PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Nawigacja GPS => TomTom => Wątek zaczęty przez: temp888 w Sierpień 12, 2015, 11:53:14
-
Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące geometrii dróg w Polsce (błędy/braki) to zamieszczajcie je tu, na pewno się tym zajmę. Tylko kilka uwag z mojej strony:
1. z powodu ogromu pracy proszę o rzeczy większe np. brakujące obwodnice, przelotowe drogi w miastach. Rzeczy typu numeracja domów - odpadają.
2. cykl produkcji map składa się z kilku etapów i trwa długo, a to oznacza, że jeżeli aktualną mapę mamy 9.55, to nie ma szans żeby zgłoszona przez Was poprawka weszła na 9.60, nawet jeżeli zajmę się tym od razu (technicznie niemożliwe), dlatego proszę o cierpliwość. Może też być tak, że to co zgłaszacie zostało już wcześniej przez nas zaktualizowane i dlatego będzie w następnej mapie.
3. zmiany na krajówkach, ekspresówkach i autostradach w zasadzie ogarniamy i wprowadzamy z wyprzedzeniem, dlatego będą w większości przypadków w wydaniu mapy najbliższym otwarcia drogi (nie mówię o tym co było tylko co jest i będzie :E) - ale oczywiście nie zaszkodzi jak dacie znać co się oddaje w Waszej okolicy w ciągu najbliższego roku, zwłaszcza w południowych województwach. Natomiast najcenniejsze z mojego punktu widzenia są informacje o drogach realizowanych przez gminy/miasta i województwa, najlepiej na co najmniej pół roku przed oddaniem (trudniej ogarnąć niż te, które buduje GDDKiA).
4. jak macie jakieś mapy projektowe dotyczące tych inwestycji to piszcie na priv, podam maila, na który można je przesłać
P.S. nie ma sensu zgłaszać tego samego kilkukrotnie, po prostu jeżeli ktoś uważa, że zgłoszenie kolegi jest ,,wyssane z palca", to niech o tym napisze.
Braki i błędy na mapie 9.55:
- A1 brak konsekwencji w dodatkowych nazwach autostrad - skoro wszystkie odcinki A2 mają dopisane ,,Autostrada Wolności", to w przypadku A1 powinno być ,,Autostrada Bursztynowa"
- A4 obwodnica Gliwic pomiędzy węzłami z A1 (Sośnica) i DK88 (Kleszczów) powinna być zaznaczona jako bezpłatna https://www.viatoll.pl/pl/a/autostradowa-obwodnica-gliwic-bezplatna (https://www.viatoll.pl/pl/a/autostradowa-obwodnica-gliwic-bezplatna)
- A6 brak oznaczenia na odcinku węzeł Szczecin Dąbie - most na rz. Chęłszcząca http://umapa.pl/XV1Bo (http://umapa.pl/XV1Bo) http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych (http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17450/Podsumowanie-roku-2014-na-zachodniopomorskich-drogach-krajowych)
- S5/DK5 od węzła z DW240 do węzła z A1 powinna być oznaczona jako S5/S91/E261 (5/91/E261) http://tinyurl.com/on25gbg (http://tinyurl.com/on25gbg) https://goo.gl/maps/SrFMM (https://goo.gl/maps/SrFMM) w TT przebieg DK91 nie ma ciągłości między tymi węzłami
- S19 obwodnica Kocka błędnie oznaczona jako DK19/S19 http://tinyurl.com/pocl84x (http://tinyurl.com/pocl84x) powinno być jedynie S19 https://goo.gl/maps/57tPV (https://goo.gl/maps/57tPV)
- S61 Raczki - Suwałki Południe błędnie oznaczona jako S61/S8/E67 http://tinyurl.com/qg723tb (http://tinyurl.com/qg723tb) powinno być S61/E67/8, bo droga S8 kończy się w Białymstoku
- DK1 Czechowice-Dziedzice zlikwidowano przewiązkę między jezdniami na skrzyżowaniu z ul.Świerkowicką http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html (http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,18278903,Na_DK1_wreszcie_bezpieczniej__Skrzyzowanie_za_12_mln.html) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=113967674&postcount=2510)
- DK1 Tychy:
- brak tunelu pod DK1 łączącego dzielnice Wartogłowiec i Wygorzele http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,18,19.0245900,50.1260028?l=9607aae943ffb074 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,18,19.0245900,50.1260028?l=9607aae943ffb074) http://m.katowice.gazeta.pl/katowice/1,121401,16452091,Tunel_pod_DK_1_jest_juz_przejezdny__Moga_z_niego_korzystac.html (http://m.katowice.gazeta.pl/katowice/1,121401,16452091,Tunel_pod_DK_1_jest_juz_przejezdny__Moga_z_niego_korzystac.html)
- ul.Cmentarna nie ma połączenia z węzłem DK1/DK44 http://tinyurl.com/pf2tbfx (http://tinyurl.com/pf2tbfx) https://goo.gl/maps/C1W42 (https://goo.gl/maps/C1W42)
- DK7 brak odcinka Warszawa Janki - Sękocin http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,20.8972345,52.1225465?l=74fe879ff00b0041 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,20.8972345,52.1225465?l=74fe879ff00b0041) http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/19857/Lacznik-od-trasy-S8-Opacz-Paszkow-do-krajowej-siodemki-otwarty (http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/19857/Lacznik-od-trasy-S8-Opacz-Paszkow-do-krajowej-siodemki-otwarty) http://tinyurl.com/p4cgyhu (http://tinyurl.com/p4cgyhu)
- DK9:
- brak nowego węzła z DW869 http://mapa.targeo.pl/,19,21.9718485,50.1144278?l=7715cfa264e8cef9 (http://mapa.targeo.pl/,19,21.9718485,50.1144278?l=7715cfa264e8cef9)
- brak drugiej jezdni w Radomiu na odcinku Zbrowskiego - Rodziny Ziętalów http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19115951,wiadukty-na-zolkiewskiego-gotowe-zdjecia.html (http://radom.wyborcza.pl/radom/1,48201,19115951,wiadukty-na-zolkiewskiego-gotowe-zdjecia.html)
- DK12
- błędny przebieg w woj.łódzkim https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/d/drogi-w-zarzadzie-gddkia-oddzial_9511/_PID_2015_04_21.pdf (https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/d/drogi-w-zarzadzie-gddkia-oddzial_9511/_PID_2015_04_21.pdf)
- zmieniony przebieg w Piotrkowie Tryb. http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK16 zmieniony przebieg w Augustowie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK19 zmieniony przebieg w Lublinie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK28:
- brak północnej obwodnicy Nowego Sącza; zmienia się przebieg DK28 (obwodnica i wspólny przebieg z DK75 aż do Lwowskiej) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125987034&postcount=6323 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125987034&postcount=6323) http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/12817 (http://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/12817)
- brak drugiej jezdni DK28 w Krośnie wraz z nowym, bezkolizyjnym węzłem na wysokości ul.Jagiellońskiej http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128482983&postcount=2085) https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2 (https://goo.gl/maps/RcKM9BsArfJ2)
- DK35 brak rozbudowanego węzła z dwujezdniową ul.Koreańską w Biskupicach Podgórnych http://umapa.pl/MGkRu (http://umapa.pl/MGkRu)
- DK37 obwodnica Darłowa (od DW203 Mickiewicza do Wojska Polskiego) http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,16.4090866,54.4116976?l=983ce0dc7f802d03 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,16.4090866,54.4116976?l=983ce0dc7f802d03)
- DK70 zmieniony przebieg w Skierniewicach http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- DK73 Kielce ul.Ściegiennego rozbudowana do dwujezdniowej http://regiomoto.pl/portal/swietokrzyskie/kielce-w-tym-tygodniu-oddadza-obie-jezdnie-sciegiennego (http://regiomoto.pl/portal/swietokrzyskie/kielce-w-tym-tygodniu-oddadza-obie-jezdnie-sciegiennego)
- DK79 Katowice brak dwukierunkowej ulicy łączącej DK79 z ul.Żelazną i adresu przy tej ulicy: ,,Chorzowska 108"; wiele firm ma tam siedziby http://umapa.pl/Pb01q (http://umapa.pl/Pb01q) https://goo.gl/maps/F611I (https://goo.gl/maps/F611I) https://goo.gl/maps/hkIgf (https://goo.gl/maps/hkIgf)
- DK80 Bydgoszcz
- zmieniony przebieg http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- węzeł z Rejewskiego/Skandynawską został przebudowany; brak dwujezdniowej ul.Skandynawskiej, brak ul.Więcka i ronda http://umapa.pl/jqtR3 (http://umapa.pl/jqtR3) http://infofordon.pl/201505021484/wezel-na-ul-fordonskiej-kolo-ikei-uporzadkowal-ruch-kolowy-nowe-zdjecia (http://infofordon.pl/201505021484/wezel-na-ul-fordonskiej-kolo-ikei-uporzadkowal-ruch-kolowy-nowe-zdjecia)
- DK82 zmieniony przebieg w Lublinie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127500580&postcount=872)
- Tychy DK86 w dzielnicy Czułów - fragment ulicy pomiędzy ul.Katowicką a DK86 błędnie zaznaczony w TT jako utwardzona; w GSV widać gdzie kończy się nawierzchnia betonowa: https://goo.gl/maps/IeTuy (https://goo.gl/maps/IeTuy) https://goo.gl/maps/Pf1ph (https://goo.gl/maps/Pf1ph)
- DK88 Gliwice węzeł z Portową został przebudowany http://dzisiajwgliwicach.pl/wydarzenia/znamy-date-otwarcia-wezla-dk88-portowa-zobacz-zdjecia/ (http://dzisiajwgliwicach.pl/wydarzenia/znamy-date-otwarcia-wezla-dk88-portowa-zobacz-zdjecia/)
- DK91 Częstochowa :
- brak ronda na skrzyżowaniu z Cmentarną http://42200.blox.pl/resource/warszawska3.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska3.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z Morsztyna/Dickensa http://42200.blox.pl/resource/warszawska7.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska7.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z Rząsawską/Konarskiego http://42200.blox.pl/resource/warszawska9.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska9.jpg)
- brak ronda na skrzyżowaniu z DW786 (Batalionów Chłopskich) http://42200.blox.pl/resource/warszawska11.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska11.jpg)
- przejazd przez tory kolejowe do Wałów Dwernickiego zlikwidowany http://42200.blox.pl/resource/warszawska5.jpg (http://42200.blox.pl/resource/warszawska5.jpg) tutaj http://umapa.pl/s1Ee1 (http://umapa.pl/s1Ee1)
http://i.imgur.com/i2nyjoJ.jpg (http://i.imgur.com/i2nyjoJ.jpg)
[/list]
- DW120 brak oznaczenia od skrzyżowania Szkolna/Szczecińska/Wyszyńskiego w Kobylance do węzła Motaniec na DK10 http://umapa.pl/8iFL7 (http://umapa.pl/8iFL7)
- DW160 obwodnica Drezdenka I etap http://mapa.targeo.pl/,20,15.8231198,52.8249515?l=91d4fcc81fd291f9 (http://mapa.targeo.pl/,20,15.8231198,52.8249515?l=91d4fcc81fd291f9) http://lubuskie.pl/news/17702/16/Otwarcie-pierwszej-czesci-obwodnicy-Drezdenka/ (http://lubuskie.pl/news/17702/16/Otwarcie-pierwszej-czesci-obwodnicy-Drezdenka/)
- DW178/DW182 obwodnica Czarnkowa http://www.naglos.com.pl/artykuly/11-pieniadze/945-obwodnica-czarnkowa-wreszcie-przejezdna (http://www.naglos.com.pl/artykuly/11-pieniadze/945-obwodnica-czarnkowa-wreszcie-przejezdna)
- DW203 obwodnica Darłowa (od Lotników Morskich do Mickiewicza) http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,16.4043693,54.4184051?l=be46fe359455efdc (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,21,16.4043693,54.4184051?l=be46fe359455efdc) https://www.youtube.com/watch?v=ILiU3CHG3EU (https://www.youtube.com/watch?v=ILiU3CHG3EU)
- DW256 Bydgoszcz:
- zmiana przebiegu DW256 na Kasztelańską-Andersa-nowy odcinek Orląt Lwowskich-Wyzwolenia http://umapa.pl/bieyP (http://umapa.pl/bieyP) http://edroga.pl/drogi-i-mosty/bydgoszcz-porzadkujemy-przebieg-waznych-drog-310711835 (http://edroga.pl/drogi-i-mosty/bydgoszcz-porzadkujemy-przebieg-waznych-drog-310711835)
- na Andersa powstało rondo z jednoczesnym odcięciem od skrzyżowania ul.Wolnej http://umapa.pl/P7oNy (http://umapa.pl/P7oNy)
- przebudowano skrzyżowanie Andersa z Wyzwolenia; odcięto północną część Wyzwolenia, południowa łączy się z Andersa pod innym kątem http://umapa.pl/mK2WS (http://umapa.pl/mK2WS)
- nowy odcinek Orląt Lwowskich łączy Andersa z Wyzwolenia +nowe rondo http://umapa.pl/EKuiI (http://umapa.pl/EKuiI)
- nowy odcinek Andersa od Gieryna do Geodetów +rondo http://umapa.pl/OpNU1 (http://umapa.pl/OpNU1)
- DW291 w ogóle nie oznaczona w TT http://umapa.pl/hTbjR (http://umapa.pl/hTbjR)
- DW303 obwodnica Jezior http://umapa.pl/dkNSm (http://umapa.pl/dkNSm) http://gazeta.swiebodzin.pl/informacje-lokalne/1530-obwodnica-jezior-zostala-oddana-do-uzytku-mieszkancy-maja-z-nia-wiele-problemow (http://gazeta.swiebodzin.pl/informacje-lokalne/1530-obwodnica-jezior-zostala-oddana-do-uzytku-mieszkancy-maja-z-nia-wiele-problemow)
- DW348 w ogóle nie oznaczona w TT :S łączy DK35 z A4 http://tinyurl.com/otbsm69 (http://tinyurl.com/otbsm69)
- łącznik DW382 z Komorowem powinien być zaznaczony jako asfaltowy a nie droga gruntowa http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/dolnoslaskie-mala-obwodnica-swidnicy-otwarta-51544.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/dolnoslaskie-mala-obwodnica-swidnicy-otwarta-51544.html) http://umapa.pl/FQPGo (http://umapa.pl/FQPGo)
- droga łącząca DW387 w Radkowie z DW388 w Wambierzycach nieprawidłowo uwzględniana przy wytyczaniu trasy http://tinyurl.com/p89afbg (http://tinyurl.com/p89afbg) zakazy widać w GSV https://goo.gl/maps/3KMT7 (https://goo.gl/maps/3KMT7) https://goo.gl/maps/3fCgr (https://goo.gl/maps/3fCgr)
- DW407 błędnie oznaczona droga, która nie jest częścią DW407 http://tinyurl.com/oap3mr2 (http://tinyurl.com/oap3mr2) http://umapa.pl/RSB4C (http://umapa.pl/RSB4C)
- DW410 brak oznaczenia odcinka od DW408 w Brzeźcach do Biadaczowa http://umapa.pl/mer0P (http://umapa.pl/mer0P)
- Pasłęk DW513 przebieg wydłużony do węzła S7 Pasłęk Północ http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.6487527,54.0762982?l=85c080039bdaeefb) http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360 (http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=360)
- DW544 obwodnica Lidzbarka http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.8452001,53.2676172?l=55f5655b6a3be61e (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,22,19.8452001,53.2676172?l=55f5655b6a3be61e)
- DW544 brak nowego wiaduktu/węzła z ul.Działdowską w Mławie http://umapa.pl/Y8yqK (http://umapa.pl/Y8yqK)
- Jabłonna DW630 nieprawidłowo oznaczona jako 61/630 http://tinyurl.com/p3wphm2 (http://tinyurl.com/p3wphm2) ślad DK61 przeniesiono na obwodnicę Jabłonny w 2007 r. :S http://www.siskom.waw.pl/DK61.htm (http://www.siskom.waw.pl/DK61.htm)
- Węgorzewo DW650 nowy przebieg od nowego ronda na Zamkowej do 11 Listopada http://umapa.pl/zRBPC (http://umapa.pl/zRBPC) http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=258 (http://www.zdw.olsztyn.pl/site/index.php?page=258)
- DW677 przebieg powinien się kończyć w Ostrowi Mazowieckiej, na skrzyżowaniu z DW627 http://tinyurl.com/ngg4o4a (http://tinyurl.com/ngg4o4a) w TT obie DW mają błędnie wspólny przebieg aż do Sokołowa Podlaskiego http://tinyurl.com/nv73ptb (http://tinyurl.com/nv73ptb)
- DW707 obwodnica Nowego Miasta nad Pilicą http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,20.5757427,51.6206934?l=d03c494a6345e58f (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,20.5757427,51.6206934?l=d03c494a6345e58f)
- DW747 przebudowano skrzyżowanie z DW754 http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,21.7613357,51.1257137?l=02bb630781076822)
- DW809 brak dwujezdniowej ,,nowej" ul.Poligonowej w Lublinie, południowy dojazd do węzła Lublin-Czechów http://www.lublin112.pl/oddano-uzytku-wazne-ulice-lublinie-mozna-juz-korzystac-calej-ul-poligonowej/ (http://www.lublin112.pl/oddano-uzytku-wazne-ulice-lublinie-mozna-juz-korzystac-calej-ul-poligonowej/)
- DW817 w ogóle nie oznaczona w TT https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz (https://goo.gl/maps/SXhc3eNgGzz)
- DW835 południowa obwodnica Biłgoraja http://umapa.pl/Jlx4L (http://umapa.pl/Jlx4L) http://bilgoraj.com.pl/zmiana-organizacji-ruchu-na-skrzyzowaniu-jana-pawla-ii-i-krzeszowskiej,,3,11,11,1,14563,n.html (http://bilgoraj.com.pl/zmiana-organizacji-ruchu-na-skrzyzowaniu-jana-pawla-ii-i-krzeszowskiej,,3,11,11,1,14563,n.html) plus brak rond na skrzyżowaniach DW835 z ul.Zieloną oraz Batorego/Lubelską
- DW900 w ogóle nie oznaczona w TT http://umapa.pl/ip8SM (http://umapa.pl/ip8SM)
- DW981 brak obwodnicy Bobowa - Sędziszowa http://umapa.pl/XOjh6 (http://umapa.pl/XOjh6) http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/malopolskie-odcinek-dw981-sedziszowa--bobowa-otwarty-51560.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/malopolskie-odcinek-dw981-sedziszowa--bobowa-otwarty-51560.html)
- DW985 wschodnia obwodnica Mielca - brak odcinka Tuszów Narodowy - ul.Dębicka http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,24,21.5361133,50.3483046?l=4cddc1bce3852d0f (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,24,21.5361133,50.3483046?l=4cddc1bce3852d0f) http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/podkarpackie-mielec-ma-obwodnice-w-ciagu-dw985-50479.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/podkarpackie-mielec-ma-obwodnice-w-ciagu-dw985-50479.html)
- brak drogi transgranicznej Pokrzywna (PL) - Jindřichov (CZ) w Górach Opawskich wybudowanej w 2014 r. http://umapa.pl/OEycP (http://umapa.pl/OEycP) http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html (http://www.nto.pl/wiadomosci/prudnik/art/4596059,u-podnoza-kopy-biskupiej-powstanie-nowa-droga-do-czech,id,t.html)
- Chorzów wiadukt nad linią kolejową w ciągu ul.Kollmanna i połączenie Inwalidzkiej z Kollmanna powinny być odblokowane http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126667030&postcount=375 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126667030&postcount=375) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126800473&postcount=386 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126800473&postcount=386)
- Ciechanów błędnie wyrysowana ul.Mleczarska, która przebiega po nowym wiadukcie obok starego śladu ulicy (nie ma połączenia z ul.Składową, a Fabryczna łączy się pod wiaduktem ze ,,starą" Mleczarską) http://umapa.pl/Xo0xe (http://umapa.pl/Xo0xe) brak ronda na skrzyżowaniu Mleczarskiej z DK50 http://umapa.pl/quDW2 (http://umapa.pl/quDW2)
- Czeladź brak ul.Gdańskiej wybudowanej w 2012 r. :S http://umapa.pl/tNRne (http://umapa.pl/tNRne) https://goo.gl/maps/WXHdK (https://goo.gl/maps/WXHdK)
- Debrzno brak obejścia centrum miasta czyli nowego przebiegu ul.Długiej http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.2374183,53.5379162?l=73c03ce3a34ae4f1 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.2374183,53.5379162?l=73c03ce3a34ae4f1)
- Gdańsk:
- ul.Siennicka z Mostem Siennickim nieprawidłowo zablokowane http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,18.6815810,54.3552475?l=0cbdaefe7e3c7962 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,18.6815810,54.3552475?l=0cbdaefe7e3c7962) http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/gdansk-most-siennicki-zostal-oddany-do-ruchu-50972.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/gdansk-most-siennicki-zostal-oddany-do-ruchu-50972.html)
- nieprawidłowo zablokowany łącznik Przetocznej i Siennickiej http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,18,18.6803620,54.3566844?l=694708948d75385f (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,18,18.6803620,54.3566844?l=694708948d75385f)
- brak ul.Nowomiejskiej http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,18.6495445,54.3621987?l=1e7aeecbece5ac23 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,18.6495445,54.3621987?l=1e7aeecbece5ac23)
- brak ul.Narzędziowców http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,18.6558192,54.3618187?l=cc4fbe8812c4ad04 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,18.6558192,54.3618187?l=cc4fbe8812c4ad04)
- dawna Nowa Wałowa to teraz Księdza Jerzego Popiełuszki http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ul-Popieluszki-zamiast-Nowej-Walowej-n90163.html (http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Ul-Popieluszki-zamiast-Nowej-Walowej-n90163.html)
- Gliwice nadal nie poprawiony przebieg DW901 i DK44 na terenie miasta http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf (http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_wojewodzkie.pdf) http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_krajowe.pdf (http://www.zdm.gliwice.pl/sterowanie/fileman/Uploads/Wykaz/drogi_krajowe.pdf)
- Katowice:
- wprowadzenie strefy Vmax=30 km/h w centrum http://www.katowice.eu/SiteAssets/Lists/Aktualnosci/AllItems/granice_strefy_tempo_30.pdf (http://www.katowice.eu/SiteAssets/Lists/Aktualnosci/AllItems/granice_strefy_tempo_30.pdf)
- brak przedłużenia ul.Baildona w kierunku ul.Szewczenki i nowego mostu na Rawie http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126849221&postcount=2907 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126849221&postcount=2907) na razie nie można swobodnie przejechać między Szewczenki a mostem (połączenie tylko przez prywatny parking) https://goo.gl/maps/JGWHi (https://goo.gl/maps/JGWHi)
- Kęty:
- brak ul.Franciszkańskiej http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,19.2136518,49.8825554?l=5bd6a17d29855f20 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,19,19.2136518,49.8825554?l=5bd6a17d29855f20)
- obwodnica płd-zach to ul.Spacerowa a nie Żwirki i Wigury http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159124/17870/htmlpreview (http://prawomiejscowe.pl/institution/17870/legalact/159124/17870/htmlpreview)
- Kraków ul.Saska rozbudowana do dwujezdniowej, powstało rondo i łącznik z Żołnierską http://umapa.pl/fksdr (http://umapa.pl/fksdr) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=125680478&postcount=3136)
- Kraśnik brak nowego odcinka alei Tysiąclecia http://www.krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/3559-przedluzenie-alei-tysiaclecia-w-krasniku-oficjalnie-otwarte-foto-wideo (http://www.krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/3559-przedluzenie-alei-tysiaclecia-w-krasniku-oficjalnie-otwarte-foto-wideo) http://umapa.pl/37EMA (http://umapa.pl/37EMA)
- Kutno ul.Żwirki i Wigury nie powinna być zablokowana http://www.um.kutno.pl/page/559,?id=1524 (http://www.um.kutno.pl/page/559,?id=1524)
- Lubin brak tzw. małej obwodnicy (połączenie ul.Leśnej przy DK3 z ul.Kolejową) http://umapa.pl/LrGoA (http://umapa.pl/LrGoA) http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/ (http://regionfan.pl/lubin-10-dni-do-otwarcia-obwodnicy/)
- Lublin:
- brak dwujezdniowego przedłużenia ul.Lubelskiego Lipca '80 http://umapa.pl/Qd9Nl (http://umapa.pl/Qd9Nl)
http://www.lublin112.pl/oddano-uzytku-wazne-ulice-lublinie-mozna-juz-korzystac-calej-ul-poligonowej/ (http://www.lublin112.pl/oddano-uzytku-wazne-ulice-lublinie-mozna-juz-korzystac-calej-ul-poligonowej/)
- brak ul.Stadionowej http://umapa.pl/1tABA (http://umapa.pl/1tABA)
- Nowy Dwór Mazowiecki:
- nowe rondo na skrzyżowaniu DK85/DW631 http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2829&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2829&mode=view)
- przebudowana Warszawska (DW631) http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2828&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2828&mode=view)
- nowe rondo na skrzyżowaniu DW631 (Warszawska)/Targowa/przedłużenie Modlińskiej http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2830&mode=view (http://www.novidvor.pl/download/file.php?id=2830&mode=view)
- Modlińska przedłużona do nowego ronda na Warszawskiej http://umapa.pl/lXeTj (http://umapa.pl/lXeTj)
- Modlińska przedłużona do nowego ronda na Paderewskiego http://umapa.pl/j1EQh (http://umapa.pl/j1EQh)
- Opalenica Obwodnica Zachodnia http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8 (http://mapa.targeo.pl/,21,16.3948407,52.3171327?l=b3aa0fd860d470e8) http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592 (http://www.kompasinwestycji.pl/droga-zachodnia-opalenicy-etap-ii-23592)
- Ostrołęka brak ulic (i ronda) wokół Galerii Bursztynowej (pomiędzy Rodziny Ulmów, Gorbatowa i Żebrowskiego) http://mapa.targeo.pl/,19,21.5789212,53.0749074?l=126b64b17a4fa080 (http://mapa.targeo.pl/,19,21.5789212,53.0749074?l=126b64b17a4fa080)
- Pińczów obwodnica centrum czyli ul.Republiki Pińczowskiej; brak odcinka zachodniego z rondem i zbyt niski priorytet całości http://umapa.pl/IvuXW (http://umapa.pl/IvuXW) http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439 (http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150705/POWIAT0108/150709439)
- Piotrków Tryb. brak ulic Miłosza i Porazińskiej http://umapa.pl/gdmK9 (http://umapa.pl/gdmK9) http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217 (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=128003090&postcount=17217)
- Poznań - numeracja i przebieg dróg krajowych od dawna nie poprawione:
- DK5 (jako S5) między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S11; między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód ma wspólny przebieg z A2
- S11 między węzłami Komorniki i Krzesiny ma wspólny przebieg z A2 i S5; między węzłami Poznań Zachód i Komorniki ma wspólny przebieg z A2
- dawny przebieg DK5 i DK11 przez teren Poznania powinien być usunięty; prawidłowy przebieg widać tutaj http://umapa.pl/dTRY7 (http://umapa.pl/dTRY7)
- Radomsko:
- łącznik ulic Sierakowskiego i Reymonta [przejazd pod wiaduktem kolejowym] powinien być odblokowany http://umapa.pl/Djm1M (http://umapa.pl/Djm1M)
- brak ronda między powyższym łącznikiem, ul.Sierakowskiego i ulicą prowadzącą do Parku Handlowego Era http://umapa.pl/gU4mP (http://umapa.pl/gU4mP)
- brak ulic i mini ronda tutaj http://umapa.pl/25h5c (http://umapa.pl/25h5c)
http://www.radomsko.pl/aktualnosci.php?id=962 (http://www.radomsko.pl/aktualnosci.php?id=962)
http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/na-ul-sierakowskiego-w-radomsku-powstaje-rondo-zdjecia,3464845,artgal,t,id,tm.html (http://radomsko.naszemiasto.pl/artykul/na-ul-sierakowskiego-w-radomsku-powstaje-rondo-zdjecia,3464845,artgal,t,id,tm.html)
- Reda brak połączenia ulic Kosynierów, Morskiej i Obwodowej (+brak ronda) http://umapa.pl/8pRqB (http://umapa.pl/8pRqB) jest to o tyle istotne, że można tamtędy omijać permanentne korki na DK6
- Rzeszów:
- brak dwujezdniowej obwodnicy miejskiej (odc.Rzecha - Lubelska) z mostem T.Mazowieckiego http://mapa.targeo.pl/,21,22.0186401,50.0594887?l=95b952cb43cfd1aa (http://mapa.targeo.pl/,21,22.0186401,50.0594887?l=95b952cb43cfd1aa) http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/3527_7-pazdziernika-otwarcie-mostu-im.-mazowieckiego.html (http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes-na-co-dzien/3527_7-pazdziernika-otwarcie-mostu-im.-mazowieckiego.html)
- brak I etapu tzw. Wisłokostrady http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,22.0229992,50.0409711?l=312d951f3e60ca08) http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640 (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150828/RZESZOW/150829640)
- Swarzędz brak obwodnicy Śródmieścia http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.0724296,52.4046812?l=9652f35de36ee874 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.0724296,52.4046812?l=9652f35de36ee874) http://swarzedzki.pl/index.php/component/k2/item/1700-obwodnic%C4%85-pojedziemy-w-listopadzie (http://swarzedzki.pl/index.php/component/k2/item/1700-obwodnic%C4%85-pojedziemy-w-listopadzie)
- Szczecin brak Mostu Brdowskiego http://umapa.pl/Z0Zd2 (http://umapa.pl/Z0Zd2) http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/zachodniopomorskie-nowy-most-na-odrze-otwarty-50705.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/zachodniopomorskie-nowy-most-na-odrze-otwarty-50705.html)
- Środa Wielkopolska:
- brak ronda na skrzyżowaniu Inwalidów Wojennych/Lipowa/Dąbrowskiego; dotychczasowa Inwalidów W. jest teraz parkingiem, a nazwa ulicy powinna być przerzucona na nowy odcinek http://umapa.pl/RhTIx (http://umapa.pl/RhTIx)
- brak ronda na skrzyżowaniu Witosa/Nakielska http://umapa.pl/MXueN (http://umapa.pl/MXueN) http://gazetasredzka.pl/aktualnosci/drugie-rondo-okolice-cmentarza,a26619c1 (http://gazetasredzka.pl/aktualnosci/drugie-rondo-okolice-cmentarza,a26619c1)
- Toruń:
- brak nowego przebiegu dwujezdniowej ul.Polnej do DK91, brak ronda Polna/Traktorowa http://mapa.targeo.pl/,19,18.6091800,53.0413561?l=48e691d300a4961e (http://mapa.targeo.pl/,19,18.6091800,53.0413561?l=48e691d300a4961e) http://www.torun.pl/pl/kilometry-drog-na-jarz-e (http://www.torun.pl/pl/kilometry-drog-na-jarz-e)
- osiedle JAR brak większości ulic, brak 3 rond, brak ul.Freytaga, niewłaściwy przebieg ulic: Fortecznej, Strobanda, Watzenrodego itd.; wszystko pomiędzy ul.Ugory a DK91 do poprawy http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10 (http://mapa.targeo.pl/,22,18.6033373,53.0525857?l=7dfc7c494ea12a10)
- Warszawa:
- Most Łazienkowski jest już przejezdny http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/warszawa-most-lazienkowski-otwarty-51591.htm (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/warszawa-most-lazienkowski-otwarty-51591.htm)l
- brak drugiej jezdni ul.Wołoskiej pomiędzy Wiktorską i Konduktorską http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/warszawa-nowa-ul-woloska-bedzie-gotowa-w-listopadzie-51311.html (http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/warszawa-nowa-ul-woloska-bedzie-gotowa-w-listopadzie-51311.html)
- Węgrów brak przedłużenia ul.Żagana do Zwycięstwa i ronda na Żagana; tylko fragment Żagana przy Traugutta jest gruntowy, reszta z kostki brukowej; wszystko widać na foto sat http://umapa.pl/XzuBf (http://umapa.pl/XzuBf)
- Wodzisław Śląski nowa organizacja ruchu w centrum miasta http://wodzislaw-slaski.pl/wp-content/uploads/2015/08/Centrum-Wodzis%C5%82awia-%C5%9Al%C4%85skiego-zatwierdzona-organizacja-ruchu.pdf (http://wodzislaw-slaski.pl/wp-content/uploads/2015/08/Centrum-Wodzis%C5%82awia-%C5%9Al%C4%85skiego-zatwierdzona-organizacja-ruchu.pdf)
- Zubrzyce obejście miejscowości nadal niekompletne http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,17.7892376,50.1383425?l=3acc38372d2de414) http://umapa.pl/9H8Sc (http://umapa.pl/9H8Sc) http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981 (http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,17,17.7796839,50.1410925?l=641de989a0b98981)
-
Wroclaw
Od trzech lat istnieje kompleks budynków przy Namyslowskiej we Wroclawiu, m.in. Hala Grafit plus apartamentowiec.
Jak jest taka obsuwa w kazdej miejscowosci w PL to wspolczuje.
TT obudz sie :-|
-
Czyli Namysłowska 8? Toż to na 9.50 jest, pewnie sprawdzałeś na routeplannerze a oni używają starej bazy adresów :P
Cree... znaczy się temp888 - dzięki za ładne zestawienia, pełna profeska :ok:
-
...sprawdzałeś na routeplannerze a oni używają starej bazy adresów...
Tak, wysylalem dostawe z R-damu i kierowca zrobil mi afere bo adres nie istnieje :]
-
Dopiero ściągam (wyjazd był) i nie wiem, czy został poprawiony irytujący błąd z 950 w postaci odblokowanego mostu w Kamieniu w ciągu DW747.
To potrwa jeszcze sporo czasu zanim Świętokrzyskie skończy drogę dojazdową do gotowego już mostu.
-
Dopiero ściągam (wyjazd był) i nie wiem, czy został poprawiony irytujący błąd z 950 w postaci odblokowanego mostu w Kamieniu w ciągu DW747.
Most już oddany do użytku: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19037417,kierowcy-doczekali-sie-mostu-w-kamieniu.html (http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,19037417,kierowcy-doczekali-sie-mostu-w-kamieniu.html)
To potrwa jeszcze sporo czasu zanim Świętokrzyskie skończy drogę dojazdową do gotowego już mostu.
Jakie Świętokrzyskie? :E Most łączy woj.lubelskie i mazowieckie :evil:
-
Czy w mapshare zostanie odblokowana most Grota po jego "otwarciu" czy też trzeba będzie czekać na nową mapę?
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,trasa-ak-i-most-grota-gotowe-czekaja-na-przeciecie-wstegi,177697.html (http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,trasa-ak-i-most-grota-gotowe-czekaja-na-przeciecie-wstegi,177697.html)
-
Numeracja dróg i nazwy węzłów na A i S to w TT dramat :S
Problemem jest też różnica w numeracji dróg i nazwach węzłów na papierze (ustawy i rozporządzenia) i w rzeczywsitości (znaki). Weź pod uwagę że trochę czasu zajmuje drogowcom wprowadzenie zmian na znaki, np. podajesz nazwę węzła "Lotnisko" na S2 jako błąd tymczasem ta nazwa ciągle widnieje na znakach. Użytkownik nie ma w głowie dziennika ustaw ale patrzy na znaki i to z nimi powinna być zgodna treść wyświetlana w nawigacji. Powinna, chociaż przyznaję że przy tylu zmianach i przebudowach nie da się utrzymać 100% poprawności.
zgłaszający - blokady mapshare/live powinny zostać usunięte z tych dróg jeszcze na starej mapie
-
np. podajesz nazwę węzła "Lotnisko" na S2 jako błąd tymczasem ta nazwa ciągle widnieje na znakach.
1:54-1:55 min na filmie z przejazdu (luty 2014 r.) https://youtu.be/vQFCll5J8zA?t=1m54s (https://youtu.be/vQFCll5J8zA?t=1m54s) jest ,,Warszawa Południe" i tym się sugerowałem :wink:
-
26.10.2015 Obwodnica Bochni (małopolskie)otwarta
-
26.10.2015 Obwodnica Bochni (małopolskie)otwarta
Piszesz o jakiejś nowej drodze? Bo Bochnia ma obwodnicę północną (A4) i południową (DK75/DK94) od dawna...
-
26.10.2015 Obwodnica Bochni (małopolskie)otwarta
Piszesz o jakiejś nowej drodze? Bo Bochnia ma obwodnicę północną (A4) i południową (DK75/DK94) od dawna...
przepraszam, chodzi o Bobową -droga 981
-
chodzi o Bobową -droga 981
A dokładniej o 1.6km nowej drogi w Sędziszowej omijającej 2 przejazdy kolejowe
nazywanej szumnie, acz bez sensu obwodnicą Bobowej.
-
chodzi o Bobową -droga 981
Zgłaszałem w MapShare 2 miesiące temu, jeszcze nie zaakceptowane :]
-
Pruszcz Gdański - brak ronda u zbiegu ulic Emilii Plater i Powstańców Warszawy.
-
Kolejny błąd, który wraca jak bumerang :S Już przynajmniej dwukrotnie było to zgłaszane w ciągu ostatnich lat - poprawiane i ktoś odwracał edycję. Dzisiaj zauważyłem, że na 9.55 ponownie jest nieprawidłowo naniesione :S
A4 obwodnica Gliwic pomiędzy węzłami z A1 (Sośnica) i DK88 (Kleszczów) powinna być zaznaczona jako bezpłatna: https://www.viatoll.pl/pl/a/autostradowa-obwodnica-gliwic-bezplatna (https://www.viatoll.pl/pl/a/autostradowa-obwodnica-gliwic-bezplatna)
Ustawcie jakąś blokadę edycji, bo ile razy można poprawiać to samo? :S Teraz trzeba będzie czekać na poprawkę pewnie do wiosny (mapa 9.70?) :S