Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005

  • 7 Odpowiedzi
  • 4606 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« dnia: Luty 25, 2011, 09:33:52 »
Witam, wpadłem na genialny pomysł zmiany mojego wysłużonego GO 920 na nowy GO 1005 i po pierwszych ach i ochach przy rozpakowywaniu dopadły mnie pierwsze rozczarowania. Otóż w moim GO 920 jak planowałem trase z wyprzedzeniem to mogłem wybrać z punktu a do punktu B, a następnie znajdż alternatywną, wybieram podróżuj przez i wybieram miasto. Konkretny przykład: wyjeżdzam z Łodzi do Bonn. TT wyznacza trasę przez świecko, ale ja np. chce przez Zgorzelec więc wybieram trasę alternatywną podróż przez miasto Zgorzelec i naprzód. Proste. Ale w GO 1005 nie ma już podróż przez samo miasto tylko muszę podać konkretny adres np. centrum miasta!!! Jakaś bzdura! Chce skorygować trasę żeby jechał przez Wiedeń do włoch to muszę podać adres w Wiedniu... Czy to błąd który jest w nowych Navi czy inne też tak mają?
Kolejna sprawa to działanie MYTOMTOM (w zasadzie nie działanie!) pozbawili swoich klientów wszystkich zalet TOMTOM HOME! Nic dodać do urządzenia nic dokupić (usługi, mapy). Generalnie wielka lipa.
Dokupiłem do urządzenia aktywny uchwyt magnetyczny od go PRO (ten co z tyłu wpina się USB) i okazało się że mój kabelek USB Z TMC, który działa z go 920 to już z  go 1005 nie działa. Owszem ładuje ale obiornika TMC nie znajduje. :O
Z zalet to zdecydowanie szybciej wyznacza trasy.


Pozdrawiam
Wrobel20

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2011, 09:46:44 »
myTomTom nie działa na obecną chwilę i niema konkretnego terminu kiedy zadziała(temu nie działają wszystkie funkcje) ... poczytaj wątek GO 1000 - tam jest wszystko opisane...

Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2011, 10:05:26 »
Już poczytałem ten wątek ale nie sądziłem, że aż tak źle się dzieje u TT.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2011, 14:56:23 »
Ja miałem szanse zamiany ale nie, nie ryzykuje. Mój Go 940 live sprawuje się wyśmienicie. To ostatni z tych dobrych urządzeń. Te nowe Go 100x to kpina wobec użytkowników. Do 940 tez dokupiłem uchwyt i mam z tyłu wejście na starszy typ anteny RDS-TMC od Go 920.

*

Offline cezarcezar

  • 17
  • Sprzęt: TomTom GO 1000 LIVE .HTC Tatoo.iPhone
Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2011, 23:53:58 »
Wiesz
Przeczytalem przed chwila co napisales i odrazu sprawdzilem,sory,ale cos mi tu nia pasi ,wybieram adres i moge sobie jechac przez miasto jakie chce ,,oczywiscie jak mam na mapie,, i wcale nie musze podawac adresu,wystarczy w pisac nazwe miasta a wpodpowiedzi wyskakuje centrum i to wciskasz,calkiem proste,szybkie i latwe.
Pozdrawiam

Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2011, 12:02:52 »
Zgadza się tylko, tak jak napisałem wcześniej jak jedziesz z Polski do Włoch przez Wiedeń to na pewno nie chciałbyś jechać przez centrum Wiednia tylko autostradami (obwodnicami). To samo dotyczy np. Zgorzelca, teraz jest elegancka autostrada do samych niemiec nie wjeżdza się do miasta. Kiedy wybieram trasę, że chce przekroczyć granicę nie w Świecku tylko w Zgorzelcu to muszę wybrać Zgorzelec - Centrum miasta.
Wkurza mnie to bo bardzo często wprowadzam swoje korekty do trasy.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Planowanie trasy przez jakieś miasto...go 920 vs go 1005
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2011, 12:33:58 »
Zgadza się tylko, tak jak napisałem wcześniej jak jedziesz z Polski do Włoch przez Wiedeń to na pewno nie chciałbyś jechać przez centrum Wiednia tylko autostradami (obwodnicami).
nie widzę w tym problemu - poprostu wpisujesz ,znajdź trasę alt. -podróż przez - punkt na mapie i zaznaczasz w tym wypadku autostradę lub obwodnicę i GO  :) ..... o ile jest na mapie (ale to już inna sprawa)  :]
Wkurza mnie to bo bardzo często wprowadzam swoje korekty do trasy.
o gustach to może już nie rozmawiajmy... :-|

[TomTom Go] Dodawanie punktów pośrednich
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2016, 21:55:49 »
Po wytyczeniu trasy, istnieje możliwość dodawania punktów pośrednich:
Aktualna trasa / Dodaj postój do trasy. Jest tam opcja Szukaj. Znajduję miasto i wybieram Wzdłuż trasy.
Liczyłem na to, że ta opcja jest w stylu "via okolica" z Automapy. Niestety tak nie jest - punkt się nie dodaje do aktualnej trasy.

Można to zrobić dotykając punkt na mapie i Dodaj. Nie robi tego jednak na zasadzie "via okolica", lecz prowadzi czasami zygzakiem przez miasto (punkt pośredni). A nie o to przecież chodzi.

Znacie na to sposób?