Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.90, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.95, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie ) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.90:
-
A1 brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
-
S5 brak odcinka od w. Mieleszyn do w. Gniezno Południe
http://pic.conadrogach.pl/zdjecia/droga-ekspresowa-s5-gniezno-mieleszyn.500x375.png http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/obwodnica-gniezna-oddana-do-uzytku-dwa-miesiace-przed-terminem-58390.html-
S7 -
S11 brak II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego
http://umapa.pl/7KUXk-
DK15/25 brak wschodniej obwodnicy Inowrocławia
http://umapa.pl/cA2nG-
DK19 numeracja powinna być usunięta z ulic w Lublinie, bo jako S19 przebiega po obwodnicy miasta
-
DK22/55 Malbork - brak drugiej jezdni mostu na Nogacie
http://umapa.pl/kiBEl-
DK46 brak Północnej Obwodnicy Nysy
http://umapa.pl/A7s5S http://www.nto.pl/motofakty/aktualnosci/a/w-poniedzialek-otwarcie-czesci-obwodnicy-nysy,12135410/-
DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 http://umapa.pl/dc2fE-
DK82 zmieniony przebieg w Lublinie
http://umapa.pl/9FUaX-
DW119:
-
DW121 odcinek Banie (od DW122) - Rów (do DK26) nie jest już częścią DW121
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW128 Rów - Myślibórz - Ławy; numer zniesiony całkowicie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101-
DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10
http://umapa.pl/8iFL7-
DW188 brak obwodnicy Żeleźnicy
http://umapa.pl/XWco3 http://wzdw.pl/31642/-
DW196 Poznań - brak drugiej jezdni ul.Gdyńskiej na odcinku Bałtycka - granica miasta
http://umapa.pl/BBsFs http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,20996569,kolejny-etap-budowy-drog-dojazdowych-do-spalarni-zmiany-na.html-
DW291 w ogóle nie oznaczona w TT
http://umapa.pl/hTbjR-
DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa
http://umapa.pl/mer0P niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
-
DW713 Tomaszów Mazowiecki ul.Zawadzka łączy się z Warszawską tylko na nowym rondzie; stare połączenie powinno być zlikwidowane
http://umapa.pl/KO8E0-
DW809 Lublin brak przebudowanego skrzyżowania z DK82
http://www.kurierlubelski.pl/motofakty/a/skrzyzowanie-solidarnosci-ducha-sikorskiego-estakady-dopuszczone-do-ruchu,12179842/-
DW817 w ogóle nie oznaczona w TT
https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz-
DW903 w ogóle nie oznaczona w TT; łączy DK79 z A4
http://umapa.pl/ILCJh http://tinyurl.com/z8ag2t2-
DW927 błędny przebieg
http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf-
Bobrek k/Oświęcimia ta droga:
http://umapa.pl/W2H4J ma w TT dosyć wysoki priorytet, a tymczasem tam nie ma nawet asfaltu:
https://goo.gl/maps/3Cz8mZdB3z72 Asfaltowa droga kończy się chyba w miejscu, gdzie ma być rondo w ciągu budowanej wschodniej obw. Oświęcimia:
http://umapa.pl/nrSlT-
Bydgoszcz - ul.Matki Teresy z Kalkuty - nowy przebieg i 4 ronda
http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowe-ronda-i-droga-rowerowa/ http://umapa.pl/z7MM6-
Częstochowa brak przedłużenia Staszica do Racławickiej
http://umapa.pl/ikaf4-
Gostyń brak nowej ulicy Zachodniej i ronda na połączeniu tej ulicy z
DK12 http://umapa.pl/udN4u http://otopanorama.pl/wjezdzie-miasta-powstaje-nowe-rondo/-
Jaworzno:
-
Katowice brak nowej ulicy łączącej Kijowską z Książęcą/Ostrawską
http://umapa.pl/8NkrX-
Mielec brak dróg wokół Galerii Navigator
http://umapa.pl/Usa0x-
Oleśnica brak przedłużenia ul.Kusocińskiego do nowego ronda na ul.Wojska Polskiego
http://umapa.pl/UocGy-
Polkowice brak obwodnicy Specjalnej Strefy Ekonomicznej z 2 rondami (od DW331 do Sobina)
http://umapa.pl/ceEIr-
Pruszcz Gdański brak dwujezdniowego odcinka ul.Emilii Plater do nowego ronda Kopernika/Orzeszkowej
http://umapa.pl/rqRL0-
Toruń:
-
Wejherowo brak rond na skrzyżowaniach Patoka z Gryfa Pomorskiego i Stefczyka
http://umapa.pl/eQsFy http://www.wejherowo.pl/artykuly/powstaly-dwa-nowe-ronda-w-ramach-budowy-wezla-zryw-a4683.html-
Zbąszynek brak wschodniej obwodnicy i ronda na skrzyżowaniu z DW302
http://umapa.pl/RT1jC http://lubuskie.onet.pl/lubuskie-otwarto-rondo-w-chlastawie/nvqgds[/list]