PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => TomTom => Wątek zaczęty przez: temp666 w Maj 20, 2016, 03:27:32
-
Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.70, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.75, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie :E) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.70:
- A1:
- odcinek od węzła Łódź Północ do węzła Tuszyn powinien być odblokowany http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22515/A1-dluzsza-o-40-kilometrow (http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22515/A1-dluzsza-o-40-kilometrow)
- brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
- A4 odcinek od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód powinien być odblokowany http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/autostrada-a4-rzeszowjaroslaw-ma-byc-przejezdna-20-lipca--54542.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/autostrada-a4-rzeszowjaroslaw-ma-byc-przejezdna-20-lipca--54542.html)
- A6 brak oznaczenia na odcinku węzeł Szczecin Dąbie - most na rz. Chęłszcząca http://umapa.pl/XV1Bo (http://umapa.pl/XV1Bo) http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych (http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych)
- S1 zmiana przebiegu http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html)
- S5/DK5 od węzła z DW240 do węzła z A1 powinna być oznaczona jako S5/S91/E261 (5/91/E261) https://goo.gl/maps/SrFMM (https://goo.gl/maps/SrFMM) w TT przebieg DK91 nie ma ciągłości między tymi węzłami
- S7 brak nowego łącznika do drogi Śledziejowice - Brzegi http://umapa.pl/Zbf1a (http://umapa.pl/Zbf1a) http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/nowe-polaczenie-z-s7-pod-wieliczka--53494.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/nowe-polaczenie-z-s7-pod-wieliczka--53494.html)
- S8 odcinek od węzła Rzgów do węzła Łódź Południe powinien być odblokowany http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22515/A1-dluzsza-o-40-kilometrow (http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22515/A1-dluzsza-o-40-kilometrow)
- S52 w ogóle brak na mapie http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html)
- S61 Raczki - Suwałki Południe błędnie oznaczona jako S61/S8/E67; powinno być S61/E67/8, bo droga S8 kończy się w Białymstoku
- S69 zmiana przebiegu http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/slaskie-od-4-sierpnia-nowy-przebieg-drog-s1-s52-i-s69-54605.html)
- DK1 Czechowice-Dziedzice zlikwidowano przewiązkę między jezdniami na skrzyżowaniu z ul.Świerkowicką http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html (http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510)
- DK9:
- brak nowego węzła z DW869 http://mapa.targeo.pl/,19,21.9718485,50.1144278?l=7715cfa264e8cef9 (http://mapa.targeo.pl/,19,21.9718485,50.1144278?l=7715cfa264e8cef9)
- brak drugiej jezdni w Radomiu na odcinku Zbrowskiego - Rodziny Ziętalów http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19115951,wiadukty-na-zolkiewskiego-gotowe-zdjecia.html (http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19115951,wiadukty-na-zolkiewskiego-gotowe-zdjecia.html)
- DK10 skrzyżowanie z obwodnicą Nakła n/Notecią; wyjeżdżając z obwodnicy (ul.Nowa) w lewo na DK10 brak wyrysowanego na mapie lewoskrętu; wystarczy sprawdzić w GSV: https://goo.gl/maps/UMkNJTGnCo62 (https://goo.gl/maps/UMkNJTGnCo62)
- DK12
- błędny przebieg w woj.łódzkim https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/d/drogi-w-zarzadzie-gddkia-oddzial_9511/_PID_2015_04_21.pdf (https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/d/drogi-w-zarzadzie-gddkia-oddzial_9511/_PID_2015_04_21.pdf)
- zmieniony przebieg w Piotrkowie Tryb. http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK15 brak północnego obejścia centrum Brodnicy http://umapa.pl/isrya (http://umapa.pl/isrya) http://www.radiopik.pl/2,45068,obwodnica-brodnicy-otwarta (http://www.radiopik.pl/2,45068,obwodnica-brodnicy-otwarta)
- DK16 zmieniony przebieg w Augustowie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK19 zmieniony przebieg w Lublinie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK25 Ostrów Wielkopolski brak drugiej jezdni ul.Kaliskiej na odcinku od S11 do Alei Słowackiego http://umapa.pl/PTV1r (http://umapa.pl/PTV1r)
- DK28 Krosno brak drugiej jezdni wraz z nowym, bezkolizyjnym węzłem na wysokości ul.Jagiellońskiej http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085) https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2 (https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2)
- DK42 geometria tego skrzyżowania do poprawki https://goo.gl/maps/rikUgKMyQBP2 (https://goo.gl/maps/rikUgKMyQBP2)
- DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK73 Kielce ul.Ściegiennego rozbudowana do dwujezdniowej http://umapa.pl/H3gry (http://umapa.pl/H3gry)
- DK75 nowy łącznik do węzła Brzesko na A4 http://umapa.pl/76HGa (http://umapa.pl/76HGa) http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797156-p_1.htm (http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797156-p_1.htm)
- Jaworzno DK79 brak drugiej jezdni na odcinku Niemcewicza - Podgórska http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26610.html (http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26610.html)
- DK80 Bydgoszcz zmieniony przebieg http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK82 zmieniony przebieg w Lublinie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK86 brak nowego węzła w Psarach http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,20448479,koniec-utrudnien-na-dk86-ronda-i-nowy-wiadukt-sa-juz-gotowe.html (http://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/1,93867,20448479,koniec-utrudnien-na-dk86-ronda-i-nowy-wiadukt-sa-juz-gotowe.html) http://www.psary.pl/files/img/2012/Wezel%20komunikacyjny/Projekt%20wezla%20zrodlo%20DL%20Invest%20Group.jpg (http://www.psary.pl/files/img/2012/Wezel%20komunikacyjny/Projekt%20wezla%20zrodlo%20DL%20Invest%20Group.jpg)
- DK91 Częstochowa :
- brak ronda na skrzyżowaniu z Cmentarną http://42200.blox.pl/resource/warszawska3.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska3.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z Morsztyna/Dickensa http://42200.blox.pl/resource/warszawska7.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska7.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z Rząsawską/Konarskiego http://42200.blox.pl/resource/warszawska9.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska9.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z DW786 (Batalionów Chłopskich) http://42200.blox.pl/resource/warszawska11.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska11.jpg)
- DW119:
- odcinek Radziszewo (od DK31) - Gardno (do DW120) nie jest już częścią DW119 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101)
- DW119 prowadzi teraz od DK10 w Płoniach do węzła S3/DK26 k/Myśliborza http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133264975&postcount=1173 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133264975&postcount=1173) http://www.wszczecinie.pl/aktualnosci,co_dalej_z_dawna_dk3_marszalek_proponuje,id-21818.html (http://www.wszczecinie.pl/aktualnosci,co_dalej_z_dawna_dk3_marszalek_proponuje,id-21818.html)
- DW121 odcinek Banie (od DW122) - Rów (do DK26) nie jest już częścią DW121 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101)
- DW128 Rów - Myślibórz - Ławy; numer zniesiony całkowicie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=130009977&postcount=1101)
- DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10 http://umapa.pl/8iFL7 (http://umapa.pl/8iFL7)
- DW222 Skórcz - zmienił się przebieg http://www.zdw-gdansk.pl/zdw/menu-glowne/news/zmiana-przebiegu-dw-226-i-501-w-gminie-pruszcz-gdanski/ (http://www.zdw-gdansk.pl/zdw/menu-glowne/news/zmiana-przebiegu-dw-226-i-501-w-gminie-pruszcz-gdanski/) http://umapa.pl/7JW7l (http://umapa.pl/7JW7l)
- DW291 w ogóle nie oznaczona w TT http://umapa.pl/hTbjR (http://umapa.pl/hTbjR)
- DW407 błędnie oznaczona droga, która nie jest częścią DW407 http://umapa.pl/RSB4C (http://umapa.pl/RSB4C)
- DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa http://umapa.pl/mer0P (http://umapa.pl/mer0P) niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
- Pasłęk DW513 przebieg wydłużony do węzła S7 Pasłęk Północ http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb) http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360 (http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360)
- Toruń DW553 brak drugiej jezdni na odcinku Grunwaldzka - Bema http://www.torun.com.pl/index.php?art_id=38&id_news=36841 (http://www.torun.com.pl/index.php?art_id=38&id_news=36841)
- DW747 przebudowano skrzyżowanie z DW754 http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822)
- DW780 brak zachodniego obejścia krakowskich Bielan http://umapa.pl/2vPBR (http://umapa.pl/2vPBR)
- DW817 w ogóle nie oznaczona w TT https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz (https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz)
- DW901 Gliwice błędny przebieg w granicach miasta http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf (http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf)
- DW903 w ogóle nie oznaczona w TT; łączy DK79 z A4 http://tinyurl.com/z8ag2t2 (http://tinyurl.com/z8ag2t2)
- DW925 Trasa N-S Ruda Śląska brak odcinka od ul.1 Maja do Nowobukowej http://umapa.pl/NPMlH (http://umapa.pl/NPMlH) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133922701&postcount=610 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=133922701&postcount=610)
- DW927 błędny przebieg http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf (http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650120.pdf) http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf (http://bip.slaskie.pl/dokumenty/2016/05/19/1463650153.pdf)
- brak drogi transgranicznej Pokrzywna (PL) - Jindřichov (CZ) w Górach Opawskich wybudowanej w 2014 r. http://umapa.pl/OEycP (http://umapa.pl/OEycP) http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html (http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html)
- Biłgoraj brak asfaltowego łącznika DW835 (al.JP2) z ul.Matejki http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129123696&postcount=3248 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129123696&postcount=3248)
- Ciechanów błędnie wyrysowana ul.Mleczarska, która przebiega po nowym wiadukcie obok starego śladu ulicy (nie ma połączenia z ul.Składową, a Fabryczna łączy się pod wiaduktem ze ,,starą" Mleczarską) http://umapa.pl/Xo0xe (http://umapa.pl/Xo0xe)
- Katowice brak dwukierunkowej ulicy łączącej DK79 z ul.Żelazną i adresu przy tej ulicy: ,,Chorzowska 108"; wiele firm ma tam siedziby http://umapa.pl/Pb01q (http://umapa.pl/Pb01q) https://goo.gl/maps/F611I (https://goo.gl/maps/F611I) https://goo.gl/maps/hkIgf (https://goo.gl/maps/hkIgf)
- Kęty cała obwodnica płd-zach to ul.Spacerowa a nie Żwirki i Wigury http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159124/17870/htmlpreview (http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159124/17870/htmlpreview)
- Kraków ul.Saska rozbudowana do dwujezdniowej, powstało rondo i łącznik z Żołnierską http://umapa.pl/fksdr (http://umapa.pl/fksdr) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136)
- Lubin brak tzw. małej obwodnicy (połączenie ul.Leśnej przy DK3 z ul.Kolejową) http://umapa.pl/LrGoA (http://umapa.pl/LrGoA) http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/ (http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/)
- Mielec:
- brak ronda na skrzyżowaniu al.Kwiatkowskiego/Przemysłowa http://umapa.pl/6o4af (http://umapa.pl/6o4af) http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/nowe-rondo-zamiast-niebezpiecznego-skrzyzowania-w-mielcu/gch22f (http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/nowe-rondo-zamiast-niebezpiecznego-skrzyzowania-w-mielcu/gch22f)
- brak ronda na skrzyżowaniu Powstańców Warszawy/Zygmuntowska i dróg wokół CH Aviator http://umapa.pl/Usa0x (http://umapa.pl/Usa0x) http://www.hej.mielec.pl/miasto2/drogi/art759,nowe-rondo-i-fragment-ul-powstancow-warszawy-juz-przejezdne.html (http://www.hej.mielec.pl/miasto2/drogi/art759,nowe-rondo-i-fragment-ul-powstancow-warszawy-juz-przejezdne.html)
- Mława zlikwidowano przejazd kolejowy między ul.Kościuszki i ul.Batorego http://umapa.pl/mjdtZ (http://umapa.pl/mjdtZ)
- Nowy Dwór Mazowiecki:
- nowe rondo na skrzyżowaniu DK85/DW631 http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2829&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2829&mode=view)
- przebudowana Warszawska (DW631) http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2828&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2828&mode=view)
- nowe rondo na skrzyżowaniu DW631 (Warszawska)/Targowa/przedłużenie Modlińskiej http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2830&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2830&mode=view)
- Modlińska przedłużona do nowego ronda na Warszawskiej http://umapa.pl/lXeTj (http://umapa.pl/lXeTj)
- Modlińska przedłużona do nowego ronda na Paderewskiego http://umapa.pl/j1EQh (http://umapa.pl/j1EQh)
- Opalenica Obwodnica Zachodnia http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8 (http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8) http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592 (http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592)
- Pińczów obwodnica centrum czyli ul.Republiki Pińczowskiej; brak odcinka zachodniego z rondem i zbyt niski priorytet całości http://umapa.pl/IvuXW (http://umapa.pl/IvuXW) http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439 (http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439)
- Piotrków Tryb. brak ulic Miłosza i Porazińskiej http://umapa.pl/gdmK9 (http://umapa.pl/gdmK9) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217)
- Poznań - numeracja i przebieg dróg krajowych od dawna nie poprawione:
- DK5 (jako S5) między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S11; między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód ma wspólny przebieg z A2
- S11 między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S5; między węzłami Poznań Zachód i Komorniki ma wspólny przebieg z A2
- dawny przebieg DK5 i DK11 przez teren Poznania powinien być usunięty; prawidłowy przebieg widać tutaj http://umapa.pl/dTRY7 (http://umapa.pl/dTRY7)
- Pruszcz Gdański:
- brak ronda na skrzyżowaniu Emilii Plater/Powstańców Warszawy http://umapa.pl/OLdCk (http://umapa.pl/OLdCk)
- brak dwujezdniowego odcinka ul.Emilii Plater do nowego ronda Kopernika/Orzeszkowej http://umapa.pl/rqRL0 (http://umapa.pl/rqRL0) odcinek Słowackiego od Kopernika nie ma połączenia z nową drogą http://umapa.pl/AfsBJ (http://umapa.pl/AfsBJ)
- Radomsko:
- łącznik ulic Sierakowskiego i Reymonta [przejazd pod wiaduktem kolejowym] powinien być odblokowany http://umapa.pl/Djm1M (http://umapa.pl/Djm1M)
- brak ronda między powyższym łącznikiem, ul.Sierakowskiego i ulicą prowadzącą do Parku Handlowego Era http://umapa.pl/gU4mP (http://umapa.pl/gU4mP)
- brak ulic i mini ronda tutaj http://umapa.pl/25h5c (http://umapa.pl/25h5c) http://www.radomsko.pl/aktualnosci.php?id=962 (http://www.radomsko.pl/aktualnosci.php?id=962) http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/na-ul-sierakowskiego-w-radomsku-powstaje-rondo-zdjecia,3464845,artgal,t,id,tm.html (http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/na-ul-sierakowskiego-w-radomsku-powstaje-rondo-zdjecia,3464845,artgal,t,id,tm.html)
- Rzeszów brak I etapu tzw. Wisłokostrady http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08) http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640 (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640)
- Środa Wielkopolska:
- brak ronda na skrzyżowaniu Inwalidów Wojennych/Lipowa/Dąbrowskiego; dotychczasowa Inwalidów W. jest teraz parkingiem, a nazwa ulicy powinna być przerzucona na nowy odcinek http://umapa.pl/RhTIx (http://umapa.pl/RhTIx)
- brak ronda na skrzyżowaniu Witosa/Nakielska http://umapa.pl/MXueN (http://umapa.pl/MXueN) http://gazetasredzka.pl/aktualnosci/drugie-rondo-okolice-cmentarza,a26619c1 (http://gazetasredzka.pl/aktualnosci/drugie-rondo-okolice-cmentarza,a26619c1)
- Świdnica:
- brak ronda na DK35 Zamenhofa/Ceglana/nowy łącznik do Plater http://umapa.pl/Xk9pe (http://umapa.pl/Xk9pe) http://dolny-slask.org.pl/5412729,Swidnica,2015_Budowa_ronda.html (http://dolny-slask.org.pl/5412729,Swidnica,2015_Budowa_ronda.html)
- brak ronda Wrocławska/Kliczkowska https://goo.gl/maps/p4icgZhfPLM2 (https://goo.gl/maps/p4icgZhfPLM2) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=124702430&postcount=5 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=124702430&postcount=5)
- Tomaszów Mazowiecki:
- brak przedłużenia ul.Chopina do Dworcowej i ronda u zbiegu tych ulic http://umapa.pl/vTBBR (http://umapa.pl/vTBBR) http://tomaszow.pl/Tomaszow-Mazowiecki-aktualnosci-Ulica_Chopina_gotowa!_Czekamy_na_ostatnie_pozwolenia-5796.html (http://tomaszow.pl/Tomaszow-Mazowiecki-aktualnosci-Ulica_Chopina_gotowa!_Czekamy_na_ostatnie_pozwolenia-5796.html)
- brak przedłużenia ul.Chopina do Zawadzkiej i ronda Chopina/Warszawska http://umapa.pl/eZwFS (http://umapa.pl/eZwFS) http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/nowe-rondo-na-ul-chopina-i-warszawskiej-w-tomaszowie-otwarte,3787003,artgal,t,id,tm.html (http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/nowe-rondo-na-ul-chopina-i-warszawskiej-w-tomaszowie-otwarte,3787003,artgal,t,id,tm.html)
- nowy przebieg ul.Zawadzkiej przy połączeniu z Warszawską [łączą się w innym miejscu] http://umapa.pl/YFt5A (http://umapa.pl/YFt5A)
- brak ronda Legionów/Farbiarska http://umapa.pl/2g57G (http://umapa.pl/2g57G) http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/w-poniedzialek-rusza-budowa-ronda-na-ul-legionow-w,3729029,art,t,id,tm.html (http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/w-poniedzialek-rusza-budowa-ronda-na-ul-legionow-w,3729029,art,t,id,tm.html)
- Toruń osiedle JAR[/b] brak większości ulic, brak 3 rond, brak ul.Freytaga, niewłaściwy przebieg ulic: Fortecznej, Strobanda, Watzenrodego itd.; wszystko pomiędzy ul.Ugory a DK91 do poprawy http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10 (http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10)
- Warszawa:
- al.4 czerwca 1989 r. brak odcinka Połczyńska - Sternicza
- ul.Pileckiego brak drugiej jezdni na skrzyżowaniu z I.Gandhi
- Wejherowo:
- brak ul.Batalionu Morskiego (połączenie DK6 z ul.Sobieskiego) z dwoma rondami http://umapa.pl/ZqKt3 (http://umapa.pl/ZqKt3) http://www.bip.wejherowo.pl/strony/5077.dhtml (http://www.bip.wejherowo.pl/strony/5077.dhtml)
- brak przedłużenia ul.Lelewela do Nadrzecznej i ronda Nadrzeczna/Lelewela/Krasińskiego/Derdowskiego https://youtu.be/6_qjv6Qxb_4 (https://youtu.be/6_qjv6Qxb_4)
- Węgrów brak przedłużenia ul.Żagana do Zwycięstwa i ronda na Żagana; tylko fragment Żagana przy Traugutta jest gruntowy, reszta z kostki brukowej; wszystko widać na foto sat http://umapa.pl/XzuBf (http://umapa.pl/XzuBf)
- Zabrze brak nowej drogi łączącej ul.Kopalnianą z Ziemską i 2 rond na jej końcach http://umapa.pl/KeXxw (http://umapa.pl/KeXxw) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?s=3313317ebfc9e95be929a2a2c66e8fae&p=128907163&postcount=852 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?s=3313317ebfc9e95be929a2a2c66e8fae&p=128907163&postcount=852)
- Zubrzyce obejście miejscowości nadal niekompletne http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414) http://umapa.pl/9H8Sc (http://umapa.pl/9H8Sc) http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981)
-
i jak tu żyć panie premierze - dziurawa jak ser szwajcarski
-
Oczywiście, ale nie patrz tylko na objętość braków w stosunku do nowości - nieaktualny przebieg numeru drogi to jednak nie to samo co brakująca obwodnica.
-
Braki i błędy na mapie 9.70:
Częstochowa - brak ulicy Mariusza Bojemskiego https://www.google.pl/maps/place/Bojemskiego (https://www.google.pl/maps/place/Bojemskiego)
Częstochowa - brak ulicy Bernarda Ludwika Hantkego https://www.google.pl/maps/place/Bernarda+Ludwika+Hantkego (https://www.google.pl/maps/place/Bernarda+Ludwika+Hantkego)
Częstochowa - Brak części ulicy Złotej, chodzi o kawałek przecinający ulicę Odlewników i łączący się z ulicą Bernarda Ludwika Hantkego https://www.google.pl/maps/place/Złota,+Częstochowa (https://www.google.pl/maps/place/Złota,+Częstochowa)
-
Łódź - dla ulicy Narutowicza nie można wybrać konkretnego numeru.
-
Oczywiście, ale nie patrz tylko na objętość braków w stosunku do nowości - nieaktualny przebieg numeru drogi to jednak nie to samo co brakująca obwodnica.
ok... migracje mamy już za sobą z jednego systemu na drugi - co nastąpiło w poprzedniej mapie. Czyli co, mapy teraz będą częściej wychodziły ?
-
nowy łącznik do węzła Brzesko na A4 w poniedziałek 23 maja otwarcie drogi a w tomtom trzeba jeszcze poczekać 3 lub 6 m-ce fajnie :evil:
-
w tomtom trzeba jeszcze poczekać 3 lub 6 m-ce fajnie :evil:
http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797156-p_1.htm (http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797156-p_1.htm)
Oczywiście w Targeo http://mapa.targeo.pl/,21,20.5834447,49.9797391?l=1ba65cd4e2ba9bcc (http://mapa.targeo.pl/,21,20.5834447,49.9797391?l=1ba65cd4e2ba9bcc) czy HERE https://maps.here.com/?map=49.98013,20.59604,14,normal (https://maps.here.com/?map=49.98013,20.59604,14,normal) już jest :S
-
MOST NA RZECE DUNAJEC W KADCZY GM. ŁĄCKO (małopolska) https://mapa.targeo.pl/kadcza,19,20.5442081,49.5335863?data=eyJmdHMiOnsicSI6ImthZGN6YSJ9fQ==
-
Braki i błędy na mapie 9.70:
Ujazd- brak ulicy Francuskiej https://www.google.pl/maps/place/Francuska/ (https://www.google.pl/maps/place/Francuska,+47-143/@50.4597705,18.2881889,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47111ba478b1c22b:0xf63c8d6f29befcc8!8m2!3d50.4597705!4d18.2903776)
-
serio
czy widzicie jakiekolwiek roznice miedzy 'nowa' a 'stara' mapa?
Wytaptane
ps sorki za brak polskich liter
Wytaptane
-
@Komarek.pl, na smartfonie mam nową mapę 9.70 a na TT PNA jeszcze stara 9.65.
Przejechałem z NL do Polski, zaliczając Belgię, Niemcy, Czechy i nie zauważyłem żadnej zmiany w działaniu obydwu nawigacji.
Ale też nie ma się co dziwić, bo przecież drogi którymi jeździłem i jeżdżę, nie powstały wczoraj ani przedwczoraj a są tam od dawna i nic się na nich oprócz co rocznych remontów nie dzieje.
Według moich spostrzeżeń, aktualizacja mapy raz na pół roku jest w zupełności wystarczająca dla osoby jeżdżącej po drogach Europy Zachodniej. Może gdzieś tam hen daleko na wschodzie zmiany występują częściej ale na zachodzie nie ma ich aż tak wiele.
Przedwczoraj jadąc z Schipholu ringiem Amsterdamu A9, zauważyłem że TT Go Mobil przez około 10 km jechał sobie obok autostrady. Ale to też nie jest w sumie dziwne mimo najnowszej mapy, bo jadąc widzi się że trwa mocna przebudowa tego kawałka.
Ogólnie stawiam piwo, jak ktoś wskaże znaczne różnice między mapą 9.70 a starszą 9.65 :wink:
-
http://pdaclub.pl/forum/tomtom/mapy-9-70/ (http://pdaclub.pl/forum/tomtom/mapy-9-70/)
odsyłam do drugiego posta.
-
Przedwczoraj jadąc z Schipholu ringiem Amsterdamu A9, zauważyłem że TT Go Mobil przez około 10 km jechał sobie obok autostrady...
to samo na krzyzowce a12/a20 ;)
@waszko
faktycznie zmiany w pl, na zachodzie bez zmian.
-
Następny stary błąd, istniejący od lat.
Kraków, skrzyżowanie ulic: Zakopiańskiej, Zawiłej i Jugowickiej - https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl)
Jadąc z ulicy Zawiłej w ulicę Jugowcką, należy przez skrzyżowanie z ulica Zakopiańską przejechać na wprost, tymczasem TT dyktuje nam "Skręć w lewo"!
Błąd jest tym bardziej szkodliwy, że do skrzyżowania zawsze stoi w kolejce sznur samochodów, a do skrętu w lewo jest wyznaczony osobny pas, z własnym sygnalizatorem świetlnym. Więc nawet jeśli kierowca zorientuje się, że zamiast skręcać w lewo powinien jechać prosto, to ze względu na sygnalizację świetlną już nie jest w stanie nic zrobić i musi skręcić w lewo, a potem jechać kawał drogi kierunku centrum Krakowa, zanim będzie miał możliwość zawrócić.
-
40 kilometrów liczy odcinek Stryków - Tuszyn, brakujące ogniwo autostrady A1, którego budowa właśnie dobiegła końca.
Do odblokowania w MapShare.
-
Ja mam Go6000 ale nie bardzo wiem jaki sposób odblokować powyższą drogę. Poprzednich nawigacjach miałem taką możliwość ale teraz w nowym nie widze... Ktoś może mi pomóc?
-
Tylko TT moze to odgornie odblokowac przez MapShare.
-
A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów - Jarosław będą odblokowane dopiero w sierpniowej aktualizacji map (9.75).
-
A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów - Jarosław będą odblokowane dopiero w sierpniowej aktualizacji map (9.75).
No i takie są uroki map offline, jakie szczęście że nie wszystkich. :E
W Sygicu mimo ze tez korzysta z map TomToma wszystko stało się automatycznie.
-
A1 Stryków - Tuszyn oraz A4 Rzeszów - Jarosław będą odblokowane dopiero w sierpniowej aktualizacji map (9.75).
Dla mnie też nie do przyjęcia w obecnych czasach!
Oby mapy online szybko wystartowały.
-
Witam. No i właśnie dlatego przynajmniej do póki się to nie zmieni ja przesiadłem się na waze. Tam użytkownik ma znacznie większy wpływ na zmiany . Co prawda ma to swoje wady i zalety no ale coś za coś. pozdrawiam
-
Witam. No i właśnie dlatego przynajmniej do póki się to nie zmieni ja przesiadłem się na waze. Tam użytkownik ma znacznie większy wpływ na zmiany . Co prawda ma to swoje wady i zalety no ale coś za coś. pozdrawiam
Ja też od kilku miesięcy jeżdżę z Waze. Podoba mi się w niej najbardziej to że wyznacza bardzo optymalnie trasy. Dodatkowo uczy się przyzwyczajeń kierowcy. Nie bez powodu Google ja kupiło 2 lata temu. :)
-
Dokładnie. W dodatku możliwość edycji map. Oczywiście w granicach Twoich obszarów i poziomu użytkownika. Synchronizacja z kalendarzem i przypomnienia o wyjeździe na czas. Jak dla mnie super. Pozdrawiam
-
Kraków: Kilka dni temu otwarto równoległe do A4 połączenie ul. Mirowskiej (rejon Węzła Mirowskiego) z DK780 (ul. Księcia Józefa).
https://www.google.pl/maps/@50.0379414,19.8117063,16z?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@50.0379414,19.8117063,16z?hl=pl)
-
Tę drogę, o której pisałem w poprzednim poście, wykonano specjalnie na Światowe Dni Młodzieży.
Drugą taka drogą wykonaną specjalnie na to wydarzenie, była nowa droga o nazwie "Trakt Ojca Świętego Jana Pawła II", prowadząca do Brzegów na błonia będące miejscem spotkania pielgrzymów z Papieżem - https://www.google.pl/maps/@50.0353212,20.0795689,15z?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@50.0353212,20.0795689,15z?hl=pl)
Nawiasem mówiąc, muszę pochwalić TomToma za precyzyjne i na bieżąco aktualizowane wyświetlanie wszelkich utrudnień w ruchu, a było ich przez ten tydzień w Krakowie naprawdę całe mnóstwo.
-
Łódź - dla ulicy Narutowicza nie można wybrać konkretnego numeru.
a które numery konkretnie? Sprawdzałem losowo i u mnie wchodzą.
-
Następny stary błąd, istniejący od lat.
Kraków, skrzyżowanie ulic: Zakopiańskiej, Zawiłej i Jugowickiej - https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl)
Jadąc z ulicy Zawiłej w ulicę Jugowcką, należy przez skrzyżowanie z ulica Zakopiańską przejechać na wprost, tymczasem TT dyktuje nam "Skręć w lewo"!
Właśnie odkryłem, że jadąc w przeciwnym kierunku, tzn. z ul. Jugowickiej w Zawiłą, występuje identyczny błąd!
Jechać trzeba na wprost, a TomTom nakazuje skręcić w prawo!
-
Następny stary błąd, istniejący od lat.
Kraków, skrzyżowanie ulic: Zakopiańskiej, Zawiłej i Jugowickiej - https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl (https://www.google.pl/maps/@50.0073042,19.9246766,17z?hl=pl)
Jadąc z ulicy Zawiłej w ulicę Jugowcką, należy przez skrzyżowanie z ulica Zakopiańską przejechać na wprost, tymczasem TT dyktuje nam "Skręć w lewo"!
Właśnie odkryłem, że jadąc w przeciwnym kierunku, tzn. z ul. Jugowickiej w Zawiłą, występuje identyczny błąd!
Jechać trzeba na wprost, a TomTom nakazuje skręcić w prawo!
No cóż, sądząc po tym co gugle pokazują, to nie jest żaden błąd - tam się faktycznie skręca, choć nie w Zakopiańską.
Trzeba zerkać na ekran...
-
No cóż, sądząc po tym co gugle pokazują, to nie jest żaden błąd - tam się faktycznie skręca, choć nie w Zakopiańską.
Trzeba zerkać na ekran...
Wiesz, to ja mam w nosie taką nawigację, gdzie muszę sprawdzać na ekranie, czy przypadkiem instrukcje głosowe nie wprowadzają mnie w błąd!
Owszem, na mapie to wygląda jak lekki skręt w prawo, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda już całkiem inaczej.
Jest wydzielony pas do skrętu w prawo, który prowadzi do centrum Krakowa, ale chcąc jechać w ul. Zawiłą, należy (zgodnie z oznakowaniem) przez skrzyżowanie przejechać prosto, a rzeczony skręt w prawo w rzeczywistości znajduje się dopiero za skrzyżowaniem.
Identyczna sytuacja jest przy jeździe w przeciwnym kierunku.
-
No cóż, sądząc po tym co gugle pokazują, to nie jest żaden błąd - tam się faktycznie skręca, choć nie w Zakopiańską.
Trzeba zerkać na ekran...
Wiesz, to ja mam w nosie taką nawigację, gdzie muszę sprawdzać na ekranie, czy przypadkiem instrukcje głosowe nie wprowadzają mnie w błąd!
Nie jestem dystrybutorem TT, nie bardzo mnie twoje uczucia interesują
Chyba mało jeździsz z navi, bo byś takich sytuacji zobaczył wiele.
Jeżdżę z prywatnym TT, służbowo z Garminem, kiedyś z AM.
Każda miewała takie sytuacje.
Owszem, na mapie to wygląda jak lekki skręt w prawo, ale w rzeczywistości sytuacja wygląda już całkiem inaczej.
Jest wydzielony pas do skrętu w prawo, który prowadzi do centrum Krakowa, ale chcąc jechać w ul. Zawiłą, należy (zgodnie z oznakowaniem) przez skrzyżowanie przejechać prosto, a rzeczony skręt w prawo w rzeczywistości znajduje się dopiero za skrzyżowaniem.
Identyczna sytuacja jest przy jeździe w przeciwnym kierunku.
Zaginasz czasoprzestrzeń.
Ulica dochodzi do Zakopiańskiej pod kątem, który nie jet prosty i nie da się tego ukryć.
Reszta to bicie piany.
Naprawdę nie widziałeś skrzyżowania na którym można skręcić w prawo w dwie różne ulice?
Oderwij się od komputera ...;)
-
Chyba mało jeździsz z navi, bo byś takich sytuacji zobaczył wiele.
I za każdym razem gdy coś takiego mi się przytrafi, to najchętniej bym udusił tego, kto mnie w ten sposób wypuścił w maliny!
A to, że ktoś inny spieprzył gdzieś sprawę jeszcze bardziej, to dla mnie żadne wytłumaczenie.
Ulica dochodzi do Zakopiańskiej pod kątem, który nie jet prosty i nie da się tego ukryć.
Owszem, kont nie jest prosty, ale na pewno nie jest to też skręt w prawo.
Naprawdę nie widziałeś skrzyżowania na którym można skręcić w prawo w dwie różne ulice?
Ale tam nie ma skrętu w dwie ulice w prawo!
Skrzyżowanie jest wyraźnie i jednoznacznie oznakowane, z wydzielonymi i oznakowanymi pasami: do skrętów w prawo, lewo i do jazdy na wprost!
Ja powinienem jechać na wprost, a nawigacja każe mi skręcać w prawo!
Oderwij się od komputera ...;)
W pierwszym rzędzie radziłbym taki eksperyment Tobie.
Bo Ty oceniasz sytuację na podstawie mapy, a ja na podstawie tego, co widzę gdy przez to skrzyżowanie przejeżdżam!
TomTom wprowadza w błąd i co do tego nie ma wątpliwości.
-
TomTom wprowadza w błąd i co do tego nie ma wątpliwości.
Zgadzam się, dodam że AM rozróżnia te kierunki komunikatami 'w prawo' i 'lekko w prawo'.
-
TomTom wprowadza w błąd i co do tego nie ma wątpliwości.
Zgadzam się, dodam że AM rozróżnia te kierunki komunikatami 'w prawo' i 'lekko w prawo'.
TT używa powyższych komunikatów i dodatkowo "ostro w prawo/lewo"
;)
-
Na tym skrzyżowaniu? Masakra :mrgreen:
Nawet sobie ściągnałem GO na tableta żeby sprawdzić to miejsce i jest jak opisuje Cypisek.
Obie trasy są opisane tymi samymi manewrami. Skręć w lewo w tym miejscu (https://goo.gl/maps/qm3cTL5nTeo) jest dla mnie jednoznaczne,
nakazuje skręcić na Zakopiankę, nie w Jugowicką.
-
Skrzyżowanie jest niewątpliwie trudne do właściwego poinstruowania odnośnie toru jazdy.
Moim zdaniem, jadąc od strony ul. Jugowickiej, najwłaściwsze byłyby takie instrukcje:
"Trzymaj się lewej strony, potem lekko w prawo",
a jadąc od strony ul. Zawiłej, na odwrót:
"Trzymaj się prawej strony, a potem lekko w lewo".
-
Trudno mi przewidzieć jak urządzenia zinterpretują zmianę którą wprowadziłem ale powinno pomóc, mapa 9.80-9.85.
-
Trudno mi przewidzieć jak urządzenia zinterpretują zmianę którą wprowadziłem ale powinno pomóc, mapa 9.80-9.85.
A możesz napisać, jak wygląda ta zmiana którą wprowadziłeś?
-
Zmiana nie będzie widoczna na mapie, chodzi o kompozycję skrzyżowania które powinno być teraz inaczej interpretowane przez navcore.
-
Kilka dni temu ponownie przejeżdżałem przez to skrzyżowanie i w dalszym ciągu kompletna kicha, żadnej poprawy chociaż miałem mapy w wersji 10.05. Ja mam jechać na wprost, a TT każe mi skręcać!
Kryminał!!! Można znienawidzić Tom Toma, a zwłaszcza jego autorów!