TMC w TomTom - wspólny wątek

  • 215 Odpowiedzi
  • 76016 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC w TomTom
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2008, 22:21:11 »
...Oto, w Niemczech kilkukrotnie w miejscu gdzie powinienem stracić 20 minut nic nie było (było widać znaki, ale drogowcy pewnie już dawno byli w domach). Gdzie indziej znowu pokazywał poprawnie i faktycznie stałem jakieś 20 minut w korku.
Osobiście widzę wiele zalet stosowania antenki TMC, ale jeśli gdzieś ktoś nie aktualizuje informacji to można sobie gdzieś wsadzić jej przydatność.

Dlatego też, wiele osób w EU korzysta z TMC w godzinach szczytu, a później tę funkcję wyłącza.

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
Odp: TMC w TomTom
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 01, 2008, 19:34:40 »
Przez co dokonuje się aktualizacji, jakie koszty?

Antenka po prostu zbiera info o sytuacji drogowej poprzez sygnał RDS, który ktoś modyfikuje w jakimś centrum ruchu drogowego, lub gdzieś indziej (nie wiem). Jeśli drogowcy już się zebrali, a ktoś nie zaktualizował sytuacji to jest klops, bo widzisz korek, którego w rzeczywistości już nie ma.
Nasz koszt jest jednorazowy, bo w Europie dożywotni koszt korzystania z serwisu jest już zawarty w jej cenie. W USA niestety jest chyba tylko miesiąc za free, a potem trzeba bulić. Jeśli się orientuję to jedynie Navigon daje dożywotnią możliwość ściągania sygnałó TMC w USA.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2008, 19:36:46 wysłana przez Michel »
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
TMC w TomTom - wspólny wątek
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 28, 2008, 23:28:48 »
Cześć,

Koledzy więc potrzebuje info od osob ktore testowaly, jezdzily, sprawdzaly a'propo TMC za granica. Wybieram sie za miesiac na wakacje do Hiszpanii samochodem i pytanie czy jechac z Kaiserem czy zainwestowac w TT Go 930T?

Pomijamy kwestie finansowa. Prosze Was o info jak to na prawde dziala.

Dzieki.
M.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 28, 2008, 23:36:05 »
Chodzi Ci tylko o jeden wakacyjny wyjazd?

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 29, 2008, 00:02:53 »
Prawie ;)
Zmieniam samochod i zamiast zestawu glosnogadajacego ktory mam teraz myslalem o TT ;)

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 29, 2008, 01:52:22 »
Ogólne wrażenia z użycia TMC (Austria, Niemcy, Włochy) są pozytywne - przy dużych perturbacjach na autostradzie TMC ostrzega i przekierowuje. Ale nie przeceniałbym roli TMC - po pierwsze, dane często bywają nieświeże - czyli informacja o korku potrafi być opóźniona nawet o dwie, trzy godziny (czyli - korka nie ma, informacja wciąż jest, lub na odwrót - korek jest, informacji nie ma). TMC w Czechach działa kulawo (oprócz rzeczy opisanych poprzednio potrafi blokować długie odcinki drogi, choć korek jest na krótkim odcinku).

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2008, 11:52:45 »
Lepszym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu na ruch drogowy (wymaga połączenia GPRS / EDGE) - informacje są bardziej dokładne i podawane na czasie.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:28:06 »
Lepszym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu na ruch drogowy (wymaga połączenia GPRS / EDGE) - informacje są bardziej dokładne i podawane na czasie.

A w Polsce też to działa?

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 29, 2008, 13:32:04 »
Lepszym rozwiązaniem jest wykupienie abonamentu na ruch drogowy (wymaga połączenia GPRS / EDGE) - informacje są bardziej dokładne i podawane na czasie.
Za granicą byś zbankrutował - jeśli mnie pamięć nie myli, 3,66 zł za każde zaczęte 50 kB.

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:35:11 »
Panowie, koszta prosze zostawic, jak mam zaplacic 100 pln to zaplace w zamian za nie-utkniecie w 5-10 godzinnym korku na autostradzie, bo podobno takie sie zdarzaja gdzies w Niemczech. Jade na wakacje w okreslonym budzecie ze spora gorka zeby miec wakacje a nie siedziec z kalkulatorem ;)

BTW czy jest jakies PDA z TMC?

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 29, 2008, 14:48:56 »
Za granicą byś zbankrutował - jeśli mnie pamięć nie myli, 3,66 zł za każde zaczęte 50 kB.

niekoniecznie, u któregoś z operatorów można już wykupić nielimitowany transfer za granicą za całkiem sensowne pieniądze, ponadto wiem że moi znajomi kupują sobie odpowiednią usługę w Niemczech bo taniej

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:38:43 »
Jesli przy wyborze sprzetu duza role ma odgrywac TMC to raczej wybralbym cos z ofertu Navigona. Ostatnio porownywalem dzialanie TMC  w Miemczech w oparciu o TomTom go 720  i Navigon 2110. Bezdyskusyjnie wygral Navigon, dane juz zaczyna pobierac i aktualizowac w poblizu granicy i pozniej tez praktycznie nie ma problemow, tomtom natomiast czesto nawet mimo podania recznie czestotliwosci dlugo sie meczy.
Co do pda obslugujacych TMC - obecnie jest kilka modeli, ktore potencjalnie moga obslugiwac ta usluge ale niestety zaden program tego nie umozliwia (Navigon, TomTom), podobno w I-go jest taka mozliwosc ale nie znam tego programu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 15:41:05 wysłana przez Claude »
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:43:26 »
Navigon zupelnie mi nie odpowiada jezeli chodzi o obsluge. W gre wchodzi albo to co mam czyli TT na Kaiser albo TT Go 930T. Kolego powiedz co znaczy dlugo? po przejechaniu granicy kiedy TMC sie zaktualizuje? i czy musze cos recznie klikac?

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 29, 2008, 15:56:14 »
Ok, dlugo to okreslenie malo precyzyjne ;-), od Pomellen do ringu berlinskiego tt go 720 (najnowsza wersja anteny) nie zlapal zadnej stacji emitujacej info. TMC , po drodze probowalem mu wklepac recznie czestotliwosci ale uparcie twierdzil ze nie moze ich znalezc. Navigon zlapal sygnal na 10km przed Pomellen/ Kolbaskowo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 16:19:54 wysłana przez Claude »
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2008, 16:59:42 »
WTF?! a moze jakies odleglosci w jakiejs jednostce dlugosci? Np kilometry, metry, centymetrow nie wymagam a milimetry to nadgorliwosc :P
Byly jakies korki na tym obszarze?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2008, 17:11:14 wysłana przez Driv3r »

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:21:39 »
Po testach i porownywaniu dzialania go 720 z navigonem 2110 max dokupilemn tego drugiego, pomijajac moje wrazenie ze obsluguje duzo lepiej TMC to dodatkowo przekonala mnie mozliwosc aktualizowania map przez 2 lata za kwote 19,50 eur , stanowczo taniej niz w TomTomie
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC realnie
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 01, 2008, 14:34:02 »
Po testach i porownywaniu dzialania go 720 z navigonem 2110 max dokupilemn tego drugiego, pomijajac moje wrazenie ze obsluguje duzo lepiej TMC to dodatkowo przekonala mnie mozliwosc aktualizowania map przez 2 lata za kwote 19,50 eur , stanowczo taniej niz w TomTomie

No to jest argument, czymś w końcu Navigon musi konkurować z silną pozycją jaką ma TT. I tak jest lepiej dla klientów.

*

Offline dodo

  • **
  • 110
  • Sprzęt: Iphone 3g, Nokia E52
TMC w TomTom - wspólny wątek
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 11, 2008, 18:50:25 »
Witam od jakiegoś czasu mam TT 930T ostatnio pojechałem do niemiec z podłączoną antenką TMC i NIC  wyświetliło mi dodatkowy pasek na ekranie że jest podpięte ale nic nie znalazł a jechałem ponad 400km w jedną stronę i było trochę utrudnień w ruchu proszę o pomoc co może być powodem że nie dziala w ustawieniach dałem działaj w każdym państwie i przez całą trase świeciła się tylko strzałka że niby pobiera dane i nic????
całe mnóstwo telefonów od NOKIA przez SE HTC Samsung do Iphone 3g

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TMC w TT go 930 nie dziala help
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 11, 2008, 19:27:42 »

kilka postow wstecz jest info o antenkach do twojego modelu.
ponoc byl jakis upgrade.

ja mam nowego one traffic i sam zimny start gps jest prawie niezauwazalny, natomiast dzialanie tmc .. hmm.. trzeba poczekac, czasem nawet 5, 10 km...
nie jest szybko.

ale 400 km to juz jakis bug.
--
pozdrawiam :-)

*

Offline dodo

  • **
  • 110
  • Sprzęt: Iphone 3g, Nokia E52
Odp: TMC w TT go 930 nie dziala help
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:47:36 »
Tak czytałem post o antenach i mam tę lepszą więc to raczej nie jest jej problem natomiast przednia szyba jest atermiczna i zastanawiam się czy to nie jest problem ale, ale żeby wogóle nie działał to juz chyba nie szyba winna .
całe mnóstwo telefonów od NOKIA przez SE HTC Samsung do Iphone 3g

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: TMC w TT go 930 nie dziala help
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:49:29 »
Tak czytałem post o antenach i mam tę lepszą więc to raczej nie jest jej problem natomiast przednia szyba jest atermiczna i zastanawiam się czy to nie jest problem ale, ale żeby wogóle nie działał to juz chyba nie szyba winna .

tez mam atermiczne szyby i tmc smiga...
hmm
--
pozdrawiam :-)

RDS TMC w PL na razie nie dla TomTom ?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 19, 2008, 22:14:37 »
za Wikipedią http://pl.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel
TMC w Polsce [edytuj]

"...Prywatna stacja radiowa przeprowadziła szereg testów ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zdecydowała się jeszcze na pełną realizację projektu..."


a może by tak wysłać parę e-maili do GDDKiA kiedy to wprowadzą?
w końcu Euro2012 podobno będzie...więc mieli by okazję się popisać...

Poza tym ilu użytkowników szanownego forum jest w stanie odbierać TMC ?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 22:30:12 wysłana przez sunko »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 19, 2008, 22:42:09 »

*

Offline fatboyx

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Home Page
  • Sprzęt: Nokia E90 + Rikaline-GPS 6033
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:31:16 »
Prawie wszystkie nowe TomTomy mają TMC. W Polsce jest również coraz więcej samochodów z wbudowanymi nawigacjami, a te już od bardzo dawna obsługują TMC.
Pozdrawiam
Michał Gałuszka

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 20, 2008, 09:49:04 »
ja mam możliwość i za granicą świetnie sie sprawdza.... trzeba czekać;)


*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 20, 2008, 11:39:52 »
Gdzieś ktoś kiedyś zapodawał newsa, ze mają w tym roku byc jakieś testy w dużych miastach prowadzone z pomocą Polskiego Radia...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 20, 2008, 11:50:48 »
Jak ruszy TMC, a informacje będą wiarygodne i na czas, mało kto kupi PDA/PNA bez tunera.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 20, 2008, 12:15:05 »
Hmmm a tak z ciekawości - istnieje cos na symbianie co ma TMC? Chodzi mi o sprzęt - bo oprogramowania to raczej na pewno nie ma...

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 20, 2008, 13:18:46 »
Nie bardzo rozumiem - ale TT6 był na symbiana i obsługuje TMC. Domyślam się że pytasz o telefony z symbianem.

Odp: TMC w Polsce - GDDKiA
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 20, 2008, 13:33:54 »
TMC w Polsce jest w fazie testów. Ma być wprowadzone pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Taką informację podała kilka miesięcy temu GDDKiA. Niestety linka już nie mam.