Tom Tom Start

  • 45 Odpowiedzi
  • 27465 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 28, 2015, 13:54:10 »
dziwi mnie ta polityka TomToma olewanie starszych urzadzen.
mnie już przestało dużo rzeczy dziwić ....
Zniecheca to do zakupu koleinych ich produktow.
wolny kraj -wolny wybór ich sprawa i Twoja , moja czy innych.

*

Offline Transpolmar

  • *
  • 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Pro Truck 5150 Live
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2015, 16:32:54 »
Starsze urządzenia korzystają z innego navcore, którego nie da się albo nie chce aktualizować. Najprościej kupić urządzenie z nowej serii GO i nie biadolić w kółko że nie działa/albo nie zwracać na to uwagi...

A co mnie obchodzi jakiś navcore - w tamtym roku kupowałem urządzenie za 1300zł i co mam kupować w tym roku kolejne? Chyba cie pogielo, niech dotrzymują słowa i aktualizują dożywotnio tak jak się należy za to zaplacilem.

Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2015, 19:42:44 »
(...)  aktualizują dożywotnio tak jak się należy za to zaplacilem.

Ależ aktualizują - dożywotnio czyli do dnia kiedy wg TomTom kończy się "życie" urządzenia :) vide osoby, które nabyły tomtom go 1000/1005 z dodatkowymi 3 latami aktualizacji map były w lepszej sytuacji od osób, które nabyły to urządzenie pół roku później z dożywotnią aktualizacją map, gdyż już po 1,5 roku czas" życia" urządzenia minął.

Btw - 3 lata to czas, kiedy urządzenie się zamortyzuje więc można kupić nowe ;)

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 29, 2015, 11:04:09 »
- dożywotnio czyli do dnia kiedy wg TomTom kończy się "życie" urządzenia

Nic z tych rzeczy. Dopóki oficjalnie TT wydaje mapy i można je pobierać na dane urządzenie to urządzenie 'żyje'.
Koleżanka ma 10-letnie działające One, raz na rok kupuje zdrapkę i aktualizuje mapy (Benelux).
Problemem jest polityka TT: albo wymusza wymianę po dwóch-trzech latach (bo w 1005 pada gps) albo zamyka 'dożywotnią'
aktualizację pierwszego programu GO na androidzie i z łaski daje za pół euro trzy lata aktualizacji na nowy program.
Co właściwie wyraźnie pokazuje że według TT dożywotnio to maximum 3 lata  :P
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

Przesiadka z GO 730 na Start 20: miła niespodzianka
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:57:18 »
Ku uwadze wszystkich, którzy rozważają ewentualną przesiadkę ze starszych "sprawdzonych" urządzeń na te nowszej generacji.

Od ponad 6 lat byłem zadowolonym użytkownikiem TomTom Go 730. Niestety dwa szczegóły zaburzyły moje poczucie satysfakcji: umierająca bateria i ... cena update'ów map. Moja subskrypcja kończyła się wraz z mapą 9.60, a za kolejny rok TomTom zażyczył sobie 274 PLN. To, jak na mój gust, duża przesada. Zdecydowałem się więc kupić Start 20 M z "dożywotnim" updatem map.


Po pierwsze, instalując Starta, wybrałem opcję zachowania istniejącego konta. I tu czekała mnie miła niespodzianka: MyDrive zaproponował mi pobranie zarówno nowej mapy z wieczystym updatem (Europa Śr.), jak i ostatniej aktualnej mapy z mojego GO 730. Ponieważ Start ma wbudowane 8 GB, pobrałem obie - i mam możliwość wyboru jednej lub drugiej z poziomu urządzenia. Tego się, prawdę mówiąc, nie spodziewałem.

Po drugie, program MyDrive ma mniej funkcji niż stary TT Home, ale w sumie nie przeszkadza mi to. Nie zajarzyłem jeszcze, czy da się w nim ustawić miejsce na PC, gdzie trzyma backupy / pobrane pliki. Może ktoś wie?

Po trzecie, jestem pozytywnie zdziwiony szybkością pracy Starta - jest o niebo szybszy (na oko, 1 niebo = mniej więcej 200%) od mojego starego GO. Zarówno uruchamianie sprzętu, jak i wyszukiwanie trasy jest wyraźnie szybsze.

Po czwarte, jeśli chodzi o funkcje czysto nawigacyjne, jak np. wypowiadanie nazw ulic, szukanie POI, zapamiętywanie UM itp., nowy Start wypada korzystniej niż stary GO 730. A przeskok między "starym" a "nowym" interfejsem nie jest dramatyczny - po paru chwilach wiedziałem, gdzie co jest i zapewne szybko nabiorę nowych nawyków.

Zaznaczam, że miałem pełną świadomość, że Starty oferują mniej możliwości niż stare GO. Brak bluetooth, brak odczepianego złącza, brak funkcji zestawu głośnomówiącego, odtwarzacza MP3 itd. Jeśli więc ktoś korzysta z ww. funkcji, musiałby kupić urządzenie ze znacznie wyższej półki.

Podsumowując: jestem zadowolony z przesiadki. Jedyne pytanie to trwałość urządzenia. Ciekawe, czy nowy Start wytrzyma 6 lat, czy wcześniej wyzionie ducha?

A na deser: dostałem maila od TomToma z kuponem na 50 zł na zakupy w ich sklepie. Prawdę mówiąc, nie bardzo mam koncepcję, co mógłbym tam kupić, ale też miły gest z ich strony.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Przesiadka z GO 730 na Start 20: miła niespodzianka
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 29, 2016, 08:40:37 »
... Prawdę mówiąc, nie bardzo mam koncepcję, co mógłbym tam kupić, ale też miły gest z ich strony.

Fotoradary.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Tom Tom Start
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2016, 18:40:49 »

TomTom Start 60 - brak aktualizacji
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2017, 17:49:29 »
Witam.

Mam problem z nawigacją TomTom START 60. Mianowicie używałem takiej nawigacji przez kilka lat i niestety ale pewnego razu się wyłączyła i nie udało się jej włączyć ponownie. Zakupiłem używaną dokładnie taką samą (kod produktu WO) i teraz po podłączeniu jej do TomTom My Connect pokazuje ze urządzenie jest aktualne ale wersja wgranej mapy na Europę to v.8.95 gdzie na stronie jest napisane ze najnowsze mapy do tego urządzenia to 9.95. Co jest nie tak?

Dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2017, 18:07:28 wysłana przez scrmzz »

*

Offline jartro

  • ****
  • 555
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Auro S 6, AM EU aktualna, TomTom Go 6000, 6200
Odp: TomTom Start 60 - brak aktualizacji
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 15, 2017, 15:32:31 »
Spróbuj wykonać restart a jak to nie pomoże to z menu wybierz przywróć do ustawień fabrycznych.
Jeśli i to nie pomoże zadzwoń do supportu.

TomTom start problem z połączeniem z mydrive
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:26:54 »
Witam
Mam problem z połączeniem z aplikacją mydrive. Po podłączeniu kablem USB TomTom mydrive nie wykrywa tego, ale komputer wykrywa. Jaki jest problem? Wcześniej wszystko było w porządku. Aktualizowałem nawigację w innym kompie niedawno i nie było problemów. Inne programy podobne do mydrive też nie pomagają :/
Aktualizacja sterownika też nic nie daje :/


Połączone: Grudzień 12, 2017, 13:34:53
Jc tu wizualizacja



Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2017, 13:34:54 wysłana przez gamer »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: TomTom start problem z połączeniem z mydrive
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 12, 2017, 23:08:40 »
Usuń wszystkie urządzenia z "wykrzyknikiem" (łącznie z TT) potem podłącz nawi i zobacz czy zostanie poprawnie wykryta.

Odp: TomTom start problem z połączeniem z mydrive
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 13, 2017, 01:02:05 »
Dalej mam to samo :/

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • ******
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: TomTom start problem z połączeniem z mydrive
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 13, 2017, 22:38:44 »
Czyli po usunięciu wszystkich wykrzykników, ponowne podłączenie TT daje ponowną "instalację" tych wszystkich "śmieci" z wykrzyknikami?

Odp: TomTom start problem z połączeniem z mydrive
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 14, 2017, 00:09:45 »
Tak ale tylko tomtom

TOMTOM 4EN52-Z1230 Numery na Wsi
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 16, 2018, 17:16:25 »
Witam,
Posiadam TOMTOM 4EN52-Z1230 oryginalne mapy najnowsze 1005.8818 . Mam następujący problem wyszukuje jakąś Wieś w Polsce podaje dokładny nr. domu aby mi pokazała jak dojechać niestety wyskakuje mi tylko nazwa Wsi . Natomiast w mieście nie ma problemu pytanie do was czy mapy są tak nie doskonałe  na tym urządzeniu że nie obsługują adresów na wsiach . Dodatkowo utworzyłem konto w Programie TomTom MyDrive Connect urzadenie zostało zarejestrowane jest tam opcja "Inteligentniejsze Planowanie Trasy" Wyskakuje mi w przeglądarce  mapa https://mydrive.tomtom.com i tam bez problemu podaje adres na Wsi i mi pokazuje jak dojechać , natomiast jak chce przesłać adres do urządzenia za pomocą opcji wyślij do urządzenia to nic się nie dziej.
Bardzo Proszę o wyjaśnienie

PS:Screen z "Inteligentniejsze Planowanie Trasy"
https://ibb.co/nMzs0d

Pozdrawaim

TOM TOM Start25 problem z GSP
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 20, 2019, 20:50:43 »
Witam,
po aktualizacji do najnowszej wersji programem MYDRIVE CONNECT dalej komunikat oczekiwanie na prawidłowy sygnał GPS.
Ktoś pomoże ?

TOM TOM Start25