Map Share

  • 146 Odpowiedzi
  • 50341 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 01, 2008, 21:54:44 »

ja dodalem istniejaca droge w Berlinie i niedosc, ze nie pojawila sie na mojej mapie, to nadal jej nie mam z mapshare..  :S

I nie będzie. Map Share nie dodaje dróg. Nigdzie się nie spotkałem z taką informacją. Może będzie ale w nowej mapie. Może bo sam też już 2 razy dodawałem nowe drogi w mieście i sie w nowych mapach nie ukazały...

to po co cala zabawa z okreslaniem jakiego rodzaju poprawki chce sie zaladowac?
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:20:37 »

ja dodalem istniejaca droge w Berlinie i niedosc, ze nie pojawila sie na mojej mapie, to nadal jej nie mam z mapshare..  :S

I nie będzie. Map Share nie dodaje dróg. Nigdzie się nie spotkałem z taką informacją. Może będzie ale w nowej mapie. Może bo sam też już 2 razy dodawałem nowe drogi w mieście i sie w nowych mapach nie ukazały...

to po co cala zabawa z okreslaniem jakiego rodzaju poprawki chce sie zaladowac?

Ta zabawa to wygoda dla leniuchów z TomTom'a :) Wyłożone wszystko na tacy...
A co oni z tym zrobią to ich sprawa.

Odp: Map Share
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 01, 2008, 23:21:44 »
Nie wiem jak to działa w rzeczywistości, ale gdzieś czytałem, że poprawki w postaci dodanych dróg można zobaczyć dopiero przy nowej mapie (oczywiście trzeba za nią zapłacić)

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 02, 2008, 09:44:10 »
Nie wiem jak to działa w rzeczywistości, ale gdzieś czytałem, że poprawki w postaci dodanych dróg można zobaczyć dopiero przy nowej mapie (oczywiście trzeba za nią zapłacić)

jak to?
przeciez tomtom home przeciez informuje, ze kozystasz z ilustam poprawek map share?
w dodatku podaja tez, te twoje poprawki sa 3 tygodnie stare i iles tam czeka na download jesli sie zalogujesz po np trzytygodniowej przerwie..

--
pozdrawiam :-)

Odp: Map Share
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 02, 2008, 13:08:28 »
Czytałem, że zmienia tylko nazwy ulic, kierunkowość czy zamknięcie drogi dla pojazdów - ale dodawanie dróg nie obejmuje (te dopiero zobaczysz z nową edycją map - cwaniaki)

*

Offline waflo

  • ***
  • 334
Odp: Map Share
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 26, 2008, 14:57:25 »
Witam.

W nowym TTN7 jest juz funkcja mapshare ktora dziala z nowymi mapami. Po uruchomieniu funkcji z poziomu aplikacji otrzymuje wiadomosc, ze przy nastepnym polaczenia z TomTom Home uaktualnienia do mapy zostana sciagniete. Jak polaczyc TTN7 z TomTom Home 2.4 ??? Program prosi o podlaczenie urzadzenia tomtom ale nie wykrywa PDA. Czy ktos wie jak tego uzywac?

T.

*

Offline zbych1

  • **
  • 233
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 639, HTC Diamond, laptop dell
Odp: Map Share
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:22:51 »
Jeżeli to PDA z orginalnym navigatorem 7 to w pamięci urządzenia powinien znajdować się "boot" imitujący urządzenie tomtom w takim przypadku należy w pda uruchomić opcje , ustawienia/połączenia/ustawienia USB i tam zaznaczyć "urządzenie pamięci masowej" lub "symulacja dysku flash" to zależy gdzie ten boot się znajduje czy na karcie pamięci (pierwsza opcja) czy w pamięci urządzenia (druga opcja)

*

Offline waflo

  • ***
  • 334
Odp: Map Share
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 26, 2008, 20:26:00 »
Dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam

T.

*

Offline bossbusko

  • ***
  • 308
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note III
Odp: Map Share
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2008, 07:59:27 »
Zassalem sobie ostatnio ze strony TT najnowszego TT Home. Podlaczylem mojego pda, system wyszukal i pobral mi ponad 16000 poprawek. Pomimo ze na stronie bylo napisane ze ta wersja TTHome nie jst dostosowana do pda.
I tu moje pytanie czy macie moze jakies miejsce w polsce, przykladowe po ktorym moge poznac ze poprawki sa prawidlowo zainstalowane?  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 08:01:32 wysłana przez bossbusko »
Alcatel OT Easy db, N3210, N3310, N3510i, N6610i, Mot T720i, Jakis Ery, SE p800, SE p900, SE p910i, MDA compact III, MDA compact IV, Samsung I780, MDA Compact V, HTC HD2, Samsung Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy Note II, Galaxy Note III

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2009, 11:24:16 »
no wlasnie.. a ja bym np chcial wstawic ograniczenie predkosci na kawalku ulicy, bo tak przeciez czesto bywa..
a tt kaze mi wybrac calosc.. tez tak macie?

--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 05, 2009, 13:11:28 »
Wybierz całość tak jak ci proponuje, póżniej się zapyta czy to zaznaczenie jest ok. Jeśli nie to masz możliwość edytowania wybranego kawałka. Lecz nie można zaznaczyć dowolnej odległości, ale wybierać trzeba z odcinków które już są zdefiniowane na mapie.

Odp: Map Share
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 05, 2009, 13:47:05 »
A co zrobić jeśli TT nie wie, że skrzyżowanie nie jest skrzyżowaniem tylko przecięciem w dwóch poziomach?
Ja wstawiłem zakazy skrętu w lewo i w prawo. ;-)
Jest lepszy sposób?

A jeśli droga jest gruntowa a on mnie tam ciąga bez ostrzeżenia że gruntowa?
Zmieniłem na nieprzejezdną, ale to nie jest w pełni prawda...

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 05, 2009, 13:52:30 »
Wybierz całość tak jak ci proponuje, póżniej się zapyta czy to zaznaczenie jest ok. Jeśli nie to masz możliwość edytowania wybranego kawałka. Lecz nie można zaznaczyć dowolnej odległości, ale wybierać trzeba z odcinków które już są zdefiniowane na mapie.

no wlasnie.. bez sensu, bo na jednej zaznaczonej kompletnej ulicy (bo tak to wyglada na mapie Niemiec)  nie mozesz miec dozwolonych roznych predkosci dozwolonych.. a tego akutra chetnie uzywam, bo kontrole tu czeste i trzeba uwazac na zanaki..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 05, 2009, 14:18:00 »
no wlasnie.. bez sensu, bo na jednej zaznaczonej kompletnej ulicy (bo tak to wyglada na mapie Niemiec)  nie mozesz miec dozwolonych roznych predkosci dozwolonych..

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem - można wprowadzać różne prędkości dla tej samej ulicy - mającej np. kilkanaście przecznic - ale na całych odcinkach miedzy skrzyżowaniami czyli tak jak poniżej, trzeba tylko za każdym razem wybrać kolejny odcinek.


*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 05, 2009, 14:19:26 »
no wlasnie.. bez sensu, bo na jednej zaznaczonej kompletnej ulicy (bo tak to wyglada na mapie Niemiec)  nie mozesz miec dozwolonych roznych predkosci dozwolonych..

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem - można wprowadzać różne prędkości dla tej samej ulicy - mającej np. kilkanaście przecznic - ale na całych odcinkach miedzy skrzyżowaniami czyli tak jak poniżej, trzeba tylko za każdym razem wybrać kolejny odcinek.



a jesli nie ma przecznic? podesle wieczorkiem  przyklad..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 05, 2009, 14:57:51 »
A co zrobić jeśli TT nie wie, że skrzyżowanie nie jest skrzyżowaniem tylko przecięciem w dwóch poziomach?
Ja wstawiłem zakazy skrętu w lewo i w prawo. ;-)
Jest lepszy sposób?

Na aktualnej mapie będzie to działało  :ok:  ale docelowo zgłosić to jako inną poprawkę i opisać

Cytuj
A jeśli droga jest gruntowa a on mnie tam ciąga bez ostrzeżenia że gruntowa?
Zmieniłem na nieprzejezdną, ale to nie jest w pełni prawda...

Tzn. wstawiłeś zakaz wjazdu?

Lepiej chyba jest zmienić typ drogi na drugorzędną lub inną (gruntowej nie ma w opcjach, a znane mi gruntowe mają kategorię drogi drugorzędnej) i ewentualnie ustawić tam jakieś bardzo niskie ograniczenie prędkości. Oczywiście masz ustawione w preferencjach planowania ostrzeganie przed drogami gruntowymi?
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 19:16:50 wysłana przez sbi »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 10, 2009, 19:05:09 »
no wlasnie.. bez sensu, bo na jednej zaznaczonej kompletnej ulicy (bo tak to wyglada na mapie Niemiec)  nie mozesz miec dozwolonych roznych predkosci dozwolonych..

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem - można wprowadzać różne prędkości dla tej samej ulicy - mającej np. kilkanaście przecznic - ale na całych odcinkach miedzy skrzyżowaniami czyli tak jak poniżej, trzeba tylko za każdym razem wybrać kolejny odcinek.



a jesli nie ma przecznic? podesle wieczorkiem przyklad..

niestety nie podesle, bo GO740 na macu nie da sie obslugiwac z poziomu kompa..  :(
w kazdym razie przecznice nie tna drogi i zaznacza sie calosc..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2009, 10:23:50 »
niestety nie podesle, bo GO740 na macu nie da sie obslugiwac z poziomu kompa..  :(
zrzuty ekranu w TT mozna zrobić bez obsługi z komputera:
W głownym katalogu urządzenia należy utworzyć katalog o nazwie "screen" - to jednak najłatwiej gdy jest podłączony do kompa, ale wystarczy że widzi go jako pamięć USB. Następnie w tym katalogu (screen) utworzyć pusty plik o  nazwie "capture"
Każde kliknięcie w lewy górny róg (pomiędzy + do powiększania a krawędzią ekranu) spowoduje wygenerowanie pliku ze zrzutem aktualnej zawartości ekranu - będzie on zapisany jako bitmapa w katalogu screen.

Cytuj
w kazdym razie przecznice nie tna drogi i zaznacza sie calosc..
Tu się pewnie nic nie poradzi bo mapy zapisywane są wektorowo. Dlatego można zmieniać atrybuty istniejących już na mapie odcinków (np. dozwoloną prędkość) natomiast nie można dodawać własnych "węzłów".
BTW. podaj współrzędne (lub adres) tej ulicy

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2009, 12:42:44 »
zrzuty ekranu w TT mozna zrobić bez obsługi z komputera:
W głownym katalogu urządzenia należy utworzyć katalog o nazwie "screen" - to jednak najłatwiej gdy jest podłączony do kompa, ale wystarczy że widzi go jako pamięć USB. Następnie w tym katalogu (screen) utworzyć pusty plik o  nazwie "capture"
Każde kliknięcie w lewy górny róg (pomiędzy + do powiększania a krawędzią ekranu) spowoduje wygenerowanie pliku ze zrzutem aktualnej zawartości ekranu - będzie on zapisany jako bitmapa w katalogu screen.

sprytne, thx!

Cytuj
Tu się pewnie nic nie poradzi bo mapy zapisywane są wektorowo. Dlatego można zmieniać atrybuty istniejących już na mapie odcinków (np. dozwoloną prędkość) natomiast nie można dodawać własnych "węzłów".
BTW. podaj współrzędne (lub adres) tej ulicy

dowolna ulica w Berlinie..
tu: Schönwalder Allee widac ladnie jak wraz z ulica zaznacza wszystkie uliczki wew. na terenie szpitala..
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 11, 2009, 14:29:37 »
ok. teraz możesz wybrać edycję i pracowicie "odklikać" wszystkie te kawalki ulicy które cię nie interesują i dostać np taki obrazek:

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 11, 2009, 14:44:48 »
ok. teraz możesz wybrać edycję i pracowicie "odklikać" wszystkie te kawalki ulicy które cię nie interesują i dostać np taki obrazek:

ok, to teraz jeszcze tylko napisz co takiego zrobiles  :O
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 11, 2009, 18:52:19 »
ok, to teraz jeszcze tylko napisz co takiego zrobiles  :O

Przygotuj sobie rysik (może być wykałaczka) bo palcem będzie trudno  :mrgreen:
Przeglądając mapę zaznaczasz interesującą cię ulicę - czyli otrzymujesz taki obrazek jak w twoim zrzucie ekranu.
Następnie wybierasz drugi przycisk z prawej strony (plus w kóleczku)
i wybierasz koryguj lokalizację
i następnie np. Zmiana ograniczenia prękości.
Pojawi się ekran na którym będziesz miał całą zaznaczoną ulicę.
Wybierz Edytuj, potem Kontynuj i znowu będziesz miał mapę z zaznaczoną całą ulicą.
Teraz przyda się rysik (albo wykałaczka) - dotykając nim fragmenty ulicy możesz je na przemian zaznaczać/odznaczać.
Jeżeli ulica jest duża może ti trochę potrwać, jak już będziesz miał zaznaczone tylko to co cię interesuje naciskasz przycisk gotowe.



*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 11, 2009, 22:17:32 »
SBI szacun.. umieram z ciekawosci jak na to wpadles, skoro z menu koryguj to nie dziala...
--
pozdrawiam :-)

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 12, 2009, 08:06:54 »
... z menu koryguj to nie dziala...

Też działa  :ok:

Tylko trzeba pamiętać o tym że za pierwszym razem wybierasz (zaznaczasz) całą ulicę, wciskasz "gotowe" a w następnym kroku (jeśli ograniczenie ma dotyczyć jej fragmentu) mususz znowu wybrać "edytuj" - choć już było gotowe  :grin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 10:08:50 wysłana przez sbi »

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2009, 10:10:12 »
sbi faktycznie  :O

natomiast opcje screenshota z poziomu programu musze wylaczyc, bo narobilem z 20 plikow od wczoraj, a zadnego nie chcialem..   :wink:
w tym trybie nie da sie zblizyc widoku mapy...

dzieki za pomoc  :ok:
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Map Share
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 23, 2009, 10:37:46 »
Gratulecja dla Pana Andrzeja   B) swoją drogą to prawie 2 poprawki dziennie przez rok czasu  :mrgreen: Mi by się znudziło po miesiącu  :O~

*

Offline Driv3r

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TomTom Go 600 / Go 1005 Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 23, 2009, 10:41:05 »
ale jak widać warto było :)

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: Map Share
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 23, 2009, 16:42:31 »
Przede wszystkim może dzieki takim ludziom TomTom dostrzeże polskich użytkowników swojej nawigacji - polskie głosy komputerowe, TMC itp.

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Map Share
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 23, 2009, 17:25:18 »
Przede wszystkim może dzieki takim ludziom TomTom dostrzeże polskich użytkowników swojej nawigacji - polskie głosy komputerowe, TMC itp.

IMO już dostrzegł jakiś czas temu. W krótkim czasie pojawiły się dla Polski: fotoradary, IQroutes, ALG.
TMC też by działał :D gdyby jakieś radio nadawało RDS-TMC :D