PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => TomTom => Wątek zaczęty przez: temp666 w Sierpień 18, 2017, 23:20:57
-
Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.95, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 10.00, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie :E) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.95:
- A1 brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
- S3:
- brak drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego
- brak drugiej jezdni na odc. Sulechów - Zielona Góra-Północ
- S8 brak odcinka Marki - Radzymin Południe
- S11 + DK11/15 brak wschodniej obwodnicy Jarocina
- DK19 numeracja powinna być usunięta z ulic w Lublinie, bo jako S19 przebiega po obwodnicy miasta
- DK20 brak południowej obwodnicy Kościerzyny http://umapa.pl/CEag7 (http://umapa.pl/CEag7)
- DK22/55 Malbork - brak drugiej jezdni mostu na Nogacie http://umapa.pl/kiBEl (http://umapa.pl/kiBEl)
- DK41 brak wschodniej obwodnicy Nysy http://umapa.pl/b6lIE (http://umapa.pl/b6lIE)
- DK46 brak Północnej Obwodnicy Nysy http://umapa.pl/A7s5S (http://umapa.pl/A7s5S) http://www.nto.pl/motofakty/aktualnosci/a/w-poniedzialek-otwarcie-czesci-obwodnicy-nysy,12135410/ (http://www.nto.pl/motofakty/aktualnosci/a/w-poniedzialek-otwarcie-czesci-obwodnicy-nysy,12135410/)
- DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872) http://umapa.pl/dc2fE (http://umapa.pl/dc2fE)
- DK82 zmieniony przebieg w Lublinie http://umapa.pl/9FUaX (http://umapa.pl/9FUaX)
- DW119:
- odcinek Radziszewo (od DK31) - Gardno (do DW120) nie jest już częścią DW119 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101)
- DW119 prowadzi teraz od DK10 w Płoniach do węzła S3/DK26 k/Myśliborza http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133264975&postcount=1173 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133264975&postcount=1173) http://www.wszczecinie.pl/aktualnosci,co_dalej_z_dawna_dk3_marszalek_proponuje,id-21818.html (http://www.wszczecinie.pl/aktualnosci,co_dalej_z_dawna_dk3_marszalek_proponuje,id-21818.html)
- DW121 odcinek Banie (od DW122) - Rów (do DK26) nie jest już częścią DW121 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101)
- DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10 http://umapa.pl/8iFL7 (http://umapa.pl/8iFL7)
- DW160 brak obwodnicy Łowynia http://umapa.pl/84Plm (http://umapa.pl/84Plm)
- DW188 brak obwodnicy Żeleźnicy http://umapa.pl/XWco3 (http://umapa.pl/XWco3) http://wzdw.pl/31642/ (http://wzdw.pl/31642/)
- DW291 w ogóle nie oznaczona w TT http://umapa.pl/hTbjR (http://umapa.pl/hTbjR)
- DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa http://umapa.pl/mer0P (http://umapa.pl/mer0P) niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
- DW454 brak obwodnicy Czarnowąs http://umapa.pl/DjQJ8 (http://umapa.pl/DjQJ8)
- DW713 Tomaszów Mazowiecki ul.Zawadzka łączy się z Warszawską tylko na nowym rondzie; stare połączenie powinno być zlikwidowane http://umapa.pl/KO8E0 (http://umapa.pl/KO8E0)
- DW719 Pruszków - brak drugiej jezdni na odcinku Partyzantów - Bohaterów Warszawy http://umapa.pl/x0Djq (http://umapa.pl/x0Djq)
- DW747 brak nowego odcinka Radawiec - w.Lublin-Węglin (S19) http://umapa.pl/NLnTi (http://umapa.pl/NLnTi)
- DW809 Lublin brak przebudowanego skrzyżowania z DK82 http://www.kurierlubelski.pl/motofakty/a/skrzyzowanie-solidarnosci-ducha-sikorskiego-estakady-dopuszczone-do-ruchu,12179842/ (http://www.kurierlubelski.pl/motofakty/a/skrzyzowanie-solidarnosci-ducha-sikorskiego-estakady-dopuszczone-do-ruchu,12179842/)
- DW817 w ogóle nie oznaczona w TT https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz (https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz)
- DW875 brak północno-zachodniej obwodnicy Sokołowa Małopolskiego http://umapa.pl/xMqwe (http://umapa.pl/xMqwe)
- DW903 w ogóle nie oznaczona w TT; łączy DK79 z A4 http://umapa.pl/ILCJh (http://umapa.pl/ILCJh) http://tinyurl.com/z8ag2t2 (http://tinyurl.com/z8ag2t2)
- DW927 błędny przebieg http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf (http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf) http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf (http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf)
- Bobrek k/Oświęcimia ta droga: http://umapa.pl/W2H4J (http://umapa.pl/W2H4J) ma w TT dosyć wysoki priorytet, a tymczasem tam nie ma nawet asfaltu: https://goo.gl/maps/3Cz8mZdB3z72 (https://goo.gl/maps/3Cz8mZdB3z72) Asfaltowa droga kończy się chyba w miejscu, gdzie ma być rondo w ciągu budowanej wschodniej obw. Oświęcimia: http://umapa.pl/nrSlT (http://umapa.pl/nrSlT)
- Bydgoszcz ul.Matki Teresy z Kalkuty - nowy przebieg i 4 ronda http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowe-ronda-i-droga-rowerowa/ (http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowe-ronda-i-droga-rowerowa/) http://umapa.pl/z7MM6 (http://umapa.pl/z7MM6)
- Częstochowa brak przedłużenia Staszica do Racławickiej http://umapa.pl/ikaf4 (http://umapa.pl/ikaf4)
- Gostyń brak nowej ulicy Zachodniej i ronda na połączeniu tej ulicy z DK12 http://umapa.pl/udN4u (http://umapa.pl/udN4u) http://otopanorama.pl/wjezdzie-miasta-powstaje-nowe-rondo/ (http://otopanorama.pl/wjezdzie-miasta-powstaje-nowe-rondo/)
- Jaworzno:
- brak Obwodnicy Północnej [od Kołłątaja do św.Wojciecha] http://umapa.pl/yiBj3 (http://umapa.pl/yiBj3)
- brak ronda Olszewskiego/Fabryczna/Reja http://umapa.pl/0nL2D (http://umapa.pl/0nL2D) https://s22.postimg.org/amgmox1g1/Rondo_0006.jpg (https://s22.postimg.org/amgmox1g1/Rondo_0006.jpg)
- brak ronda Chełmońskiego/Drabika http://umapa.pl/LwRgy (http://umapa.pl/LwRgy) https://s30.postimg.org/swdwftr5t/2017-05-16_22.24_Screen_Hunter_0003.jpg (https://s30.postimg.org/swdwftr5t/2017-05-16_22.24_Screen_Hunter_0003.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu Chełmońskiego z Obwodnicą Północną http://umapa.pl/QyCxD (http://umapa.pl/QyCxD)
- brak ronda na skrzyżowaniu św.Wojciecha z Obwodnicą Północną http://umapa.pl/OQaRM (http://umapa.pl/OQaRM)
- Kluczbork brak kolejnego etapu zachodniej obwodnicy miasta (od DK42 do DP13210) http://umapa.pl/fYJVf (http://umapa.pl/fYJVf)
- Kołobrzeg brak południowej obwodnicy na odcinku 6 Dywizji Piechoty - Bolesława Krzywoustego http://umapa.pl/tgg5M (http://umapa.pl/tgg5M)
- Lublin brak przedłużenia ul.Muzycznej [wraz z mostem na Bystrzycy] do Stadionowej http://umapa.pl/M9Xxz (http://umapa.pl/M9Xxz) http://lublin.wyborcza.pl/lublin/5,48724,21867872.html (http://lublin.wyborcza.pl/lublin/5,48724,21867872.html)
- Mielec brak dróg wokół Galerii Navigator http://umapa.pl/Usa0x (http://umapa.pl/Usa0x)
- Polkowice brak obwodnicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej z 2 rondami (od DW331 do Sobina) http://umapa.pl/ceEIr (http://umapa.pl/ceEIr)
- Pruszcz Gdański brak dwujezdniowego odcinka ul.Emilii Plater do nowego ronda Kopernika/Orzeszkowej http://umapa.pl/rqRL0 (http://umapa.pl/rqRL0)
- Rzepin brak obwodnicy południowo-zachodniej http://umapa.pl/EqnRg (http://umapa.pl/EqnRg)
- Toruń - osiedle JAR brak 3 rond, nazwy ulic do weryfikacji http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10 (http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10)
- Warszawa brak Trasy Świętokrzyskiej na odcinku Kijowska - Zabraniecka http://umapa.pl/Unl2a (http://umapa.pl/Unl2a)
- Wejherowo brak rond na skrzyżowaniach Patoka z Gryfa Pomorskiego i Stefczyka http://umapa.pl/eQsFy (http://umapa.pl/eQsFy) http://www.wejherowo.pl/artykuly/powstaly-dwa-nowe-ronda-w-ramach-budowy-wezla-zryw-a4683.html (http://www.wejherowo.pl/artykuly/powstaly-dwa-nowe-ronda-w-ramach-budowy-wezla-zryw-a4683.html)
- Zbąszynek brak wschodniej obwodnicy i ronda na skrzyżowaniu z DW302 http://umapa.pl/RT1jC (http://umapa.pl/RT1jC) http://lubuskie.onet.pl/lubuskie-otwarto-rondo-w-chlastawie/nvqgds (http://lubuskie.onet.pl/lubuskie-otwarto-rondo-w-chlastawie/nvqgds)[/list]
-
Nowa mapa pobrana i na niej ponownie ten sam błąd co na przedniej wersji mapy:
Będzin - widniejąca na mapach TomTom, ulica Gospodarcza Brama Śląska, od 2016 roku nosi nazwę ulica Józefa Cieszkowskiego - http://nowedrogi.eu/slaskie/bedzin/jozefa-cieszkowskiego/ (http://nowedrogi.eu/slaskie/bedzin/jozefa-cieszkowskiego/)
-
S3/DK 3: Brak By-pasów przy budowanej drodze S3 w miejscowościach:
- Lubków - Biedrzychowa (na dniach otwarcie)
- Kaźmierzów - Potoczek
Brak nowego ronda i węzła tymczasowego w miejscowości Potoczek na DK 3 z DW 329
Brak otwartego fragmentu drogi S3 w okolicach miejscowości Karczowiska.
-
Tak nietypowo chciałem zgłosić potrzebę nowej funkcjonalności - drogi gruntowe powinny być oznaczone innym kolorem jeśli przeglądam mapę "z góry".
-
Ponowię z tematu 9.90 bo wrzuciłem to tuż przed ukazaniem się 9.95 a w tej wersji nadal brak:
W Poznaniu nie uwzględnia tunelu na Czechosłowackiej(który tu jest od 8 miesięcy) i tym samym nie uwzględnia braku skrętu min. w 28 Czerwca,Opolską i to samo wyjazd z tych ulic w Czechosłowacką.
http://poznan.eska.pl/komunikacja/tunel-pod-torami-na-czechoslowackiej-juz-otwarty-zobaczcie-jak-wyglada-zdjecia/338553 (http://poznan.eska.pl/komunikacja/tunel-pod-torami-na-czechoslowackiej-juz-otwarty-zobaczcie-jak-wyglada-zdjecia/338553)
-
W wersji 9.95 brakuje otwartej 5 czerwca obwodnicy północnej Nysy: kierunek Opole-Kłodzko.
A w październiku otwarcie pozostałej części północno-wschodniej :mrgreen:
-
Obwodnica Nysy pojawi się w całości na 10.00, tunel na Czechosłowackiej w Poznaniu też. Kataryniarz - też bym bardzo sobie tego życzył bo łatwiej byłoby wyłapywać i zgłaszać błędy w nawierzchni dróg, niestety nie mam na to wpływu.
-
- S7 brak odcinka Kraków-Nowa Huta - Kraków-Przewóz http://umapa.pl/bNw68 (http://umapa.pl/bNw68)
Na pewno? ;)
-
Na pewno? ;)
Mój błąd, skopiowane z poprzedniego kwartału. Ale za to doszedł brak w Kluczborku :]
-
Nowa mapa pobrana i na niej ponownie ten sam błąd co na przedniej wersji mapy:
Będzin - widniejąca na mapach TomTom, ulica Gospodarcza Brama Śląska, od 2016 roku nosi nazwę ulica Józefa Cieszkowskiego - http://nowedrogi.eu/slaskie/bedzin/jozefa-cieszkowskiego/ (http://nowedrogi.eu/slaskie/bedzin/jozefa-cieszkowskiego/)
a co z moim zgłoszeniem, będzie jakaś reakcja ?
-
a co z moim zgłoszeniem, będzie jakaś reakcja ?
Poprawione ze zgłoszenia MapShare Reporter.
-
a co z moim zgłoszeniem, będzie jakaś reakcja ?
Poprawione ze zgłoszenia MapShare Reporter.
Brawo, piwo się należy :ok:
Edit:
Ale na mapie 9.95, ulica dalej występuje jako Gospodarcza Brama Śląska :(
-
zglaszam dziwny problem
jest we wroclawiu ulica zakladowa (odcinek miedzy trzebnicka a slonimskiego) i od dwoch/trzech lat jest przejezdna
jezeli w navi wylacze drogi gruntowe to nie prowadzi przez zakladowa
widocznie klasyfikuje te nieszczesne zakladowe jako gruntowke
temat o tyle wazny ze mamy transporty z holandii na duze budowy na tej zakladowej a kierowcom nie wolno wjezdzac na drogi gruntowe
nawigacje to pro i truck
tapatalked
verstuurd vanaf mijn iphone
-
Panie Panowie kiedy 10.00 i co nowego
Pozdrawiam
-
Panie Panowie kiedy 10.00 i co nowego
Pozdrawiam
Coś cisza na ten temat :(
-
Panie Panowie kiedy 10.00 i co nowego
Pozdrawiam
Nowe mapy zwykle w pierwszy wtorek po 15tym.
:D
-
Panie Panowie kiedy 10.00 i co nowego
Pozdrawiam
właśnie się pojawiły.