Radary stacjonarne - aktualizacja

  • 7 Odpowiedzi
  • 4233 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Radary stacjonarne - aktualizacja
« dnia: Marzec 23, 2015, 19:30:53 »
Czy radary stacjonarne aktualizują się razem z mapą? Co jakiś czas pobierają się w TTH radary z innych państw, ale PL tam nie widziałem. Od kilkunastu miesięcy na trasie Piotrków - Warszawa informuje o starych radarach i zaczyna mnie to irytować.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2015, 14:53:40 »
Na pewno masz wykupioną subskrypcje? Bo wydaje mi się że stara baza danych...

Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2015, 21:53:13 »
jeśli wiesz, ze masz subskrypcje i się tobie nie oferują albo je przeinstaluj jak tu na przykładzie QuickGPSfix

http://uk.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/16319/locale/en_GB 

albo 1. zamknij TomTom Home, 2 w dokumentach znajdź folder TomTom i zmień jego nazwę (uwaga tu sa stare bacupy) 3. wystartuj na nowo Home, zaloguj sie i aktualizuj. Jeśli radary będą, ściągnij i potem stwórz nowa kopie zapasowa urządzenia. 4. usuń stary folder tomtom.

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2015, 15:46:33 »
Tak, mam aktywną subskrypcję aktualizacji map. Z serwisu dostałem informację, że aktualizacja map nie uwzględnia baz fotoradarów, a radary aktualizują się po wykupieniu usługi Live :(
Dziwne, że z innych krajów co jakiś czas są do pobrania aktualizacje przez TTH, a z Polski nie ma.

*

Offline Komarek.pl

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT_GO/Sygic/AM + japko X
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2015, 18:43:24 »
Z serwisu dostałem informację, że aktualizacja map nie uwzględnia baz fotoradarów...

Nie ma sensu kupować radary TT, jeżeli już to premium ale nie ma ich do każdego urządzenia.
Od pół roku zrezygnowałem bo wygasło mi live, ściągam legalnie z bazy poipoint lub poiplaza z rozszerzeniem .ov2, legalnie dodaję je przez Drive (ty przez Home), aktywuję ostrzeżenia  i gitarrrra :]
W Holandii trzeba często aktualizować bo flitsy często zmieniają miejsce, ale już w D wystarczy raz na pół roku.
Pozdrawiam!
Komarek z Holenderskiej Depresji
RIP: TT_940_LIVE / GO 1005_LIVE :(
Zabytkowy Asus A696 nadal pracuje!

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2015, 15:55:33 »
Nawet się zdecydowałem na zakup Live, ale zaczęły się problemy. Nie można kupić przez TTH, nie można również kupić bezpośrednio na stronie TT  :O - serwis TT odsyła do ASO gdzie cena to 400zł  :shocked: kontra oficjalne 199zł TT. Jeszcze niech zablokują możliwość aktualizacji map, brak słów na takie podejście do klienta.

*

Offline kataryniarz

  • 42
  • Sprzęt: Carminat Live
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 22, 2015, 08:08:27 »
Problem nadal aktualny - mam już wykupioną usługę Live i aktualne mapy, a nadal np. na trasie Piotrków <> Warszawa informuje o bardzo starych fotoradarach. Może ktoś jeździ tą trasą i może to zweryfikować? Przy aktualizacji mapy pobierają się fotoradary dla całej Europy, ale Polski nigdy na liście nie widziałem.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Radary stacjonarne - aktualizacja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2015, 22:17:37 »
mialem to samo. musisz zresetowac fabrycznie nawigacje i problem zniknie.
minus stracisz wszystkie ulubione itd.