My TomTom

  • 38 Odpowiedzi
  • 24559 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

My TomTom
« dnia: Maj 05, 2011, 21:15:31 »
Czy wiecie, kiedy będą dostępne wszystkie funkcje programu ( map shere, głosy i inne ). Naszczęscie da się juz aktualizować mapy ale to co robi tomtom to skandal jak można tak olewać klijentów przez wiele miesięcy. Czy tomtom sie tłumaczy z tego gdzieś, bo na stronie nic o tym nie wspominają pojawia sie tylko informacja usługa niedostępna. Ciekawe jak sprawa sie ma w USA bo nie wierze żeby tam cos takiego przeszło.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 21:18:18 wysłana przez jandzban »

*

Offline Akwafan

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2011, 23:23:01 »
Na pytanie kiedy cokolwiek będzie dostępne w programie MyTomTom, to nie uzyskasz odpowiedzi nawet w Centrum Obsługi Klienta TomTom.
Na wszystkie moje pytania w tej kwestii odpisują mi tak: "Uprzejmie informujemy, iż nie jesteśmy w stanie udzielić informacji kiedy... Proszę sprawdzać naszą stronę internetową".

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2011, 23:55:13 »
No ale żadnego oficjalnego komunikatu/oświadcznia z centrali, nic ? dziesiątki tysiecy klijentów i nawet słowa wytłumaczenia  :shocked:

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2011, 22:37:40 »
Może ktoś odpowie czy po podłączeniu urządzenia do komputera i włączeniu My TomTom program od razu automatycznie aktualizuje dodatki które są dostępne np. nawigator itp. czy nie? Dzięki.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2011, 23:23:33 »
moim zdaniem nie powinien .... przy aktualizacji Via - po podłączeniu odpaliła się stronka tego mytomtom i pokazały się aktualizacje do pobrania, ale to ja sam decydowałem czy je chce czy też nie....

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2011, 09:19:23 »
Mnie się też wydaje iż nie automatycznie ale sam nie wiem. Jakbyś mógł sprawdzić na 100% jak u Ciebie jak podłączasz urządzenie będę wdzięczny ;)
Pytam bo jak będę miał drugie nowe urządzenie to chciałbym dodać parę rzeczy min. POI. A do tego potrzebne jest chyba My TomTom tak? A muszę uważać żeby nie pobrał tego nawigatora najnowszego bo od tego się zaczęło całe halo.

Próbowałeś może ten program?

http://pl.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/14092

Pisze że można dodać elementy ze starego urządzenia ( w moim przypadku z 940 Live ). Mam tam swoje kolory mapy które mi odpowiadają, mam swoje dźwięki. To chciałbym przerzucić. Do tego te POI używane w 940.


*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2011, 12:28:39 »
Waszko tak jak pisałem jakiś czas temu , pomagałem w aktualizacji dla szwagra ale po perypetiach związanych z całą tą aktualizacją, on nic nie podłącza i na razie nie zamierza- zadawala go ten stan rzeczy jaki jest. Tym i mnie uwolnił on stresu  :D

P.S
ale na bank nic samo nie pobierało , była tylko opcja do wybrania- mapa plus navicore bodajże a wszystko miało ponad 3 GB

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2011, 15:03:47 »
Na całe szczęście nowe urządzenia Live dostępne w Polsce mają mapy 8.70 i 90 dni do pobrania nowej. Więc załapiemy się na 8.75 :)
A do listopada może coś mądrego wymyślą odnośnie wykupienia update na rok ;)
Brakuje mi tylko mojego koloru mapy, moich dźwięków i POI ( fotoradary itp. ).
I chętnie bym się pobawił we wgrywanie gdyby nie ten zonk z ostatnim urządzeniem. Bo nie mam pewności że jak nie podepnę do My TomTom to automatycznie nie zassa czegoś i znowu wymiana hehe  :mrgreen:
Znając jednak mnie to pewnie zaryzykuję tym bardziej że widzę iż ten program Content Transfer Assistant nie potrzebuje My TomTom do działania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 17:34:09 wysłana przez Waszko »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Aktualizacja oprogramowania My TomTom
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2011, 21:51:50 »
Hello all,

 We’ve been listening to your feedback and recognise that some of you are frustrated about the lack of communication around MyTomTom updates. We would therefore like to provide a status update and let you know about some of the improvements we’re working on.

 A device software update will be released within the next two weeks for all TomTom GO 800 / 1000 / 2000 series, VIA and Start 20 series that connect to MyTomTom.

 Some of the new features are:

 · Speed cameras

For the first time, LIVE devices will now also (next to the mobile speed camera locations) receive fixed speed camera location updates over the air, sent directly to the device.

 · Add personal content

Devices will have the ability to install new splash screens, community voices, car icons, warning sounds and community color schemes (this is already possible for devices in Europe which have the latest device software 10.200 installed).

 · Multiple destinations along your route

The update will provide you with the ability to plan a route, adding up to four destinations (waypoints) along your route, using the ‘Travel via’ feature in the device menu.

 · Device location search enhancements

TomTom Places will be added (in Netherlands, Belgium, Portugal, Denmark and Germany) to enhance the search possibilities on the device, complementing Google Local Search.

 Other improvements

· Device stability has been improved, which will help eliminate reboots that some customers have been reporting.

 · Within the next couple of months we'll also be rolling out more features for MyTomTom, including:

- Purchasing and installing “Travel” maps, when you’re going to new destinations

- Free and premium voices

- Ability to re-install maps

- Overall user experience improvements (flow, stability, user experience…)

 We're working on a lot more than this, but this is a brief overview of what's coming up next.

 We will do our best to keep you up-to-date on new releases and other updates relating to MyTomTom as they happen.

 Community Manager - Kenneth

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Aktualizacja oprogramowania My TomTom
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2011, 22:53:31 »
tyle pisania ciekawe czy teraz będzie gites  :D

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Aktualizacja oprogramowania My TomTom
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 04, 2011, 09:21:47 »
tyle pisania ciekawe czy teraz będzie gites  :D

Część z tego to są podstawowe funkcjonalności, więc łaski nie robią .... po roku !!!

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Aktualizacja oprogramowania My TomTom
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2011, 10:46:09 »
Zgadza się. Ja na szczęście czekam od miesiąca ;)
Ale rozumiem zdegustowanych...

*

mik39

Odp: Aktualizacja oprogramowania My TomTom
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2011, 12:12:38 »
Ale mozna je kupic gdzie indziej, teraz chyba nie ma problemu ze cos nie jest dostepne w PL.

*

Offline psg

  • *
  • 85
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2011, 16:24:49 »
witam
mam live 820, w kompie po instalacji home i mytomtom sterowniki zainstalowaly tylko karte sieciowa tomtom natomiast nie widze dysku czyli zawartosci pamieci wewntrznej. czy to znaczy ze tomtom specjalnie ukrywa pamiec wewn?
czy jest program ktorym mozna wejsc w wewn pamiec?

*

mik39

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2011, 18:07:58 »
Dlatego aby user nie grzebal w plikach i nie robil upload map, glosow etc. oczywiscie pirackich. Jest to "odpowiedz" TT na piractwo.
Jesli sie myle prosze mnie poprawic.

*

Offline psg

  • *
  • 85
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 04, 2011, 20:52:34 »
czyli bedzie potrzebny program jak kiedys dla mio ktore nie zglaszaly sie w kompie jako dysk

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 29, 2011, 17:00:46 »
Od dzisiaj My TomTom uaktualniony do wersji 3.1.0.530.

Version 3.1.0.530 for Windows & 3.1.0.567 for Mac

-  The MyTomTom support application is now available in Thai and Indonesian.
-  Minor bug fixes
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 19:43:51 wysłana przez Waszko »

LIVE 820 + MyTomTom + Mac OS + pierwszy update.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2012, 14:11:46 »
Witam serdecznie,

Zamówiłem właśnie model live go 820 i czekając na przesyłkę zastanawia mnie kilka spraw:
1. Mam MacOS, czy program MyTomTom można używać bezpiecznie na tym systemie? Może ma ktoś rozeznanie? Czytałem te wszystkie problemy z tym programem pod Win i aż się boję podłączać bo wyjazd niedługo. Czy to są te same wersje -> Win=Mac, czy opisywane problemy na forum już minęły?
2. Kiedy warto zrobić aktualizację. Zbliżają się zawody Euro i z tego co czytam mam 90 dni na tę operację. Warto na coś czekać?
3. Czy ten model można zamontować na kratkach nawiewu?


Pozdrawiam.

*

Offline barek74

  • ***
  • 384
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie to bywało, obecnieBB BOLD9900 i Galaxy SIII
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 26, 2012, 17:22:41 »
Cześć,
Najważniejsze o czym musisz pamiętać, to to, że możesz tyko raz ściągnąć najnowsza mapę, czyli optymalnie zrobić to 89-90 dni od pierwszego uruchomienia TT. Wtedy optymalnie wykorzystasz gwarancję najświeższej mapy.
Tylko musisz ignorować wcześniejsze sugestie ściągnięcia nowszej wersji.
barek ;-)

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2012, 18:43:44 »
Cześć,
Najważniejsze o czym musisz pamiętać, to to, że możesz tyko raz ściągnąć najnowsza mapę, czyli optymalnie zrobić to 89-90 dni od pierwszego uruchomienia TT. Wtedy optymalnie wykorzystasz gwarancję najświeższej mapy.
Tylko musisz ignorować wcześniejsze sugestie ściągnięcia nowszej wersji.
Czyli najlepiej w ogóle nie podłączać całego ustrojstwa do kompa bo rozumiem, że tylko wtedy to się dzieje czy są jakieś aktualizacje OTA?

Co z tym programem Mytomtom?

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2012, 15:33:46 »
Czyli najlepiej w ogóle nie podłączać całego ustrojstwa do kompa bo rozumiem, że tylko wtedy to się dzieje czy są jakieś aktualizacje OTA?

Co z tym programem Mytomtom?

Tak, jeśli podłączysz urządzenie do sieci to masz prawo do ściągnięcia aktualnie najnowszej wersji - jeśli niedługo potem wyjdzie nowsza, to już na nią gwarancja nie działa. Powiem szczerze, że nie wiem jak to teraz z Live wygląda - w sumie urządzenie loguje sie przy pierwszym uruchomieniu do systemu TT - w połowie maja sprawdzisz pewnie  :E

Wersja myTomTom jest dostępna na maca: https://tomtom.com/pl_pl/mytomtom/getstarted/
Pozdrawiam - Mirek

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 27, 2012, 17:48:25 »
kolczan -> czemu w połowie maja..?
Wiem, że na Mac'a jest MyTomTom tylko pytałem czy już te wszystkie cuda co się wokół tego programu działy poza nami. I czy ktoś ma rozeznanie czy to te same wersje Win=Mac.

A tak się zastanawiam. Bo załóżmy że będę odrzucał te powiadomienia OTA o nowych mapach to czy nie będzie tak że mimo że wyjdą jeszcze nowsze to te wcześniejsze będą wymagane i nie zobaczę tych najnowszych? Na przykładzie: z wersji "8" nie zainstaluję wersji "10" nie mając wcześniej wersji "9"?

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 27, 2012, 21:15:55 »
Może dlatego że mapa nowa ma wyjść w maju. Pzdr

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 29, 2012, 22:03:31 »
Witam serdecznie,

Dzisiaj dotarł sprzęt. Zrobiłem od ręki upgrade map do 8.85 bo na urządzeniu były 8.70 i muszę powiedzieć, że nie żałuję bowiem zobaczyłem spore zmiany już w okolicy swojego zamieszkania także duży plus.

Koledzy możecie podpowiedzieć jeszcze w jednej kwestii? Skusiłem się na promocję 12+6 i kupiłem ten pakiet na mapy za 50% ceny.
W płatnościach dałem 'zwykły przelew' i zaraz potem zrobiłem przelew internetowy do RBS i tu mam wątpliwość -> ten numer referencyjny co podają to wkleiłem w opis transakcji bo innej możliwości nie widziałem. Jakoś tak to niezbyt jasno opisali. Może ktoś potwierdzić jak to z tym powinno być i czy zrobiłem OK? ;-)

Aplikacja MyTomTom nie łączy się z urzadzeniem - problem.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 01, 2012, 14:47:53 »
Witam. Mam pewien problem. Tom Tom PRO 7100 Truck, Windows XP, aplikacja MyTomTom. Chodzi o to, że komputer i aplikacja widzi tomtom'a. Na potwierdzenie swoich słów, mówię, że TomTom widnieje np. w menadżerze urządzeń w momencie podłączania, a kiedy loguje się na swoim koncie to pokazuje mi ile miejsca mam wolnego. Problem polega na tym, że nie chce mi go po prostu POŁĄCZYĆ. Jeśli chodzi o przeinstalowywanie sterowników to zapewniam, że zrobiłem już chyba wszystko. Uruchamiałem jako administrator, bawiłem się z aplikacjami instalowałem od nowa, podłączałem wszystko tak jak być powinno. Poza tym Tom Tom nie wyświetla zbyt wielu komunikatów. Po włączeniu pokazuje się czerwony krzyż oraz strona tomtom.com/support. Po podłączeniu do komputera jest rysuneczek, że TomTom jest podłączony do komputera i podana jest strona tomtom.com/getstarted, która zapewne sugeruje, aby ściągnąć najnowszą aplikację. Aplikacja ściągnięta, zainstalowana i cały czas ŁĄCZY. Najlepsze jest to, że aplikacja widzi model i wyświetla symbol urządzenia tak więc jakoś go czyta, ale po prostu nie chce połączyć. I w kartach sieciowych też TomTom widnieje więc nic z kablem czy też portem nie jest zwalone. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż nic nie zmieniałem w kompie, zawsze było wszystko w porządku nawet kiedy wczoraj z 6 razy instalowałem aplikację. Od dłuższego czasu (z tydzień) się z tym bawię, ale dopiero właśnie wczoraj za którymś razem podczas instalowania aplikacji wyświetlił się komunikat po angielsku: Ta aplikacja My Tom Tom nie jest kompatybilna z tą wersją Windowsa. Nie przypisuje temu zjawisku winy problemu z połączeniem ponieważ wyświetliła się dopiero wczoraj, a problem mam od dłuższego czasu. Jakaś sugestia? :)

*

karoalex

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 01, 2012, 19:05:17 »
@fragger89

Spróbowałbym odinstalować MyTomTom / pobrać ze strony TomTom najnowszą wersję / spróbować po nowej instalacji MyTT połączyć się ponownie. Niestety z tym nowym narzędziem do połaczeń  nowych modeli TT z serwerami firmy TT jest dość mało doświadczeń a bardzo dużo narzekań.  Niestety w stosunku do MyTT, sprawdza się przysłowie - Nowe jest wrogiem dobrego

Czy próbowałeś połączyć się  z innego komputera na innym systemie, aplikacje MyTT możesz wgrać na każdym innym komputerze i sprawdzić czy będzie chciało współpracować z twoim urządzeniem.

Jak to nie pomoże, to zostaje kontakt z supportem TT -> najlepiej poprzez  fanpage TomTom na Facebooku.

Odp: My TomTom
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2012, 09:32:22 »
Probowalem na innym kompie i probowalem na innym systemie. Przeinstalowywalem wszystko na kilka sposobow tak jak pisalem i nadal nic. Napisz do nich w takim razie i zobaczymy czy cos odpisza. Jakby ktos jeszcze wiedzial co sie moze dziac to prosze o pomoc...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 06, 2012, 18:12:51 »
pobieracie poprawki ? ... bo u mnie instaluje po czym znów jest widoczny plik do pobrania o tej samej wielkości i znów instaluje i tak
wkoło  panie .....  :]

*

Offline guzzi

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT 1000 LIVE
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:38:40 »
po ostatniej aktualizacji (kilka dni temu) awaria i... czekam na naprawę urządzenia  :sad:
bok tt wspomniał o błedzie, który mogą powodować mapy z błędami umieszczone na serwerze firmy?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2012, 20:40:33 wysłana przez guzzi »

*

Offline pws31

  • 43
  • Sprzęt: TT Via 120 Live, TT XL (30 Series) TTS / 330S
Odp: My TomTom
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 07, 2012, 10:14:19 »
pobieracie poprawki ? ... bo u mnie instaluje po czym znów jest widoczny plik do pobrania o tej samej wielkości i znów instaluje i tak
wkoło  panie .....  :]
To normalne, niestety. Nie należy się przejmować.