Tom Tom i automapa - pogodzenie?

  • 15 Odpowiedzi
  • 12921 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« dnia: Maj 15, 2004, 18:35:18 »
Można powiedzieć, że ten Tom Tom to kawał chama. Nie dosyć, że zawłaszcza bluetootha, to jeszcze u mnie np. w konfiguracji portów COM, w menedrzerze TomToma nie ma portu COM 8, na którym pracuje 1940 (jest tylko z portów bluethoothowych COM 5). Tak, że Tom nie widział BT GPS (socket) i nie działał. Dopiero nakładka z supportu TomTom - 3,2 go ożywiła.
. Nie ma to jak automapa.Program stworzony przez ludzi inteligentnych.Może oni kupią tego Toma i zrobią z nim porządek.
A może ktoś wie, jak ( i czy) można pogodzić automapę z TomTomem?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2004, 19:50:07 »
Nie rozumiem... probujesz uruchomic dwa programy jednoczesnie?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2004, 07:47:36 »
Woju, witamy w klubie... ;)

Szukaj w archiwum, sprawa była już parokrotnie poruszana na forum.
Trzeba odinstalować driver GPS'a dodawany przez TT.
A jakby główna aplikacja nie chciała później działać, to trzeba go "downgradować" do wersji 2.07

Spójrz na http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=6650

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2004, 08:29:59 »
Ja tam nie wiem co wy knujecie z tym driverem... u mnie wystarczy w aplikacji TomTom GPS odptaszkowac tego wielkiego checkboxa na glownym ekranie - program przestaje dzialac i zwalnia porty dla innych aplikacji.
Notabene bardzo czesto uzywam go kontrolujac start GPS - mam dosyc stary model i niekiedy ma problemy z "odpaleniem" - Tomtom GPS ladnie pokazuje co sie z nim dzieje oraz pokazuje ze jest z nim transmisja...

Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2004, 18:52:06 »
Dwa równocześnie i mycie podwozia, no nie. Ale żeby trzeba było wywalać kawałek
oprogramowania Toma, żeby odpalić automapę - to trąci ATARI (jeśli ktoś pamięta):)

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2004, 20:53:30 »
Cytat: WaldekGo
Ja tam nie wiem co wy knujecie z tym driverem... u mnie wystarczy w aplikacji TomTom GPS odptaszkowac tego wielkiego checkboxa na glownym ekranie - program przestaje dzialac i zwalnia porty dla innych aplikacji.
Notabene bardzo czesto uzywam go kontrolujac start GPS - mam dosyc stary model i niekiedy ma problemy z "odpaleniem" - Tomtom GPS ladnie pokazuje co sie z nim dzieje oraz pokazuje ze jest z nim transmisja...

No niestety :(
U mnie niezależnie czy włączony czy nie ten Tom Tom GPS blokuje porty.
Ale żeby było dziwniej, to mimo deinstalacji i zniknięcia TomTom GPS z "Remove Programs" cała jego funkcjonalność (z wszystkimi ekranami itp) pozostaje. Byc może jest to dodatkowo gdzieś zaszyte w głównej aplikacji...

Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2004, 19:45:40 »
Może w backupie coś zapisuje?
Piszmy do TomTom support, to może coś z tym zrobią.Tom Tom w końcu nie jest królem świata:)

[Dodano: 2004-05-17 19:59:48]
WaldekGo, mówisz o tym checkboxie koło wyboru GPS-a i portów?

Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2004, 23:00:40 »
Przetestowałem dziś TomTom 3.01 i AutoMapę 3.x - nie ma problemu z korzystaniem z tego samego GPS'a. Wręcz rewelacyjnie działa mysz Tomtoma! Mam sygnał z 10 satelitów, przy tych samych warunkach SysOnChip BT łapie 7-9 satelitów i poziom sygnału jest ca. 10-15% niższy!
Nie ma żadnego problemu z uruchamianiem obu programów - oczywiście nie na raz!
Można podłączyć kabelkiem GPS od Tomtoma na COM1/4800, można używać BT na COM8/38400, oczywiście w ustawieniach TomTom GPS
trzeba wybrać odpowiednią opcję, tak samo w AutoMapie.

BTW - Europa Main Roads zawiera Polskę, nie tylko najgłówniejsze drogi, w miastach sa najważniejsze przelotówki, an drodze nr 10 z Płońska do Torunia nawet jest rozrysowane rondo w Drobinie :) , niestety nie ma mostu "autostradowego" i obwodnicy Torunia na trasie Gdańsk - Łódź na krajowej "1".
No i routing przy użyciu funkcji Start=GPS jest możliwy z dowolnego miejsca na mapie, nawet poza drogami, przy czym nawigacja uaktywnia się po dojechaniu "we własnym zakresie" do objętej mapa drogi!

Mam kilka fotek z rozpakowywania pudełek z TT3, jak znajdę trochę czasu by je obrobić i uda mi się dokonać finalnego montażu w aucie, to się nie omieszkam pochwalić.  ;)

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2004, 20:52:13 »

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2004, 21:12:53 »
Zbieram sie i zbieram by opisac ten program... ale jakos caly czas bylo za malo czasu :) Widze ze mnie zmobilizowales :D

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 23, 2004, 23:26:47 »
No to takie problemy nie sa typowe dla wszystkich pda, u mnie po zamknieciu TTN3 (VER.3.03) bez problemu odpala sie Automapa.Zadnego blokowania portow
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:06:49 »
TTN nie łączy się z żadnymi portami !!!
Od tego ma programik TomTom GPS. I on po odptaszkowaniu na zakładce GPS przestaje zajmować port RS którego używał. Jak nie, to coś jest skopane w konfiguracji.

Jak już pisałem wyżej używam obydwu programów na raz i nie mam żadnych problemów.

Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2004, 11:56:07 »
Cytat: WaldekGo
Jak już pisałem wyżej używam obydwu programów na raz i nie mam żadnych problemów.

Masz uruchomione jednocześnie i możesz na obu prowadzić równolegle nawigację?

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2004, 12:58:47 »
Cytat: WaldekGo
TTN nie łączy się z żadnymi portami !!!
Od tego ma programik TomTom GPS. I on po odptaszkowaniu na zakładce GPS przestaje zajmować port RS którego używał. Jak nie, to coś jest skopane w konfiguracji.

Jak już pisałem wyżej używam obydwu programów na raz i nie mam żadnych problemów.

Z obu programami używasz BT na COM8?
Przyznam się, że to dziwnie brzmi, bo w sieci pełno jest opisów problemów związanych z TomTom ~GPS, łącznie z wytłumaczeniem samego TomTom'a dlaczego jego sterowniki zachowują się tak a nie inaczej...
Być może zależy to od rodzaju portu BT (build in lub zewnętrzny) lub innych kwestii hardware. U mnie to zachowanie jest od początku, również po update systemu i hard resecie i postawieniu wszystkiego od nowa nic się nie zmieniło.

Dzisiaj zrobiłem upgrade z TTN2 do TTN3 ver3.04. W momencie uruchomienia setup nie ma możliwości wyboru komponentów, więc łacznie z główną aplikacją zainstalował mi się TomTom ~GPS.
Bezpośrednio po instalacji komunikaty z innych programów wyglądają następująco

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/Picture0002.JPG] [pic=http://republika.pl/pieszczoch/Picture0003.JPG]
[pic=http://republika.pl/pieszczoch/Picture0004.JPG]

Nie ma znaczenia, czy w ustawieniach TomTom ~GPS jest zaznaczony port COM8 czy inny, czy dany port jest zaptaszkowany czy nie - COM8 jest non stop zablokowany.
Odinstalowanie TomTom ~GPS w niczym nie zmieniło funkcjonalności TTN3, natomiast wszystkie pozostałe aplikacje ponownie funkcjonują normalnie.

[pic=http://republika.pl/pieszczoch/Picture0005.JPG]

Tyle że nie można wywołać TomTom ~GPS jako samodzielnej aplikacji, a jedynie jako funkcję z programu głównego TTN3.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2004, 14:20:56 »
Hm, byc moze faktycznie problem lezy w hardware, moze dotyczy tylko czesci pda - u mnie automapa "chodzi " na com 6, po wylaczeniu jej bez poroblemow odpala sie sie TTN3.Dziala to rowniez bezproblemowo w druga strone TTN3=>Automapa (toshiba e800 bt, fortuna gpsmart).Zadnych komunikatow o zablokowanych portch, niemoznosci ich otworzenia
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline WaldekGo

  • *****
  • 1522
    • smartphone.net.pl
  • Sprzęt: Touch HD2, TyTN II, Hero, Diamond, HTC p3300, SPV, SPV e200, SPV c500, SPV c550
Tom Tom i automapa - pogodzenie?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2004, 22:36:34 »
Cytat: jacek_wo
Masz uruchomione jednocześnie i możesz na obu prowadzić równolegle nawigację?


Na raz = jednocześnie zainstalowanych.
Odpalenie samego TomToma nie ma nic do rzeczy, bo on sie łączy tylko ze swoją aplikacją GPS - tą którą widać w tym wątku.

Jeżeli odpalam pierwszego GPS z TomToma (a tak często robię), to wystarczy ze odptaszkuje to duże pole i moge odpalic Automapę. Działa bez problemu. Natomiast żeby potem odpalić ponownie GPS z TomToma muszę wyłączyć Automapę. Zapewne wystarczyłoby wyłączyć w niej GPS, ale nie próbowałem nigdy tego robić, i tak zajmuje zbyt dużo pamięci żeby zostawiać ją uruchomioną.

Tylko ze ja mam GPS na kabelku, COM1. COM8 to jak sądzę bluetooth lub CF, a więc obsługa przez sterowniki i tu bym upatrywał problemów - z otwieraniem i zamykaniem wirtualnych portów wystawianych przez sterownik karty CF czy bluetootha.

Gdzies był jakiś problem z niezbyt stabilnymi comami od CF - że ktoś musiał wręcz wyjmować i wkładać kartę żeby użyć innego programu.