Map Share

  • 146 Odpowiedzi
  • 50385 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mslaw

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC P-3300 "Artemis", MicroSD 4GB,TomTom 6,HTC TOUCH
Map Share
« dnia: Styczeń 16, 2008, 09:39:31 »
Witam !
Od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem TomTom GO 920 która posiada funkcję  Map Share czyli nanoszenie własnych poprawek map oraz UM oraz możliwość ściągania poprawek z serwera. Moje pytanie jest do użytkowników którzy korzystają z tej funkcji i nanieśli tego typu poprawki oraz przesłali je do suportu TomTom-a a mianowicie
- ile trwają tego typu zmiany robione przez TomTom od momentu wysłania poprawki do ewentualnego pobrania ? np. nowy odcinek drogi na  twoim osiedlu,miejscowości.

Naniosłem 2-3 poprawki kilka dni temu lecz żadna z nich nie została jeszcze poprawiona :-(
Czy to narmalka ? Czy może potrzebna jest jakaś "aktywacja" Map Share

Mam zainstalowany najnowszy TomTom Home oraz jestem zarejestrowany userem.
Proszę o info.
Pozdrawiam

P.S
Szukałem trochę po sieci lecz z marnym skutkiem :-(

*

Offline cameltd

  • 41
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2008, 10:26:05 »
Moim zdaniem działa . Posiadam TTGO720 i wysyłam jakieś pół roku . To co zmieniam zostaje na moim tomtomku i po podłączeniu do kompa jest wysyłane . Ja też otrzymuję jakieś zmiany , bo widzę że przychodzą.
Mam nadzieję , że na nowych wersjach map zostaną uwzględnione moje poprawki.
TTN5/TTN6,AM3/AM4
TomTom Go 720

*

Offline mslaw

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC P-3300 "Artemis", MicroSD 4GB,TomTom 6,HTC TOUCH
Odp: Map Share
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2008, 11:07:30 »
Hmm... czy dobrze rozumie ?  jak dodasz sobie jakąś nową drogę  "punkt  A-B" to zmiana jest od razu widoczna na twoim Tomku ?
W moim przypadku widzi tylko ewentualne dodanie nazwy ulicy .

Odp: Map Share
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2008, 13:29:06 »
Hmm... czy dobrze rozumie ?  jak dodasz sobie jakąś nową drogę  "punkt  A-B" to zmiana jest od razu widoczna na twoim Tomku ?
W moim przypadku widzi tylko ewentualne dodanie nazwy ulicy .

Ja mam TT910 i bezpośrednio mogę odblokować/zablokowac drogę, kierunki, zmienic UM lub nazwe, ale np. nową droge, rondo itp jedynie zglosic do poprawki.
Zauważyłem jednak pare nowych małych rond w Warszawie (zrobily sie modne), ktore tez zglaszalem przed kilkoma miesiącami, wiec moze MapShare pracuje nie tylko dla Słoweni czy Czech :)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2008, 21:54:44 »
Ja zgłaszałem u siebie tez jedno małe rondo juz bardzo dawno, ale do tej pory cisza...

*

kichu1979

Odp: Map Share
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 19:46:48 »
Idea watku jest taka, ze sprawdzamy po jakim czasie zostaly lub nie udostepnione dodane przez nas poprawki.
Osoba zamieszczajaca poprawek wstawia zrzut ekranu (tak chyba bedzie najczytelniej) z informacja co i kiedy
zmienila i inne osoby moga z ciekawosci sprawdzic czy u nich juz jest. Na pierwszy rzut oka przeorganizowany
przeze mnie ruch w centrum Wrzesni (duza ilosc drog jednokierunkowych + czesc wylaczona z ruchu). Wylaczylem
nazwy ulic, zeby  bylo widac co i jak.

Poprawki nanosilem w styczniu na mapie 7.10 i niedawno po raz drugi na mapie 7.15. Wspolrzedne lokacji na screenie.



Jak to wyglada u was...




*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2008, 22:09:30 »
Mapa EE 7.10- wygląda na nieruszone. Znaczy nie poprawione.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 22:51:54 wysłana przez Waszko »

*

kichu1979

Odp: Map Share
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2008, 22:18:33 »
Rozumiem, ze na EE... a u kogos z WCE ?

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Map Share
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2008, 19:08:06 »
TomTom ogłosił, że od premiery usługi w lipcu 2007 roku  osiągnięto  ponad miliona udoskonaleń do map wprowadzonych przez użytkowników TomTom Map Share™ .
Około 2/3 z miliona wprowadzonych udoskonaleń map może być poprawionych od razu. Reszta jest przekazywana do działu rozwoju firmy TomTom – który zajmuje się korektą błędów – lub może być przekazana dostawcy danej mapy w celu jej przeanalizowania.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że usługa TomTom Map Share jest tak popularna wśród społeczności naszych użytkowników” – powiedział Harold Goddijn, Chief Executive Officer firmy TomTom. „Sieć dróg zmienia się codziennie, często niespodziewanie. Wcześniej, producenci nawigacji satelitarnej nie byli w stanie oferować map, które wyszły by naprzeciw oczekiwaniom ich użytkowników. Teraz użytkownicy mają możliwość łatwego i ciągłego udoskonalania własnych map bezpośrednio na swoich urządzeniach. Co ważniejsze, nasi użytkownicy mogą otrzymać wszystkie udoskonalenia wprowadzone przez innych członków społeczności Map Share za darmo zyskując tym samym ich codzienną wiedzę o lokalnych drogach. Im częściej użytkownicy podłączają swoje urządzenia do oprogramowania TomTom HOME, tym bardziej aktualne i dokładne będą ich własne mapy. TomTom jest jedyną firmą produkującą przenośne urządzenia do nawigacji, która oferuje swoim klientom to unikalne i efektywne rozwiązanie...”

Quelle:
http://www.tomtom.com/news/category.php?ID=4&NID=487&Lid=9

 :smile:

Pozdrawiam

Dariusz-s
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 19:15:48 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2008, 19:22:02 »
Jak już będzie wersja na PDA, to fajnie by było jakby smartphony automatycznie aktualizowały poprawki via GPRS/EDGE/UMTS co określony czas.  :S

*

Offline ruphert

  • *
  • 71
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: TomTom ONE 2nd Edition
Odp: Map Share
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2008, 16:33:11 »
Jak już będzie wersja na PDA, to fajnie by było jakby smartphony automatycznie aktualizowały poprawki via GPRS/EDGE/UMTS co określony czas.  :S
Tak jak to robie zwykły TomTom poprzez bluetooth? ;)

*

kichu1979

Odp: Map Share
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2008, 10:57:16 »
"... Amsterdam, 12 czerwca 2008: TomTom i Tele Atlas coraz bliżej stworzenia w pełni zaktualizowanych map. TomTom ogłosił dziś, że przekaże firmie Tele Atlas wszystkie informacje zgromadzone przez Map Share™. Miliony sugestii klientów zostaną poddane szczegółowej weryfikacji, a jej wyniki zostaną uwzględnione w mapach wszystkich partnerów firmy Tele Atlas  już w czwartym kwartale 2008..."

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2008, 13:42:58 »
"... Amsterdam, 12 czerwca 2008: TomTom i Tele Atlas coraz bliżej stworzenia w pełni zaktualizowanych map. TomTom ogłosił dziś, że przekaże firmie Tele Atlas wszystkie informacje zgromadzone przez Map Share™. Miliony sugestii klientów zostaną poddane szczegółowej weryfikacji, a jej wyniki zostaną uwzględnione w mapach wszystkich partnerów firmy Tele Atlas  już w czwartym kwartale 2008..."

Ciekawe jak wielki mają ten zbiór danych zebranych od userów?

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Map Share
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:51:56 »
"... Amsterdam, 12 czerwca 2008: TomTom i Tele Atlas coraz bliżej stworzenia w pełni zaktualizowanych map. TomTom ogłosił dziś, że przekaże firmie Tele Atlas wszystkie informacje zgromadzone przez Map Share™. Miliony sugestii klientów zostaną poddane szczegółowej weryfikacji, a jej wyniki zostaną uwzględnione w mapach wszystkich partnerów firmy Tele Atlas  już w czwartym kwartale 2008..."

Ciekawe jak wielki mają ten zbiór danych zebranych od userów?

Poprawek MapShare jest obecnie ponad 15,4 miliona ( aktualna liczba poprawek MapShare "live" jest tutaj ; http://www.livechangingmaps.com/ ), do tego dochodzą jeszcze anonimowe dane zbierane od użytkowników poprzez TT Home.

 :mrgreen:

Pozdrawiam

dariusz-s

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 18, 2008, 19:25:20 »
A ja mam takie pytanie:
czy w tych aktualizowanych poprawkach są tez zawarte punkty POI? Mam wszystkie zaznaczone na tej drugie podstronie w ustawieniach mapshare.

*

kichu1979

Odp: Map Share
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 19, 2008, 00:40:52 »
POI z tego co zdazylem zauwazyc zbieraja, aczkolwiek obecnie poprawki POI nie sa dystrybuowane.

Aczkolwiek byl moment, ze pojawialy sie w aktualizacjach... w HOME byly osobno widoczne poprawki MapSahre
i osobno widoczne poprawki POI, ktore sie sciagaly, nakladaly itd.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2008, 09:02:22 »
POI z tego co zdazylem zauwazyc zbieraja, aczkolwiek obecnie poprawki POI nie sa dystrybuowane.

Aczkolwiek byl moment, ze pojawialy sie w aktualizacjach... w HOME byly osobno widoczne poprawki MapSahre
i osobno widoczne poprawki POI, ktore sie sciagaly, nakladaly itd.

No właśnie. Też to zauważyłem. Przecież powinni też to uaktualniać!.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:12:56 »
Zadam pytanie nieco teoretyczne, bo nie mam nawet na czym tego teraz sprawdzić ale może Wy będziecie wiedzieć:

- otóż są dwa urządzenia TT z mapami na kartach SD, na jednym z nich można "poprawić mapy" za pomocą usługi Mapshare, na drugim niestety nie ponieważ ma uszkodzony interfejs USB. Oba mają te same mapy.

Czy można więc przetransferować poprawki Mapshare z jednej karty SD na drugą? Czy są to po prostu jakieś pliki. czy poprawki map polegają na czymś innym?

P.S.
TT z dobrym USB nie widzi karty z modelu z uszkodzonym USB (nowszy typ karty o większej pojemności), a więc ewentualny transfer plików może się odbyć tylko przez np. laptopa z czytnikiem kart.

Odp: Map Share
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:03:54 »
Z tego co sprawdziłem to aktualizacji podlegają następujące pliki w katalogu z mapą:

ServerNameIndex    Plik DAT
PatchFilter                Plik DAT
ServerLineIndex       Plik DAT
MapServerPatch       Plik DAT
MapSettings.cfg

Ale w głównym też kilka jest aktualizowanych. Proponuję przekopiować te pliki i zobaczyć jaki będzie efekt.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:54:09 »
Z tego co sprawdziłem to aktualizacji podlegają następujące pliki w katalogu z mapą:

ServerNameIndex    Plik DAT
PatchFilter                Plik DAT
ServerLineIndex       Plik DAT
MapServerPatch       Plik DAT
MapSettings.cfg

Ale w głównym też kilka jest aktualizowanych. Proponuję przekopiować te pliki i zobaczyć jaki będzie efekt.

Ok, dzięki - a zaktualizowało Ci się w głównym katalogu?

Odp: Map Share
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 03, 2008, 12:34:26 »
Proponuję byś sam sprawdził co podlega aktualizacji u Ciebie. Wejdź do katalogu wybierz widok szczegółowy i posortuj pliki według daty modyfikacji i w ten sposób można stwierdzić jakie pliki są aktualizowane.
Osobiście zaczął bym od wymiany plików w katalogu mapy - te w katalogu głównym odnoszą się do ustawień użytkownika i raczej nie powinny mieć znaczenia odnośnie mapshare.

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Map Share
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 03, 2008, 15:23:05 »
Z tego co sprawdziłem to aktualizacji podlegają następujące pliki w katalogu z mapą:

ServerNameIndex    Plik DAT
PatchFilter                Plik DAT
ServerLineIndex       Plik DAT
MapServerPatch       Plik DAT
MapSettings.cfg

Ale w głównym też kilka jest aktualizowanych. Proponuję przekopiować te pliki i zobaczyć jaki będzie efekt.
MapSettings.cfg nie ma nic wspólnego z MapShare, plik zawiera ustawienia mapy zrobione przez użytkownika (dares, macierzysty, dodane punkty POI, ulubione itd.), pozostale cztery pliki są rzeczywiście odpowiedzialne za MapShare.

 :wink:

Pozdrawiam

Dariusz-s
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 15:26:50 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Map Share
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 19, 2008, 15:12:01 »
Dla tych co nie mogą przez TTHome, są teraz gotowce do wgrywania wprost na SD.

*

Offline literat

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Obecnie na etapie poszukiwań
Odp: Map Share
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 17, 2008, 11:11:15 »
Witam,
Kolega wyposażył się w urządzenie TomTom-a i chciał za pomoca MapShare przesłać nowo powstałą (oddanie za 2 tygodnie) obwodnice Nowej Soli. Niestety po przeglądnięciu wszystkich opcji w urządzeniu związanych z korektami map nie znaleźliśmy żadnej opcji która pozwoliłaby na zarejestrowanie przejechanego odcinka i przesłanie go dalej. Jest wiele opcji które pozwalają m.in. na dodawanie rond, zmiany kierunkowości itd. ale nie znaleźliśmy rejestrowania trasy. Z pewnościa taka opcja tam istnieje tylko jak ją uruchomić. W Automapie jest po prostu "Zapis trasy" a tam .... ?
Proszę o pomoc :-)

Odp: Map Share
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 17, 2008, 18:44:30 »
‘’Brakująca ulica’’ zaznacz na mapie skąd dokąd czyli punkt A oraz B podaj nazwę ulicy możesz dołączyć jakiś komentarz i wyślij to nie trzeba wysyłać śladów tak jak w AM bo TA sam lepiej to zrobi

Odp: Map Share
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 23, 2008, 22:58:20 »
Cytuj
„Śledź zmiany” na żywo w 16 krajach Europy - wyjątkowa kampania online TomTom Map Share™

Uczestnicy mogą wygrać darmowe mapy, urządzenia oraz nagrodę główną – wycieczkę do stolicy firmy TomTom - Amsterdamu

Amsterdam, Holandia, 10 sierpnia 2008 – TomTom, największy światowy dostawca przenośnych rozwiązań nawigacyjnych, rozpoczął w 16 krajach Europejskich wyjątkową kampanię internetową pod hasłem „Śledź zmiany”. Celem akcji jest rozpropagowanie technologii TomTom Map Share™, która umożliwia użytkownikom wspólną aktualizację map. Do tej pory klienci wprowadzili ponad 3 miliony poprawek od czasu uruchomienia serwisu Map Share. Dzięki kampanii mapy staną się jeszcze doskonalsze.

Nagrody
Każdy właściciel urządzenia TomTom, który będzie korzystał z Map Share do 23 września 2008, ma szansę wygrać nagrodę tygodnia – możliwość pobrania nowej mapy lub nawigator TomTom GO 930. Dodatkowo, właściciele urządzeń TomTom będą brali udział w losowaniu nagrody głównej pod koniec kampanii. Szczęśliwy zwycięzca spędzi luksusowy weekend z osobą towarzysząca w Amsterdamie – stolicy marki TomTom.

Zasady
Każdy użytkownik usługi Map Share, który pobierze lub zamieści nową aktualizację ma szansę zdobyć nagrodę. W konkursie będą brane pod uwagę wyłącznie obowiązujące poprawki. Wystarczy posiadać aktywne konto użytkownika TomTom HOME i zalogować się na nie korzystając z Map Share. Zwycięzcy będą wyłaniani co tydzień drogą losowania.

Więcej informacji na stronie: http://changespotting.tomtom.com.

* Kraje biorące udział w konkursie: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania.

http://www.tomtom.com/news/category.php?ID=4&NID=569&Lid=9

Czyli dalej dla TomToma Polska to trzeci świat

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2008, 08:11:14 »
Też mi to przyszło na myśl. Konkurs konkursem, ale nas nie uwzględnili. Paranoja...

*

Offline FNW

  • **
  • 196
  • Sprzęt: NavRoad NR750F + SD 8GB
Odp: Map Share
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 26, 2008, 21:35:23 »
Witam,
Kolega wyposażył się w urządzenie TomTom-a i chciał za pomoca MapShare przesłać nowo powstałą (oddanie za 2 tygodnie) obwodnice Nowej Soli. Niestety po przeglądnięciu wszystkich opcji w urządzeniu związanych z korektami map nie znaleźliśmy żadnej opcji która pozwoliłaby na zarejestrowanie przejechanego odcinka i przesłanie go dalej. Jest wiele opcji które pozwalają m.in. na dodawanie rond, zmiany kierunkowości itd. ale nie znaleźliśmy rejestrowania trasy. Z pewnościa taka opcja tam istnieje tylko jak ją uruchomić. W Automapie jest po prostu "Zapis trasy" a tam .... ?
Proszę o pomoc :-)

skoro jeszcze nie oddana to po co dodawać ... żeby zbędny bałagan był

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 01, 2008, 19:39:55 »

ja dodalem istniejaca droge w Berlinie i niedosc, ze nie pojawila sie na mojej mapie, to nadal jej nie mam z mapshare..  :S
--
pozdrawiam :-)

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2008, 21:48:53 »

ja dodalem istniejaca droge w Berlinie i niedosc, ze nie pojawila sie na mojej mapie, to nadal jej nie mam z mapshare..  :S

I nie będzie. Map Share nie dodaje dróg. Nigdzie się nie spotkałem z taką informacją. Może będzie ale w nowej mapie. Może bo sam też już 2 razy dodawałem nowe drogi w mieście i sie w nowych mapach nie ukazały...