w posiadaniu TomToma w wersji 6.Wszystko jest ok.Aplikacja normalnie sie u mnie instaluje.


Możesz zdradzić, w jaki sposób wszedłeś w posiadanie tego TT 6?
Czekam na niego już kilka miesięcy i ciągle nie ma informacji o cenie i dostępności ...
 :terrified:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
TomTom 6
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 04, 2006, 16:48:18 »
Cytat: "lukjod"
uzyj google i znajdziesz go, jest tez pewnie w promocji na emule....
ah jak ja lubie te Wasze przekomarzanie sie. hehe

Widzisz Lukjodzie, Jacek to nietypowy model. On naprawdę chce ten upgrade TomToma kupić i naprawdę na niego czeka, by nabyć go legalnie.
Wiem, że to postawa bardzo anachroniczna i przypadek godny ubolewania, ale wykażmy się zrozumieniem dla postawy Jacka, który nie przekomarza się, bynajmniej. On pyta z ciekawości (z lekką dozą zazdrości, jak sądzę) jak wejść w legalne posiadanie nowej wersji?

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
TomTom 6
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 04, 2006, 17:30:34 »
@Moi
no coz, tutaj jedyna nadzieja jest cierpliwosc, w tym wypadku ta cecha jest cnota, jednak patrzac na komentarze betatesterow ttn6 nie wydaje mi sie aby bylo na co czekac...

@yayco
zastosuje sie do rady w Twoim sigu... >:), jak to jest ze jeszcze nie dorobiles sie niebieskiej uswieconej otoczki wokol Twojego nicka :mysli:
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
TomTom 6
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 04, 2006, 18:11:52 »
Cytat: "lukjod"
@Moi
no coz, tutaj jedyna nadzieja jest cierpliwosc, w tym wypadku ta cecha jest cnota, jednak patrzac na komentarze betatesterow ttn6 nie wydaje mi sie aby bylo na co czekac...

@yayco
zastosuje sie do rady w Twoim sigu... >:), jak to jest ze jeszcze nie dorobiles sie niebieskiej uswieconej otoczki wokol Twojego nicka :mysli:


Masz cos przeciwko "niebieskim" ?
pozdrawiam
Jachu

TomTom 6
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 04, 2006, 18:24:31 »
Witam
Akurat pod Adminem się dopiszę. Pasuje.
Cytat: "bobo_rx"
Na tym forum jest info o nowym TT
http://www................................- nie zwracać uwagi na pierwszy post. W innych jest dyskusja na temat map.

Tyle razy zachłystujecie się uczciwością i legalnością, a ten post ( jak również kilka dalszych, poruszających kwestię zakupu/sciągnięcia  tegoż softu) nikomu nie przeszkadza.
Hipokryzja?

*

Offline lukjod

  • ****
  • 503
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: touch HD 2
TomTom 6
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 04, 2006, 18:40:04 »
Cytat: "jachu"
Masz cos przeciwko "niebieskim" ?

nie ale wkurzaja mnie uzytkownicy (nie moderatorzy) ktorzy nic nie wnoszac do watku uprawiaja demagogie i moralizatorstwo nie majace nic wspolnego z tematem, jest to zasmiecanie forum i pisanie nie na temat przez co jest niezgodne z tak czesto przez nich przywolywanym regulaminem, jedynym sensownym wyjasnieniem tego rodzaju gierek slownych jest poprawienie wlasnej statystyki postow co tez z luboscia czyni Yayco i kilku innych userow
moje palmtopy: MDA1 -> MDA2 -> MDA3 -> Wizard -> Hermes -> Kaiser -> Raphael -> Blackstone -> Leo

*

Offline yayco

  • ****
  • 870
TomTom 6
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 04, 2006, 20:25:58 »
Cytat: "lukjod"
Cytat: "jachu"
Masz cos przeciwko "niebieskim" ?

nie ale wkurzaja mnie uzytkownicy (nie moderatorzy) ktorzy nic nie wnoszac do watku uprawiaja demagogie i moralizatorstwo nie majace nic wspolnego z tematem, jest to zasmiecanie forum i pisanie nie na temat przez co jest niezgodne z tak czesto przez nich przywolywanym regulaminem, jedynym sensownym wyjasnieniem tego rodzaju gierek slownych jest poprawienie wlasnej statystyki postow co tez z luboscia czyni Yayco i kilku innych userow

Lęk prowadzi do frustracji, frustracja rodzi agresję. To wszyscy wiedzą.
Ale tak bardzo przeżywać początek roku szkolnego?
Współczuję.

I zgodnie z zaleceniem z własnej sygnaturki, nie zamierzam już odpowiadać na Twoje zaczepki.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
TomTom 6
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 04, 2006, 20:30:03 »
Cytat: "yayco"
Ale tak bardzo przeżywać początek roku szkolnego

Pudło. Lukjod już jakiś czas temu skończył szkołę.