PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => TomTom => Wątek zaczęty przez: temp666 w Luty 23, 2016, 12:24:04
-
Nowe mapy dostępne do pobrania.
Nowości na mapie = ZERO :mad:
-
Wyjaśniam o co chodzi: na mapę 9.65 przypadł okres migracji danych Polski do nowego formatu bazy danych (o którym była mowa na forum), wdrażania nowych narzędzi produkcji itd. Najważniejsze błędy/braki będą uwzględnione na mapie 9.70. Najtrudniejszy krok za nami, w najbliższej przyszłości ruszy nowy system aktualizowania map który znaczenie skróci czas od zgłoszenia błędu do jego uwzględnienia na mapie :ok:
-
Wyjaśniam o co chodzi: na mapę 9.65 przypadł okres migracji danych Polski do nowego formatu bazy danych ...
Jak zrozumiałem, to będą jeszcze 4 aktualizacje w tym roku, skoro obecna nie jest aktualizacją ???
-
Nie sądzę, poszczególne kraje były migrowane w różnym czasie, akurat Polska przypadła na 9.65. Wg mnie trafiło i tak na dobry moment, żadnych kluczowych inwestycji na drogach krajowych, zimowe wydanie mapy.
-
...ruszy nowy system aktualizowania map który znaczenie skróci czas od zgłoszenia błędu do jego uwzględnienia na mapie :ok:
Czy będzie obejmował również nawigacje wbudowane Carminat?
-
Tego nie wiem ale jeśli Renault i TomTom się "dogadają" to przypuszczam że tak. Nowy system będzie wymagał całkowicie nowego navcore.
-
Tego nie wiem ale jeśli Renault i TomTom się "dogadają" to przypuszczam że tak. Nowy system będzie wymagał całkowicie nowego navcore.
czyli tez nowych urządzen czy te nasze min. Go 5000 sie załapią na to nowe navcore?
-
Nowy system będzie wymagał całkowicie nowego navcore.
a co ze starszymi modelami np: GO 1005 ?
-
To już polityka firmy, oficjalne info poznam wtedy co wszyscy a spekulować nie chcę.
-
hej,
Udało się komuś pobrać mapę 9.65 na telefonie? Ja mam pobraną tylko na wersji beta aplikacji a na normalnej nic nie widzi.. :(
-
w nl dostepna jest aktualizacja benelux, eu, eu central
Tapniete z xperii
-
hej,
Udało się komuś pobrać mapę 9.65 na telefonie? Ja mam pobraną tylko na wersji beta aplikacji a na normalnej nic nie widzi.. :(
Tą betę to masz TomTom CNA
-
hej,
Udało się komuś pobrać mapę 9.65 na telefonie? Ja mam pobraną tylko na wersji beta aplikacji a na normalnej nic nie widzi.. :(
Tą betę to masz TomTom CNA
mam CNA, bete TT go mobile oraz go mobile zainstalowane na tym samym urządzeniu.. może to jest problem :P
-
mape pobiera ci tylko na pamięć wbudowaną, czy na SD
-
mape pobiera ci na tylko pamięć wbudowaną, czy na SD
Na SD, ale w wersji beta TT mobile mam mapę tylko dla Polski w wersji 9.65, a w TT go mobile mam mapę Europy!
-
mape pobiera ci na tylko pamięć wbudowaną, czy na SD
Na SD, ale w wersji beta TT mobile mam mapę tylko dla Polski w wersji 9.65, a w TT go mobile mam mapę Europy!
No to ja mam problem bo tylko chce mi pobrac na wbudowaną a wielkość map jest duza i du.. CNA installer masz w wersji 2.10.3 ?
Połączone: [time]Luty 25, 2016, 12:16:02[/time]
To ja nie widzę mapy Polski do pobrania tylko europe
-
CNA to co innego niż BETA TT go mobile :P Na becie TT go mobile możesz pobrać mapę jaką tylko chcesz.. ja mam mapę Polski i udało mi się ją zaktualizować do 9.65. W TT go mobile (ogólno dostępnej) mam mapę 9.60 (Polska i Europa) i nie widzi aktualizacji..
Co do CNA to już mam 2.10.3 i nic nowego się nie pojawiło, nie mogę także zainstalować tych małych updejtów - obstawiam konflikt z TT go mobile... A działa Ci stabilnie to TTNavApp bo mi się w kółko wykrzacza :(
[mod]usunięty zbędny cytat całego postu poprzedzającego[/mod]
-
Problem z tym, że nie widzi mi mapy Polski więc nie mam jak porac mapy (za mało miejsca na pamięci wbudowanej aby pobrać Europę) testowałem tylko działanie ale z mapami Beneluxu, nie wiem czemu nie widzę Polski, przeinstaluję CNA
-
Nie zobaczysz mapy Polski bo nie ma jej wydzielonej!!!
[mod]Przy bezpośredniej odpowiedzi proszę uzywać przycisku 'odpowiedz' a nie 'cytuj'[/mod]
-
heheh no to sobie potestowałem :-)
-
Nowy system będzie wymagał całkowicie nowego navcore.
Wydaje mi się że mapy dla starszych wersji będą wydawane tak jak do tej pory - podejrzewam tylko że nowe urządzenia dostaną nowy navcore umożliwiający korzystanie z nowych funkcji. Za dużo sprzętu wbudowanego jeździ i aktualizacja tego będzie raczej trudna / wręcz niemożliwa. Czy mapa 9.65 została wygenerowana z nowego silnika mapowego czy jeszcze ze starego? Jeśli z nowego to znaczy że mapy na stare urządzenia będą się aktualizować po staremu - moj TT Live zaktualizował mapę europy do 9.65 bez problemu.
-
mapy 9,70 do pobrania!
-
Sprawa jest stara jak świat i liczyłem, że TT w końcu ten błąd zauważy i poprawi, ale chyba się tego nie doczekam, więc sam zgłaszam.
Największy zbiornik wodny w pobliżu Krakowa, to Zalew w Kryspinowie, a na mapach TT go po prostu nie ma!
Dla porównania mapa Google'a z tymi zbiornikami wodnymi.
(http://)
-
W mapach TomToma nie ma bardzo wielu zbiorników, nie tylko tego. W calu ich uproszczenia pewne obiekty się pomija, szczególnie jak nie mają wpływu na wyznaczanie trasy. Choć z drugiej strony trochę szkoda.
W TT nie znajdziesz też większości małych rzek.
-
Ale na mapie TT są naniesione znacznie mniejsze zbiorniki wodne, a te dwa to są akurat największe zbiorniki wodne w okolicach Krakowa!
One są tym samym dla Krakowian, co Zalew Zegrzyński dla Warszawiaków,a w upalne dni docelowo przyjeżdżają tam całe tysiące ludzi, więc twierdzenie, ze "nie mają one wpływu na wyznaczanie trasy", dość mocno mija się z rzeczywistością.
-
One są tym samym dla Krakowian, co Zalew Zegrzyński dla Warszawiaków,a w upalne dni docelowo przyjeżdżają tam całe tysiące ludzi, więc twierdzenie, ze "nie mają one wpływu na wyznaczanie trasy", dość mocno mija się z rzeczywistością.
Chyba inaczej rozumiemy pojęcie wyznaczania trasy przez nawigację samochodową. Ja jadąc nad Zalew Zegrzyński podaję nazwy miejscowości gdzie chce jechać. Np. Nieporęt, Zegrze, Serock, Rynia. Sam zalew nie jest mi do niczego potrzebny ani samej nawigacji. Podobnie jest z Zalewem Sulejowskich gdzie też bywam co jakiś czas.
Nie twierdzę, że nie powinno być na mapie zalewu w Kryspinowie - owszem, powinien i po prostu zgłoś jego brak. Są na to odpowiednie mechanizmy.
Natomiast czy się pojawi czy nie nadal nawigacja będzie odbywać się tymi samymi drogami i w ten sam sposób. Ale oczywiście fajniej byłoby wybrać miejsce docelowe np. wskazując je na mapie bo chyba o to Ci chodzi.
-
Natomiast czy się pojawi czy nie nadal nawigacja będzie odbywać się tymi samymi drogami i w ten sam sposób. Ale oczywiście fajniej byłoby wybrać miejsce docelowe np. wskazując je na mapie bo chyba o to Ci chodzi.
Tak, właśnie o to mi chodzi, gdyż żadna z pobliskich miejscowości nie leży bezpośrednio nad tymi zbiornikami wodnymi.
Do napisania postu skłonił mnie właśnie fakt, że gdy w piątek chciałem tam jechać by się ochłodzić i do TT wpisałem nazwę pobliskiej miejscowości, to nawigacja wyznaczyła mi trasę do tej miejscowości, ale omijającą z daleka ten zbiornik wodny, do którego chciałem dotrzeć.
Nie twierdzę, że nie powinno być na mapie zalewu w Kryspinowie - owszem, powinien i po prostu zgłoś jego brak. Są na to odpowiednie mechanizmy.
Chciałem swój post umieścić w wątku "Mapy 9.65 - błędy i braki" ale mi się wątki pomyliły, a potem już nie miałem jak tego odkręcić, gdyż chyba był jakiś problem z serwerem, bo strona Forum w ogóle mi się nie otwierała.
Więc gdyby ktoś kompetentny był w stanie przenieść tę dyskusję we właściwe miejsce, to byłbym wdzięczny.
-
Swoja drogą jak wybierzesz Budzyń to trafisz dokładnie miedzy oba zbiorniki Zalew Budzyński i Zalew na piaskach, i jak widzę z mapy to są bardzo małe zbiorniki (Budzyński 600m po najdłuższej przekątnej, a na piaskach to 1200m). Więc w czym tu problem?
https://www.google.pl/maps/@50.0388523,19.7927129,1089a,20y,353.05h,44.74t/data= (https://www.google.pl/maps/@50.0388523,19.7927129,1089a,20y,353.05h,44.74t/data=)!3m1!1e3?hl=pl
-
O tym, że tam jest jakiś "Budzyń", to wiedzą tylko ci, którzy tam mieszkają, a nazwa ta na ekranie pojawia się dopiero wtedy, gdy mapę się już mocno przyzoomuje.
Dla wszystkich innych to jest Zalew w Kryspinowie, który administracyjnie mieści się w Cholerzynie i ja właśnie tę ostatnią nazwę wpisałem do TT.
Po prostu ciekaw byłem, czy TT nie znajdzie mi jakiejś ciekawszej drogi niż ta, którą zawsze jeżdżę, ale eksperyment zakończył się całkowitym niepowodzeniem.
Natomiast co do tego, że jakoś da się wyznaczyć trasę i tam dojechać, to ja nie wątpię że da się, trafiłbym tam także bez nawigacji samochodowej, ponieważ ja tam bez żadnej nawigacji przez lata jeździłem ;)
Po prostu uważam, że nawigacja samochodowa powinna nam nawigowanie ułatwiać, a nie utrudniać.
Argument, że jeden zalew ma 1200 metrów, a drugi tylko 600, również w niczym nie zmienia faktu, że w pobliżu Krakowa żadnego większego zalewu od tych dwóch nie mamy, a tymczasem zbiorniki wodne nawet znacznie mniejsze od tamtych są na mapach TT uwzględnione!
-
O tym, że tam jest jakiś "Budzyń", to wiedzą tylko ci, którzy tam mieszkają, a nazwa ta na ekranie pojawia się dopiero wtedy, gdy mapę się już mocno przyzoomuje.
Dla wszystkich innych to jest Zalew w Kryspinowie, ...
Ale Kryspinów od Budzynia to 400m.
... który administracyjnie mieści się w Cholerzynie i ja właśnie tę ostatnią nazwę wpisałem do TT.
Ale po co pisać nazwę Cholerzyna, skoro wszyscy wiedzą o Kryspinowie?
-
Ale Kryspinów od Budzynia to 400m.
Według Googla to jest 1700 metrów: https://www.google.pl/maps/dir/50.0425564,19.797413/50.0519538,19.7841521/50.0519538,19.7841521/@50.0454916,19.7834869,15z/data= (https://www.google.pl/maps/dir/50.0425564,19.797413/50.0519538,19.7841521/50.0519538,19.7841521/@50.0454916,19.7834869,15z/data=)!4m2!4m1!3e0
Ale po co pisać nazwę Cholerzyna, skoro wszyscy wiedzą o Kryspinowie?
Choćby dlatego, że ja zawsze jeżdżę na ten brzeg zalewu, który jest po stronie Cholerzyna, a nie po stronie Kryspinowa.
Drobne kilkaset metrów różnicy, które powoduje, że czasem nawigacja samochodowa wywozi ludzi w maliny, a nie do celu.
I prawdę mówiąc, to Ci się dziwię, bo te Twoje argumenty to są w stylu "ale za to u Was to murzynów biją".
Ja wskazałem miejsce, gdzie TomTom (lub producent mapy) poważnie zawalił, a Ty mnie teraz na siłę przekonujesz, że pomimo tej zawalanki da się do celu dojechać.
Owszem, da się dojechać, co więcej, ja bym dał radę i w to i w wiele innych miejsc dojechać w ogóle bez nawigacji samochodowej (żeglowałem po morzu w czasach gdy GPS jeszcze nie istniał!), ale jeśli danego systemu nawigacji używam, to chcę wiedzieć czy mogę do niego mieć zaufanie! A błędy takie jak pominięcie na mapie największego w okolicy zbiornika wodnego, to zaufanie podważają.
-
Cypisek, masz rację, te zbiorniki powinny być na mapie i dzięki Tobie będą - na mapie 9.80.
-
1. Ja mierzyłem do lokalizacji Budzyń który wskazała nawigacja:
50.046883, 19.792327 (i to jest 400m)
https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B002'48.8%22N+19%C2%B047'32.4%22E/@50.0468864,19.7901383,17z/data= (https://www.google.pl/maps/place/50%C2%B002'48.8%22N+19%C2%B047'32.4%22E/@50.0468864,19.7901383,17z/data=)!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d50.046883!4d19.792327
2. No jak Ty tracisz zaufanie do nawigacji tylko z takie powodu, to cóż ja mogę na to powiedzieć. :)
Osobiście myślę że nieco wyolbrzymiasz problem, ale nie ma tematu. Może ktoś inny jeszcze sie wypowie co o tym sadzi, najlepiej ktoś kto nie zna tej okolicy. :)
Połączone: [time]Czerwiec 27, 2016, 18:21:28[/time]
Cypisek, masz rację, te zbiorniki powinny być na mapie i dzięki Tobie będą - na mapie 9.80.
No i tak się to powinno skończyć. :ok:
Choć nadal twierdze że dla samego wyznaczania trasy nic to nie zmieni.
-
Cypisek, masz rację, te zbiorniki powinny być na mapie i dzięki Tobie będą - na mapie 9.80.
Cieszy mnie to!
Dziękuję i pozdrawiam :)