Map Share

  • 146 Odpowiedzi
  • 50308 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Map Share
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 24, 2009, 10:25:56 »
Przede wszystkim może dzieki takim ludziom TomTom dostrzeże polskich użytkowników swojej nawigacji - polskie głosy komputerowe, TMC itp.
dokładnie tak, bo ten rekord świadczy także, jak dużo do poprawy jest w polskich mapach TT... :)

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Map Share
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 24, 2009, 11:27:07 »
Przede wszystkim może dzieki takim ludziom TomTom dostrzeże polskich użytkowników swojej nawigacji - polskie głosy komputerowe, TMC itp.
dokładnie tak, bo ten rekord świadczy także, jak dużo do poprawy jest w polskich mapach TT... :)

Już nie przesadzajcie. Mam też licencje AM. Tam jest tyle samo niedoróbek; i zastrzeżeń też sporo się znajdzie... Obecnie jedyna różnica (dla mnie widoczna w mapach) pomiędzy tymi programami, to to, że AM dużo szybciej aktualizuje przebudowane odcinki dróg, nowe drogi etc. Ale tego nie ma dużo :D

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 22, 2009, 07:54:31 »
Zauważyłem fajną zmianę w Map Share na mapach 8.30. Poprzednio gdy zgłaszało się nowe rondo to informacja o tym była wysyłana do TT i trzeba było czekać na nową wersję map. Obecnie wygląda to trochę inaczej - po wprowadzeniu informacji o rondzie na mapie widok skrzyżowania pozostaje co prawda taki sam, ale ikona następnego manewru pokazuje już rondo i komunikaty głosowe też dotyczą już jazdy przez rondo   :ok:

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Map Share
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 22, 2009, 10:02:40 »
To akurat jest zasługa nie nowych map, a nowego NaviCore...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 22, 2009, 10:17:59 »
bo naprzykład na XL niedziała.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 22, 2009, 12:17:28 »
Zgadza się :) Go 920. Działa :) O tym nie wiedziałem...

*

Offline Cat^

  • *****
  • 1017
    • http://www.catsoft.com.pl
  • Sprzęt: iPhone 4S/32, iPad 2 64/3G, TomTom GO 1005 LIVE
Odp: Map Share
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 22, 2009, 12:45:49 »
Jest jednak pewna wada tego rozwiązania: w wypadku, kiedy w formie ronda krzyżują się np. dwie jednojezdniowe ulice - wszystko jest cacy. Jednak np. w miastach gdzie mamy dwujezdniówki - pozycję nowego ronda można nanieść tylko na wybrane skrzyżowanie wybranych jezdni jednokierunkowych, a nie np. w środku ronda - dla wszystkich nitek.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 22, 2009, 13:12:13 »
szczytem marzeń by była możliwość dodawania nowych dróg, rond i wiele innych bezpośrednio na urządzeniu oraz dzielenie się z innymi.O wiele szybciej mielibyśmy aktualną mapę na bierząco a tak zanim to przejdzie przez producenta TA to czasami lata bywają.Rozumiem że chodzi o precyzje ale przy oficjalnej aktualizacji mapy mogło być poprostu lepiej dopracowane a my dużo szybciej aktualną mapkę. Ale się rozmarzyłem  :D

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 22, 2009, 20:58:36 »
Nie problem zrobić zaznaczanie nowych tras. W końcu mamy znaczek na środku ekranu i jedziemy autem i się może samo malować. Ale to już chyba dla TomTom niewygodne...

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 22, 2009, 21:06:55 »
Nie problem zrobić zaznaczanie nowych tras. W końcu mamy znaczek na środku ekranu i jedziemy autem i się może samo malować. Ale to już chyba dla TomTom niewygodne...
albo jeszcze na taki pomysł niewpadli  :)   ale Waszko masz rację że niewygodne bo ludziska  aktualizacji map by niekupywali   :D
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2009, 22:00:07 wysłana przez jansol »

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: Map Share
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 28, 2009, 20:44:40 »
Czołem!

Dzisiaj podłączyłem sprzęt do komputera po jakichś 5-6 dniach od ostatniego razu i trochę się zdziwiłem - zamiast spodziewanych 0,1 - 0,2 MB poprawek dostałem 1,1 MB.
Też coś takiego zaobserwowaliście? Jakieś ciekawe poprawki w tej paczce były?
Pozdrawiam - Mirek

Odp: Map Share
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 28, 2009, 20:50:59 »
Czołem!

Dzisiaj podłączyłem sprzęt do komputera po jakichś 5-6 dniach od ostatniego razu i trochę się zdziwiłem - zamiast spodziewanych 0,1 - 0,2 MB poprawek dostałem 1,1 MB.
Też coś takiego zaobserwowaliście? Jakieś ciekawe poprawki w tej paczce były?

Nie
Ja dostałem ze 2 dni temu 0,3MB a dzisiaj (rano) 0,1MB
Na ONE XL 17.

*

Offline HP3715

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: TT GO 750 Live / ip4 + TT Europe z HD Traffic Live
Odp: Map Share
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 29, 2009, 13:22:18 »
po akis 2 tygodniach bez updateu western and central na 740 1,2 MB poprawek...  :O
--
pozdrawiam :-)

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 29, 2009, 15:13:37 »
Czołem!

Dzisiaj podłączyłem sprzęt do komputera po jakichś 5-6 dniach od ostatniego razu i trochę się zdziwiłem - zamiast spodziewanych 0,1 - 0,2 MB poprawek dostałem 1,1 MB.
Też coś takiego zaobserwowaliście? Jakieś ciekawe poprawki w tej paczce były?

podobnie, od ostatniego tygodnia coraz częściej i więcej , w zeszłym tygodniu miałem dwa razy po 0,1 MB gdzie wcześniej bywało co dwa coś i  niewiele. Zresztą te ilości są różne bo każdy ma inną mapę(ilość państw), u mnie 13.

Ale poprawek coraz więcej to fakt  :), może ze względu na wakacje coraz więcej ludzi wyjeżdża i klikają.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 15:16:59 wysłana przez jansol »

*

Offline enlever

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • w tym sezonie snowboard już zakonserwowany!
  • Sprzęt: ...>Nokia 6680>SPV E650>i900 Omnia>Blackstone>SGS2
Odp: Map Share
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:06:41 »
Jakiś czas temu grzebałem w TT i TTH i nie pamiętam w którym miejscu trafiłem na zestawienie z informacją o ilości poprawek MapShare dla poszczególnych krajów. Wydaje mi się, że była tam ilość poprawek w "sztukach" i ich wielkość w kb. Zapomniałem jednak jak w to wlazłem, może ktoś pamięta jak to zrobić...

Istnieje niewielka szansa, że informacje te dostępne były na stronie tt.com ale w to raczej wątpię...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 23:12:44 wysłana przez enlever »
______
PZDR
enlever

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 26, 2009, 22:56:54 »
Jakiś czas temu grzebałem w TT i TTH i nie pamiętam w którym miejscu trafiłem na zestawienie z informacją o ilości poprawek MapShare dla poszczególnych krajów.

 Narzędzia -> TomTom Map Share -> Ustawienia Map Share -> zakładka wybierz kraje

Tam podawane są "wagowe informacje" - w kb.
Po zaznaczeniu tylko Polski, oraz wybranym średnim poziomie zaufania (poprawki zgłaszane przez wielu użytkowników), wskaźnik aktualności map pokazuje 237 dostępnych poprawek dla mapy 8.35 (po tygodniu od jej premiery).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2009, 10:05:00 wysłana przez sbi »

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 13, 2010, 11:55:15 »
Dzisiaj podczas dodawania poprawek na mapie przez funkcje Map Share zauważyłem iż wysyła tylko pierwszą lub ostatnio wprowadzoną poprawkę. To do sprawdzenia. Wszystkie inne pomiędzy są anulowane! Tak więc jeśli ktoś wprowadza kilka nowych poprawek to musi je wprowadzać każdą osobno i następnie tą wysłać przez TomTom Home!

TYCZY SIĘ TO NA PEWNO POPRAWEK DOTYCZĄCYCH BRAKUJĄCYCH DRÓG !

Inne poprawki do weryfikacji!
I znowu wprowadzić następną i wysłać. I tak do bólu.
Może stąd wynika problem z brakiem nowych poprawek w Polsce. Bo wysyłamy kilka, a w rzeczywistości wysyła tylko jedną wprowadzoną!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2010, 12:25:31 wysłana przez Waszko »

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: Map Share
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:19:01 »
Dzisiaj podczas dodawania poprawek na mapie przez funkcje Map Share zauważyłem iż wysyła tylko pierwszą lub ostatnio wprowadzoną poprawkę. To do sprawdzenia. Wszystkie inne pomiędzy są anulowane! Tak więc jeśli ktoś wprowadza kilka nowych poprawek to musi je wprowadzać każdą osobno i następnie tą wysłać przez TomTom Home!
I znowu wprowadzić następną i wysłać. I tak do bólu.
Może stąd wynika problem z brakiem nowych poprawek w Polsce. Bo wysyłamy kilka, a w rzeczywistości wysyła tylko jedną wprowadzoną!
A jak to można podejrzeć ?

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:29:42 »
Wpadłem na to podczas wprowadzania dwóch nowych dróg. Wprowadziłem pierwszą, wyskoczył komunikat że wyśle i wyszło do menu. Następnie wprowadziłem drugą drogę, znowu komunikat że wyśle i po przejściu do menu w prawym górnym menu pojawiła się informacja że poprawki zostały anulowane.
Niby po podpięciu do TTHome wysyła, ale teraz pytanie:
czy tą pierwszą czy tą ostatnią czyli u mnie drugą?
NA PEWNO nie ma u mnie tego komunikatu przy dodaniu pierwszej drogi. Jest w kolejnych.
Sprawdźcie sami. Może moje urządzenie fiksuje. Nie wiem. Trzeba sprawdzić.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 13, 2010, 12:53:59 »
u mnie poprawki wszystkie lecą w eter (przynajmniej tak myśle), dzisiaj wysłałem kilkanaście naraz (zakazy skrętu , blokowanie ulic). Już od około pół roku blokuje te same ulice z nadzieją że przy którejś kolejnej mapie będzie tip top.
Białystok jest niedużym miastkiem ale zmiany jakie nastąpiły i ciągle dochodzą jest spora(moim zdaniem) a mapshare sobie śpi  :]

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Map Share
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 13, 2010, 13:34:35 »
u mnie poprawki wszystkie lecą w eter (przynajmniej tak myśle), dzisiaj wysłałem kilkanaście naraz (zakazy skrętu , blokowanie ulic). Już od około pół roku blokuje te same ulice z nadzieją że przy którejś kolejnej mapie będzie tip top.
Białystok jest niedużym miastkiem ale zmiany jakie nastąpiły i ciągle dochodzą jest spora(moim zdaniem) a mapshare sobie śpi  :]

Poprawki o których napisałeś niby wysyła razem, ja zauważyłem problem w dodawaniu nowych, nieistniejących dróg.
Nie można ich wysyłać kilka, tylko pojedynczo.
Dodatkowo w uwagach napisałem po raz pierwszy uzasadnienia w języku angielskim, może to do nich dotrze :)
Co do MapShare u mnie tez jak kamieniem w wodę ;)
W ostatniej mapie łaskawie dodali ważny wiadukt który zgłaszałem ze 4 mapy.
Ale nie ma co narzekać, może będzie dobrze. TomTom to według mnie najlepsza marka.

*

Offline jansol

  • ****
  • 813
  • Sprzęt: TomTom GO 1005 LTM/HDT - iPh 8
Odp: Map Share
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 13, 2010, 15:12:15 »
ulic faktycznie niewysyłałem  kilku naraz, ale te które zgłaszałem (niektóre już ponad rok) bez rezultatu a sam wiesz Waszko że żeby opisać "nową" ulicę to już pare minut trzeba poświęcić (moim zdaniem stracony czas)..... co innego żeby to szybciej przetwarzali a tak dodanie odcinka po roku to żadna łaska   :wink:

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Map Share
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 10, 2010, 11:57:49 »
Czy ktoś z posiadaczy TT podjąłby się pokazania na screenach jak wygląda korzystanie z Map Share w praktyce?
Począwszy od sposobu zgłaszania poprawek po efekt na mapie.
Jeśli znalazłby się chętny, a miałby problem ze znalezieniem poprawki do zgłoszenia,
to ja chętnie podam kilka lokalizacji nowych rond, nazw ulic czy zamkniętych na stałe odcinków.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 10, 2010, 16:27:08 »
Podaj kilka to spróbuję :)

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Map Share
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 12, 2010, 19:51:47 »
Np. tu jest całkiem świeże: nowe rondo w Rybniku, ale układ drogowy jest tam dość skomplikowany
więc może coś prostszego: DK11 Ruda k/Rogoźna albo Bugaj DW263xDW270 albo rondo w Raciążu.
Jeśli chodzi o zamknięte odcinki, to może Bankowa w Katowicach, przebudowana jesienią na deptak
na odcinku pomiędzy Moniuszki a Chełkowskiego. Byłoby bezpośrednie porównanie
do zgłoszonej przeze mnie zmiany z pomocą Map Reportera dodanego do Ovi Maps.
Wybieraj :)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: Map Share
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:26:56 »
Tak to wygląda w przypadku blokowania Bankowej w Katowicach. Niestety w tym przypadku trzeba to było zrobić w kilku odcinkach - nie wiem dlaczego (mimo, że zwykle z tym nie ma problemu) nie dało się zaznaczyć całego odcinka Bankowej na raz.
Najpierw oczywiście trzeba zlokalizować miejsce poprawki - albo w czasie jazdy wciskając ikonę szybkiego dostępu (zaznacza tylko miejsce wystąpienia błędu, resztę trzeba zrobić w domu) lub poprzez wyszukanie na mapie - taki obrazek jest na pierwszym załączniku - po zaznaczeniu interesującego nas miejsca klikamy ten "celownik" i przechodzimy do ekranu prawego w pierwszym załączniku.
Dalej już prosto - klikamy jaki błąd wystąpił i co chcemy poprawić (oba ekraniki wyboru na drugim załączniku) i zaznaczamy blokadę w obu kierunkach - efekt widoczny na ostatnim załączniku.
Zablokowane i kierunkowość ulic widać na mapie zaraz po wprowadzeniu poprawki, ale np. ronda nie, nawigacja jest od razu poprawna i słyszymy instrukcje jazdy po rondzie, ale sam jego kształt pojawi się w przyszłości po którejś tam aktualizacji mapy.
Pozdrawiam - Mirek

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Map Share
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:41:21 »
Cytat: kolczan
... efekt widoczny na ostatnim załączniku.

Dzieki, ale ... chyba nie uważałeś  :S
Pisałem, że zablokowany jest odcinek między Moniuszki a Chełkowskiego,
a z tego screenu wynika, że zablokowałeś całą ulicę.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Map Share
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:05:34 »
Zamieszczę same obrazki, powinny być samodokumentujące się.
Co ważne zmiany od razu pojawiają się na mapie - w przypadku ronda nie zmienia się co prawda rysunek na mapie ale symbol ronda pojawia się w pasku wskazującym następny manewr, tak samo instrukcje lektora dotyczą przejazdu przez rondo - tak jak to widać na ostatnim obrazku. Z wszystkich poprawek w Map Share tylko nowo dodawane odcinki ulic nie pojawiają się od razu na mapie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 22:13:00 wysłana przez sbi »

*

Offline kolczan

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: GO Premium - były GO 500, 825 LIVE, GO 920, PDA
Odp: Map Share
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 14, 2010, 10:40:04 »
Dzieki, ale ... chyba nie uważałeś  :S
Pisałem, że zablokowany jest odcinek między Moniuszki a Chełkowskiego,
a z tego screenu wynika, że zablokowałeś całą ulicę.
To nie problem :) - poprawka jest widoczna u mnie - pojawi się u innych jeśli jeszcze kilku ludzi się podobnie pomyli ;) - zaraz u siebie poprawię :)
Pozdrawiam - Mirek

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Map Share
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 15, 2010, 01:18:05 »
Co ważne zmiany od razu pojawiają się na mapie - w przypadku ronda nie zmienia się co prawda rysunek na mapie ale symbol ronda pojawia się w pasku wskazującym następny manewr, tak samo instrukcje lektora dotyczą przejazdu przez rondo - tak jak to widać na ostatnim obrazku. Z wszystkich poprawek w Map Share tylko nowo dodawane odcinki ulic nie pojawiają się od razu na mapie.
Czyli jest to usługa chyba najbardziej zaawansowana technologicznie,
coś jak połączenie Map Reportera i MiploTraffic 2.0  :wink:
Zmiany są od razu widoczne na mapie wprowadzającego poprawki, a jak z innymi użytkownikami?
Jeden zgłaszający poprawkę to za mało (wnioskuję ze słów kolczana), ilu więc ich musi być
by poprawka była dostępna dla ogółu użytkowników Map Share?
Czy zależy to może od rodzaju czy wagi* poprawki? (*jakiej kategorii drogi dotyczy)
Czy miejsca z poprawkami Map Share są w jakiś sposób sygnalizowane/rozpoznawalne?
Dodane czy usunięte rondo będzie można poznać po różnicy między widokiem mapy, a komunikatami
i ikonami manewru, a jak z innymi poprawkami? (UMy zmiany kierunkowości etc.)
Za screenów kolczana wynika, że zablokowane przez MS odcinki wyglądają tak samo jak fabryczne,
czyli wprost na mapie tego nie widać, a jakoś pośrednio da się to stwierdzić?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free