TMC w TomTom - wspólny wątek

  • 215 Odpowiedzi
  • 75757 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszt

  • *
  • 59
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO 500
Odp: TMC w TomTom
« Odpowiedź #210 dnia: Wrzesień 29, 2011, 16:34:08 »
A TMC jest w Polsce?


RDS-TMC
Usługa RDS-TMC jest dostępna w następujących krajach:
Australia, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy oraz w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jak widać z powyższego RDS-TMC nie jest oferowany w Polsce, gdzie Tom Tom postawił na HD Traffic.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TMC w TomTom
« Odpowiedź #211 dnia: Wrzesień 30, 2011, 09:51:39 »
A nie pytalem sie o TMC dla TomToma tylko o to dlaczeo firma TomTom majac juz dane - bardzo dokladne - nie zacznie ich rozpowszechniac dla uzytkowniko ich nawigacji bezplatnie a dla pozostalych odplatnie.

Ok, już wiem czego nie rozumiesz - to nie firma TomTom ma dane TMC w Polsce tylko firma Destia. To od niej kupują usługę Garmin i Navigon a nie kupuje TomTom bo się zwyczajnie nie dogadali.
Podobnie jest w innych krajach, TomTom i inni producenci nawigacji kupują usługę od stosownego operatora (dostawcy) takiej usługi. Pomijam kraje gdzie TMC jest bezpłatne i nie trzeba go kupować albo bezpłatne jest w wersji podstawowej a płatne w wersji rozszerżonej. TomTom nie generuje danych TMC on z nich tylko korzysta. Tym zajmują się albo wyspecjalizowane firmy (takie jak Destia) albo odpowiednie urzędy/instytucje (w niektórych krajach robi to państwo). W Live dane generuje sam TomTom i tylko na własny u żytek.

TomTom Funkcja TMC/RDS
« Odpowiedź #212 dnia: Marzec 27, 2017, 21:02:29 »
Witam
Przymierzam się do kupna nawigacji TomTom GO 50 albo TomTom Via 52. W danych technicznych tych nawigacji pisze, że jest to nawka z Funkcja RDS/TMC czyli komunikaty drogowe ( I chyba nie chodzi tu o funkcję Traffic która wymaga połączenia z internetem/smartfonem).
Mam pytanie odnośnie tej funkcji, kolega ma TomToma i działa mu ta opcja ale ze specjalnym kablem być może przez to, że to niższy model jest. Czy w tych nawigacjach ta opcja jest bezpłatna ? Wymaga to jakiejś dodatkowej subskrypcji ? Naczytałem się już tego tyle, że sam nwm czy to Nawi z Rdsem czy funkcja internetowa traffic.

Czy posiada ktoś może jedna z tych nawigacji i może mi odpowiedzieć czy Nawi ta, ma bezpłatna funkcje informacji o korkach wypadkach na drodze?

Pozdrawiam Dave

Połączone: Marzec 28, 2017, 09:34:24
Jezdze za Granicę i tam funkcja RDS jest dostępna w nawigacji TomTom (czechy-austria) . Polska mnie nie interesuje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2017, 09:34:24 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline andrus75

  • ****
  • 729
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Z2 Play
Odp: TMC w TomTom - wspólny wątek
« Odpowiedź #213 dnia: Marzec 30, 2017, 19:37:11 »
Nie chciałbym wprowadzić cię w błąd ale ja mam go51 i tam jest Trafic pobierany przez bluetooth z telefonu (Internet). Wydaje mi się że w 50 też tak może być. Czy oprócz tego działa tmc ze specjalną antena nie wiem. Na starym XXL działało i nie wiąże się to z żadnymi kosztami, poza ładowarka z anteną. Nie wiem ja jest w via.  Na start 25 też działało ale to starsze urządzenie. Pzdr

Odp: TMC w TomTom - wspólny wątek
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 02, 2017, 11:38:38 »
No już wszystko wiadomo. Nie ma TomTom a wbudowanym odbiornikiem RDS musi być kabelek.

Odp: TMC w TomTom
« Odpowiedź #215 dnia: Maj 05, 2017, 11:33:29 »
A TMC jest w Polsce?

RDS-TMC
Usługa RDS-TMC jest dostępna w następujących krajach:
Australia, Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy oraz w niektórych regionach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Jak widać z powyższego RDS-TMC nie jest oferowany w Polsce, gdzie Tom Tom postawił na HD Traffic.

Jak pisałem w tym wątku
http://pdaclub.pl/forum/tomtom/wszystko-o-tt-go-750/90/
napotkałem sygnał RDS też w Słowacji i na Węgrzech
W Polsce używam też na Go 750T