Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.65, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.70, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie ) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.65:
-
A1 brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
-
A4 obwodnica Gliwic pomiędzy węzłami z A1 (Sośnica) i DK88 (Kleszczów) powinna być zaznaczona jako bezpłatna
https://www.viatoll.pl/pl/a/autostradowa-obwodnica-gliwic-bezplatna-
A6 brak oznaczenia na odcinku węzeł Szczecin Dąbie - most na rz. Chęłszcząca
http://umapa.pl/XV1Bo http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych-
S5/
DK5 od węzła z DW240 do węzła z A1 powinna być oznaczona jako S5/S91/E261 (5/91/E261)
https://goo.gl/maps/SrFMM w TT przebieg DK91 nie ma ciągłości między tymi węzłami
-
S7 brak nowego łącznika do drogi Śledziejowice - Brzegi
http://umapa.pl/Zbf1a http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/nowe-polaczenie-z-s7-pod-wieliczka--53494.html-
S61 Raczki - Suwałki Południe błędnie oznaczona jako S61/S8/E67; powinno być S61/E67/8, bo droga S8 kończy się w Białymstoku
-
DK1 Czechowice-Dziedzice zlikwidowano przewiązkę między jezdniami na skrzyżowaniu z ul.Świerkowicką
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510-
DK1 Tychy:
-
DK9:
-
DK10 skrzyżowanie z obwodnicą Nakła n/Notecią; wyjeżdżając z obwodnicy (ul.Nowa) w lewo na DK10 brak wyrysowanego na mapie lewoskrętu; wystarczy sprawdzić w GSV:
https://goo.gl/maps/UMkNJTGnCo62-
DK12-
DK16 zmieniony przebieg w Augustowie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK19 zmieniony przebieg w Lublinie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK25-
DK28 Krosno brak drugiej jezdni wraz z nowym, bezkolizyjnym węzłem na wysokości ul.Jagiellońskiej
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085 https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2-
DK37 obwodnica Darłowa (od DW203 Mickiewicza do Wojska Polskiego)
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,16.4090866,54.4116976?l=983ce0dc7f802d03-
DK42 geometria tego skrzyżowania do poprawki
https://goo.gl/maps/rikUgKMyQBP2-
DK61 obwodnica Stawisk nie ma oznaczenia drogi ekspresowej S61
https://www.youtube.com/watch?v=33v8-5uYMlI-
DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK73 Kielce ul.Ściegiennego rozbudowana do dwujezdniowej
http://regiomoto.pl/portal/swietokrzyskie/kielce-w-tym-tygodniu-oddadza-obie-jezdnie-sciegiennego-
DK75 nowy łącznik do węzła Brzesko na
A4 http://umapa.pl/76HGa http://rdn.pl/?p=56561- Jaworzno
DK79 brak drugiej jezdni na odcinku Niemcewicza - Podgórska
http://bip.jaworzno.pl/Article/get/id,26610.html-
DK80 Bydgoszcz zmieniony przebieg
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872-
DK82 zmieniony przebieg w Lublinie
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872- Tychy
DK86 w dzielnicy Czułów - fragment ulicy pomiędzy ul.Katowicką a DK86 błędnie zaznaczony w TT jako utwardzona; w GSV widać gdzie kończy się nawierzchnia betonowa:
https://goo.gl/maps/IeTuy https://goo.gl/maps/Pf1ph-
DK91 Częstochowa :
-
DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10
http://umapa.pl/8iFL7-
DW160 obwodnica Drezdenka I etap
http://mapa.targeo.pl/,20,15.8231198,52.8249515?l=91d4fcc81fd291f9 http://lubuskie.pl/news/17702/16/Otwarcie-pierwszej-czesci-obwodnicy-Drezdenka/-
DW203 obwodnica Darłowa (od Lotników Morskich do Mickiewicza)
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,16.4043693,54.4184051?l=be46fe359455efdc https://www.youtube.com/watch?v=ILiU3CHG3EU-
DW222 Skórcz - zmienił się przebieg
http://www.zdw-gdansk.pl/zdw/menu-glowne/news/zmiana-przebiegu-dw-226-i-501-w-gminie-pruszcz-gdanski/ http://umapa.pl/7JW7l-
DW256 Bydgoszcz:
-
DW291 w ogóle nie oznaczona w TT
http://umapa.pl/hTbjR-
DW303 obwodnica Jezior
http://umapa.pl/dkNSm http://gazeta.swiebodzin.pl/informacje-lokalne/1530-obwodnica-jezior-zostala-oddana-do-uzytku-mieszkancy-maja-z-nia-wiele-problemow-
DW348 w ogóle nie oznaczona w TT
łączy DK35 z A4
http://tinyurl.com/otbsm69- łącznik
DW382 z Komorowem powinien być zaznaczony jako asfaltowy a nie droga gruntowa
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/dolnoslaskie-mala-obwodnica-swidnicy-otwarta-51544.html http://umapa.pl/FQPGo- droga łącząca
DW387 w Radkowie z
DW388 w Wambierzycach nieprawidłowo uwzględniana przy wytyczaniu trasy; zakazy widać w GSV
https://goo.gl/maps/3KMT7 https://goo.gl/maps/3fCgr-
DW407 błędnie oznaczona droga, która nie jest częścią DW407
http://umapa.pl/RSB4C-
DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa
http://umapa.pl/mer0P niepoprawne zaznaczenie przebiegu przez Landzmierz, Cisek i Bierawę
- Pasłęk
DW513 przebieg wydłużony do węzła S7 Pasłęk Północ
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360-
DW544 brak nowego wiaduktu/węzła z ul.Działdowską w Mławie
http://umapa.pl/Y8yqK- Toruń
DW553 brak drugiej jezdni na odcinku Grunwaldzka - Bema
http://www.torun.com.pl/index.php?art_id=38&id_news=36841- Jabłonna
DW630 nieprawidłowo oznaczona jako 61/630; ślad DK61 przeniesiono na obwodnicę Jabłonny w 2007 r.
http://www.siskom.waw.pl/DK61.htm- Węgorzewo
DW650 nowy przebieg od nowego ronda na Zamkowej do 11 Listopada
http://umapa.pl/zRBPC http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=258-
DW747 przebudowano skrzyżowanie z
DW754 http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822-
DW809 brak dwujezdniowej ,,nowej" ul.Poligonowej w Lublinie, południowy dojazd do węzła Lublin-Czechów
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,23,22.5515728,51.2793431?l=fa179e65e07c0c25-
DW817 w ogóle nie oznaczona w TT
https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz-
DW886 wschodnia obwodnica Brzozowa
http://mapa.targeo.pl/,22,22.0355604,49.6977638?l=84da4f5d7bab4e96-
DW900 w ogóle nie oznaczona w TT
http://umapa.pl/ip8SM-
DW901 Gliwice błędny przebieg w granicach miasta
http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf-
DW903 w ogóle nie oznaczona w TT
łączy DK79 z A4
http://tinyurl.com/z8ag2t2-
DW981 brak obwodnicy Bobowa - Sędziszowa
http://umapa.pl/XOjh6 http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/malopolskie-odcinek-dw981-sedziszowa--bobowa-otwarty-51560.html- brak drogi transgranicznej Pokrzywna (
PL) - Jindřichov (
CZ) w Górach Opawskich wybudowanej w 2014 r.
http://umapa.pl/OEycP http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html-
Biłgoraj brak asfaltowego łącznika DW835 (al.JP2) z ul.Matejki
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=129123696&postcount=3248-
Ciechanów błędnie wyrysowana ul.Mleczarska, która przebiega po nowym wiadukcie obok starego śladu ulicy (nie ma połączenia z ul.Składową, a Fabryczna łączy się pod wiaduktem ze ,,starą" Mleczarską)
http://umapa.pl/Xo0xe-
Czeladź brak ul.Gdańskiej wybudowanej w 2012 r.
http://umapa.pl/tNRne https://goo.gl/maps/WXHdK-
Debrzno cała ul.Długa powinna być oznaczona jako asfaltowa
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.2370843,53.5377862?l=13167e44964733a8-
Gdańsk:
- droga łącząca most na Warcie w m.
Kamion z DW486 powinna być zaznaczona jako asfaltowa
https://goo.gl/maps/BGRauazLUGv https://goo.gl/maps/x8xUYQzbDU12-
Katowice:
-
Kęty:
-
Kraków ul.Saska rozbudowana do dwujezdniowej, powstało rondo i łącznik z Żołnierską
http://umapa.pl/fksdr http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136-
Kraśnik brak nowego odcinka alei Tysiąclecia
http://www.krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/3559-przedluzenie-alei-tysiaclecia-w-krasniku-oficjalnie-otwarte-foto-wideo http://umapa.pl/37EMA-
Kutno ul.Żwirki i Wigury nie powinna być zablokowana
http://www.um.kutno.pl/page/559,?id=1524-
Lubin brak tzw. małej obwodnicy (połączenie ul.Leśnej przy DK3 z ul.Kolejową)
http://umapa.pl/LrGoA http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/-
Lublin:
-
Łódź brak trasy W-Z na odcinku Wólczańska - Kilińskiego
http://mapa.targeo.pl/,20,19.4592486,51.7594128?l=b76f2983602450a9-
Nowy Dwór Mazowiecki:
-
Nowy Sącz brak Obwodnicy Zachodniej (od DK28 do DW969)
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/nowy-sacz-ma-zachodnia-obwodnice--52095.html http://mapa.targeo.pl/,23,20.6341726,49.6097108?l=5e0298b905645980-
Opalenica Obwodnica Zachodnia
http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8 http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592-
Pińczów obwodnica centrum czyli ul.Republiki Pińczowskiej; brak odcinka zachodniego z rondem i zbyt niski priorytet całości
http://umapa.pl/IvuXW http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439-
Piotrków Tryb. brak ulic Miłosza i Porazińskiej
http://umapa.pl/gdmK9 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217-
Poznań - numeracja i przebieg dróg krajowych od dawna nie poprawione:
- DK5 (jako S5) między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S11; między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód ma wspólny przebieg z A2
- S11 między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S5; między węzłami Poznań Zachód i Komorniki ma wspólny przebieg z A2
- dawny przebieg DK5 i DK11 przez teren Poznania powinien być usunięty; prawidłowy przebieg widać tutaj http://umapa.pl/dTRY7
-
Pruszcz Gdański:
-
Radomsko:
-
Reda brak połączenia ulic Kosynierów, Morskiej i Obwodowej (+brak ronda)
http://umapa.pl/8pRqB jest to o tyle istotne, że można tamtędy omijać permanentne korki na
DK6-
Rzeszów:
-
Środa Wielkopolska:
-
Świdnica:
-
Toruń:
- brak nowego przebiegu dwujezdniowej ul.Polnej do DK91, brak ronda Polna/Traktorowa http://mapa.targeo.pl/,19,18.6091800,53.0413561?l=48e691d300a4961e http://www.torun.pl/pl/kilometry-drog-na-jarz-e
- osiedle JAR brak większości ulic, brak 3 rond, brak ul.Freytaga, niewłaściwy przebieg ulic: Fortecznej, Strobanda, Watzenrodego itd.; wszystko pomiędzy ul.Ugory a DK91 do poprawy http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10
-
Warszawa:
- al.4 czerwca 1989 r. brak odcinka Połczyńska - Sternicza
- ul.Pileckiego brak drugiej jezdni na skrzyżowaniu z I.Gandhi
-
Wejherowo:
-
Węgrów brak przedłużenia ul.Żagana do Zwycięstwa i ronda na Żagana; tylko fragment Żagana przy Traugutta jest gruntowy, reszta z kostki brukowej; wszystko widać na foto sat
http://umapa.pl/XzuBf-
Zabrze brak nowej drogi łączącej ul.Kopalnianą z Ziemską i 2 rond na jej końcach
http://umapa.pl/KeXxw http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?s=3313317ebfc9e95be929a2a2c66e8fae&p=128907163&postcount=852-
Zubrzyce obejście miejscowości nadal niekompletne
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414 http://umapa.pl/9H8Sc http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981[/list]