Mapy v710 vs v680

  • 76 Odpowiedzi
  • 12099 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 15, 2007, 19:10:51 »
Darek, jak świata poza swoim miastem nie widzi, to zakładam że warszawiak :mrgreen:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 15, 2007, 20:10:15 »


Pewnie masz racje  :ok:

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 16, 2007, 09:01:38 »
wiecie co jest najciekawsze w tej dyskusji........to ze kazdy z Was w gruncie rzeczy chcialby zyc i pracowac w tym miescie zaczynajacym sie na W........;-) pozdrawiam i licze ze jednak ktos odpowie na moje pytanie....

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 16, 2007, 09:15:55 »
wiecie co jest najciekawsze w tej dyskusji........to ze kazdy z Was w gruncie rzeczy chcialby zyc i pracowac w tym miescie zaczynajacym sie na W........;-) pozdrawiam i licze ze jednak ktos odpowie na moje pytanie....

Ale oni mają rację - ja domyślam się, że chodzi o Warszawę, bo ją znam. Ale ktoś z Wrocławia (też na W) może nie mieć pojęcia jakie są nazwy ulic w Warszawie, nieprawdaż?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 16, 2007, 09:16:39 »
wiecie co jest najciekawsze w tej dyskusji........to ze kazdy z Was w gruncie rzeczy chcialby zyc i pracowac w tym miescie zaczynajacym sie na W........;-) pozdrawiam i licze ze jednak ktos odpowie na moje pytanie....

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz  :P Naprawdę nie każdy uważa Warszawę za pępek świata, a często wręcz przeciwnie  :evil: Swoją drogą, to wypadałoby przynajmniej słowem odnieść się do swojego błędu - jakieś "sorki" albo "kurcze, nie zauważyłem". A co do odpowiedzi na pytanie, to niezbyt wielu ma mapy v710, gdyż wyszły one tylko na urządzenia PNA.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 16, 2007, 09:27:40 »
Lion, opisałeś się, a nie bardzo wiadomo o co chodzi.
Uściślę - ul. Płaskowickiej jest błędnie oznaczona w dotychczasowych mapach, na całej swojej długości, jako ul. Rosoła. Czy tak to powinno brzmieć?

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 16, 2007, 10:29:15 »
tak dokladnie Kolego... dzieki...o to mi chodzilo moze ktos sprawdzic???

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 16, 2007, 12:37:05 »
tak dokladnie Kolego... dzieki...o to mi chodzilo moze ktos sprawdzic???

Trzeba byo odrazu konkretnie napisać o co ci chodzi (tak jak Moi to wyjaśnił), bo tylko wtedy możesz otrzymać konkretną odpowiedź;
Na mapaie WE&CE v710.1561 ulica Płaskowickiej nie istnieje. (załączam screen przebiegu ul. J.Rosoła, może to zweryfikować)

Pozdrawiam

Dariusz-s


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 17, 2007, 13:26:30 »
ho ho ho - Katowice strasznie spartolone - zwłaszcza kierunkowość ulic: Powstańców, Wita Stwosza, T. Kościuszki od Rynku, a także Żwirki i Wigury, Kochanowskiego, Okolice Placu Miarki, Szeligiewicza, część Mariackiej, Mickiewicza....(po prostu całe Śródmieście jest do bani) i można by tak wymieniać bez końca. Fajnie, że wprowadzono MapShare, naklikałem się w poprawkach jak dziki, tylko czy takie babole to nie jest lekka przesada? W końcu nie mówie tutaj o jakimś małym miasteczku....

Rozumiem, że piszesz o mapach v710 i że w Katowicach poza dołożeniem tunelu pod rondem nic się właściwie nie zmieniło.
Bo jeśli chodzi o mapy v680 mogę dołożyć całą skopaną kolekcję z centrum Katowic:
Zabrska, Opolska, Dworcowa, Słowackiego, Chopina,  P. Skargi, Ligonia, Powstańców Śl.,
Podchorążych, Rymera, gen. Zajączka, Strzelecka, Raciborska, Lisieckiego, Kominka, Koszarowa ... :shock:

Ech ... żebym ja to wcześniej wiedział, zaprosiłbym do Katowic kwieto, niepokornego666, qbusa
i jeszcze paru innych 'wyznawców TT' :E
A tak poważnie, to pierwszy raz widzę tak porąbany kawałek mapy z TT.
Do tej pory byłem przekonany, że mapy TA nie schodzą poniżej pewnego dobrego poziomu,
a tu sie okazuje, że to taki sam mit jak wiele innych. :S
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 13:28:14 wysłana przez nocnyMarek »
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 17, 2007, 15:26:44 »
A tak poważnie, to pierwszy raz widzę tak porąbany kawałek mapy z TT.
Do tej pory byłem przekonany, że mapy TA nie schodzą poniżej pewnego dobrego poziomu,
a tu sie okazuje, że to taki sam mit jak wiele innych. :S

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że mapy AM również potrafią być nieźle zrąbane :")
A na poważnie - był już sygnał, że w jakimś mieście po aktualizacji map pewne drogi... zniknęły. Ciekaw jestem z czego to wynika i skąd się bierze "partaczenie" TA w niektórych rejonach Polski.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 23, 2007, 16:30:17 »
A tak poważnie, to pierwszy raz widzę tak porąbany kawałek mapy z TT.

Chyba mamy wyjaśnienie dlaczego się tak stało - pojawiła się aktualizacja Googlemaps i w stopce jest: "powered by PPWK, TeleAtlas".
Jeśli to samo trafiło do TomToma, to by wiele wyjaśniało.

Przy okazji, może mi ktoś pokazać okolicę punktu N49 29.325, E21 23.448 ? na mapie v710 ?

Jeśli jest to samo co w googlemaps (czyli jest droga), to oznaczałoby że sławetna już chyba Nieznajowa doczekała się drogi po raz pierwszy w TomTomie :"PPP
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2007, 16:32:45 wysłana przez kwieto »
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline detkaina

  • 40
  • Sprzęt: Asus A636,Samsung I900
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 23, 2007, 16:53:20 »

Chyba mamy wyjaśnienie dlaczego się tak stało - pojawiła się aktualizacja Googlemaps i w stopce jest: "powered by PPWK, TeleAtlas".


Też to właśnie zauważyłem , w Kielcach przybyło sporo ulic, niestety również sporo błędów zniknęło też kilka dróg w okolicy

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 23, 2007, 17:07:55 »
Jeśli jest to samo co w googlemaps (czyli jest droga), to oznaczałoby że sławetna już chyba Nieznajowa doczekała się drogi po raz pierwszy w TomTomie :"PPP

W TomTomie to rzeczywiście po raz pierwszy  :P, ale tak w ogóle to na mapach Emapy już jest jakiś czas.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 23, 2007, 20:40:57 »
A jest PPWK w kopyrajtach mapy 710?

Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 23, 2007, 21:22:05 »
A jest PPWK w kopyrajtach mapy 710?

nie ma, dokonałem analizy porównawczej aktualnej mapy z google oraz mapy 710 i są to dwie różne mapy. Wygląda to tak że google nałożył na stary teleatlas "coś" od ppwk, natomiast 710 to nowy teleatlas. Są miejscowości w 710 ktorych nie ma na mapie google'a (zambrów, wysokie mazowieckie, goniądz), okolice Brzezin nieco inaczej odwzorowane (w google'u dokładniej, w 710 bardziej schematycznie).
Chyba w niebyt odeszły czasy kiedy tomtom == maps.google.com na terenie Polski.

pozdr
S

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 23, 2007, 22:35:22 »
W raportach giełdowych PPWK jest tylko umowa z Google Maps (datowana na wczoraj), 5-letnia. Nie sądzę, by TT brał mapy od PPWK, nie po to TeleAtlas kupił od PPWK GeoInvent wraz z prawami do map Navigo. Dawne GeoInvent jest przecież teraz TeleAtlasem Polska i szydełkują nadal mapy PL, ale już na swoje kopytko.

Coś mi się wydaje, że wojna TomTom'owo/Garminowa w sprawie TeleAtlasa + Nokia vs. Navteq zaowocowała silnym uaktywnieniem się pozostałych (w tym lokalnych) producentów map. Akcje wszystkich "mapiarzy" poszły w górę, każdy węszy biznes.

AND wypuścił bardzo dobre (ponoć?) mapy Dojczlandu, na przyszły rok planuje Europę, na 2009 - USA. Ponadto, "AND claims 84% street coverage in Central & Eastern Europe, 72% in North Africa and 53% coverage in Central and South America". Ma silny, trzeci platz na świecie.
BTW - akcje AND poszły w górę o 50% w ciągu miesiąca.

Może Google Maps skonsoliduje tych lokalnych producentów? Na razie zapowiedzieli tylko, że w życiu nie kupią mapy od Navteqa.

Tak czy inaczej - dzieje się. I bardzo dobrze.


Odp: Mapy v710 vs v680
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 24, 2007, 08:56:48 »
AND wypuścił bardzo dobre (ponoć?) mapy Dojczlandu, na przyszły rok planuje Europę, na 2009 - USA. Ponadto, "AND claims 84% street coverage in Central & Eastern Europe, 72% in North Africa and 53% coverage in Central and South America". Ma silny, trzeci platz na świecie.
BTW - akcje AND poszły w górę o 50% w ciągu miesiąca.

Może Google Maps skonsoliduje tych lokalnych producentów? Na razie zapowiedzieli tylko, że w życiu nie kupią mapy od Navteqa.

Tak czy inaczej - dzieje się. I bardzo dobrze.

masz rację Moi że dla nas to dobrze, ponieważ z jednej strony następuje konsolidacja (Teleatlas + (Garmin || Tomtom)) && Nokia + Navteq, co zaowocuje usługami na wyższym poziomie i po niższej cenie (vide MapShare, ale mam nadzieję że inni producenci nie są w ciemię bici i zaoferują podobne a może lepsze usługi). Jednocześnie taka konsolidacja spowoduje wyraźną aktywizację mniejszych podmiotów i podmiotów lokalnych - bo przecież po za Tomtom'em i Nokią jest jeszcze kilka firm które potrzebują map do swojego biznesu - AND jest najlepszym tego przykładem (chociaż ich mapy dażę najmniejszym zaufaniem wręcz śladowym).

Natomiast co do pokrycia geograficznego, sądzę że na koniec roku Państwa o niskim-średnim stażu w EU będą miały generalnie 100% pokrycia - myślę tu o Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrach, "PriBałtyce" a główna uwaga zostanie przeniesiona na front - Rumunia, Chorwacja, Ukraina, Turcja i prawdopodobnie Bułgaria, w mniejszym stopniu szeroko-pojęta Afryka (na pewno RPA będzie miała szybko 100%)

pozdr
S