nowa seria map od TomTom-a

  • 130 Odpowiedzi
  • 19063 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline RadaRes

  • ***
  • 487
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackstone, GO930
Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 27, 2007, 12:44:47 »
Otóż kupiłem właśnie mapkę PL_CZ_HU_SK_plus_major_roads_of_WE poprzez Home'a, wersja 675.1409.
Na wschód i południe od niej nie ma nic, biała plama. Zachonie drogi wydają się całkiem spoko. Sprawdzałem np Mediolan i jest tam sporo ulic także nie takie zwykłe przelotówki ale i uliczki mniejsze można znaleźć.
Poprzednio miałem tylko promocyjną mapę mojego miasta i okręgu (łódzkie). W porównaniu do niej zmieniło się dużo. Może nie w samej Łodzi ale w miastach okolicznych. Np. Pabianice ;)
Jeśli chodzi o sam program to jest bardzo fajny. Nie muli sprzętu jak Automapa, wyznacza trasy w miarę (na 99%) tak jakbym tego chciał nie jak Automapa, mówi wyraźnie (nie jak iGo), mogę go mieć na dowolnej karcie (dowolnej wielkości) nie jak iGo. Jest szybki, przejrzysty, dobrze (się ;) ) prowadzi, głos Andrzeja jest bardzo przyjemny :)
Ogólnie jestem rad że kupiłem tym bardziej że cena 230zł jest niewygórowana, szkoda tylko że nie ma tych przelotówek na wschodzie i południu ale co tam pewnie to i tak tylko mało przydatne dane.
Pozdrawiam Radek.
TT CWE i ameryka ;),  AutoMapa EU 5.5.1 (709)

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 29, 2007, 13:23:24 »
A czy jest w Pabianicach ulica Moniuszki i Śniadeckiego z numeracją?
Dzięki

1) Stanisława Moniuszki jest z numeracją, Jędrzeja Śniadeckiego jest z numeracją

2) wersja map v675.1409 ma nazwę "PL CZ HU SK plus major roads of WE" i zgodnie z tym nie ma krajów bałkańskich ani pribaltiki - nie ma Moskwy w Rosji ani ST. petersburga, nie ma Rygi ani Tallina, nie ma żadnych przelotówek w Chorwacji, grecji i.t.p.

3) Niestey, nie całkiem prawdą jest to, ze automatycznie ściąga się i instaluje nowa wersja TT6 - w moim przypadku po dokonaniu płatności pojawił się w moim profilu w TT link do sciągnięcia samej mapy przez TomTom Home, lecz nie zainstalował się TT6!

4) Wbrew twierdzeniom supportu TT, wersja TT6 6.030 (8320) działa bez najmniejszych problemów na MDA Compact II - i to z odbiornikiem innym , niż oryginalny TomTom BT GPS Mk II :)

5) Nie ma już opcji obracania ekranu - ale chyba dlatgo, że taka opcja jest w standardzie w Windows Mobile 5.0 i po zmianie orientacji na poziomą, ToTom działa elegancko w poziomie :)

6) Dla miłośników zmiany ROM - zmian ROM-u powoduje zmianę kodu urządzenia i może być powodem niedziałania usłu serwisów TomTom Plus, np. TomTom Pogoda :(

Zimą było 20% zniżki dla posiadaczy TT5, ale nie kupiłem ze względu na mętne tłumaczenia supportu TT w sprawie "niedziałania" wersji TT6 na MDA Compact II. W tej chwili mam co prawda zakup za 100% ceny - ale zmian z 26% do 47% pokrycia jest naprawdę tego warta :)
Gdybym kupił w grudniu wersję map 6.45 - teraz za nowe mapy musiałbym znowu zapłacić 59.95, czyli zaoszczędziłem 40 Euro :)

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2007, 13:51:45 wysłana przez jacek_wo »

*

Offline vogar

  • *
  • 76
    • http://vogar.com.pl
nowa seria map od TomTom-a problemy na Asusie P525
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:13:16 »
Czy ktoś zauważył następujący problem? Mianowicie na Asusie P525 TomTom ze starymi mapami 660 chodził bez zarzutu. Na nowych mapach 675 non stop zawiesza się. Albo wisi przy stracie albo pojawia sie komunikat bład w programie gwes.exe. Jak może być tego przyczyna. Formatowanie karty pamięci i ponowna instalacja nie pomaga.
Jaka może być tego przyczyna?
Wojtek

*

Offline corona

  • ***
  • 251
Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:33:57 »
A czy jest w Pabianicach ulica Moniuszki i Śniadeckiego z numeracją?
Dzięki

6) Dla miłośników zmiany ROM - zmian ROM-u powoduje zmianę kodu urządzenia i może być powodem niedziałania usłu serwisów TomTom Plus, np. TomTom Pogoda :(

To nieprawda, nic się nie zmienia. Jestem własnie po zmianie romu. I nie ma żadnej zmiany kodu urządzenia. Wszystkie serwisy śmigaja. Zmiana romu nie miała na nic wpływu w przypadku TT6

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 30, 2007, 18:35:13 »
Mam pytanie czy TTN 6 funkcjonuje na MDA Vario.   i jak kupić nowe mapy np:mapy Europy Zachodniej i Centralnej w wersji v.  6.  75.  1409 na MDA , ta mapa jest dostępna tylko na TT GO 700 i 910












« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 18:38:20 wysłana przez mirkos »

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 02, 2007, 23:20:21 »
Działa na Vario (i wszystkich innych Wizardach) bez problemu, choć dla płynności warto nieco podkręcić procek.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 03, 2007, 16:36:23 »
dzięki
 a co z mapa(Europy Zachodniej i Centralnej w wersji v.   6.   75.   1409 ) jak ja kupić

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 03, 2007, 16:51:10 »
dzięki
 a co z mapa(Europy Zachodniej i Centralnej w wersji v.   6.   75.   1409 ) jak ja kupić

jak masz go910 lub go700 bez problemu 109 euro na stronie tomtom'a

pozdr
S

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 03, 2007, 16:57:27 »
A mam pytanie co zrobić ze starymi mapami, czy jest jakaś możliwość zainstalowania ich w telefonie ? I na jakiej zasadzie ?

Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 03, 2007, 20:18:13 »
jak masz go910 lub go700 bez problemu 109 euro na stronie tomtom'a           nie mam
jak to zrobić na mda vario.

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: nowa seria map od TomTom-a
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 07, 2007, 00:01:26 »
Niestety całościowa mapa jest tylko dostępna na ww. modele. Na PDA można kupić jedynie osobną zachodnią Europę i nasze okolice.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T