Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2

  • 7 Odpowiedzi
  • 3356 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« dnia: Listopad 13, 2013, 10:16:43 »
Witam,

Czy jest jakiś sposób żeby w tomtom'ie udrożnić te odcinki ? Prędkość przelotowa na tych fragmentach to jakieś 10-30 km/h ? Tom tom pokazuje je w jakimś dziwnym statusie.

Chodzi mi dokładnie o nowootwartą południową obwodnicę Warszawy, oraz o skrzyżowanie autostrad A1 i A2 a dokładnie A1 od Strykowa w kierunku Kutna.

Z Targówka do Janek zdecydowanie szybciej sie jedzie obwodnica S8 do Konotopa a później S2 niż przez miasto jednak TomTom kieruje przez miasto :(

TomTom 5000

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2013, 19:11:07 »
Niestety póki co musimy czekać na update oprogramowania ( dodający funkcje zmiany na mapie w urządzeniu ) albo nowe mapy 9.20 w których być może te odcinki będą już odblokowane  :-|
Też mnie to wkurza!

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2013, 21:09:03 »
To prawda ale jeśli chodzi o A1 Stryków - Kowal to od kilku wydań mapy nie ma blokady, aktualizowałeś mapę po zakupie urządzenia?

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2013, 00:03:46 »
Teleatlas ale ostatnio namieszaliście w Łodzi.
Pojawiły się na Zachodniej przy Manufakturze Bus pasy, których tam przecież nie ma  - tomek nie chce tamtędy prowadzić.
A z kolei na Żeromskiego blokada pojawiła się kilka dni przed końcem remontu trwającego od początku lata,ulica jest już przejezdna a blokada jest dalej.
Żeromskiego to przecież 500 metrów od waszej firmy, chociaż tu mogłoby być na bieżąco uaktualnione. 
Takie kwiatki mam z MapShare na Go930 i są to poprawki zatwierdzone przez TT  :kill:
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 00:07:16 wysłana przez sbi »

Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2013, 10:31:34 »
To prawda ale jeśli chodzi o A1 Stryków - Kowal to od kilku wydań mapy nie ma blokady, aktualizowałeś mapę po zakupie urządzenia?

Tak, mam najnowszą mapę. Wcześniej miałem tt 1005 i wydawało mi się że autostrada rzeczywiście była tam już przejezdna od jakiegoś czasu A tu jak by powrót do przyszłości. Zastanawiam sie nad włączeniem opcji zmiany od użytkowników bez zatwierdzenia od TT. Może to coś zmieni ?

*

Offline teleatlas

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: TT GO5200, iPh SE
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2013, 14:06:00 »
Pokombinuj mirage z tymi ustawieniami, w ostateczności można wyłączyć MapShare  :P sbi - zaraz przekażę komu trzeba żeby podziałał z tą Łodzią  :-|
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2013, 14:07:55 wysłana przez teleatlas »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2013, 17:15:13 »
To prawda ale jeśli chodzi o A1 Stryków - Kowal to od kilku wydań mapy nie ma blokady, aktualizowałeś mapę po zakupie urządzenia?

Tak, mam najnowszą mapę. Wcześniej miałem tt 1005 i wydawało mi się że autostrada rzeczywiście była tam już przejezdna od jakiegoś czasu A tu jak by powrót do przyszłości. Zastanawiam sie nad włączeniem opcji zmiany od użytkowników bez zatwierdzenia od TT. Może to coś zmieni ?

Spróbuj i daj znać.

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: Obwodnica Warszawy + Autostrada A1 i A2
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2013, 21:41:55 »
Ja ręcznie odblokowywałem południową obwodnicę W-wy i jest dziwna sytuacja: przy autostradzie A2 trasa jest jakby nieaktywna - TT nie wytycza tamtędy drogi (tak, na pewno jest odblokowana poprawnie) ale z kolei od węzła z Al. Krakowską nagle na nią wskakuje i prowadzi normalnie.
Wg mnie to fatalne potknięcie - obwodnica jest bardzo mocno użytkowana przez kierowców i na prawdę potężnie odkorkowuje miasto.